Delphín Delphín komentáře u knih

Robin: Rok jedna Robin: Rok jedna Charles Dixon

Fajn čtení. Bylo zajímavé sledovat počáteční chemii mezi Batmanem a Robinem, ale i to, jak Robina bere Gordon, Alfréd nebo spolužáci.
Důstojné pokračování Temného vítězství!

04.08.2022 4 z 5

Hryzání ve vnitřnostech Hryzání ve vnitřnostech Jason Aaron

Po pár lehce vlažnějších stránkách na samotném začátku, se nám Skalpy vrací do zajetých kriminálních kolejí. Pecka díl s dost zajímavým koncem, díky kterému se rozhodně těším na následující díly.

31.07.2022 5 z 5

Návrat černé duše Návrat černé duše Stan Sakai

Další super díl této jedinečné a dokonalé série. Návrat černé duše je opravdu dobře napsaný hororový příběh, jenž si ale zasloužil více grandiózní vyvrcholení..

28.07.2022 4 z 5

Mrtvé matky Mrtvé matky Jason Aaron

,,Já jsem dělal, že jsem ho nepoznal. On dělal, že je střízlivý."

Famózní detektivka, kterou mi Jason Aaron naprosto vyrazil dech. Tak napjatý jsem při čtení dlouho nebyl.

26.07.2022 5 z 5

Kasino v rytmu boogie Kasino v rytmu boogie Jason Aaron

Parádní počin, který nám dovolí nahlédnout do hlubin duše hlavních postav tohoto velkého příběhu, díky čemuž pro jejich chování a rozhodnutí máme rázem větší pochopení.

24.07.2022 5 z 5

Země Indiánů Země Indiánů Jason Aaron

Parádní start série. Aaron rád píše psychopaty a tady jich má tunu. Skvěle vyobrazené prohnilé prostředí, jenž obývají trosky, jen zdánlivě připomínající lidské bytosti.

22.07.2022 4 z 5

Jail City - Město v zajetí Jail City - Město v zajetí Zdeněk Ležák

Komiks, koupený čistě z nostalgie, kdy jsem jako malý špunt miloval komiksy, které se nacházely v časopisu ABC.. Příběh je relativně dobře promyšlený a převedený na komiksové plátno, přesto si ale neodpustím poznámku, že děj pokaždé něco brzdilo. Nejčastěji popisné texty, jejíchž existenci jsem ochotný pochopit, ale ne v jedné z nejvíce dramatických scén celého příběhu.
Pohodové westernové počtení, které neurazí, ale ke čtyřem hvězdičkám mu ještě dost chybí.

20.07.2022 3 z 5

Milada Horáková Milada Horáková Zdeněk Ležák

Skvělé historické dílo. Autor si s tím možná mohl více vyhrát. Detailněji vypsat život paní Horákové, nebo přidat více citací. Jako historické okénko to ale poslouží skvěle. A toto je zrovna část historie, která se musí připomínat, aby se již nikdy neudála.

02.07.2022 3 z 5

Černá sekera Černá sekera David Petersen

Nečekaně drsný ale čtivý příběh, kterému nic neschází.

30.06.2022 5 z 5

Zima 1152 Zima 1152 David Petersen

Pokud měl autor v prvním díle nějaké nedostatky, ty zde vymazal a dodal ještě větší kouzlo svému krásnému a propracovanému světu. Komiks má pár dost silných momentů, myslím ale, že kdyby byl komiks delší, zapůsobilo by to na čtenáře ještě více. Rovněž dějová linka ohledně spiknutí vyšla lehce naprázdno, pořád je to ale úžasný a čtivý komiks.

25.06.2022 4 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Bohužel mi tato kniha příliš nesedla. Děj je opravdu jednoduchý a prostý, jakýkoliv dialog nelogický a na můj vkus příliš mnoho filozofování na malý počet stran.

13.06.2022 2 z 5

Zrozen k zabíjení Zrozen k zabíjení Peter J. Tomasi

Je mi líto, že s hodnocením dosti vybočuju z řady. Jo, komiks je to fajn ale přijde mi, že se to dalo celé pojmout jinak a lépe. Příběh si mě nejvíce získal společnou minulostí Nikoho s Brucem ale i to je už celkem otřepané klišé..

07.06.2022 3 z 5

Carrie Carrie Stephen King

King zde odvedl neskutečnou práci. Napětí vybudoval de facto na prvotních stránkách, skvěle vykreslil postavy a i když víte, k čemu děj směřuje, čtení knihy si užíváte. Jen ke konci mi to přišlo lehce natahované. Jinak ale dost kvalitní knížka, plná smutných emocí.

06.06.2022 4 z 5

Batman Mikea Mignoly Batman Mikea Mignoly Mike Mignola

Zkáza - Dost povedený příběh, kvůli kterému si komiks kupujete a rozhodně vás nezklame 3,5/
Ve světle plynových lamp - Příběh, který jsem si užil rozhodně nejvíce, už proto, že mám rád tématiku a teorie ohledně Jacka Rozparovače. Rozuzlení výborný, jen zde mohla být obsáhlejší detektivní práce 5/5
Svatyně - Jak rychle graduje, tak rychle končí, což jí dost podkopává nohy. 4/5

02.06.2022 4 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Další kouzelná detektivka z pera paní Klevisové. Ano, místy se opakuje. Opět zde máme podivína, sběratele krámů, podnikání ale víte co? Mně to vyhovuje, paní autorka svému nápadu vždy dodá nový a zajímavý kabát a ve finále se to čte opravdu skvěle .

31.05.2022 5 z 5

Most slz Most slz Stan Sakai

Nečekaně temný, ale stále výborný Usagi.

21.05.2022 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Neuvěřitelně silné čtení. Poklona autorce za dílo, které se oprávněně dostala do maturitní četby

05.05.2022 4 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Švábi se mi hodnotí opravdu těžko, kniha mě stejně jako Netopýr, začala bavit až v druhé polovině. Klaním se autorovi, že dokáže dát logou a smysl každé maličkosti, kterou zmíní, leč je kolem toho občas zbytečné okecavávání. Finále si mě opravdu získalo a i když se z něj dalo vykřesat ještě více, 4* to knize vybojovalo, ale s odřenýma ušima

25.04.2022 4 z 5

Vězeň z Azkabanu. Díl, který jsem jako malý moc nemusel, abych si jej v dospělosti zamiloval.

15.03.2022 5 z 5

Příběh Tomoe Příběh Tomoe Stan Sakai

Usagi, ve kterém se dočkáme nadpřirozenosti i přirozené a roztomilé chemie. Každý příběh byl svým stylem kouzelný, hlavně ten poslední, jenž umocňuje poznámka k příběhu na konci komiksu

02.03.2022 5 z 5