Dáduše Dáduše komentáře u knih

Krverůž Krverůž A.G. Howard (p)

Knihu jsem si přečetla původně kvůli nastávajícímu setkání s autorkou. Líbil se mi její vypravěčský styl, i když příběh byl trochu utahaný a nemám ráda okaté náměty z předchozích příběhů. Ale mělo to krásnou poetiku:)

11.10.2017

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Po pomstě Oko za oko, jsem si přečetla i tento autorčin počin. Autorský rukopis byl hodně cítit, poznala jsem stejné motivy a obrazy jako v předchozí knize. Nápad se mi hodně líbil, i když zápletka byla předvídatelná.

27.09.2017

Odveta Odveta Joelle Charbonneau

Třetí díl se mi z této série líbil úplně nejvíc. Žádné seznamovací pasáže, žádné vycpávky. Děj mě bavil, plynul rychle, byl čtivý a plný akce. Fajn oddechová...

20.09.2017 5 z 5

Bílý plášť Bílý plášť Robert Carter

Velice zajímavá kniha. Dobré nápady: s lorkem, s magií, se dvěma světy, tak odlišnými a zároveň propojenými. Potěšila mě poznámka autora, že použil k inspiraci skutečné názvy míst a měst v Anglii. I postavy mají původ ve skutečné minulosti. Za to tedy velký plus. Jen bych knihu zkrátila o některé popisy, které byly zajímavé,ale příliš dlouhé. Za to tedy ubírám hvězdy. Možná, že by se mi kniha více líbila, kdybych četla také díly předchozí.

13.09.2017 3 z 5

Jsem romantik, ale léčím se Jsem romantik, ale léčím se Leah Konen

Kniha byla trochu sladší, ale moc mě bavila. Personifikovaná láska, která v roli jakéhosi osudu vstupuje do děje, komentuje svá rozhodnutí a zásahy do vztahů, byla skvělá. Rovněž se mi líbily komentáře různých povah zamilovaných lidí. Bohužel jsem romantik, ale zatím se neléčím:D

03.09.2017 4 z 5

Něco si vymysli Něco si vymysli Chuck Palahniuk

Zajímavé, ale zatím asi nic pro mě. Líbily se mi povídky pojaté jako bajky. První povídka Ťuky ťuk se mi líbila, ovšem čím víc povídek, tím těžší pro mě čtení bylo. Zřejmě jsem si o autorovi vytvořila úplně jinou představu:) Časem zkusím Klub rváčů.

01.09.2017

Stačí jen chtít Stačí jen chtít Joelle Charbonneau

Už jsem četla knihy s podobným námětem. Některé zabodovaly, některé nikoliv. Tahle se mi moc líbila. Možná i více, než Univerzita. Děj je trochu předvídatelný, ale napínavý a čtivý. Opravdový thriller.

29.08.2017 5 z 5

Zrada Zrada Joelle Charbonneau

Souhlasím s některými čtenáři. Druhý díl byl tak trochu "mezidìlek" skládačky. Nic moc se nestalo. Nenadchne, ani neurazí. Snad se to příště trochu víc rozjede:)

26.08.2017

Zkouška Zkouška Joelle Charbonneau

Young adult moc nečtu, ale tahle dle mého názoru měla všechno. Napínavost, zajímavý nápad a především spád. Četla jsem ji na doporučení a té apokalyptické atmosféry jsem čekala více, ale i tak byl svět po válkách propracovaný.

21.08.2017 4 z 5

Mluv Mluv Laurie Halse Anderson

Zajímavý nápad. Autorka má pravdu, že by bylo lepší, kdyby Melinda nemluvila vůbec. To by ale bylo mnohem složitější. Je důležité, že kniha připomíná tak vážné téma. Melinda Vám přiroste k srdci a mnohé určitě přiměje mluvit...

25.07.2017

Divoká píseň Divoká píseň Victoria Schwab

Vůbec jsem se nedokázala začíst. Kolem strany 100, jsem si prohrávala s myšlenkou, že to vzdám. Autorka má, ale i tak skvělé nápady a velkou fantazii. Příšerky se mi líbily:) Hlavní hrdina se mi líbil, Kate mi byla maličko nesympatická. Líbilo se mi, že se děti spojily navzdory nenávisti svých rodičů. Nepřipomíná Vám to jeden starý příběh o lásce.

