Danago Danago komentáře u knih

Osiřelé sestry Osiřelé sestry Shirley Dickson

Pěkný příběh dvou sester. Kniha se četla velice dobře. Místy je dojemná , místy trochu naivní. Autorka skvěle vystihla dobové reálie.

22.02.2024 4 z 5

Odvážná žena Odvážná žena Elizabeth Haran

Tak toto byla excelentní kniha. Ano je to romantika a určitě i červená knihovna. Ale já jsem něco takového potřebovala. Autorka rozhodně umí psát a kniha je i skvělé přeložena. Já jsem vůbec nečekala že se od děje nebudu moct odtrhnout.
Příběh se odehrává v Austrálii
a má skvělé téma ženy pilotky, která se dostává k létajícím doktorům v době , kdy muži nedávají ženám šanci ani za volantem . Přesto si svým přístupem , schopnostmi a šarmem nakonec dokáže podmanit i ty největší odpůrce.
Kniha má skvělou atmosféru Austrálie na přelomu 60. a 70. let dvacátého století,což není tak dávno .
Moje první knihou od autorky,pokud píše všechno takto, tak se hned podívám po její další tvorbě.

20.02.2024 5 z 5

Zúčtování Zúčtování John Grisham

Za mě trošku slabší kniha od autora znám lepší . Je trochu jiná než ráda čtu, i když se zakládá na skutečné události. Konec je bohužel dost prvoplánový , což mě hodně zklamalo . Přesto jsem místy četla jedním dechem. Ale jsou tu i pasáže ,které opakují pořád dokola jedno a totéž, což mě nebavilo. Knížka je pomalá. Není jen z prostředí práva a soudní síně , ale i z období druhé světové války, to mě asi bavilo nejvíce .V tom je kniha jiná. Ale není skvělá, což mě mrzí

20.02.2024 3 z 5

Když zmizela Když zmizela Alex Dahl

Velmi zajímavý a dobře uchopený nápad. Příběh je zpočátku malinko pomalejší , přesto vám to nedá a musíte číst dál. Prostředí modeligu i jeho odvrácená tvář je hodně lákavé, ale i odstrašující, člověk nikdy neví....
Zápletka s autistickým chlapcem dodává knize na dojemnosti a zajímavosti . Přidaná znaková řeč a její využití je zde velice dobře a věrohodně zakomponovaná a chytře vysvětlená. Závěrečné odhalení je překvapivé a rozuzlení je logické a uvěřitelné.
Moc povedená kniha autorka vše vymyslela velice dobře.

19.02.2024 5 z 5

Nebezpečný pacient Nebezpečný pacient Esther Verhoef Verhallen

Knížka zpracovává velmi zajímavé téma a ne jenom jedno.
Je napínavá a plná nejrůznějších podezření a záměn.
Emma i její dcera Vegas se nedopatřením dostanou do vážných problémů. Emma musí řešit problémy s dospívající dcerou i s nebezpečnými muži nejen v jejím zaměstnání, ale i osobním životě. Vše se prolíná a ani čtenář v některých chvílích neví koho se má vlastně bát. Kdo je padouch a kdo ne. V určitém okamžiku se zamotá Emmina minulost do současnosti , jestli to jí a její dceři Vegas pomůže nebo je to naopak ohrozí, to si musíte přečíst.
Velice zajímavý thriller. Přečteno jedním dechem.

18.02.2024 5 z 5

Šílená Šílená Louisa Treger

Přečteno jedním dechem. Téma knihy je Nellie Blyová a její skutečný příběh, její život a především odvážný čin , předstírat psychickou nemoc, nechat se zavřít na odloučený ostrov do nechvalně známého blázince a tím odhalit poměry jaké zde panují. A napsat o tom článek do známých novin. V době kdy žena jako novinářka mohla psát tak nanejvýš o ručních pracech a vaření. Nellie je silná žena, která se v Americe na konci 19 století prosadí v novinách jako ochránkyně žen.
Kniha se opírá o skutečné historické události přesto je neskutečně čtivá a napínavá. Při čtení se mi svíralo srdce strachem i hlavní hrdinku. A moc jsem ji celou dobu fandila . Autorka dokonale ke vystihla atmosféru té doby. Ať už tísnivou při pobytu na ostrově tak bojovnou při vydání série článků o tom, co se na ostrově děje.

Velký útěk Velký útěk Anh Do

První díl jsem nečetla, bylo mi divné, že je příběh, tak nějak otevřený , tak teď už to vím. Přesto mě kniha bavila. A zároveň i tento díl končí tak, že určitě potřebujete číst pokračování.
Velmi pěkná napínavá série pro děti od 9ti let, kterou si mohou číst děti sami a určitě je to bude bavit.

