Deimos Deimos komentáře u knih

Wonder Woman: Amazonky útočí!: Kniha druhá Wonder Woman: Amazonky útočí!: Kniha druhá Jodi Picoult

Začít druhým dílem něčeho co působí jako poslední dějství úplně všeho je řekněme odvážné. Máte pocit, že se schyluje k největší komiksové bitvě a že svět a především Amerika hoří. A možná to není jen pocit. Tak devastující události a děj se opravdu tak často nevidí (ale možná se pletu). Nicméně vidět amazonky v záporné úloze je zvláštní. Důvod a motivaci chápu, stejně je to ale smutné. Závěr možná trochu ztrácí na překvapení/zajímavosti. Ukončí se to nějak rychle. Kresba je moc pěkná a závěrečný sešit Wonder Women 184 je dobré zpestření. (81%)

26.07.2022 4 z 5

Pekelný pastýř Pekelný pastýř Oskar Fuchs (p)

Moje první kniha zakoupená v knihkupectví Arrakis. Ano stydím se, že jsem je objevil tak pozdě, ale už to pravidelně napravuji. A rovnou pekelná trefa. Autora už mám v povědomí nějakou dobu, tak jsem sáhl rovnu po jeho nové knize. Je to hodně fantasy vyprávění a místy dost přepálené, ale neskutečně mě to bavilo. Super hlášky a přirovnání (tolik hlasitého smíchu jsem ze sebe už dlouho nedostal), sympatické postavy, které máte rádi, zajímavý vývoj hlavního hrdiny a prostředí kolem něj. Čtení jsem si vyloženě užíval (a také často předčítal) a kdybych měl citovat co vše mě pobavilo, vydalo by to na třetinu knihy.

Vím jen o jednom problému. Knihu jsem koupil podruhé a jako vánoční dárek jsem ji dal mému potenciálnímu tchánovi - on je silně věřící - já měl přečteno v tu dobu asi jen 50 stránek, tak jsem netušil, co se bude v knize dít dál. ON ji nesmí číst, jinak nás vydědí :O

Na závěr: škoda možná zbytečné délky. Sice je fajn, že je příběh dovyprávěn, ale měl jsem pocit, že ke konci ztrácí a vytrácí se vše co dosud dělalo knihu naprosto "topovou". A také síla, štěstí a nepřemožitelnost hlavního hrdiny se v určité fázi knihy přejí. Dlouho jsem měl chuť jít přes devadesát procent. (87%)

31.01.2022 5 z 5

World of Warcraft: Kniha první World of Warcraft: Kniha první Walter Simonson

Vyrůstal jsem na hrách Warcraft 1,2 a 3. WoWko jsem v minulosti dotáhl asi na 7 level (oproti bratrovi, který ve hře strávil 16 let) a i když jsem letos začal s novou postavou, kterou chci dotáhnout na 85 level, svět Warcraftu mi přijde stále vzdálený. To bude možná důvod proč jsem první komiksovou knihu nepochopil, ztrácel se v ní a nebavila mě. Hodně jsem ji odkládal, nechtěl jsem se k ní moc vracet. Budou další díly lepší, ponořím se do příběhu? Nejsem si tím jistý. Nepomáhá tomu ani grafická stránka, která je cílena na mladší čtenáře a nepomáhá tomu ani toto zacílení, protože tam, kde by si Warcraft zasloužil krev, násilí a boj či rovnou válku se jedná o pro mě poměrně nepřehlednou změť obrázků, ve kterých se těžko orientuji a chybí jim právě zmíněná dospělost. Pravda, jsem ve věku, kdy mi Punisher přijde OK, takže čtenáři ve věku 8-12 let si mohou 20% přičíst, pro srdcaře to budou jasné 4*, pro mě je to ale zklamání. (42%)

