Legendy o Myší hlídce: Kniha první přehled

Legendy o Myší hlídce: Kniha první https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380287/bmid_legendy-o-mysi-hlidce-kniha-prvni-O64-380287.jpg 4 42 42

Legendy o Myší hlídce série

V městečku Kůrová Kamenice na západě Myších teritorií, v útulném hostinci V Červnové ulici, se scházejí myši z širokého dalekého okolí, přilákány vyhlášenou pohostinností jeho majitelky Rudolfy. Jednoho večera se myšky rozhodnou vyřešit spor, týkající se nesplacených účtů. Tomu, jehož příběh se Rudolfě bude zamlouvat ze všech nejvíc, hostinská celý účet odpustí. Vyhlídka na takovou výhru je pro myši velmi lákavá, takže večer plný fantastických vyprávění může začít. David Petersen si pro tuto sbírku vybral několik významných komiksových tvůrců, kterým se podařilo naplnit ji legendami o dobrodružstvích, tajemnu i odvaze. Autory jednotlivých příběhů jsou Jeremy Bastian, Ted Naifeh, Alex Kain, Sean Rubin, Alex Sheikman, Terry Moore, Gene Ha, Lowell Francis, Jason Shawn Alexander, Nate Pride, Katie Cooková, Guy Davis, Karl Kerschl, Craig Rousseau, Mark Smylie, Joao M. P. Lamos a tvůrce celé série David Petersen.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Legendy o Myší hlídce: Kniha první. Přihlašte se a napište ho.

Usire
04.09.2023 5 z 5

Různí autoři mají různé způsoby vyprávění a kresby. Některé příběhy jsou fantastické, jiné slabé, ale to nic nemění na tom, že kniha jako celek skvěle funguje.

Atlantis
25.05.2023 3 z 5

Žádná sláva, žádné fanfáry. Legendy o Myší hlídce jsou souborem mini povídek ze světa Myší hlídky. Téměř všechny jsou skvěle nakreslené, některé mají slušný potenciál, ale to je tak vše. Většina je naprosto brutálně krátká, takže než se stihne cokoliv udát, je konec. Po osmi takových příbězích nemáte nejmenší tušení, co jaká myš vyprávěla. A to ani nemluvím o tom, že některé scénky jsou jen převyprávěná klasika. Havran? Vážně? Bože můj. Vím, že Legend je ještě několik, ale že bych se na ně hladově vrhnul, to pravda nebude. 2,5*

fvalek
14.01.2023 3 z 5

Asi byla chyba přečíst si tuhle knihu dřív než klasickou Myší hlídku, ale prostě se mi dostala do ruky, tak co už. Bohužel musím říct, že mě to příliš nezaujalo, a to ne přímo nějakou návazností, kterou přirozeně nemám. Nezaujal mě už ten povídkový formát, kdy každá z několika povídek měla jen pár stránek. Sice se střídají umělci a žánry, asi je to pro Myší hlídku velká umělecká událost, ale nebylo tam nic, co by mě oslovilo.

Celkově je myší svět zajímavý, krásná mapa, která ukazuje své vlastní příběhy, které je třeba odkrýt, ostatní zvířata a vztahy s nimi, vznik Myší hlídky a k čemu vlastně je... Je to jistě velmi zajímavé universum, které má co nabídnout. Ale konkrétně tahle kniha toho ukazuje zoufale málo. Už jen tím, že ta vyprávění jsou často vylhaná a upravená, což je přirozené, proč kazit dobrý příběh realitou, ale je to prostě pár myších vyprávění. Chybí tam nějaká reálná historie nebo uvěřitelnější příběhy, které by informace i myší hlídce skutečně obohatily. Takhle je to prostě taková kniha myších pohádek, což je trošku zbytečné.

Jinak ale třeba mi po přečtení primární série dojde, jak hrozně jsou tyhle kraťoučké smyšlené příběhy důležité, ale zatím to nevnímám a čtenářsky jsem nebyl nijak uspokojený ani uchvácený. Nicméně jako taková mě kniha docela motivovala do četby lineárního příběhu v sérii, protože bych se s tímhle světem rád seznámil... Tak uvidíme. :)

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Legendy o Myší hlídce: Kniha první v seznamech

v dalších seznamech1x