DejSemTuKnihu DejSemTuKnihu komentáře u knih

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Moc zajímavá kniha, která je, i když byla vydána roku 1945, stále velmi aktuální, což je neuvěřitelné a zároveň smutné. Bohužel si myslím, že myšlenka této knihy bude přesná i za několik let. Určitě doporučuji přečíst. Čtení vám nezabere tolik času, jelikož kniha není dlouhá, a přitom vám to dá opravdu hodně.

03.06.2023 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Na 100% se zapsala do mích nejoblíbenějších knih. Vůbec mě nenapadá co k ní říct... prostě úžasná knížka pro každého.

19.02.2021 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Už třetí dech beroucí kniha od autorky, kterou jsem si přečetla. :) Ruta zde popisuje tragický příběh o lodi, na které zemřelo mnohem více lidí, než na Titaniku a i přes to o ní neví téměř nikdo. I když se potápění lodi odehrávalo až v cca. posledních 60 stranách, vůbec mi to nevadilo, protože kdyby to bylo delší tak bych to díky detailnímu popisu situace snad nedala. Samozřejmě to nemyslím tak, že to je špatně, naopak to bylo fakt dobré. :) Romantická linka byla příjemná a udělala knihu alespoň trochu veselejší. Za mě kniha bez chyby.
(porovnání naloděných/zemřelých na Titaniku a lodi Wilhelm Gustloff na mém profilu).

06.08.2021 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Nádherná knížka. Vtipná a zároveň smutná a deprimující. Co k tomu říct.. Prostě naprostá dokonalost. Tohle by si měl přečíst každý.

11.06.2021 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Fakt strašně smutné a silné čtení. Obdivuju Rutu, jak o tohle dokáže psát a ještě to napsat tak dobře. Moc jsem si oblíbila všechny postavy, které se pohybovaly v bližším kruhu Liny a její rodiny. Pokud si tuhle knížku chcete přečíst, tak doporučuju prvně začít s Mlčícími fontánami. Není to tak ,,brutální" a alespoň zjistíte, jestli vám vůbec sedí styl jejího psaní. Každopádně tahle kniha naprosto bez chyby a určitě doporučuju přečíst.
(Hodnocení Mlčících fontán a jiných knih na mém profilu nebo přímo u dané knihy)

20.06.2021 5 z 5

Pár stránek navíc Pár stránek navíc Lin Rina

Jelikož se mi Kroniky prachu strašně líbily, tak to bylo superózní. Skvěle doplnila celý příběh, dozvěděla jsme se, jak jednotlivé postavy vznikly, nechyběly dopisy ani krásné ilustrace autorky. :) Prostě skvělé..

31.03.2021 5 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Skvěle napsaná kniha plná silných příběhů lidí, kteří to neměli v životě vždy lehké, přestože jim to normální častokrát přišlo, a kteří nalezli svobodu až po překročení hranic své rodné země.
Vždy jsem věděla, že v Severní Koreji vládne Kim Čong-un, je to země, ve které je snad vše cenzurované a přichází z ní jen velmi málo informací, ale to, jak hrozné to tam opravdu je, jsem se dozvěděla až při čtení této knihy.
Uvědomila jsem si, jaké štěstí mám, že můžu žít v tak svobodné zemi, jako je Česká republika a mám v životě tolik možností.
Můžu jedině doporučit.

28.08.2022 5 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

(SPOILER) Tak to bylo bezchybné.. upřímně vážně nevím co bych vytkla.. :) Kniha byla moc moc čtivá a měla jsem ji přečtenou hned. :) Určitě nesouhlasím s některými, kteří: 1. říkají, že to bylo zdlouhavé, protože mě to tak určitě nepřišlo.
2. tvrdí, že setkání Any a Daniela po osmnácti letech bylo moc nereálné, že by po takhle dlouhé době nebyli tak zamilovaní.
Jsem strašně ráda, že jsem se o Španělsku mohla něco dozvědět a dokonce jsem si během i po přečtení o Francově vládě, vedení Španělska i španělské občanské válce hodně zjišťovala.. a to, že se tam kradli novorozenci jsem vůbec nevěděla a ani by mě to nikdy nenapadlo.. Fakt strašně zajímavé téma.