Připoutaná Připoutaná Adele Parks

Od autorky jsem četla knihu Jen moje štěstí moc se mi líbila, proto jsem se pustla i do další její knihy. A určitě mě nezklamala, autorčin styl je i zde poznat, přestože se jedná o úpně jiný příběh. Spíše než detektivku bych knihu zařadila jako psychologický thriler nebo rodinné drama. Téma je velmi originální a v takovémto provedeí jsem se s ním ještě nesetkala.
Rozjezd je možná pro někoho trochu pomalejší, seznamujeme se s životem obou pohřešovaných žen, přesto mě to bavilo hned od začátku. V momentě, kdy začne pátrání policie , se čtenář dozví překvapivou informaci , se kterou děj dále pracuje.
Do poslední chvíle jsem netušila komu a čemu vůbec můžu věřit.
Celkově se jedná o knihu plnou překvapení, ale nutí i k zamyšlení nad motivy jednotivých postav.
Co se mě týká v postavách jsem se neztrácela, právě naopak, bavily mě.

Píseň moře Píseň moře Samuel Sattin

Kromě Kytice ,kterou notoricky znám, je toto můj první komiks. A musim přiznat , že mě velmi překvapil a dostal si mi do srdce i duše .
Dalo by se říct, že se jedná o pohádku na motivy irských pověstí o tuleních vilách a jiných nám neznámých irských mýtických postavách.
Jde o celkem nekomplikovaný příběh lásce a o dětech tulení víly a člověka, o sourozenecké rivalitě , ale především sourozenecké i rodičovské lásce. Na mnoha místech jsem měla slzy dojetí v očích a na konci jsem je nestačila utírat.

Nádherně zpracovaná kniha určitě není jen pro děti. Dospělý čtenář možná ještě více ocení podstatu celého příběhu, který není lacině podbízivý. Je hodně jiný, což nutně nemusí znamenat, že se bude líbit každému. Je docela dobře možné, že dnešní děti příběh nepochopí a připadne jim pomalý a jednoduchý, málo akční. Asi bych knihu doporučla spíše starším dětem.
Film jsem neviděla, což mě mrzí a určitě to musím napravit. Myslím, že prokaždého , kdo viděl film a líbil se mu, bude kniha ještě přitažlivější a lákavější.
Kniha je velice kvalitně provedená, září barvami a je na kvalitním papíře , určitě bude zdobit každou knihovnu.
Jako bonus je na konci knihy přidán ještě jeden krátký, ale také dojemný příběh.

Sekta Sekta Valerie

Autorka si vybrala velice zajímavé téma, které se na české scéně asi ještě v takovém rozsahu neobjevilo. Příběh se
mi jevil jako autobiografie. I když samozřejmě jsou tu události , které přesně korespondují s tím , co ze života známe , ale i takové, které jsou
již méně uvěřitelné.
Moje hlavní výtka spočívá v tom, že je kniha příliš dlouhá. Určitě by děj bylo dobré proškrtat, aby byl svižnější a některé pasáže se neopakovaly. Líbilo se mi zasazení nářečí do dialogů, i
když já bych překlad nepotřebovala, možná jej jiní
čtenáři ocení.
Příběh má spoustu brutálních scén, takže pro citlivé jedince určitě nebude.
Knihu jsem přečetla celou, ale dalo mi to zabrat. Přesto mě zajímalo, jak to celé dopadne. Některé scény jsou bravurní, některé zase silně nevěrohodné, otázkou je zda má tato kniha vlastně věrohodná být.

Na to, že se jedná o autorčinu prvotinu, a nikdo jí do děje korekcemi nezasahoval, jedná se o povedené dílo. Přesto by stálo za to knížku probrat a zkrátit .
Já jsem se s podobou knihou odehrávají se u nás ještě nesetkala. Knize ubírám jednu hvězdičku za tu délku a některé opravdu přehnaně nevěrohodné pasáže.

12.02.2024 4 z 5

Otočení klíčem Otočení klíčem Ruth Ware (p)

Napínavý tajemný příběh . Velice zajímavý konec. Knihu jsem přečetla na jeden zátah.

11.02.2024 5 z 5

Boží potměšilost Boží potměšilost Zdeněk Řehák

Mrzí mě to , ale knížka mě celkem zklamala. Je to typický příběh z českého prostředí. Ale já jsem se celkem nudila. Je to čtení spíše odpočinkové. Autor hraje dost na city což se mu daří, občas mi ukáply slzičky, ale to je asi jediné co na ně zapůsobilo. Konec je zajímavé zpracovaný.

