cucik14 cucik14 komentáře u knih

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

(SPOILER) Má třetí kniha od Roberta Bryndzy, opět skvělé, čte se velice lehce. Isaac je mi hodně sympatický :)
Jen mi vrtá hlavou jedna věc ... (Kdo ještě nečetl a nechce spoiler, ať přestane číst :) ). Jak vrah zjistil polohu jeho poslední oběti, když se o tom chvilku předtím baví a oni ji s nějakým počítačovým géniem vypátrat nemůžou a vrah to dokáže? :/

15.09.2021 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Já osobně nemám ráda knihy, které mají nálepku "bestseller", ve většině případů jsem měla velké očekávání a poté jsem byla dost zklamaná. U Roberta Bryndzy se vám to ale nestane! Toto byla má druhá kniha od tohoto autora (jako první jsem četla Temné hlubiny, aniž bych věděla, že jde o třetí díl a moc se mi líbily, tak jsem se rozhodla začít od začátku). Autor píše velice čtivě, knihu jsem měla přečtenou během dvou dnů, za mě skvělá :)

12.09.2021 5 z 5

Klubko zmijí Klubko zmijí Dominik Dán

Klubko zmiji byla má první kniha od Dominika Dána a musím říct, že autor nepíše vůbec špatně, líbili se mi vtipné dialogy mezi Krauzem a kolegy, ale bohužel mi asi nesedlo téma tohoto díla. Politické aféry, úplatky, podsvětí, korupce ... Taky mi unikaly určité souvislosti, ale to je pouze má vina, protože nečtu sérii postupně od začátku :) Ale určitě mu dám ještě šanci a přečtu si i nějakou další knihu.

04.08.2021 4 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Moje první setkání s autorem a jsem nadšená, takže určitě ne poslední :) A to musím říct, že ke knihám s kolečkem "bestseller" přistupuji po několika zklamáních s despektem, tady ovšem nebyl oprávněný. Pět hvězd si zaslouží :)

03.08.2021 5 z 5

Na chalupě s moderním fotrem Na chalupě s moderním fotrem Dominik Landsman

Musím říct, že jsem autorova velká fanynka, mám doma všechny Deníčky i oba Adorably, ale toto pro mě bylo velké zklamání. Souhlasím s ostatními v názoru, že je to jeho zatím nejslabší dílo. Nevím, zda tím, že to je psáno pohledem Čeňka, nebo už mu došli nápady, ale knihu jsem četla s přestávkami asi rok :/ Tři hvězdy jen pro to, že je mi Dominikův humor fakt blízký.

27.07.2021 3 z 5

Sekta Sekta Martin Goffa

Když jsem četla anotaci, tak jsem nebyla tématem sekt příliš nadšená. Ovšem je to Goffa, který prostě umí, takže za mě opět skvělý.

25.07.2021 5 z 5

Děvčátko Děvčátko Martin Goffa

Třetí pokračování série s Terencem, opět skvěle napsáno :) Jdu na Sektu!

14.07.2021 5 z 5

Muž z chatrče Muž z chatrče Martin Goffa

Goffa opět nezklamal.
Jo a Terence je mi zase kousek víc sympatický než v předchozím díle :)

09.07.2021 5 z 5

Zvířata - Zábavná anatomie pro děti Zvířata - Zábavná anatomie pro děti Nikola Kucharska

Četli jsme s pětiletým synem před spaním, moc hezká kniha plná zajímavých informací, které určitě často překvapí i rodiče :)

06.07.2021 5 z 5

Přiznat vinu Přiznat vinu Martin Goffa

Je to Goffa, takže to je opět skvěle napsaná detektivka.
Jen mám furt v hlavě srovnání s Mikem, ale kdo ví, třeba mi nakonec i Terence bude sympatický :)

30.06.2021 5 z 5

Slyšet jeleny zpívat Slyšet jeleny zpívat František Šmehlík

Na první pohled nádherná obálka, chválím i planek vesnice. Detektivní příběh je zajímavý, i když bych více ocenila, kdyby v knize byla jedna hlavní postava, takhle jsem se ve jménech ztrácela. A konec mi přišel dost překombinovaný. I tak si myslím, že jde o dost zdařilý počin a další knihu od autora si určitě přečtu :) Hodnocení 83% je adekvátní.

12.06.2021 4 z 5

Psychologie sériových vrahů Psychologie sériových vrahů Andrej Drbohlav

Knihu jsem měla půjčenou z knihovny a je to poměrně náročné čtení. Určitě ne na jeden zátah, spíš doporučuji číst mezi jinými knihami. Ale asi jsem od ní čekala více.

01.06.2021 3 z 5

Štvanice Štvanice Lucy Foley

Na první pohled - krásná obálka a hodně dobrá reklama, která mě nalákala si knihu pořídit... Ale asi jsem od ní očekávala něco víc.
První půlku zbytečně rozvleklá a roztahana, druhá se čte o trochu líp. Sympatická mi byla snad jen postava Dougha. Řekla bych že hodnocení 70% je adekvátní.
Jo a ještě něco ... Že někdo jede slavit na takové místo Silvestr by se dalo pochopit, ale proč sebou proboha tahají půlroční dítě někam, kde v případě vánice není žádná možnost pomoci, to asi nepochopím... :/

01.06.2021 3 z 5

Výjezdovka Výjezdovka David Urban

Velmi mě baví čeští autoři detektivek, kteří vědí, o čem píší, což je přesně tenhle případ. Krásná obálka, uvěřitelné, ale přesto zajímavé příběhy a prostředí Prahy. Za mě krásných 90%, klidně by mohlo být i sto, ale mám moc ráda Martina Goffu a ten má dle mě lepší vypravěčský talent a umí více vtáhnout do děje. Přesto knihu určitě doporučuju :)

13.05.2021 5 z 5

Nehodná zvířátka Nehodná zvířátka Sophie Corrigan

Četli jsme s pětiletým před spaním a moc se mu líbila.
Zajímavé informace, které určitě překvapí i rodiče a velmi pěkné ilustrace.

30.04.2021 5 z 5

Řetěz Řetěz Adrian McKinty

Od knihy jsem nic moc nečekala a možná proto jsem byla příjemně překvapená.
Zajímavý námět, příběh se čte dobře, krátké kapitoly, jen konec mi přijde dost "americký" a přitažený za vlasy.

25.04.2021 5 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Dívka ve vlaku mi příliš neučarovala, tak jsem chtěla dát autorce ještě jednu šanci a tím končím, opět nic, bez čeho bych nemohla být ...
Příliš mnoho postav, ve kterých jsem se ztrácela, dej hrozně zamotaný a nepříliš zajímavý.

07.04.2021 3 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Opět jsem po delší době dala šanci dílu s "medailí" a opět průměrná kniha...
Navíc jsem se občas ztrácela, autorka skáče nejen mezi třemi ženami, ale také v čase.

24.03.2021 3 z 5

Z deníku kocoura Modroočka Z deníku kocoura Modroočka Josef Kolář

Četli jsme se synem před spaním, moc se mu líbila. Jediné co bych podotkla, tak že je spíš pro "větší" děti, cca 4+, když jsme ji zkoušeli číst dřív, tak ho moc nezaujala.

24.03.2021 4 z 5

Taťka Šmoula vypravuje Taťka Šmoula vypravuje Peyo (p)

Krátké příběhy na čtení před spaním, hezké ilustrace, synovi se moc líbila.

16.03.2021 5 z 5