Datr1 Datr1 komentáře u knih

jako pokračování je to velmi povedené, vtipně vystižená politika, někdy je jí moc, nicméně chápu, že bez toho by čtenář nebyl v obraze. Pěkná.

27.09.2020 5 z 5

Na hraně noci Na hraně noci Olivia Hawker

I přes některé historické nepřesnosti to bylo hezké čtení. Stojí za přečtení už jen pro spisovatelky krásný bohatý jazyk. Je to román s válečnou tematikou, ale místo hrůzy a nenávisti je zdůrazněno dobro a láska.

13.10.2023 4 z 5

Domeček pro panenky Domeček pro panenky Phoebe Morgan

Jak už zde bylo řečeno, příběh je sice čtivý, ale nic originálního nečekejte. Konec je napínavý, docela dobrý.

09.06.2022 3 z 5

Všechny touhy vedou do Říma Všechny touhy vedou do Říma Luca Di Fulvio

Zase krásné, čtivé, napínavé!

19.03.2022 5 z 5

Dívka, která se dotkla nebe Dívka, která se dotkla nebe Luca Di Fulvio

Je to v podstatě klasický román pro ženy, ale pěkně napsaný, hodně napínavý, zhruba od poloviny jsem se od něj nemohla odtrhnout, abych se konečně dozvěděla, jak to dopadne.

03.10.2020 4 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

moc se mi líbil styl vyprávění, čtivé, vtipné

27.09.2020 5 z 5

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Je to druhá knížka od Jodi Picoultové, kterou jsem přečetla, a moc se mi líbila. Neumím si představit, co se děje v hlavě černocha, který chce něco dokázat, ale tento napínavý příběh předložený čtenáři ze tří různých pohledů, mi hodně pomohl vžít se do jejich situace. Byla jsem hodně napnutá, jak to dopadne, tak se to četlo snadno. Poslední kapitola byla vskutku překvapivá, ale proč ne? Za mně super, přečtu si od této autorky určitě i ostatní dostupné knížky.

07.06.2020 5 z 5

Poslední templář Poslední templář Raymond Khoury

Pěkný příběh, který má spád, akční scény jsou opravdu skvělé, čtenáře úplně pohltí, jak napínavě je to vykreslené, nádhera! Je tam pár slabších míst, kde popisuje pocity a myšlenky hlavní hrdinky, ale vzápětí to vynahradí dalším napínavým dějem. Mně se to moc líbilo a chystám se sehnat druhý díl.

17.05.2020 5 z 5

Saturnin při chuti Saturnin při chuti Miroslav Macek

Už to bylo lepší než minulý díl, v pasážích, kde se vrátila skupina teta Kateřina a spol., je to zase vtipné.

03.01.2024 3 z 5

Malenčí Malenčí Hana Kavurová

Chaos, zmatek, styl vyjádření také nic moc, příběh vcelku ujde, snad to bude příště lepší. Vůbec jsem nedokázala odhadnout věk těch dětí, hlavně Edgara, pokud měl zvládnout popisovanou práci, musel by být nejstarší, ale asi mi je tak 5let? Nevím...

18.09.2023 2 z 5

Parte Parte Čou Chao-chuej (p)

Od čínského autora je to má 1.kniha, pár stránek mi trvalo, než jsem si za pamatovala jména, ale pak super. Četla se moc dobře, napínavé, konec s příslibem pokračování. Jsem zvědavá na další.

08.08.2023 5 z 5

Čas odejít Čas odejít Jodi Picoult

Knížky od JP mám moc ráda, tahle tedy nezklamala. Napřed jsem se nemohla srovnat s tím, že 13-tiletá Jenny mluví nějak moc dospěle, ale pak to bylo opravdu překvapivé, jak bylo již popsáno. Sloni super

06.06.2023 4 z 5

Máš mě v krvi Máš mě v krvi Elizabeth Norebäck

No, tak za mně super. Prvních 100 stran mi trvalo, ale pak už to jelo, nemohla jsem se odtrhnout.

27.03.2023 4 z 5

Sklíněné korálky Sklíněné korálky Petr Sýkora

Knížka je čtivá, dá se řict i napínavá, období upalování čarodějnic naštěstí na ústupu, líbila se mi. Vadilo mi snad jen používání přítomného, minulého a budoucího času současně.

16.03.2023 4 z 5

Leon Leon Roman Bureš

Skvělý příběh. Četla jsem už několik románů z tohoto období, ale tenhle byl asi nejčtivější,rozhodně doporučuji.

27.01.2023 4 z 5

Tajemství prázdného trezoru Tajemství prázdného trezoru Matthew J. Costello

No hodně slabé, ještě že je to tenká knížka, tak jsem jí dočetla, ale kdo čeká napínavý děj, tak bude hodně zklamaný...

02.11.2022 2 z 5

Saturnin se představuje Saturnin se představuje Miroslav Macek

Na tenhle díl jsem se moc těšila, ale bohužel, není to ono. Po skvělém začátku následuje sice spousta příhod ze života Saturnina, ale k humoru předešlých knih to má daleko. Trochu to vylepšuje závěr, kdy je sluhou, ale jinak jsem zklamaná.

05.01.2022 2 z 5

Poslední neuvěřitelné dobrodružství pana Monroea Poslední neuvěřitelné dobrodružství pana Monroea Dan Mooney

Vynikající kniha. Nejprve jsem jí četla jako oddychovku, ale ten milý příběh dvou seniorů mně bavil čím dál víc. Velice dojemný závěr plakala jsem jak želva . Určitě stojí za přečtení.

20.11.2021 4 z 5

Dcera krále močálů Dcera krále močálů Karen Dionne