Dáduše Dáduše komentáře u knih

Hustej nářez Hustej nářez František Kotleta (p)

Hustá oddechovka! Musela jsem si zvyknout na častá přirovnání, ale na druhou stranu se člověk hodně pobaví. Klobouk dolů, že těch přirovnání dokáže autor tolik vysypat z rukávu. Normálně mi nevadí sprostá slova, ale tohle bylo opravdu maličko moc, dlaždič hadr:-D proto ubírám jednu hvězdičku. Stejně budu ale asi muset tuto sérii dočíst:-)

11.07.2018 4 z 5

Štěstí pro lidi Štěstí pro lidi P. Z. Reizin

Nápad byl docela dobrý, ale samotný text mě nějak nechytnul. Hodnotím jako průměr.

22.06.2018 3 z 5

Jsem na ni stará, ale ještě více mě motivovala pokračovat v překonávání svých nočních můr a ty nemusí být z pavouků:-)

13.06.2018

Šedivá myš Šedivá myš Vil Vladimirovič Lipatov

Kniha se mi četla dobře, i když naše setkání bylo náhodné. Ruští autoři se mi prostě dobře čtou a mám pocit, že jejich díla mají stejnou atmosféru. Zdánlivě jednoduchá dějová linka o toulajících se kamarádech, ve skutečnosti odkrývá složitý život alkoholiků mnohdy na okraji společnosti. Vykreslení vnitřního života postav a jejich pokrouceného světa mi přišlo skvělé. Těžký je život ve vleku deliria tremens.

31.05.2018

Léto plné neskutečných věcí Léto plné neskutečných věcí Rowan Coleman

Oddechovka, která mě ale chytla rovnou za srdce. Snad na mě Michael počká:-)

28.05.2018 5 z 5

Čarodějnice Čarodějnice Camilla Läckberg

Detektivky obvykle nečtu a většinou mě nijak neosloví. Tahle se mi líbila hodně a přečetla jsem ji velice rychle. Některé pasáže možná mohly chybět, aby příběh nebyl tak natahovaný a zdlouhavý, ale překvapil mě a bavil.

24.05.2018 4 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Nečtu romány pro ženy, tak se mi do Bábovek příliš nechtělo, ale nakonec to bylo příjemné čtení, místy satirické, prostě o životě. Pobavila jsem se a název taky vybrali dobře:-D

19.05.2018 1 z 5

Nádherná kacířství Nádherná kacířství Lisa McInerney

Vypráví o lidech na okraji společnosti, kteří se mnohdy ocitnou v nelehkých životních situacích. Hlavním hrdinou je Ryan, který žije se svým otcem alkoholikem, protlouká se, jak může a nejvíc mu záleží na jeho dívce Karine. Dále se setkáváme se sousedy, mladičkou prostitutkou, dealery a dalšími postavičkami malého městečka Cork. Osudy se nenásilně proplétají a ukazují nám, že nic není černobílé. Souhlasím, že nad knihou se střídají slzy se záchvaty smíchu. Příběhy lidí, kteří se mnohdy pohybují na "hranici" nutí čtenáře k zamyšlení nad životem i nad svým vlastním osudem. Očekávala jsem podobný motiv jako v knize Mezi krásou a ošklivostí, která mne zasáhla opravdu hodně. Jsem ráda, že jsem se do Nádherných kacířství pustila, i když to byla místy fuška:-)

02.05.2018 4 z 5

Stalinovy děti Stalinovy děti Owen Matthews

Zajímavé okénko do života člověka ve vleku velkých dějin. Místy se mi četlo těžce, ale bylo to poučné a velice zajímavé. Osud si s námi někdy pohrává...

