DasaN DasaN komentáře u knih

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Příjemné a odpočinkové čtení se zajímavým příběhem a lidskými osudy a to p. Mornštajnová prostě umí.

10.04.2020 4 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Pěkný rodinný román se zajímavými lidskými osudy. Takové nenáročné čtení v podobném stylu jako knihy p. Morštajnové.

08.07.2020 5 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Válečné období je nevyčerpatelné téma, což potvrzuje tato kniha. Tento krásný příběh mě držel v napětí až do poslední stránky. Tato rozhodně stojí za přečtení a to ne jen jednou.

24.11.2017 5 z 5

Utekl jsem z Osvětimi Utekl jsem z Osvětimi Rudolf Vrba

Opravdu dobrá kniha a toho muže nejde neobdivovat, za to kolik si toho prožil a přitom byl schopný napsat o tom knihu. Popravdě kdybych zažila to co on, tak bych asi chtěla tuto část života úplně vytěsnit.,... Každopádně je to podstatný zdroj informací pro další generace.

28.12.2016 5 z 5

Blackout – Zítra bude pozdě Blackout – Zítra bude pozdě Marc Elsberg (p)

Kniha má velmi zajímavý námět , který ukazuje děsivou skutečnost. Kniha je napínavá a chytlavá, ale kvůli velkému množství postav působí chaoticky.

17.12.2017 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Jedna z nejlepších knih co jsem kdy četla. Krásný příběh, který mě strhnul hned od začátku. Doufám, že budu mít možnost od této autorky přečíst i další knihy.

15.09.2017 5 z 5

Ztracená manželka Ztracená manželka Alyson Richman

Krásná kniha o dvou lidech které rozdělila válka. Mrazivé vyprávění Lenky o pobytu v nejprve v Terezíně a poté v Osvětimi jsem doslova hltala. Nejvíce se mě dotkla scéna, kdy malovala umírající novorozeně a pak také smrt její sestry. Josefovo vyprávění nebylo tak poutavé, ale do toho příběhu dobře zapadlo.

11.02.2017 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Velmi silný příběh o lásce, která překoná veškeré útrapy, což je tak málo pravděpodobné, ale přesto reálné.

27.10.2019 5 z 5

Sestřičky ve víru osudu Sestřičky ve víru osudu Donna Douglas

Velmi příjemné čtení, zajímavý děj a také pěkně popsaná atmosféra blížící se války.

27.10.2019 5 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Podle toho jak všude knihu prezentují jsem od toho čekala víc. Námět je zajímavý, ale odhalení vraha a závěr je odfláknutý.

06.06.2019 3 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Knihu jsem četla jako druhou v pořadí po Haně, ačkoliv Hana byla lepší , tak slepá mapa byla velmi povedená.

23.10.2018 5 z 5

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Na tuto knihu jsem se nesmírně těšila a nezklamala. Jodi je spisovatelka, která se umí zakousnout do kontroverzních témat a vytěžit z nich maximum..... jedním z těchto témat je právě rasismus. Během četby této knihy jsem pochopila míru předsudků, kterou si člověk ani neuvědomuje a jedná na jejich základě, aniž by o tom přemýšlel.

15.11.2017 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Krásný příběh který svede dohromady osudy dvou lidí, kteří by se za normálních okolností nepotkali a ukázka toho, jak dokáže láska být nezjištná. Nemohla jsem se od této knihy odtrhnout s očekáváním jak to skončí. No nejprve mě trochu zklamalo, jak to skončilo, ale po delším zvážení tam ten konec prostě patří. Protože ne vše skončí tak jak si to přestavujeme,

17.06.2016 5 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Na pokračování o Cormoranovi a Robin jsem se velmi těšila a doufám, že si brzy budu mít možnost přečíst i další pokračování. Detektivní příběh je napínavý a zasazený do zajímavého prostředí, ale občas až zbytečně zdlouhavý...

08.07.2020 4 z 5

Zvuk slunečních hodin Zvuk slunečních hodin Hana Andronikova

Neobvyklý styl psaní, který autorka použila, ještě umocnil krásný, ale smutný příběh.

02.11.2019 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Autorka opět nezklamala...kniha má spád, velmi dobře se četla a po tolika přečtených thrillerech je to příjemné odlehčení.

26.05.2019 5 z 5

Dej mi své jméno Dej mi své jméno André Aciman

Na můj vkus neobvyklé téma, které jsem četla na doporučení kolegyně z práce a upřímně mě to příjemně překvapilo. Krásný román je jako dělaný na letní horké dny a nádechem zakázané lásky. Je zde velmi pěkně popsáno, jak se hlavní hrdina zamilovává, jak zpočátku bojuje s city a nakonec se jim poddává. Občas tam jsou některé pasáže, při kterých jsem se červenala, ale celkově na mě kniha udělala velmi dobrý dojem.

02.08.2018 5 z 5

Nebudete se bát ničeho zlého Nebudete se bát ničeho zlého John Searles

Chvilku trvalo, než jsem se do knihy začetla, ale pak se z toho vyklubala zajímavá kniha s hororovými prvky a opravdu nečekaným rozuzlením. Kniha se prezentuje jako duchařská (proto mě zaujala), ale nakonec vlastně není, což nakonec není na škodu.

29.06.2017 4 z 5

Čas odejít Čas odejít Jodi Picoult

Čas odejít je vážně dobrá kniha, ale ten konec mě opravdu překvapil, vůbec by mě nenapadlo, že to tak skončí. Na knize se mi líblo, jak je zachycen život slonů -vždy jsem měla tato zvířata ráda, ale po přečetní této knihy je mám ještě raději.

09.11.2016 5 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Veselá a zábavná kniha, díky které jsem měla možnost nahlédnout do jiných kultur z pohledu mladého cestovatele. Určitě to není poslední kniha, kterou jsem od autora četla.

08.07.2020 5 z 5