26.08.2021 2 z 5

Arrow: Kniha první Arrow: Kniha první Geoff Johns

Můj oblíbený hrdina u nějž mám seriálově nakoukáno. V komiksu jsem ho četl prvně. Tento první díl (škoda, že dosud nevyšel druhý) a toto zpracování mi sedlo. Vychází přímo ze seriálu (má stejné tvůrce) a díky tomu má podobnou kresbu a "grafiku postav" jako hraný seriál. Výhodou je, že nekopíruje seriál, ani jeho scénář po příběhové stránce, naopak přináší jakoby dějové vsuvky, které se také staly, ale v seriálu jsme je neviděli - tedy si zde můžeme přečíst a prohlédnou tzv. fabuli ze seriálu Arrow. Nevýhodou může být, že to může působit jako "zbytek ze scénáře", který se pro seriál nehodil, ale bude fajn ho zpeněžit. Jednotlivé kapitoly knihy jsou hodně útržkovité, krátké, ale díky tomu taky úderné a hodně dobře se to četlo a byla to zábava. Pro fanoušky seriálu určitě mohu doporučit. (80%)

01.01.2021 4 z 5

Úhel pohledu Úhel pohledu Todd McFarlane

Zajímavé setkání Speedyho a Wolverina. Stejně tak je tu třetí do party - Wendigo, se kterým se setkávám poprvé. Komiks je spíš detektivní/kriminální. Hlavní role tu podstatě není, party jsou vyrovnané, možná má nejvíce prostoru Wolverine a Spider-man oproti tomu je na můj vkus upozadněný. Případně má méně prostoru, než by čtenář očekával od prvního svazku nové série. Kresba lidí je o něco slabší, oproti tomu prostředí je pečlivě nakreslené. Ačkoliv je komiks/kresba staršího data, nepůsobí vůbec nudně nebo zastarale. Kvalita mě překvapila. Příběh je poměrně zajímavý a odlišný. Hlášky se občas trefí a pobaví. Za mě to tedy není úplně špatný start. (78%)

30.11.2020 4 z 5

Planetary: Do všech koutů světa a jiné povídky Planetary: Do všech koutů světa a jiné povídky Warren Ellis

Na Planetary se dobře dívá (některé obrazy jsou vskutku poutavé) a dokáže zaujmout svým vyprávěním a příběhy (také námětem) a postavami. Komiks je velice originální, prakticky se poprvé potkáte s novými postavami a novým světem alternativního 20 století. Což je ale zároveň problém, nepotkáte tu nikoho ke komu by jste měli kdykoliv před tím vybudovaný nějaký vztah. Nejsou tu žádní X-Meni, Avengers nebo Speedy. Jsou tu jen a jen nová jména, na která je potřeba si zvyknout. Další mírnou nevýhodou je fakt, že komiks byl napsán na konci 20 století a je to na něm příliš znát - myšleno tématy a názory - a v tomto směru hodně rychle zastarává. Přesto si někdy druhý díl dám. (69%)

31.10.2020 3 z 5

Lži Lži Greg Rucka

Wonder Woman začíná být pro mě jedna z nejpřitažlivějších hrdinek a to nejen ve filmu, ale především v komiksu, potažmo v knížkách. Rovněž edice Znovuzrození hrdinů DC je hodně lákavá a proto kombinace těchto dvou prvků zvýšila můj zájem o tento konkrétní kus a stává se tak zároveň i první zkušeností s touto edicí - s WW už jsem se v komiksu setkal dříve. Lži přináší nový příběh, alespoň dle slov tvůrců, tím že jsem toho moc nečetl, tak je pro mě vše nové. Nicméně a bohužel, příběh je takový jalový a nijaký, moc neříkající a pokračující odnikud, chybí tomu nějaký zapamatovatelný moment, textu však není mnoho, snadno se čte, co ovšem nad vše ostatní je kresba. Ta je nádherná, detailní, výpravná, asi ta nejlepší, co jsem zatím v komiksu viděl. Přečtenou stránku budete mít v mžiku, ale na kresbu budeme koukat ještě několik dalších vteřin a do detailu si vše pečlivě prohlížet. Celostránkové, nebo dokonce dvoustránkové velké celky jsou pastvou pro oči. Opravdu nádhera. Trochu rušivé se mi snad jen zdálo, že se měnil autor kresby, což potvrzuje i tiráž a především kresba samotné Diany je v detailu propracovaná, ovšem na větší vzdálenost mnohdy málo detailní a navíc, často mění tvář, jakoby autor neměl jednotnou představu jak WW vypadá - netvrdím, že se s tím čtenář nesetká i u jiných komiksů, ale tady je to hodně patrné. Uvažoval jsem někde kolem sedumdesátkového hodnocení, ale díky otevřenému a zajímavému závěru a po něm ukázek několika alternativních obálek plus ukázky procesu vzniku stránek, přidávám procenta k dobru. (74%)