24.04.2018

Hrady z písku Hrady z písku Kayla Olson

Začátek mě moc nebavil, ale nakonec jsem se docela úspěšně začetla. Nakonec vyprávění skrývalo mnoho odkazů na knihy a zajímavých citátů o životě:)

29.03.2018 3 z 5

Z kostí a inkoustu Z kostí a inkoustu Rachel Caine (p)

Čekala jsem úplně něco jiného. Jako knihomolovi a knihkupci se mi knížka velmi dobře četla. Ráda jsem se ponořila do útrob tajemné knihovny a představa knihovny jako sektářské a autoritativní instituce mě nějak zvráceně přitahovala.... Vyprávění mi ale místy přišlo kostrbaté a divně pospojované. Taky nevím, pro jakou věkovou skupinu má být určeno, asi pro neurčitou:D

08.02.2018 3 z 5

Cujo Cujo Stephen King

Nevím, chtěla jsem se hodně bát! Zmlsaná Řbitovem zvířátek jsem se těšila, že nebudu moci hrůzou spát. A přitom si jen nějaká paní poseděla v rozpáleném autě:)

30.01.2018 3 z 5

Maminka neříká pravdu Maminka neříká pravdu Michel Bussi

Skvělý námět. Vyprávění bylo místy trochu utahané. Celkově se mi kniha docela líbila a některá rozuzlení jsem ani nečekala. Příběh mohl být trochu víc čtivý. Na konci ale všechny nápady dokonale zapadly na své místo:)

29.12.2017 2 z 5

Zastaveno Zastaveno Michal Čagánek

Bylo to tak zvláštní a nádherné, tak zvláštně krásné, že ani nevím, jak tento intenzivní zážitek popsat. Snad jednou dokáže být každý z nás trochu Smíšek...

29.11.2017 5 z 5

Hra o holčičku Hra o holčičku Soňa Štroblová

Příběh mi připadal spíš jako volný proud myšlenek, nepříliš souvislé vyprávění. Takhle si o chlapech povídají ženské u kávy a vyjde to stejně, tím knížka nabrala trochu na důvěryhodnosti. Umělecky nic moc a nic nového pod sluncem.

26.11.2017 2 z 5

Panna Maria z lesů Panna Maria z lesů David Guterson

Velice zvláštní a těžko hodnotitelný zážitek. Obdivuji, jak autor skvěle popsal prostředí a nenásilně dokázal čtenáře přenést do jiné situace. Námět byl velice zajímavý. Zdánlivě náboženské téma "zjevení" se stane nakonec jaksi lidským a odhaluje povahu postav a jemné niance osudů. Místy se přece jen příběh houpal na pomezí braku, ale i tak mi něco dal.

19.11.2017 3 z 5

Andělské zrcadlo Andělské zrcadlo David Barnett

Zajímavé pojetí cestování v čase, o kterém čtu velmi ráda. Zároveň mě potěšil popis Prahy a dvora Císaře Rudolfa, očividně čerpající v skutečné historii. Mělo to své mouchy a příběh ze současnosti mě moc nebavil. Časová osa byla fajn a nápad s padlým andělem se mi líbil. Na konci se vyprávění pěkně uzavřelo do magického kruhu:)

15.11.2017 4 z 5

Proces Proces Franz Kafka

Zajímavý zážitek. Ráda jsem se s geniálním F. Kafkou seznámila prostřednictvím příběhu a také dodatku k němu. Bylo to ovšem trochu náročné a chvíli si od sebe odpočineme.

05.11.2017 4 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Úplně jinak napsané, než jsem čekala. Není to jen filozofie. Je to filozofie, esoterika a víra v Boha i život sám dokonale zakomponovaná do krásného iniciačního příběhu o pastýři, který věřil;)

26.10.2017 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Neuvěřitelně silný a přesvědčivý příběh. Přemýšlela jsem, zda jsou postavy inspirovány autorčinými předky. Autorka skvěle spojuje časové roviny, vede čtenáře, vykresluje povahy postav. Na pozadí velkých dějin se odvíjejí běžné starosti, lásky, vztahy, nemoci a myšlenky obyčejných lidí a tím je kniha výjimečná a opravdová. Příběh je smutný a syrový, ale zároveň dojemný a velice čtivý. Chvílemi jsem se až bránila slzám.

22.10.2017 5 z 5