DariDerek DariDerek komentáře u knih

Dvě zrcadla Dvě zrcadla Karolina Limrová

Česká autorka........čekala jsem téměř vše, ale předčilo to mé očekávání....Četla jsem, že někdo to srovnává se Stmíváním.... Pche :D vůůůbec :-)
Svižně napsané, přečtená za jednu noc a přitom nemám pocit, že by to byl promrhaný spánek :) A jen mezi námi všemi - já chci taky takové zrcadlooooo :D

20.05.2013 5 z 5

Město kostí Město kostí Michael Connelly

Tato knížka se mi dostala poprvé do ruky asi před dvěma lety a před měsícem jsem si na ni vzpomněla, že je to vlastně ta, která se mi líbila, děsně mě bavila, neuměla jsem se odtrhnout a musím si ji příečíst znovu! :) Tudíž jsem to udělala a jsem na sebe pyšná. Opět jsem se tvářila překvapeně, zděšeně a prostě všelijak, jako bych tuto knížku četla poprvé. Je skvělá, doporučuju :)

09.05.2013 5 z 5

Kočičí holka Kočičí holka Thomas Brezina

Poslední dobou kolem mě chodí moje žákyně a říkají mi, abychom si v angličtině zkusili pomalu přečíst toho "Březinu". Že slyšely, že je to super. Na ně koukám a tak jsem se rozhodla přečíst si ji - v češtině - abych zjistila, vo co go :-) No wow, jsem nadšená :o)) Nejen, že se to holkám bude líbit, ale i paní učitelka je nadšená. Má to zápletku, romantiku, srandu, napětí... Tahle kniha pro mládež udělala mě "starou" babu spokojenou. A asi jdu na další díl :o))

05.05.2013 5 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Příběh mě uchvátil...nekecám, odrovnalo mě to :-) Tak tohle bych nečekala :D a i když je štědrý den, tak kašlu na dárky, jdu na druhý díl :-))

24.12.2012 5 z 5

Ledové sestry Ledové sestry S.K. Tremayne (p)

Přes rok nic.... A ke konci roku vychází jedna lepší kniha než druhá a já nevím, kam dřív skočit. Ledové sestry - nenechaly mě chladnou!

22.11.2017 5 z 5

Živel Živel Jess Kidd

úchvatná a skvělá kniha. Dostala jsem od ní nečekané.

07.11.2017 5 z 5

Křik Křik Nicolas Beuglet

Nemám slov, tohle bylo opravdu něco skvělého.

18.10.2017 5 z 5

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

Pro mě výborné čtivo. Mám ráda, když se v příběhu postupně odkrývá celý smysl, celý proces, jak to všechno bylo. A tady je to od začátku do konce napínavé. Za mě opravdu dobrý.

18.09.2017 5 z 5

Nebudete se bát ničeho zlého Nebudete se bát ničeho zlého John Searles

Autor, John Searles, působí jako redaktor v časopise Cosmopolitan a absolvoval obor tvůrčího psaní na New York University. A myslím si, že právě díky těmto zkušenostem, hlavně z Cosmopolitanu ví, jak zaujmout čtenáře. Protože v knize střídal minulost s přítomností takovým způsobem, že bylo vše mnou bráno jako celek, místy jsem si vůbec neuvědomovala, kde jsem a ani jsem to nepotřebovala. Všechno mi dávalo smysl. Co se musí autorovi nechat, tak je způsob jeho psaní – čtivý, přitahující, napínavý a smysluplný. Tohle byla radost číst.
Více bude v recenzi na portále www.Chrudimka.cz v brzké době.

14.07.2017 5 z 5

Paní půlnoci Paní půlnoci Cassandra Clare (p)

Top! Cassandra Clare je zpět ve své plné kráse! Recenzi (kterou najdete v záložkách) jsem byla nucena až po nějaké době od přečtení, protože mi srdce stále bušilo v nepřirozeném rytmu. Miluju její lovce stínů! :-)

31.05.2017 5 z 5

Sucho Sucho Jane Harper

Skvělá detektivka, která mě nutila číst dál. Sice mě více bavil případ, který vznikl před dvaceti lety než stávající problém, ale to je můj osobní boj :-) Každopádně je to super počin autorky a na své si přijdou všichni milovníci detektivek, kteří rádi hádají a vytváří si vlastní hypotézy, co kdy kdo a kde :-)
Jediné, co mi trochu kazilo dojem knihy bylo, že v podobě ebooku (nevím, jak je to u papírové knihy), nebyly rozlišeny odstavce minulosti a přítomnosti. Je pravda, že je to napsáno jednoznačně, takže se člověk neztrácí, ale přesto by bylo příjemnější, kdyby byl aspoň změněn font. A Falk mi přišel nesympatický už od začátku. :-) Ale jinak dobrý, fakt že jo. :-)
A recenze bude brzy na www.Chrudimka.cz :-))