09.05.2020 4 z 5

České dějiny v datech České dějiny v datech Aleš Česal

Myslel jsem si, že to je TA knížka (Naše dějiny v datech - Jarmila Koudelková) co jsem četl v dětství, ze které si tedy pamatuji, jak se hlavně v závěru pořád psalo "V Praze se konal Xtý sjezd KSČ" už tehdy mi to přišlo divné a nudné (oproti starší historii). Tato knížka je novějšího vydání a je to na ní poznat (v dobrém). Pro změnu však chybí ilustrace. Přesto je to zábavné/zajímavé čtení "do kapsy", kterou by myslím hlavně nejmladší generace mohla přečíst, jedná se o snadné získání základního přehledu. (83%)

21.08.2019 4 z 5

Amazing Spider-Man: Pavoučí ostrov. Část první Amazing Spider-Man: Pavoučí ostrov. Část první Dan Slott

Zajímavé, ani jsem knihu neměl zařazenou v rozečtených. No nevadí. Co si pamatuji, tak jsem ji měl rozečtenou tak 2-3 roky. Opět nevýhoda, když se ke knize vracíte nepravidelně. Občas mě bavila a stránky ubíhaly, ale často se mi také zdála nepřehlednou jak po stránce příběhové, tak po stránce kresby. Bylo to moc přeplácané. Jak detaily (všechna čest, že to kreslíř zvládl), tak také množstvím postav (záporných i vedlejších). nakonec tedy ten první sešit (poměrně šokující) a sešit o Venomovi (poměrně tmavší a uhlazenější) byl nejlepší. ty ostatní týkající se prostředí na Manhattanu a všech možných i nemožných postav - pro ně platí vše výše napsané. Není to špatný komiks a myslím si, že se fanouškům bude líbit. Doporučil bych ho spíš pokročilejším čtenářům, kteří nebudou zaskočení tak pokročilým dějem (vývojem příběhu) a složitější kresbou (78%)

22.02.2022 4 z 5

Zlatý kompas Zlatý kompas Philip Pullman

Zlatý kompas jsem četl skoro celých osm let. Myslím si, že tento rekord už s žádnou knihou nepřekonám. Kromě různých povinností a životních událostí za tuto skutečnost mohl především fakt, že jsem se do knihy nezačetl. I když jsem ji rok co rok bral do ruky a přečetl jsem nějakou kapitolu, tak jsem knihu opět odložil a vrátil se k ní třeba po roce. Čtení, ač určené pro dětského čtenáře obsahuje spoustu novotvarů a nových slov, které se složitěji četli (vyslovovali viz Alethiometer, Pantalaimon apd.) Abych si pomohl, tak jsem si to zjednodušoval a třeba hrdinčině Deamonu říkal Pantík. Ale těch jmen a názvů co mi nešlo přes pusu, tam bylo více. Každopádně nápad na spojení dvou bytostí (lidské a zvířecí) je skvělý a "alternativní" svět je fascinující. Dokázalo mi to i filmové zpracování, které se mi velice líbilo, vlastně více než kniha. Což nebývá pravidlem. Do jaké míry za to mohl i fakt, že mi tehdy bylo přes 20 nedokážu říct, dokud se na film znovu nepodívám. Nebo na modernější seriálové zpracování Jeho temné esence z roku 2019. Uvidíme, kniha mě až na některé napínavější pasáže často nudila. (59%)

