dpxcz dpxcz komentáře u knih

Mirzova vize Mirzova vize Josef Pecinovský

Výborná kniha, kterou jsem neodložil až do přečtení. Druhá půlka mě sice bavila méně, ale celkově velmi zajímavé.

11.12.2023 4 z 5

Pád Númenoru Pád Númenoru J. R. R. Tolkien

Konečně nějaká novější Tolkienova kniha, která mě opravdu vtáhla a bavila. Vítám to chronologické ztvárnění, díky kterému se všechny informace vnímají velmi dobře. A ilustrace jsou také velmi pěkné.

09.12.2023 5 z 5

Vilda Vilda Dalibor Vácha

Výborný Dalibor Vácha s knihou o československém boxerovi Vildovi Jakešovi, který za války létal jako palubní střelec proti německým okupantům.

Velmi čtivé, hodně mimo můj záběr, ale v tomhle případě to vůbec nevadilo.

06.12.2023 5 z 5

Bílá jako sůl Bílá jako sůl Vladimír Šlechta

Kniha je z řemeslného pohledu velice skvěle napsaná, čtivá, ale já mám raději Krvavé pohraničí než Oggerdovský cyklus.

24.11.2023 4 z 5

Jak svět doopravdy funguje Jak svět doopravdy funguje Václav Smil

Po přečtení velmi čtivé knihy "Čísla nelžou" jsem se pustil do téhle, která tentokráte nabízí ucelenější téma a neskáče od jednoho problému k druhému v krátkých kapitolách, jak tomu bylo u knihy "Čísla nelžou". I tato kniha je velmi čtivá a stránky mi ubíhaly před očima. Určitě stojí za přečtení.

18.11.2023 4 z 5

Tatínek není k zahození Tatínek není k zahození Arnošt Goldflam

Přečteno paralelně se šeťákem, který tuhle knihu měl jako jednu z možností v povinné četbě na téma "Pohádky". Moc se mi pohádky nelíbily, šesťákovi také ne. Postavy v pohádkách častokrát jednaly hloupě a nelogicky. Kdybych měl vybrat tu nejlepší pohádku z těch né moc dobrých možností, tak vyberu asi tu první "Tatínek a drak lidožrout".

16.11.2023 2 z 5

Azhareida - Bitva o Gelidor Azhareida - Bitva o Gelidor Tomáš Petrásek

Kniha mi svou atmosférou připomněla space operu Algor. Ale četla se velmi dobře a vůbec mi nevadilo těch 700 stran a už vůbec ne ta všudypřítomná rozvláčnost.

12.11.2023 4 z 5

Nájezdník z Pustiny Nájezdník z Pustiny Tomáš Sekerka

Čekal jsem od toho mnohem mnohem více, když už se to přirovnává ke Kulhánkovi, Kotletovi. První díl jsem dočetl z donucení a dalším dílem pokračovat už nebudu...

05.11.2023 1 z 5

Rakev Rakev Aleš Pitzmos

Je to spíše taková povídka se zajímavým námětem. Čte se dobře, ale moc krátké.

01.11.2023 4 z 5

Z deníku ohnivé démonky Z deníku ohnivé démonky Monika Šurinová

Tohle bylo tak špatné, že nejlepší na celé knize jsou ilustrace.

29.10.2023 1 z 5

Necrobox Necrobox Petr Heteša

Každoroční hetešovská dávka i zde splnila to, co jsem od knihy očekával. Čitelný, napínavý román, od kterého se nejsem schopen odtrhnout, dokud ho celý nepřečtu. Heteša má určitě vydaná lepší dílka, ale i zde se jedná o velmi povedenou knihu. Tentokráte se mi moc nelíbí obálka.

28.10.2023 5 z 5

Hlubiny města Hlubiny města * antologie

Ač povídkové knihy moc nemusím, jsou tyto knihy vždy supr k poznání nových autorů a přečtení si povídek od zavedených autorů. Zde se mi nejvíce líbily povídky dvě, a to "Špatný den" od Míši Merglové a "Pan Frýdek a slečná Místek" od Kristýny Sněgoňové. Tyto povídky podle mě o mnoho překonaly ty ostatní.

25.10.2023 4 z 5

Arazanini vlci Arazanini vlci John Flanagan

Tahle série je už zbytečně protahovaná. Kouzlo počátku je dávno pryč a každý další díl už čtu jen ze setrvačnosti a na původní hype mě už nedostane. Nicméně bylo fajn se s Willem vrátit na stará místa a zavzpomínat.

20.10.2023 2 z 5

Touha Touha Margit Sandemo

Tak nějak mě mrzelo, že původní postavy zestárly a již nejsou mezi námi. Docela rychle letí ten čas v téhle sérii, což je obrovský rozdíl oproti jiným rozvláčným sériím. Oblíbíte si zde nějakou postavu a ona po pár stránkách zestárne a je fuč. No, čtení pěkné, klidně bych pokračoval dále.

18.10.2023 4 z 5

Propast Propast Margit Sandemo

Třetí díl se mi líbil o něco méně, než předchozí dva. Ale stále se jedná o pěkný příběh, tentokráte trochu více temnější. A závěr zase láká na další díl, který ihned otevírám...

16.10.2023 4 z 5

Čísla nelžou Čísla nelžou Václav Smil

Zajímavá kniha obsahující mnoho problémů podaných čtivě v krátkých kapitolách a díky tomu se vše dá přečíst velmi rychle a svižně. Určitě stojí za přečtení.

14.10.2023 4 z 5

Transport za věčnost Transport za věčnost František Tichý

Přečteno paralelně se sedmákem v rámci jeho povinné četby, kdy si tuto knihu vybral z nabízených možností sám. Příběh je velmi silný, místy až vhání slzy do očí. Určitě je skvělé, že tato kniha je součástí povinné četby na ZŠ.

11.10.2023 4 z 5

Hon na čarodějnice Hon na čarodějnice Margit Sandemo

I druhý díl, stejně jako ten první, hltám jedním dechem. Stránka za stránkou ubýhá velmi rychle a s tím i příběh samotný. Sol se začíná vykreslovat a jsem zvědav, jak to s ní bude pokračovat v dalším dílu.

09.10.2023 5 z 5

Morová rána Morová rána Margit Sandemo

Skvělý úvod do série. Jednoduše čitelný, děj rychle ubíhá a kniha nepustí až do konce. Hned začínám další díl.

08.10.2023 5 z 5

Nad mraky Nad mraky Dalibor Vácha

Bylo fajn si přečíst trochu něco jiného, než obvykle čtu a nahlídnout tak do každodenních životů válečných letců.

06.10.2023 4 z 5