20.04.2021 5 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Perfektní knížka!! Strašně příjemné čtení. :D Declan a Juliet.. co k tomu říct.. :) Declan je prostě ÚPLNÝ MILÁČEK, kterého si hned zamilujete a Juliet... no.. tak s tou jsem měla upřímně ze začátku trochu problém.. jako chápu, že když vám umře mamka, tak vám úplně do zpěvu nebude, ale chvílema mi to její neustálé vzlykání přišlo až otravné. :/ Ale to nic nemění na tom, že to byla pecka. :D Doporučuju!!

13.04.2021 5 z 5

Po tvém boku Po tvém boku Kasie West

Krásná oddechová knížka Kasie Westové, která zklame jen málokoho. Sympatická hlavní hrdinka Autumn společně s Daxem a ostatními zpříjemnili děj natolik, že se od knihy prakticky nešlo odtrhnout.

15.02.2021 5 z 5

Kudy ke hvězdám Kudy ke hvězdám Jenn Bennett

Super knížka, kterou si vážně užijete. Sympatické postavy, moc pěkné místa a zápletka byla skvělá. Určitě si ji přečtěte.
4,5/5*

19.02.2021 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Milá knížka pro každou věkovou kategorii. Potřebovala jsem nějakou lehkou odpočinkovou knihu a tahle je na to snad nejlepší. Krásně vymyšlený příběh. Bohužel ubírám půl bodu kvůli tomu, že mi to na začátku přišlo trochu zdlouhavé. 4,5/5*

29.06.2021 4 z 5

Pět kroků od sebe Pět kroků od sebe Rachael Lippincott

Přenádherné čtení pro každou věkovou kategorii! Dojemný příběh Stely a Willa trpící cystickou fibrózou je natolik dokonalý, že jsem nad tímto příběhem i nemocí dlouho po dočtení přemýšlela. Na konci příběhu prostě nešlo neupustit slzu. Rozhodně by si to měl přečíst každý, kdo má rád zakázanou lásku.

15.02.2021 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Zajímavý nápad na knihu. Našly se i části knihy, u kterých jsem přemýšlela, jestli se mi to chce číst až do konce, ale nakonec vždycky přišlo něco, co mě přimělo číst dál. Konec byl zajímavý. příliš jsem ho nečekala, takže dost překvapil.
Knihu jsem četla v originále a musím říct, že angličtina byla trochu těžší, respektive se v ní objevovalo hodně slov, které jsem viděla úplně poprvé, ale to ničemu nevadilo. Pokud si ji chcete taky zkusit přečíst v originále, tak to alespoň za zkoušku stojí.
PS: Obálka českého vydání je hezčí. :)

13.08.2023 4 z 5

Deník Anne Frankové Deník Anne Frankové Anne Frank

Konečně jsem si přečetla knihu, jež určitě patří na seznam povinné četby každého člověka.
Neskutečně upřímné vyprávění náctileté dívky, která se v mladém věku musela vyrovnávat s mnoha těžkostmi, spojenými také s podmínkami tehdejší doby.
Upřímně, kdybych nevěděla, kolik se toho muselo stát, aby tento deník vůbec spatřil světlo, tak bych mu tak vysoké hodnocení nejspíš nedala, v tomto případě však nemůžu jinak.
Nejvíce mě zasáhl až doslov, kde se dozvídáme, jak to všemi obyvateli Zadního domů dopadlo. Tam málem ukápla i slzička. :\
4,7/5*