27.11.2021 3 z 5

Láska už není, co nikdy nebyla Láska už není, co nikdy nebyla Filip Gülsen

Nějak jsem tuto knihu otevřel před rokem a pak až po roce. Přečíst se dá se 10 minut, ale vracet se k ní dá častěji. Dá se z ní dobře citovat - je o životě, o lásce a o smrti, tedy o třech věcech, který zná každý a všechny nás spojuje. Knihu jsem dostal darem od spolužačky/kamarádky a asi si ji ponechám a nebo předám darem dál, aby mohla udělovat moudra a dávat dalším smích, radost i smutek a zamyšlení. Je zajímavé z ní někomu předčítat. (70%)

15.07.2021 4 z 5

Ronin Ronin Stan Sakai

Moje první setkání s Usagim a náhodou i první díl této dlouhé série. Jednotlivé povídky mi přijdou kratší, než tomu zřejmě bude později, přesto jejich údernost a vypointovanost je fantastická. Navíc v tom jsou cítit emoce, napětí, krev a poučení. Ještě jsem asi nikdy nedostal tak silný(é) příběh(y) na tak malém prostoru. Ty postavy jsou navíc tak (ne)lidské... Těším se na další knihy. (91%)

27.05.2021 5 z 5

Séance Infernale Séance Infernale Jonathan Skariton

Tolik lákavých námětů v jednom. / Pozor může obsahovat spoilery/ Tohle měla být totálně zajímavá kniha. Předně mě zaujalo téma pátrání po prvním filmu, po prvním filmovém tvůrci (Augustin Le Prince - hned jsem ho v tom vyprávění poznal). V druhé řadě Edinburgh, který jsem osobně navštívil a učaroval mě. Třetím prvkem byl hlavní hrdina a únos jeho dcery a pátrání po ní, také pátrání po (prvním) filmu, také po tom, proč se v záběrech prvního filmu objevuje dcera hlavního hrdiny, to by znamenalo, že únosce (vrah?) má něco společného s tím filmem, nebo s místem kde byl film ukryt. Zajímavá náhoda, že i prvnímu vynálezci unesl a upálil dceru. Že by (sériový) vrah uměl cestovat časem? Potud výborně rozehrané mystérium na několika frontách a několik postav, kteří za něčím jdou a po něčem pátrají (hlavní hrdina, jeho zadavatel, sériový vrah, komisařka, prapravnučka prvního vynálezce a další). Vše se promíchává a všeho je vlastně nějak moc. Cestování časem se hned zamítne, vyprávění je pomalé, spousta nahozených témat není logicky ani uspokojivě uzavřených. Hlavní hrdina není úplný sympaťák a závěr nemá očekávatelný happy - end. Super téma(ta) i prostředí (Edin), kniha je silná v násilných detailech, ale slabá ve vyprávění (bohužel jsem tomu příběhu nevěřil) a v přehnaném mixování. (57%)

24.05.2021 3 z 5

Dutozem a další povídky Dutozem a další povídky Mike Mignola

Já jsem vždycky tušil, že tohle nebude pro mě. Hellboyovi se vyhýbám a mám obavu, že mě nebude bavit. O to hůř, když se jedná o odbočku a příběh vedlejších postav. Není to můj preferovaný styl, kresba se mi nelíbí a je v zásadě příliš jednoduchá, což se mi nakonec ale začalo zamlouvat. Její jednoduchost. Jednotlivé příběhy a příhody byly nakonec spíš zajímavé, ale ne všemu jsem v nich rozuměl. Většinu postav znám, ale mám je raději ve filmové podobně. Rozhodně lze doporučit všem fanouškům Mike Mignoli, komiks dále prohlubuje universum Hellboyovského světa. (45%)

31.03.2021 2 z 5

Nova (Sam Alexander) Nova (Sam Alexander) Jeph Loeb

Tohle bych nečekal, že se mi někdy stane. Že se budu opět cítit jako desetiletý kluk, který hltá svého prvního Spider-Mana. Nova začíná podobně jako zmíněný známý hrdina úplně náhodně a úplně od nuly. Najednou zjistí, že má MOC a SÍLU, že může podobně jako Superman nebo Ironman létat, že může potkávat nevšední nepřátele i získávat nové přátele, že se může postavit svým šikanátorům ve škole, ale i největším záporákům vesmíru. První dva sešity byly naprosto fantastické a měli ještě lepší kresbu než pozdější část. Přesto i další sešity byly nadstandardní, kresba nádherná a příběh poutavý. A třeba že už to nepůsobilo tolik wow, dokázal jsem si mladého Novu zamilovat. Těším se na jeho další dobrodružství a prozatím nejlepší komiks za hodně dlouho dobu (91%)

