Delphín Delphín komentáře u knih

Svědectví Svědectví Stephen King

Postapokalyptický příběh, to není žádná sranda napsat. Rozsah je na jednu stranu zcela pochopitelný. Ještě více obdivuhodné ale proto je, jak moc to Kingovi funguje. To že umí budovat atmosféru a tvořit postavy, to o něm víme a opakoval bych tak recenze na jeho další knihy. Neuvěřitelně ale oceňuji tu propracovanost světa, ve kterém se neustále děje tuna zvratů v čele s Flaggem, který je úžasným záporákem. Proti němu stojí parta věrných přátel, které jsem měl živě před očima a byla opravdu čest je poznat.

28.02.2023 4 z 5

Město zvané peklo Město zvané peklo Stan Sakai

U posledních dílů jsem mírně prskal, nějak mi přišlo, že Usagi ztrácí šťávu. Zde ale došlo k plnému natankování. Super hlavní zápletka, každý panel má emoci, skvěle provedené akční scény i momenty, které chytnou za srdíčko. Jasně, taky bych rád viděl posun hlavního příběhu, ale jelikož čtu knihy s časovým rozestupem, nijak mě to neeliminuje.

19.01.2023 5 z 5

Závrať: Povídky s napětím Závrať: Povídky s napětím * antologie

Ale jo, vlastně dobrý. Drtivá většina povídek se četla dobře, leč řada z nich měla předvídatelný konec

18.12.2022 4 z 5

Příběhy dospívajících pedofilů Příběhy dospívajících pedofilů Daniel Kubec

Neuvěřitelně silné čtení. Stále je ve mně tuna emocí.
Všichni máme šanci mít časem krásné oblečení, drahá auta, nebo pěkný byt. Ale zažít opětovanou lásku? Ne každému je to souzeno. A zde je to sepsáno naprosto excelentně. Tato kniha je úžasným počinem, který by se měl dostat k co nejširšímu okruhu čtenářů. Nespočtu lidem může otevřít srdce a oči.

14.12.2022 4 z 5

O psaní: Memoáry o řemesle O psaní: Memoáry o řemesle Stephen King

Neuvěřitelně poučné, ale i silné čtení.

26.11.2022 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Tak já vám nevím. Detektivky paní Klevisové mám moc rád. Nemyslete si, zde mi nechyběla detektivní akce. Zde mi chyběla jakákoliv akce. Po dobrém začátku to prostě začalo být až moc nudné, prosté hrabání se v životě ostatních, které děj ale zároveň nikam neposouvá.
Ocenit musím úvod a poslední řádky, které měly to literární kouzlo, které autorka má a i této knize jej aspoň někde věnovala.
Není to špatná kniha, ale vracet se k ní nebudu.

25.10.2022 3 z 5

Doktor Spánek Doktor Spánek Stephen King

Pustit se do pokračování takového románu, jako je Osvícení chtělo určitě dostatek odvahy a Stephen King to s bravurou dokázal. Je to krapet jiné čtení, oproti prvnímu Osvícení, které jsem si ale užil. Jsem moc rád, že osud Dana nebyl Kingovi lhostejný a udělal mu důstojné pokračování.

03.10.2022 4 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

,,Zásady jsou hezká věc. Když si je můžete dovolit."
Od Kříďáka jsem dostal něco jiného, než jsem původně čekal. Že bych byl ale zklamán, to ani náhodou. Miloval jsem období z dětství hlavních hrdinů. Sledovat, co se z nich vinou života stalo, bylo neuvěřitelné. Ona "detektivní" práce hlavního hrdiny mě moc nebavila, samotný závěr byl však dobrý, včetně následného rozhovoru s Hopem. A závěrečná scéna na posledních dvou stránkách? Takových pocitů se ve mně při čtení nepromíchalo opravdu dlouho.

16.09.2022 4 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

,,Protože mě zajímá, jestli tací jako vy opravdu existují, nebo jsou jenom fixe.
Takoví jako já?
Lidé neschopní milovat."
Wow, tohle byla fakt jízda po pestré tuži norského génia. Zápletka je dost originální, Nesbo se s ničím nemaže a knihu naplní pořádnou dávkou akce. A jak je již v jeho knihách zvykem i zde vše v samotném závěru dává smysl.

