danyinsidebooks danyinsidebooks komentáře u knih

DivergentCzech DivergentCzech * antologie

Jo, tohle bylo dobré!
Co se týče nápadu, nejvíc mě zaujaly povídky Srdcetep, Komplikovaný porod a Pokud přežiju. U těch bych klidně ocenila i pokračování, s radostí bych si ji přečetla.

Zamilovala jsem si i další povídky, zejména kvůli jejich zpracování. Scestí, Sedmikráska a Popiš mi růžovou mě taky totálně uchvátily!

30.09.2018 4 z 5

Úplněk vlka Úplněk vlka Lincoln Child

Po doporučování od známých jsem čekala víc, ale nemůžu říct, že by to bylo přímo špatné. Pachatele jsem odhalila někde v polovině, ale zase musím příběhu nechat, že byl čtivý.

30.09.2018 3 z 5

Mechanická princezna Mechanická princezna Cassandra Clare (p)

Až na to párování všech postav a epilog napsaný tak, aby dojal, to bylo opět skvělé a tuhle trilogii doporučuji. :)

29.09.2018 4 z 5

Mechanický princ Mechanický princ Cassandra Clare (p)

4,5*
Rychlejší rozjezd než první díl, druhá polovina plná akce. A pořád jsem #teamjem :D

16.09.2018 4 z 5

Diabolik Diabolik S. J. Kincaid

Jo, tahle knížka si tu chválu zaslouží, protože jí nemám co vytknout a i přes vysoká očekávání mne nadchla.

08.09.2018 5 z 5

Žabí polibek Žabí polibek Garth Nix

2,5*
Tvorbu Gartha Nixe mám hodně ráda, ale tohle pro mě bylo zklamáním.
Napad zněl skvěle, ale příběh mi přišel takový... plytký. Nedokázala jsem se ztotžnit s žádnou postavou a vlastně mi bylo jedno, jak to skončí.
Ale co musím ocenit je opět styl psaní a to, že hlavní hrdinka nebyla taková ta typická badass, ale bála se, měla pochybnosti a tak.

24.08.2018 2 z 5

Mechanický anděl Mechanický anděl Cassandra Clare (p)

4,5*
Ze začátku mě to moc nebavilo, ale pak jsem se začetla. Některé zvraty jsem odhalila, jiné mě překvapily, ve výsledku to bylo dost dobré čtení.

19.08.2018 4 z 5

P.S. Stále Tě miluju P.S. Stále Tě miluju Jenny Han

Přečteno v angličtině, stejně jako první díl a na léto je to ideální oddechovka.

19.08.2018 4 z 5

Střet králů Střet králů George R. R. Martin

Jako první jsem začala koukat na seriál, ale knihy jsou dle mého mnohem lepší. Miluju ten svět, postavy... no dobře, spíš propracovanost postav, přeci jen, některé postavy si prostě oblíbit nedokážu. :D Jo, jsem ráda, že jsem se k tomu konečně dostala.

05.08.2018 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Tenhle žánr vůbec nečtu, ale když se mi V lese visí anděl dostalo do ruky, řekla jsem si, proč ne. A vyplatilo se to. Přečetla jsem ji za jeden den a i když jsem v průběhu čtení měla nějaké tipy, nebyly správné. Na mě byl trochu pomalý rozjezd a některá místa, ale jinak to byla dost zajímavá a čtivá kniha.

24.07.2018 4 z 5

Svůdné zlo Svůdné zlo Wendy Higgins

Četla jsem ji asi po roce znovu a opět to bylo skvělé. Klišoidní a na mě až moc romantické (což se ale musí už podle názvu čekat), ale dobře napsané, čtivé a zajímavé.

20.07.2018 4 z 5

Zlý začátek Zlý začátek Daniel Handler

Smutné, ale dobré.

Jedna želva za druhou Jedna želva za druhou John Green

3,5*
Ani nejlepší ani nejhorší Greenova kniha.

Pojízdný krámek snů Pojízdný krámek snů Jenny Colgan

3,5*
Milé, oddechové, ale nic převratného.

Černé znamení Černé znamení Sebastien de Castell

4,5*
Tu půl hvězdičku si schovávám pro další díly.

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Četla jsem ji v AJ, která tam byla hrozně lehká.

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

4,5*
Dojemné, krásné, nádherně ilustrované.

Kulička (19 povídek) Kulička (19 povídek) Guy de Maupassant

Těším se na Miláčka.

Mrazivý polibek Mrazivý polibek Richelle Mead

Lepší než jednička.

Polibek nesmrtelnosti Polibek nesmrtelnosti Alice Moon

2,5*
Klišé vedle klišé. Ale úplná hrůza to nebyla

17.06.2018 2 z 5