Černá sekera přehled

Černá sekera https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345198/bmid_mysi-hlidka-3-cerna-sekera-JeZ-345198.jpg 5 73 73

Myší hlídka série

< 3. díl

Myši, svádějící nekonečný boj o přežití a o to, aby se jim dobře dařilo v drsných podmínkách světa plného dravců, si na svou obranu založily Myší hlídku. Její členové jsou průvodci, průzkumníci, počasníci, stopaři a ochránci myší žijících na územích mezi teritorii. Udržují bezpečné hranice, vyhledávají nové bezpečné cesty mezi vesnicemi a provázejí po nich karavany se zbožím. V případě útoku se musejí postavit každému zlu a nebezpečí, které ohrožuje jejich teritoria. V tomto příběhu, odehrávajícím se v roce 1115 myšího letopočtu, se dozvíme, jak se tlapka starého moudrého Čakana poprvé dotkla Černé sekery. Vše začalo příchodem Čakanovy vzdálené příbuzné, který způsobil, že se vydal na dobrodružnou výpravu přes moře k neznámým zemím za mýtickou zbraní vykovanou legendárním kovářem Okujem.... celý text

Literatura světová Komiksy Pro děti a mládež
Vydáno: , Comics Centrum

Mouse Guard: Legends of the Guard, Vol. 3 , 2015

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Černá sekera. Přihlašte se a napište ho.

Atlantis
30.01.2024 5 z 5

Myší hlídka se v mých očích zlepšovala díl od dílu (Legendy raději nepočítám, ty jsou ehm... průměrné). A Černá sekera je vrchol. Krásný, hluboký, výpravný příběh. Akce je skvělá, vedlejší postavy nejsou černobílé, svět Hlídky funguje. Samozřejmostí je naprosto precizní kresba, která třeba při boji s liškou tak fenomenálně dokresluje atmosféru, že bych jednotlivé panely vystavil v muzeu.

ArkAngel
16.08.2022 3 z 5

Byť je třetí kniha ze světa Myší hlídky asi nejvýpravnější, z nějakého důvodu mě bavila méně než první dvě. Postava Čakana zde postupně odkrývá minulost svého rodu a tíhy Černé sekery a my jako čtenáři máme možnost poznat lasičky i fretky, které by se daly ve fantasy světě přirovnat ke skřetům. Rámcově je to pak oddělené příběhem z "přítomnosti", kdy se začíná jarem a končí létem 1153. Pořád je to skvělý přírůstek do série, ale nadšení s ostatními nesdílím.

Delphín
30.06.2022 5 z 5

Nečekaně drsný ale čtivý příběh, kterému nic neschází.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Černá sekera v seznamech

v dalších seznamech3x