Dandy1 Online Dandy1 komentáře u knih

Nenechte svůj mozek zahálet Nenechte svůj mozek zahálet Christiane Stenger

Kniha mě zklamala. Proti jiným knihám s podobnou tématikou působí jako školní práce. Takový výcuc z jiných prací, bez hloubky.

15.04.2016 2 z 5

V nepříznivé půdě V nepříznivé půdě Vlasta Javořická

Spisovatelka čtivě vykresluje dobu, kdy předsudky a zavedené pořádky určovaly osudy lidí. Možná to ale nebylo tak špatné, jak se na první pohled může zdát.

12.04.2016 5 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Kniha mě zklamala. Vše se točí jen kolem sexu, vztahů v lásce a smrti. Myslím si, že je určena spíš mladým lidem, kteří začínají žít a řeší si podobné trable.

04.04.2016 2 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

V knize jsou dvě dějové linie. Příběh, kdy se rozhoduje o osudu bývalého člena SS, je málo uvěřitelný. Kdyby část o Mince vyšla jako samostatná kniha, oslovila by určitě větší počet čtenářů.

02.04.2016 4 z 5

Zapomenuté dítě Zapomenuté dítě Charlotte Link

Knížka mě bavila. Autorka dobře popisuje psychologii jednotlivých postav. Líbí se mi její popisy, přirovnání...
Např. Tvá manželka byla o dvacet let mladší než ty a bylo na ní vidět, jak postupně chřadne vinou tvé neschopnosti navázat jakýkoliv dialog. Považuju za zcela logické, že zemřela o tolik dřív než ty. Vždycky mi připomínala květinu bez vody, která pomalu uvadá, až prostě není.

13.03.2016 5 z 5

Sever a Jih. Díl III. Sever a Jih. Díl III. Elizabeth Gaskell

Myslím, že série mohla vyjít klidně jako jedna kniha. Ale pak by se stalo, že by ji spousta čtenářů odložila. Dočetla jsem přesto, že jsou v knize blbosti. např. vodní matrace před sto lety? Pro mne brak.

22.02.2016 3 z 5

Život bez pšenice Život bez pšenice William Davis

Kniha obsahuje zajímavá fakta. Jak s nimi čtenář naloží, je na něm. Jsem přesvědčená, že v současné době vládne hysterie kolem lepku. Celiakie přibývá. o tom není pochyb. Ale zdravý jedinec nemá důvod se pšenici vyhýbat, pokud ji užívá s mírou. V podstatě by se taková kniha mohla napsat o jakékoliv potravině, včetně zeleniny obsahující pesticidy a dusičnany. Prostě všeho moc škodí.

16.02.2016 3 z 5

Sever a Jih. Díl I. Sever a Jih. Díl I. Elizabeth Gaskell

Nic moc. Protože je krátká, zkusím ještě další díl, jestli se to v něco vyvine.

13.02.2016 3 z 5

Migrénový mozek Migrénový mozek Carolyn A. Bernstein

Lidem, kteří mají to štěstí, že migrénami netrpí, tato kniha nic nedá. Ale kdo si není jistý, zda jeho bolesti jsou migréna či nikoliv, najde v knize odpovědi. A taky rady jak se s migrénou naučit žít.

08.02.2016 4 z 5

Sama mezi Indiány Sama mezi Indiány Ettore Biocca

Po přečtení knihy si říkám, že vůbec nevadí vymícení těchto kultur. Neváží si života ani dětí. Z knihy mám dojem, že jim jde stále o život. Napuňama v knize nepopisuje žádné pěkné okamžiky, které by stály za to. Jen boj o život.

06.01.2016 3 z 5

Pán strieborného luku Pán strieborného luku David Gemmell

Gemmellovi knihy mě nebaví, ale trilogie Troja určitě stojí za přečtení. Obsahuje vše co by člověk od historického románu očekával. Intriky, lásku, politiku králů, prohry a výhry... Je zde krásně zobrazen svět v dobách minulých. S legendou o Troji tato trilogie moc společného nemá a to je dobře.

14.12.2015 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Jak snadno se může váš život obrátit naruby. Kniha je akční, má spád i závěr, který byste nečekali.

09.12.2015 5 z 5

Dalajlamova kočka a umění příst Dalajlamova kočka a umění příst David Michie

To musel psát někdo, kdo má doma kočku. Pěkná, moudrá kniha.

07.12.2015 3 z 5

Dárce Dárce Ken McClure (p)

Dárce je napínavá kniha, kterou přečtete jedním dechem. Děj je uvěřitelný, i když dnes se transplantace ubírají už jiným směrem. Utajovaní pacienti, pokusy na zvířatech, lidský mamon, vše je dobře zpracováno.

07.12.2015 4 z 5

Zapomenutá Zapomenutá Catherine McKenzie

Příběh je dobrý, ale klasický boj o místo ve firmě, zrazená láska a nová láska, kterou si hrdinka ani moc neuvědomuje, dělá z knihy obyčejnou předvídatelnou tuctovku. Není důvod se k této knize vracet a tak bude brzy u mě zapomenutá, tak jak to píše její název.

07.12.2015 3 z 5

Mimo řadu Mimo řadu Malcolm Gladwell

Gladwell se na svět dívá úplně jinak než ostatní. Umí dát do souvislostí jevy, které nikdo nevidí. Je jeden z mála, který v této knize vysvětlí proč k úspěchu nestačí jen ctižádost a vůle.

30.10.2015 4 z 5

Citlivý příběh o jedné zkoušené malé bytosti. Obdivuji trpělivost hlavní postavy, která svou lásku dokázala dát dětem, které rozhodně nebyly normální. Věřím, že takový lidé jsou mezi námi. Škoda, že jich tak málo.

22.10.2015 5 z 5

Zítra bude po všem / Shodou okolností / Vražda krále Tuta / Flétny a spitfiry Zítra bude po všem / Shodou okolností / Vražda krále Tuta / Flétny a spitfiry Alexander McCall Smith

Všechny příběhy stály za přečtení.

15.10.2015 4 z 5

Lovec draků Lovec draků Khaled Hosseini

Tahle kniha mě svým příběhem dostala. Mé srdce bylo jako na houpačce a oko nezůstalo suché.

15.10.2015 5 z 5

Atlantský mor Atlantský mor A.G. Riddle

Druhý díl série je stejně zamotaný jako ten první. Za sebe mohu říct, že mě nijak nenadchl. Očekávala jsem s druhou knihou nějaký posun spisovatele dopředu, ale pro mě to byl spíš krok vzad. Na třetí díl se už nechystám.

15.10.2015 3 z 5