02.05.2017 4 z 5

Poslední nádech Poslední nádech Lucy Clarke

Když porovnám Modrou a Poslední nádech, tak nádech vyhraje. Jde už jen o to, že je to mnohem uvěřitelnější, mnohem schůdnější než Modrá v Modré. :-) Pokud jste nečetli, i tak Modrou doporučuji! :-)
U Posledního nádechu vám plno věcí dojde, jak to asi bude, ovšem autorka si dokáže pohrát se slovy, že vám vaše bystrá mysl není překážkou a i přes to, že nebude překvapeni, jak co dopadne, tak si čtení užijete. Mi se líbilo, jak i v těch nejobyčenějších chvílích dokázala vystoupat napětí tak, aby člověk do poslední chvíle přemýšlel, jestli se nemýlil... Pro mě naprosto skvělý zážitek - více v recenzi v záložkách ;-)

19.04.2017 5 z 5

Maminka neříká pravdu Maminka neříká pravdu Michel Bussi

Tohle byla naprosto úžasná jízda. Znáte ten pocit, když čtete knihu a najednou - buch - a zvrat v ději? A než to rozdýcháte a připravíte se na něco dalšího, tak v tu nejnestřeženější chvíli - buch - a další zvrat!... pecka :-) Mám ráda přesně ty knihy, a nemusí to být horor, thriller, může to být i romanťárna, ale musí mě překvapit. Musí mě něčím dostat do kolen.
A tohle mě dostalo do kolen né jednou, ne dvakrát, ale víckrát - a ten konec? Vážně? Really?! Wtf??? :-) Prostě a jednoduše, pro mě to je naprosto odzbrojující kniha a více napíšu v recenzi v záložkách :-)

13.04.2017 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Tato kniha nemá chybu. Pěla bych samou chválu, ale to bych se opakovala. Kdo chcete, koukněte na recenzi v záložkách. :-)

02.12.2016 5 z 5

Z lásky k vám Z lásky k vám Amanda Prowse

Mám vyzkoušeno, že cokoliv od HOSTu je skvělé. Ale tohle bylo úplně úžasné. Předčilo to mé očekávání. Ještě teď, po dočtení, mám husí kůži. Reálné, šílené, smutné a hlavně, ze života. Naděje a víra zde mají hlavní roli. Jizvy na těle se zahojí, ale na duši... Horko těžko... Super a doporučuji :-)

12.08.2016 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Škoda, že už je konec :-) Fajn to bylo! :-)

15.07.2016 5 z 5

Když padne noc Když padne noc Jenny Milchman

Nebylo to špatné, bylo to jiné.. Ale na druhou stranu to mělo místa, která mě nebavila a pak zase jsem se nemohla odtrhnout. Recenze bude zveřejněna na Chrudimka.cz, takže zatím jen takovýto krátký komentář.
Za co přidávám jednu hvězdu je propracování psychologie postav, to bylo bravurní. A vrácení do minulosti - tyhle kapitoly mě bavily mnohem více než přítomnost. :)

17.06.2016 4 z 5

Amnézie Amnézie Michael Robotham

Strhující a dechberoucí... U tohoto autora už jsem se přesvědčila, že umí napsat dobrou knihu, u které se nudit rozhodně nebudu a budu nad ní i přemýšlet, když ji zrovna nečtu. A teď jsem si mou domněnku jen potvrdila. Výborné. A pokud budete chtít, recenze v záložkách. :)

19.05.2016 5 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Hned při prvních stránkách mi bylo jasné, že tato kniha ve mě zanechá nějakou stopu. Opět příběh, který neodložím, dokud jej nedočtu a také jsem tak udělala. Jsem okouzlena a pokud vás zajímá víc, tak v záložkách mám recenzi. :)

15.04.2016 5 z 5

Ráchelina kniha Ráchelina kniha Sissel Værøyvik

Naše minulost není zrovna růžová, Židé byli a nebylo s nimi zacházeno v rukavičkách. A v této knize je to podáváno po takových malých dávkách, opatrně, nenásilně, až mi padala čelist... Musela jsem číst pomalu, jemně, abych neporušila ten posvátný obsah... Pokud chcete, podívejte se na mou recenzi... v záložkách. :)

28.12.2015 5 z 5