10.02.2024 2 z 5

Kde je pan Jednorožec? Kde je pan Jednorožec? Ingela Peterson Arrhenius

Tato knížka u nás dlouhodobě vede. Plstěná okénka dělají to, že stránky jdou lehce od sebe , takže se dá lépe listovat a vydrží i tah zuby zatím nic neutrženo ani neukousnuto. Vnučka se s ní pořád hraje už od 6 měsíce. Bonus je zrcátko vnučka se na sebe hodně směje , když na něj narazí. Vydrží se s knihou sama hrát dlouhou dobu.

10.02.2024 5 z 5

Budeš jenom moje Budeš jenom moje Martina Kováčiková

Téma mnohokrát popsané a bohužel vždy lépe. Velmi slabé zpracování . Autorka nepřináší nic nového. To vše už tu bylo. Jak se někdo zmínil klišé na klišé až je to nepříjemné. Žádná zajímavá zápletka . Je to bolestné, pro mě naprosto nepochopitelné. Ale kniha ničím nepřekvapili. Nic mi nedala. Popravdě se to ani jazykově dobře nečetlo, tady je asi na vině špatný překlad ze slovenštiny. Škoda na knihu jsem se těšila. Ale jsem velmi zklamaná.

06.02.2024 1 z 5

Zámek v oblacích Zámek v oblacích Jan Linhart

Knížka je podle mě tak trochu pohádka, ale pohádkám pro mladé dospělé se dnes říká fantasy. Určitě bych knihu doporučila čtenářům od 12ti let. Hlavnímu hrdinovi je 15 a v příběhu bojuje se svými strachy, není jednoduché se jim postavit. Kniha je krátká , čtivá a příběh není složitý, určitě bude ideální i pro chlapce a dívky , kteří moc nečtou . Pro mě to bylo až moc jednoduché a opravdu dětské, takže myslím že dospělý čtenář si knížku neužije. Výhrady bych měla k dialogům myslím, že tak se úplně náctiletí mezi sebou nebaví. Vše je až příliš pohádkově kladné, a příkladné.

06.02.2024 3 z 5

Pasažér 23 Pasažér 23 Sebastian Fitzek

Z mého pohledu nejlepší kniha od autora. Přečteno na jeden zátah, vůbec jsem se od knihy nemohla odtrhnout . Děj graduje , překvapení je tu víc než dost. A jelikož většinou přeskakují poděkování málem bych neobjevila poslední kapitolu. A to by teda bylo opravdu škoda.

06.02.2024 5 z 5

Příliv a odliv Příliv a odliv Anne Prettin

Poklidný příběh žen čtyř generací na malém německém ostrově. Kniha odhaluje životní příběhy jedné rodiny. Dojde k odhalování rodinné minulosti. Kniha má pomalu plynoucí děj. Osudy všech hrdinek se dobře četly. Jen na mě hodně pomalé.

05.02.2024 3 z 5

Les vzpomínek Les vzpomínek Sam Lloyd

Příběh je podle mě tak nějak jednostranně popsaný. Hlavní hrdinka je skvělá a moc se mi líbilo jak chytré se chovala. To je to nejlepší na knize. Čtenář detektivek určitě hned na začátku odhalí to ,co se v anotaci vydává za záhadu,to by mě ještě tak nevadilo. Ani že vyšetřování bylo takové nijaké a místy nelogické. Co mi nejvíce vadilo , že nebyl vysvětlen motiv pachatele.
Víc nemůžu prozradit.
Obálka je nádherná , téma zajímavé, ale má to své chyby.

04.02.2024 3 z 5

Není jako ty Není jako ty Ellery Lloyd

Moc zajímavá kniha. Ukázala mi svět Instagramu . Není možné opravdu ničemu věřit a je třeba si pořád nechat svůj selský rozum. Ale naprosto chápu, proč to lidi tak táhne a říkám si proč ne jen to berte s rozumem. Vše je divadlo a určitě ne jen sociální sítě. Děláme si ho i ve skutečném životě. Co se týká motivu , chápu tu neskonalou bolest a touhu se pomstít. I když dle mého názoru v tomto případě nebyl viník zdaleka jistý. Dál už by to bohužel byl spojler.
Kniha je zajímavá i napínavá. Rozhodně můžu doporučit.

03.02.2024 5 z 5

Událost Událost Jaroslav Boček

Kniha mě bavila. Takové trochu sci-fi z českého prostředí. Velice překvapivě vymyšlený děj. Moc mě bavila část na psychiatrii. Přečteno jedním dechem.

03.02.2024 5 z 5