Daduna Daduna komentáře u knih

Evangelium podle Satana Evangelium podle Satana Patrick Graham

Opět se mi potvrdilo rčení "Nesuď knihu podle obalu". Zajímavá a napínavá kniha, kterou jsem rychle přečetla.

16.12.2022 5 z 5

Zápisník alkoholičky Zápisník alkoholičky Michaela Duffková

Tato kniha a i blog pomohla určitě spoustu lidem, kteří buď mají s alkoholem problémy a nebo také jejich nejbližší. Je škoda, že styl psaní byl opravdu blogový a bylo to takové spíše shrnutí uplynulých let, což je za mě škoda. Alkohol je téma, které je celkově u nás přehlížené a nebylo by od věci zajít více do podrobností ohledně emocí. Mám pocit, že v dnešní době pije spousta lidí každý den a nepřijde jim to divné, ale kde je ta hranice abychom si řekli, že už jsme alkoholici? Zajímavé téma, za mě málo využité. Míše samozřejmě moc fandím!

22.11.2022 3 z 5

Prokletí Salemu Prokletí Salemu Stephen King

Kniha vcelku pěkná, námět mě až tak moc nenadchl vzhledem k tomu, že tuto knihu jsem četla v období, kdy už mám o upírech vše přečteno, a proto jenom tři hvězdy.

16.11.2022 3 z 5

První konec První konec Lauren James

Od knihy jsem čekala víc vzhledem k tématu,který si autorka vybrala. Za mě je to spíš čtení pro mladé a asi to tak má být,vzhledem k tomu,že to autorka napsala v mladých letech a byla to její prvotina. Pokračování si bohužel nepřečtu. Kniha za mě měla větší potenciál,ale nevyužitý. Možná sem už i stará na takové knihy,kdo ví.

19.05.2022 3 z 5

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

Od knihy jsem podle recenzí čekala trochu víc, ale musím říct, že kniha to byla pěkná. Četla se lehce, děj byl taky fajn. Jenom mám pocit, že mi v té knize jakoby něco chybělo...Určitě stojí za přečtení, ale kdybych jí nečetla,tak se asi taky nic nestane.

27.09.2021 3 z 5

Pan Romantik Pan Romantik Leisa Rayven

Kniha splnila,co jsem očekávala. Typická oddechovka pro ženy. Zápletka byla jasná a předvídatelná. Občas už mě hlavní hrdinka nudila svým chováním, ale jinak za mě celkem povedená kniha. Rozhodně neurazí.

13.09.2021 3 z 5

Než odejdeš Než odejdeš Clare Swatman

Kniha mi ze začátku přišla nezajímavá. Postupně se mi ale začala líbit a myslím si, že každý z nás se občas ve vztahu ocitne v krizi a je dobré si připomenout ty hezké časy. Je důležité žít tady a teď protože dnešek se už nikdy opakovat nebude. Konec knihy byl od půlky jasný, ale nijak zvlášť mi to nevadilo. Za mě kniha hezká a odpočinková.

20.01.2021 4 z 5

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Kniha plná myšlenek, které Vám mluví z duše.

13.01.2021 5 z 5

Srdce v Atlantidě Srdce v Atlantidě Stephen King

Pro mě byla nejlepší část první o mužích ve žlutých pláštích. Jinak je to klasická "kingovka". Jinak mě kniha moc nezaujala, možná proto, že se tam hodně omílá téma války ve Vietnamu, ke kterému sama nemám blízko, na rozdíl od autora.

21.03.2020 3 z 5

Polibek Polibek Anna Todd

Nádhera. Knihu jsem nemohla odložit a po přečtení jsem se vrhla na čtení dalšího dílu.

05.09.2019

Jméno hvězdy Jméno hvězdy Maureen Johnson

Kniha se mi zdá spíš vhodnější pro nižší věk čtenářů ale mě se moc líbila.

04.04.2019 4 z 5

Láska podle Shakespeara: Daniel a Aubrey Láska podle Shakespeara: Daniel a Aubrey Georgina Guthrie

Musím se přiznat, ze začátku knihy ty první dvě, možná tři kapitoly mi přišly nezáživné a na chvilku jsem si začala myslet, že knihu odložím ale něco mě přesvědčilo a já jsem četla dál a ono mě to začalo nakonec bavit! Kniha má od jisté části spád a chcete se dočíst jak to všechno nakonec dopadne. Pro někoho hodně sentimentální a až moc romantické ale já se těším na druhý díl protože jsem přesně typ na takovou romantickou lásku.

23.02.2019 4 z 5

Pamatuji si vás všechny Pamatuji si vás všechny Yrsa Sigurðardóttir

Ze začátku jsem se do knihy nemohla začíst, ale v půlce knihy se mi to podařilo. Kniha má dobrou zápletku a rozuzlení jsem nečekala. Každopádně mi tam něco chybí, něco je nedokončené a asi si další knihy od autorky nepřečtu.

17.01.2024 3 z 5

Děsivé důsledky Děsivé důsledky Ramsey Campbell

Jak správně uvedl Stephen King, občas jsou některé povídky jako na tripu LSD. Samozřejmě ne každá povídka se mi líbila, ale celek jako soubor je pěkný. Musím přiznat, že se mi něco hůř četlo a to trochu kazí dojem, který mám z této knihy. Každopádně musím uznat, že autor píše tak, že z toho mám mrazení v zádech a proto dávám 4 z 5.

14.11.2023 4 z 5

Královna mrtvol Královna mrtvol Heather Herrman

Oddechové čtení. Kniha nebyla špatná, ale mám radši něco náročnějšího. Děsivé to za mě nebylo.

06.09.2023 3 z 5

V zahradě zášti V zahradě zášti Camilla Bruce

Kniha nebyla špatná. Mám ráda romány zasazené do starší doby. Belle je sama o sobě zajímavá osoba, kterou obestírá do dnes tajemství. Každopádně napsané je to až moc jemně, tak, že Belle si svoje vraždy až moc "omlouvá" a citově rozebírá což se mi nelíbilo.

05.07.2023 3 z 5

Anna Franková: Příběh zrady Anna Franková: Příběh zrady Gerard Kremer

Od knihy jsem čekala něco jiného. Samozřejmě, že na tajemství se přišlo a ví se, kdo by ji mohl udat, ale kniha mě prostě nudila. Příběh pro mě zajímavý nebyl. Možná je to tím, že jsem četla už hodně knih na téma války.

02.06.2023 2 z 5

Rekviem za sen Rekviem za sen Hubert Selby

Nevím, co bych měla o knize napsat protože ve mně nic nezanechala. Prostě příběh o smažkách a snech, který mají, ale protože jsou závislý, tak nikdy na nic nedojde. Chyběla mi přímá řeč, ale dalo se to zvládnout i bez ní. Otevřený konec se mi taky mi moc nelíbil. Nebylo to uzavřené.

08.05.2023 3 z 5

Poprvé a pak pořád znovu Poprvé a pak pořád znovu Lisa Moos

Kniha splnila moje očekávání. Syrový příběh ženy, která se živí sexem. Na druhou stranu nezná nic jiného a hledá i pravou lásku. Snad ji našla, přála bych jí to.

13.03.2023 4 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Od knihy sem čekala teda víc. První část mě moc nebavila, druhá část už byla lepší. Kniha se dobře četla, ale něco mi tam prostě chybělo. Asi byla moc jednoduchá, žádný extra příběh se tam neodehrával, konec byl sice překvapivý ale celé to bylo moc rychlé a bum konec. Od autorky si asi už další knihy bohužel nepřečtu.

05.02.2023 3 z 5