Zima 1152

Zima 1152 https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/318401/bmid_mysi-hlidka-2-zima-1152-Zsb-318401.jpg 5 99 16

Myší hlídka série

Myši, svádějící nekonečný boj o přežití a o to, aby se jim dobře dařilo v drsných podmínkách světa plného dravců, si na svou obranu založily Myší hlídku. Její členové jsou průvodci, průzkumníci, počasníci, stopaři a ochránci myší žijících na územích mezi teritorii. Udržují bezpečné hranice, vyhledávají nové bezpečné cesty mezi vesnicemi a provázejí po nich karavany se zbožím. V případě útoku se musejí postavit každému zlu a nebezpečí, které ohrožuje jejich teritoria. Podzim 1152 zanechal Myší teritoria zcela nepřipravená na zimu. Nespokojený hlídkař Půlnoc totiž shromáždil armádu s cílem dobýt Opevněnou Hůrku a zabít Gvendolínu, matronu Myší hlídky. Boj s nimi tak připravil Hlídku o čas. Jakmile se roční období přehoupla do zimy, začaly na Myší teritoria doléhat velké potíže s nedostatkem potravin a lektvarů. Gvendolína svolala jedenáct svých nejlepších hlídkařů a pověřila je, aby jako její vyslanci co nejrychleji zajistili potřebné zásoby. Příběhy Myší hlídky obdržely mnoho cen v mnoha zemích světa. Dostaly například několikrát cenu Willa Eisnera a časopisem Wizard byla Myší hlídka vyhodnocena jako nejlepší nezávislá dobrodružná kniha roku 2006. Server IGN.com ji navíc ocenil jako nejlepší nezávislou knihu.... celý text

Komiksy Pro děti a mládež
Vydáno: , Comics Centrum

Mouse Guard 2 - Winter 1152 , 2009

Atlantis
31.03.2023 4 z 5

OK, tak asi začínám chápat kouzlo Myší hlídky. Podzim mne lehce zklamal, ale tady už jde o velmi slušné fantasy vyprávění, svět se rozrůstá tak akorát, jednotliví myšáci začínají být zajímavě propojení. Opět musím pochválit kresbu, která nejen krásně zvládá jednotlivá zvířata, ale i výborně podtrhuje atmosféru.

ArkAngel
16.08.2022 4 z 5

Pokračování Myší hlídky se, jak již název napovídá, odehrává krátce po první knize a vysílá hrdiny na daleko dramatičtější dobrodružství. Družina se vydává pro lék, ale cestou zpátky se kvůli nepřízni rozdělí a obě skupiny tak zažívají neuvěřitelné momenty. Souboj se sovou i průchod podzemním komplexem byly zpracovány skvěle a vztahy mezi postavami dostaly větší hloubku. Lepší než první kniha a to dějově i kresbou.

Delphín
25.06.2022 4 z 5

Pokud měl autor v prvním díle nějaké nedostatky, ty zde vymazal a dodal ještě větší kouzlo svému krásnému a propracovanému světu. Komiks má pár dost silných momentů, myslím ale, že kdyby byl komiks delší, zapůsobilo by to na čtenáře ještě více. Rovněž dějová linka ohledně spiknutí vyšla lehce naprázdno, pořád je to ale úžasný a čtivý komiks.

Eillen
17.05.2020 5 z 5

Ta kresba je prostě nádherná! A při procházení podzemního sálu jsem si vzpomněla na Morii.
Myší hlídka se po druhém dílu zařadila mezi mé oblíbené komiksy.

puml
13.12.2019 5 z 5

Líbí se my styl vyprávění, který má něco z "tolkienovské" epičnosti.

Petr Dudek
09.06.2019 5 z 5

Snad ještě lepší, než první díl. Autor dokáže přinést stejný svět, ale v něm přinášet trochu jiná témata, kdy z týmového příběhu přesune pozornost na jednotlivé charaktery. Víc Myší hlídky!

Rowana
17.03.2019 4 z 5

Moc pěkná kresba i příběh. Už trochu známější svět než v prvním díle. A také se mi víc líbil.
Pro děti určitě napínavé čtení.