30.12.2022

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

(SPOILER) Další skvělá kniha od mé oblíbené autorky. :) Ruta opět dokázala neskutečně do detailů popsat pocity, situaci, ve které se dej odehrával, a celkovou atmosféru Rumunska v letech, kdy v něm vládl komunismus.
Jako vždy mě děj dokázal vtáhnout a společně s postavami jsem byla schopna ''prožívat'' nejistoty té doby.
Postavy jsem si oblíbila, ale kdybych si měla vybrat oblíbenou postavu ze všech autorčiných knih, žádná postava z této knihy by to asi nebyla.
Jako velké plus považuji za ''propojení'' této knihy a s Mlčícími fontánami v podobě rodiny Van Dornových. :D
Jelikož jsem před touto knihou četla knihu o KLDR, tak mě situace v tehdejším komunistickém Rumunsku tolik nepřekvapovala, protože v Severní Koreji se věci velmi blízké tomu, co bylo zmíněné v knize, stále dějí, ale jsem si jistá, že kdybych četla tuto knihu dřív, tak bych tím byla dost šokovaná a zděšená.
I přesto, že mezi autorčinými knížkami mám jiné favority, tak určitě nemůžu říct, že by mě kniha zklamala a rozhodně stojí za přečtení. :)
4,7/5*

29.09.2022 5 z 5

Na co slova nestačí Na co slova nestačí Brigid Kemmerer

(SPOILER) Hned na začátek musím říct, že Dopisy ztraceným se mi určitě líbily víc. Tady jsem postrádala něco zajímavějšího, jako právě posílaní dopisů co bylo v předešlé knize. Emma mi neustále lezla na nervy svojí naivností.. U člověka, který se každý den pohybuje online, bych prostě čekala více rozumnosti, co se týče bezpečnosti na internetu. To, že se nemá posílat fotky sebe člověku, kterého jste nikdy neviděli v reálném životě je prostě základní pravidlo. To, že nemáš nastupovat k cizímu do auta taky.
ALE už dost s negativy. :)
Všechny postavy mi tak nějak sedly. Přátelství Reva a Declana je strašně super, jako i v předešlém díle. Jsem ráda, že do děje vstoupil Matthew, protože ten tomu dodával něco, co by jinak příběhu chybělo a moc se mi líbilo, jak to s ním nakonec skončilo. I když se zde řešilo téma obtěžování na internetu, rozchod, týrání dítěte atd., tak sem se u knihy i usmála. :)
Celkově je milá a odpočinková.

30.11.2021 4 z 5

Navždycky Navždycky Nofreeusernames (p)

I přesto že byla tato knížka velmi předvídatelná, což u feel-good knih bývá zvykem, jsem si ji užila. Myslím, že když hledáte knihu, u které nemusíte moc přemýšlet a chcete si odpočinout, je tohle správná volba. U Mei (hlavní postava) jsem nepochopila, proč se svému nejlepšímu kamarádovi bála říct, s kým chodí, protože mu do toho prakticky vůbec nic nebylo. Jinak byly snad všechny postavy super, ale víc než Mei mi asi sedla její kamarádka Ava, o které má být druhá kniha (Miluju tě. Já vím).

15.02.2021 3 z 5

Severka Severka Nina Špitálníková

Opět a zas naprosto dokonalá kniha Niny Špitálníkové.
Omlouvám se, ale nejspíš nebudu schopna toto dílo nějak slušně ohodnotit. Nemám slov.
Knížka je čtivě napsaná, utíkala neskutečně rychle a číst životní příběh Ri Jo-čong bylo zajímavé, neuvěřitelné i smutné zároveň. Celkový nápad a zpracování knihy bylo natolik skvělé, že se tento titul určitě zařadí mezi mé nejoblíbenější. Zajisté stojí za přečtení, kdykoli budete mít volnou chvíli.

25.10.2023 5 z 5

Říkej tomu, jak chceš Říkej tomu, jak chceš Brigid Kemmerer

V rámci možností odpočinková, velmi čtivá knížka s moc fajn postavami. :) Děj byl sice místy dost předvídatelný, ale to se prostě u takového žánru knih stává VELMI často.
I přestože kniha byla moc čtivá a stránky rychle ubývali, tak, stejně jako v Na co slova nestačí, bylo i tady pár věcí, které mi vadily. Tím však nechci říct, že kniha není dobrá! Jen zatím ani jedna autorčina kniha nedosáhla na úroveň Dopisů ztraceným... Ta je prostě stále její TOP kniha. :)

14.01.2023 4 z 5