13.09.2022 4 z 5

Disney: Zlatá klasika Don Rosa Disney: Zlatá klasika Don Rosa Walt Disney

,,Bohatý je ten, koho baví jeho práce a uspět může jen tehdy, má-li věrné přátele."
Byla to nádherná nostalgie do dětských let, kdy jsem nadšeně ujížděl na Velkolepém Spideym a Kačerech. Jasně, české vydání bohužel má pár překladatelských failů ale jsem schopen to přejít. Při čtení Rosovo příběhů jsem se totiž kochal dějem i kresbou, která obsahuje několik skrytých vtípků.

12.09.2022 4 z 5

Zlatý věk Zlatý věk Joe Hill (p)

,,Nejsou snad pravdivé naše city? Nebo jsou méně pravdivé věci, jimž porozumíš ve snu, ale po procitnutí se rozplynou?"
,,Mám ráda vznešenost. A musím říct, že ji častěji nacházím u vymyšlených lidí než u těch skutečných."
Komiks jsem bral do rukou s velkými očekáváními a obavami. Zámek a klíč je má nejsrdcovější komiksová série. Proto by mě mrzelo, kdyby jí toto dílo nějak poskvrnilo jméno. A to se rozhodně nestalo. Tvůrčí duo Hill a Rodriguez dokázali, že do stejné řeky člověk vstoupit dokáže. Nádherně nás zavedli do historie rodiny Zámkových a z na úvod nevinně vypadající poklidné rodinky, udělali neuvěřitelně akční a emocemi nabitou jízdu. Klobouk dolů!

07.09.2022 4 z 5

Záhada Modrého vlaku Záhada Modrého vlaku Agatha Christie

Bohužel mě kniha místy nebavila. Začátek byl přitom dobrý, pak ale přicházela (pro mě) hluchá a příliš složitá místa..

28.08.2022 3 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Osvícení je opravdu jedinečný titul, napsaný opravdu čtivým jazykem, který dokáže parádně nabudit atmosféru a postupně prodat postavu Jacka do spárů šílenství.

27.08.2022 4 z 5

Konec cesty Konec cesty Jason Aaron

Fantastická série se dočkala svého zakončení! A úctyhodného? Za mě ano, leč od něj jistě byla jiná očekávání. Každá postava se dočkala svého zakončení. Jedni skončili tragicky, druzí úctyhodně. Rozhodně by se z toho dalo udělat deset dalších komiksových knih. Umění ale je skončit včas a i to zde Aaron v této dokonalé sérii dodržel. Komiksy jsem si půjčoval v knihovně, něco takového ale musí povinně zdobit mou knihovnu. Brzy to z ní jistě zase vytáhnu k přečtení.

Zatni pěsti Zatni pěsti Jason Aaron

Už moc dobře víme, že čistě dobrou postavu z hlediska charakteru zde nenajdeme. Ale že ani žádnou evidentně nečeká dobrý osud, to nám tento revoluční díl dokonale zobrazil. Těším se na finále.

Abys byl spasen, musíš hřešit Abys byl spasen, musíš hřešit Jason Aaron

Těžko se nadále hledají slova k této sérii. Ani díl číslo osm nezklamal a měl co nabídnout.

Rezervace v rytmu blues Rezervace v rytmu blues Jason Aaron

Děj nám zde lehce zpomaluje a rozvíjí nám již dobře známé postavy. Rozhodně bych ale tento díl nenazval bokovkou, kterou při čtení celé série můžete přeskočit. Pevně věřím, že se jedná o malinký dílek tohoto unikátního depresivního puzzle.
Vypíchnout musím noční scénu mezi Carol a Dashielem na silnici, kde jsem byl atmosférou doslova pohlcen.

20.08.2022 4 z 5

Hlodání Hlodání Jason Aaron

Málokdy se mi stane, že komiks přečtu na jeden zátah. Zde to šlo samo. Ta práce s jednotlivými postavami a jejich postupným ,,vývojem" je učebnicová.

08.08.2022 5 z 5

Hon na lišku Hon na lišku Stan Sakai

Další perfektní počin. Některé příběhy už mají lehce předvídatelný konec, obsahují ale rovněž plno emocí, které celému dílu vždy dodají nový a jedinečný nádech.

08.08.2022 4 z 5

Úplně sám Úplně sám Jason Aaron

Cesta do hlubin prérijních duší. Leč už se to zdá neuvěřitelné, Aaronovi se nadále daří hrát si s čtenářem a odkrýt další závoj tajemství. Závěrečnou akci jsem si zde moc neužil, ale čert to vem, když tu byla taková tuna skvěle napsaných momentů, které jsou občas řádné psycho.

05.08.2022 4 z 5