3DD!3
11.02.2018 5 z 5

Osudový díl, s fantastickou bitkou ve sněhu. Pasáže s výrem jsou úžasně nakreslené. Průzkum podzemních katakomb a procházka městem mrtvol (myšiček) může směle konkurovat průlezem Morie z Pána Prstenů. Vynikající série, plná ponaučení funguje skvěle jak pro děti tak pro dospělé.

Unterwald
27.12.2017 4 z 5

Krásná ilustrace, hezký příběh, zajímavý svět... a hlavně zajíci!

Angiee88
28.09.2017 5 z 5

Uzasna kresba, napinavy pribeh a kruta zima s myskama. Originalni pribeh. Opravdu me to neskutecne nadchlo, precteno jednim dechem. Doporucuji

jarynek
27.02.2017 5 z 5

Krásné kresby, skvělý originální napínavý příběh o odvaze, přátelství, boji s vnějším i vnitřním nepřítelem, obětování se jedince pro celek, ... . Pár obrázků dokáže vypovědět celý příběh. S dětmi jsme si knihu moc užili.

Kapis
29.12.2016 5 z 5

Úžasně nakreslené, napínavosti a nápady překypující dobrodružství. Kdo by řekl, že si Lasičky postavily sídlo ve stylu Maurské architektury v Andalusii. PECKA!! Škoda, že to nebude mít pokračování a budeme se akorát v čase vracet. Ale i tak se na to moc těším!!

borknagar
27.12.2016 5 z 5

Druhá Myší hlídka je jedním slovem prda. Dobrodružně fantastická pastva pro oči, kde akční scény vyrazí dech a dojemné scény vlijí slzy do očí. David Petersen je nejenom skvělý vypravěč, ale také neuvěřitelný kreslíř, protože díky jeho talentu ožívají myšky před očima. Zima 1152 se mi zdá o něco kvalitnější a promakanější než prvotina, souboj se sovou, část s netopýry, epilog.... Těším se na pokračování a stávám se věrným fanouškem všech těch neuvěřitelně milých myšáků.......

Fantasysvet
09.12.2016 5 z 5

Myší hlídka: Zima 1152 prekročila svoj vlastný tieň. Farebné celostránkové ilustrácie zvýrazňujú jemnú kontúru skutočného sveta, ktorý však Petersen zručne prekryl vymyslenými historkami o myšiach. Poeticky stvárnené vnútorné boje hlavných hrdinov, ich konflikty, sklamania zo zrady, ako aj snaha ochrániť obyvateľov Opevnenej Hôrky od prichádzajúcich útrap, sa časom menia na praktický dekoratívny katalyzátor. Detskému čitateľovi predostrú príbeh o odvahe, priateľstve a veľkých skutkoch, ktoré vzišli z malých činov. Dospelému čitateľovi vyrozprávajú na prvý pohľad úplne obyčajnú príhodu podnikavého ducha, ktorý sa v honbe za osobitným prospechom neštíť intríg, podvodu alebo násilia. Čitateľovi vo všeobecnosti sprostredkujú unikátny zážitok, ktorý sa nenesie na tuctovej vlne superhrdinov či nezapadá prachom súčasného mainstreamu.

Myší hlídka: Zima 1152 nevonia brožovaným dizajnom. Je elegantná, nápaditá, kvalitne vyhotovená, a teda vhodná aj pre zberateľov komiksov či bibliofilov. Čo je však najdôležitejšie, s radosťou sa k nej kedykoľvek vrátite!

DennisMoore
17.11.2016 5 z 5

Úžasné druhé myší dobrodružství, člověk se málem až diví, jak je to všechno působivé - co má být napínavé, je napínavé, co má být dojemné, je dojemné (a jak!), když spolu postavy mluví, nikdy to není jen prázdné tlachání mezi akčními scénami, ale vždy se něco zajímavého dozvíme. Kresba je samozřejmě krásná a nápadů jsou kilogramy. Třetí díle, pospěš si!

martinstefko
16.11.2016 4 z 5

Kresba je krásná a jednotlivá zvířata jsou v ní znázorněna výtečně, ale nejen proto bych si tenhle komiks rozhodně nenechal ujít.

David Petersen
americká, 1977