Daduna Daduna komentáře u knih

Láska je jen slovo Láska je jen slovo Johannes Mario Simmel

Opravdu silný příběh zakázané lásky. Knihu sem dočetla se smutným pocitem z toho, jak kniha skončila, nespravedlivě. Přála bych si jiný konec, ale pak by to možná nemělo takovou sílu. Za mě plný počet hvězd, zaslouží si to.

07.04.2023 5 z 5

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

Krása. Než jsem knihu začala číst, tak jsem čekala klasickou Kingovku, hrůzu, pomalu číhající tragédii. Kniha mě ale příjemně překvapila ( i když klasické Kingovky miluju). O smrti JFK jsem toho moc nevěděla, nikdy mě nijak moc politika nezajímala, ale tahle kniha ve mě probudila zájem se o daném tématu dozvědět víc. Děkuji Stephene! Konec byl srdcervoucí až mi naskočila husí kůže. Tohle bude jedna z knih, která ve mě zanechá ten pocit, když dočtete knihu, ale musíte o tom dál přemýšlet.

28.02.2023 5 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Bohužel,čekala jsem, že mě kniha bude bavit mnohem víc. Všichni tady jsou z ní paf a já prostě z té knihy nemám žádný pocit. Možná si knihu budu muset přečíst ještě jednou, za nějaký čas a taky zkusit jiné knihy od autorky.

04.03.2024 3 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Zajímavá kniha, která Vás donutí o tématu přemýšlet. Určitě si od autora přečtu i další tituly.

30.05.2022 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Mrazení v zádech až do konce knihy. Číst knihu před spaním nebyl zrovna dobrý nápad,trvalo mi dlouho,než jsem potom usnula,ale tato kniha za to stojí. Stále nevím,zda si mám myslet,jestli je příběh smyšlený či nikoliv. Každopádně by mě na Tribeč nikdo nedostal ani za bílého dne.

19.04.2020 5 z 5

Pavouk Pavouk Lars Kepler

Temné, strhující. Knihy od této dvojice mám velice ráda a těším se na další knihy. Zápletka je vždy dobře vymyšlená, že do poslední stránky nevíte jak to doopravdy bylo.

31.07.2023 5 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Kniha se mi líbila. Před touto knihou jsem žádnou jinou od autora nečetla a byla sem mile překvapená. Kniha je napsaná napínavě a vy prostě chcete číst dál abyste se dozvěděli jak to všechno dopadne.

18.09.2023 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Moje první kniha od autorky a musím říct, že vzhledem k tomu jak moje okolí reagovalo na její předešlé knihy, tak jsem trochu zklamaná. Čekala sem, že mě to víc zasáhne, ale bohužel. Pro mě je to oddechové čtení na jeden den. Zkusím přečíst i jiné knihy od autorky a uvidíme jestli se mi některá bude líbit více.

28.04.2023 3 z 5

Svědectví Svědectví Stephen King

Kniha mě rozhodně bavila, nehledě na to, že toto téma je v dnešní době skoro aktuální. Mám pocit, jako kdyby tady Stephen King tak trochu viděl do budoucnosti. Samozřejmě tu nemáme takový katastrofický scénář jako v knize.

16.08.2021 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Kniha se mi jako taková líbila, ale vzhledem k přehlcení knih o druhé světové válce mě to jaksi nenadchlo jako ostatní čtenáře v komentářích. Příběh to byl hezký, ale něco mi tam chybělo. Krátké kapitoly vidím spíš negativně a není divu, že kniha vypadá tlustě. Za mě bohužel jen tři z pěti.

25.04.2023 3 z 5

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Vtipné, lehké, romantické čtení. Mile mě překvapilo jak svěže je tato kniha napsaná. Četlo se to rychle a snadno. Za mě krásné oddechové čtení.

02.06.2022 5 z 5

Spřízněné duše Spřízněné duše John Marrs

Tahle kniha ve Vás jistě zanechá nějakou stopu. Je to jedna z knih,o které budu ještě nějakou dobu přemýšlet. Velmi zajímavé téma se zajímavými příběhy.

23.07.2020 5 z 5

Doktor Spánek Doktor Spánek Stephen King

Kniha splnila očekávání v návaznosti na Osvícení.

18.12.2019 4 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Další bravurný kousek od mého oblíbeného spisovatele. Knížka,která Vám nedá spát a musíte nutně číst až do konce aby jste věděli,jak to dopadne.

26.08.2019 5 z 5

Porodní sestra z Osvětimi Porodní sestra z Osvětimi Magda Knedler

Pěkná kniha. Dobře se mi četla až na detail, že do třičtvrtě knihy jsem trochu tápala kdo příběh aktuálně vypráví. Styl psaní se mi líbil. Od autorky nebudu váhat, pokud bych si měla přečíst jiný titul.

03.09.2022 4 z 5

Talisman Talisman Stephen King

Za mě je tohle slabší kousek. Místy se příběh zbytečně táhne, ani mě to moc nebavilo. Kdyby se mě na knihu někdo zeptal za pár měsíců, tak už si nevybavím o čem byla. I když je to můj nejoblíbenější autor, tak dávám 3 hvězdy.

19.08.2022 3 z 5

Ochutnávačka Ochutnávačka V. S. Alexander

Opravdu skvělá kniha! Miluji knihy s takovouto tématikou. Kniha se krásně četla, děj byl zajímavý a plynul. Musela sem číst dál a dál protože to bylo opravdu napínavé a chtěla jsem vědět jak to dopadne. Mám pocit, že i když je to napsáno jako fikce, klidně by to do reálné historie zapadlo.

17.06.2022 5 z 5

Růženky Růženky Stephen King

Tato kniha se zařadí mezi moje oblíbené tituly od Kinga. Nádherný, pomalý rozjezd a nakonec vyvrcholení tak, jak to mám ráda. Přesně kvůli tomuhle miluji jeho knihy. Pomalé rozjíždění dramat. Konec mě docela překvapil, ale jinak nemám co vytknout.

03.05.2022 4 z 5

Rudá galerie Rudá galerie Tiffany Reisz

Podle mě klasický, erotický román. Rozhodně oddechové čtení.

24.03.2022 3 z 5

Temná půle Temná půle Stephen King

Kniha se mi určitě líbila. Typická Kingovka. Nemám co vytknout, ale asi nebude patřit mezi moje "nejlepší knihy".

14.01.2022 4 z 5