21.07.2017 3 z 5

Les sebevrahů Les sebevrahů Jeremy Bates

Od začátku jsem byla rozhodnutá, že dám pět hvězdiček. Děj mě sice nepohltil okamžitě, ale autor mi nedovolil přestat číst. Velice se mi líbil styl vyprávění, vykreslení charakterů postav i plynutí příběhu. I přesto, že postavy vědí, že jdou na záhadné a potencionálně nebezpečné místo, něco je táhne mimo vyznačené trasy. Vydají se do hloubky lesa, kde se mnoho lidí rozhodlo ukončit svůj život. Upřímně, asi by mě to tam taky táhlo. Čekala jsem nějaký krvák,ale strach je vyvoláván spìš na psychologické rovině (plus bod). S každým oběšeným hrdinou jsem ztratila přítele a nervy se ještě víc napjaly. Musím přiznat, že nejvíc se mi líbil Ethan, který mi připadal nejvíc sympatický a tak nějak nejvíc plastický. Jsem ráda, že přežil. Konec byl trochu moc po vzoru amerického hororu, ale i tak super! Doporučuji:)

16.07.2017 5 z 5

Alenka v říši zombií Alenka v říši zombií Gena Showalter

Nemám ráda ani Alenku v říši divů, natož když ji přesuneme do říše mrtvých duší. Vítejte na jedné střední škole, kde se kromě pubertálních šarvátek odehrává boj se zlými dušemi mrtvých -zombie. Jak kniha přišla, tak ji zas rychle pustím z hlavy, toť vše. P.S. Nějak mě automaticky odpuzují příběhy z ukradeným názvem a ukradeným králíkem:D

16.07.2017

Lovec Lovec Lisa Jane Smith

Byla to taková fantasmagorie pro dívky. Trochu fantasy, trochu lásky, trochu démonů a jedna společenská hra. Motivů mi přišlo až moc a možná bych knihu rozdělila na více příběhů. Nebylo to nic pro mě, možná protože mi není patnáct. Ale odpočinula jsem si u ní.

16.07.2017

Panicové Panicové Diana Gabaldon

Nevím, co o tomto "dílku" napsat. Příběh se mi zdál plochý a o ničem. Pouhý odvar vyprávění. Přečetla jsem pouze do půlky. Nechtělo se mi opakovat si Cizinku.

23.06.2017 1 z 5

Vážka v jantaru Vážka v jantaru Diana Gabaldon

Z Vážky jsem docela rozpačitá. Místy byla velice zdlouhavá a té dobové politiky bylo trochu příliš. Na druhou stranu mě místy chytla a zvědavost, co se s hrdiny stane byla nakažlivá. Konec nabízí prostor pro pokračování, o jehož čtení nedokážu rozhodnout. Každopádně překlad a korekce byly tentokrát na větší úrovni.

23.06.2017 3 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Knihu jsem popadla úplně náhodou, aniž bych tušila, co je zač. Zhltla jsem 90 stran jako nic a poté už nešlo skončit:) Jen nebylo co číst. Rozjezd byl pomalý, ale už jsem v životě Claire až po uši:) Trochu mi vadily časté překlepy a nedostatky téměř na každé straně. Otázka zní, přečíst vše?

16.06.2017 4 z 5

Dobří sousedé Dobří sousedé A.J. Banner

Kniha se mi četla velice dobře. Líbily se mi motivy příběhu a i rozuzlení mě překvapilo:) Hodně se mi líbil jazyk, kterým byl příběh vyprávěn. Poklona rovněž překladateli... Dejte si pozor, co vše může nečekaně vyplout na povrch.

16.06.2017 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Knížka nepatří k mému oblíbenému žánru. Možná měl příběh vyznít velice napínavě, ale nedá se říct, že bych se nemohla odtrhnout. Na druhou stranu jsem s Anne docela prožívala bolest ze ztráty a strach o dítě. Bylo zajímavé pozorovat, jak napjatá situace zatočí s psychikou a odhalí lidské vlastnosti. Z komentářů jsem vývoj příběhu čekala a podezřívala manžela a ejhle ono to bylo ještě složitější:) Příběh je přirovnáván k Dívce ve vlaku. Ano jejím milovníkům se bude líbit, ale hodnotím ho rozhodně výše.

26.04.2017 2 z 5

Toulky skriptoriem Toulky skriptoriem Paul Auster

Za tento surrealistický zážitek děkuji neznámému, který odložil knihu na nádraží a poslal ji se mnou vlakem. Nikdy jsem asi nic bizardnějšího v dobrém slova smyslu nečetla. Netuším, zda jsem knihu správně pochopila a interpretovala ty správné motivy. Naštěstí je interpretace velice individuální obor:) Ať se pan Blank ocitl kdekoliv, ať se realita a fikce prolínaly jakkoliv, byl to skvělý zážitek. Nejvíce mě zaujala ta "kniha v knize" na konci a bylo to příjemné propojení některých linek, které jsem nečekala......

22.04.2017 4 z 5