21.01.2021 5 z 5

Zkouška ohněm Zkouška ohněm Anthony Del Col

První díl a také první přečtený komiks ze světa Assassin´s Creed. První díl hry jsem hrál jen krátce a film jsem ještě neviděl, což považuji za nevýhodu, protože mi je tento svět i v komiksu vzdálenější a to i přesto, že vím o co jde. A nebo je to chyba tohoto konkrétního komiksu: nezaujal mě tak, že bych nutně cokoliv z tohoto světa musel vyhledávat a přitom hry jsou výborné a film alespoň na jedno zhlédnutí údajně dobrý. Nejvíc mi na tomto komiksu vadili postavy v současné dějové linii, nejenže byly hůře rozeznatelné, ale především ty jejich časté hádky a pokřikování na sebe mě už docela otravovali. Naproti tomu hlavní hrdinka je moc fajn a je zajímavá. Kresba, hlavně ta dějově zasazená do Salemu roku 1692 je skvělá, krásná, barevná. Příběh a snad i námět ještě ujdou, děj je však velice slabý a jen v některých momentech mě dokázal nadchnout a upoutat. Navíc občas jsem nechápal chování a jednání hlavního hrdiny (předka hlavní hrdinky) a stejně jako jí, nebyl mi moc sympatický. Přesto dalším dílům dám šanci a uvidíme. (63%)

03.05.2020 3 z 5

Volání divočiny (komiks) Volání divočiny (komiks) LLoyd S. Wagner

Konečně je čas na čtení, to je snad jediné pozitivní v této situaci. Komiks Volání divočiny jsem měl rozečtený něco přes rok - dáno nedostatkem času a množstvím rozečtených knih - přitom se dá přečíst přibližně za dvě hodiny, dětem to může trvat tak tři. Asi je to spíš kniha, kterou si i starší čtenář rád vychutná, ale dá se přečíst i na jedno zabrání. Občas jsem měl problém se odtrhnout, některé pasáže byly napínavější, než jiné, které mě moc nezaujaly. Hodně se děj střídá a hodně se v něm "stříhá", což je škoda, určité části, hlavně ty v závěru, mohly být delší. Rád si přečtu i normální knihu. Škoda, že jsem ji jako dítě minul a popravdě, být mi teď deset a mít možnost si přečíst tento komiks, tak skáču nadšením, teď je to však pro mě jen lehký nadprůměr. (64%)

01.04.2020 3 z 5

Malé dějiny filmu Malé dějiny filmu Jarek Kupsc

Krásná, zábavná knížka, která díky formě dokáže "naučit" o filmu, aniž by jste se do čtení museli nutit. Její současnou největší nevýhodou je ročník vydání, který neumožňuje zahrnout posledních 20 let kinematografie a tak v ní období filmů pro mě a mou generaci, na kterých jsme tzv. vyrůstali, prostě nenajdeme. Jakkoliv prvních cca 80 let filmu je popsáno sice stručně, ale vzorně rozděleno do kapitol, tak posledních cca 20 let kinematografie (1980-1999) naráží na nemožnost výhledu do dalších let a tedy popisu jak nových vln (např. Rumunská), tak i mnohých technologií a způsobů distribuce a co především: nemůže dát mladé a začínající autory, kteří posledních 40 let tvoří základ dnešní kinematografie do souvislostí s jejich pozdější tvorbou. Kniha by si tedy zasloužila nové rozšířené vydání, jinak nemám moc výhrad a pokud pominu občas autorův subjektivní pohled na konkrétní film a nějaké ty drobné chyby, tak mohu říct, že čtení jsem si užil. (84%)

18.10.2019 4 z 5