Dagmar58 Dagmar58 komentáře u knih

Babky na divoko Babky na divoko Milena Holcová

Autorka popisuje vztah matek a dcer a knížka je pojatá jako netradiční cestopis - hned by se člověk na Krétu vypravil. Knížka jak pobaví, tak vede i k zamyšlení.

19.01.2018 4 z 5

Odvlečená: Příběh dívky nucené k prostituci Odvlečená: Příběh dívky nucené k prostituci Sophie Hayes

Knížka se čte jedním dechem, přestože se jedná o pravdivý, šokující, drsný a smutný příběh a měl by být takovým mementem pro všechny dívky a ženy. Doporučuji!

16.01.2018 5 z 5

O ženách a o lásce O ženách a o lásce Edith Holá

Příběh žen s těžkým rozhodováním nutí k zamyšlení. O tématu náhradního mateřství se moc nemluví a každá ze tří hrdinek vypráví svůj příběh ze svého pohledu, proč se rozhodly tak jak se rozhodly, jaký mělo toto rozhodnutí vliv na jejich rodiny. Knížka se i přes závažné téma dobře četla, doporučuji.

11.01.2018 5 z 5

Kniha vzpomínek Kniha vzpomínek Rowan Coleman

Hezká kniha, pokud se dá říct hezká, když se týká tak závažného tématu nevyléčitelné nemoci. Láska, smutek, naděje, emoce, to všechno tady je, velmi dobře se čte a můžu jen doporučit.

16.11.2017 5 z 5

A hory odpověděly A hory odpověděly Khaled Hosseini

Smutná, ale čtivá kniha se silným příběhem. Jednotlivé postavy jsou autorem skvěle popsány, stejně jako různá prostředí, ve kterých se postavy ocitnou. Člověk si musí zvyknout na střídání časových úseků. Doporučuji k přečtení.

07.08.2017 4 z 5

Prosím vás, sestřičko Prosím vás, sestřičko Hana Marie Körnerová (p)

Příjemné čtení, oddechovka z lékařského prostředí a ze života za socialismu. Opravdu bych si nepřála, aby se některé věci z té doby vrátily...

21.07.2017 4 z 5

Lék na smutek Lék na smutek Táňa Keleová-Vasilková

Příběh ze života, nikdo by asi nechtěl zažívat to co hlavní hrdinka. A těžko říct, zda by se takový "šťastný konec" mohl stát i v reálném životě.

18.07.2017 3 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Nelze než doporučit, jako ostatně všechny knihy autorky. Opět čtivý příběh, ve kterém nechybí bolest, radost, štěstí, zkrátka život takový jaký je.

17.07.2017 4 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Kniha se čte jedním dechem, líbí se mi autorčin styl psaní a určitě doporučuji k přečtení!

23.05.2017 5 z 5

Modrý dům Modrý dům Táňa Keleová-Vasilková

Laskavý příběh o velké rodině, která díky babičce drží pohromadě a schází se v jejím "modrém domě" ... Krásně se četlo, doporučuji.

19.05.2017 5 z 5

Náhoda Náhoda Zoë Barnes

Starosti svobodné, nezávislé maminy, která si v příběhu musí poradit jak s těhotenstvím, které ji zaskočí v momentě, kdy se rozejde s partnerem, tak potom s péčí o syna a kariérou. Nenáročné, čte se dobře.

21.04.2017 4 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Bezva čtení, v knize je zábava, vlídnost, smutek, vtip, nelze než doporučit k přečtení!

16.04.2017 5 z 5

Jak nemít na pikniku o jeden sendvič míň Jak nemít na pikniku o jeden sendvič míň Hana Parkánová-Whitton

Pohodová, odpočinková kniha o životě v Anglii, kam se autorka přestěhovala za svým manželem. Žádné násilí, jen všední příběhy místních lidí.

28.03.2017 4 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Hezký příběh z nedávné doby, s různými typy postav, čte se dobře, autorka píše čtivě, určitě si od ní přečtu další knihu. Doporučuji k přečtení. A jak už tady v komentářích trefně zaznělo...
"...I naše generace má svoje kajícníky
a fízly z honorace a skromné úředníky
a tvory bez svědomí a plazy bez páteře
a život v bezvědomí a lásku - k nedůvěře

17.03.2017 5 z 5

Tři metry vášně Tři metry vášně Halina Pawlowská

To je prostě Halina, radí, vzpomíná, někdy je vtipná, jindy méně, ale téměř vždy z jejich knížek srší optimismus.

09.03.2017 3 z 5

Ostrov s vůní čerstvého chleba Ostrov s vůní čerstvého chleba Jenny Colgan

Příjemná kniha, hezky popsaná atmosféra ostrova, kde život není jednoduchý. Oddychovka, ale milá.

26.02.2017 4 z 5

Chantal - Život na laně Chantal - Život na laně Michaela Zindelová

Obdivuhodná, krásná, sympatická žena, co dodat.

14.02.2017 5 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

I třetí díl se povedl, nezklamal a pobavila jsem se, paní Tichá je nepřekonatelná:-) Bezva čtení pro chvíle oddechu.

07.02.2017 4 z 5

Pět dní Pět dní Julie Lawson Timmer

Velmi čtivá, krásná knížka, která nenechá čtenáře v klidu. Střídají se dva příběhy dvou různých lidí, jeden má šťastný konec, druhý nikoliv a při čtení přemýšlíte, jak byste se zachovali v daných situacích vy. Skvěle napsaná knížka, dlouho mi zůstane v paměti. Doporučuji k přečtení.

30.01.2017 5 z 5

Skočte si s prsama Skočte si s prsama Táňa Pikartová

Autorka autenticky popisuje vše čím musela projít po zjištění, že ani jí se nevyhnula rakovina prsu. Popisuje chování partnerů, přátel, rodinných příslušníků i svoje pocity a v neposlední řadě popisuje postup léčby. Byť informace o nemoci musí zaskočit úplně každého, není třeba se hned hroutit. Nevím, zda se dá knížka doporučit k přečtení, to nechávám na každém čtenáři.

19.01.2017 5 z 5