cucik14 cucik14 komentáře u knih

Primární důvěra - úhel pohledu Primární důvěra - úhel pohledu Martin Goffa

(SPOILER) Perfektní série, lehce uvěřitelná a přesto fantastická. Jen jsem si Mikiho a Tonyho tak oblíbila, že kdyby autor na poslední stranu přidal odstavec, který by začínal třeba...
Tony se zalepeným okem a rukou v sádře se skláněl nad mou nemocniční postelí zrovna ve chvíli, kdy jsem pomalu rozlepoval oči a marně se snažil vzpomenout si na to, co se stalo. "No konečně parťáku, už sem myslel že tu za těch pět dní vysedím důlek."
...tak by se mi dnes spalo lip. Ty otevřené konce by měli zakázat :D

04.03.2021 5 z 5

Opět skvělý příběh! Celou dobu jsem doufala, že to Tony neudělal. Konec je hodně otevřený, takže se co nejdřív vrhnu i na 10. díl :)

02.03.2021 5 z 5

Smrtící polibek Smrtící polibek Alice Moss

Za mě by klidně mohly být vynechány scény s nakupováním/co si vzít na sebe/jak se namalovat...ale chápu, je to kniha určena primárně pro mládež. Jinak myšlenka nebyla vůbec špatná, kniha se četla dobře a vyhovovaly mi krátké kapitoly.

26.02.2021 4 z 5

Káťa a Škubánek: pohádky na dobrou noc Káťa a Škubánek: pohádky na dobrou noc Hana Lamková

Pěkná knížka, vtipné pohádky, synovi se moc líbily.

22.02.2021 5 z 5

Vykoupení Vykoupení Martin Goffa

Opět skvělá detektivka, české prostředí sedí autorovi víc než Jižní Amerika. Nečekaný, ale za mě uspokojivý závěr. Jen je mi líto Dustyho :(

22.02.2021 5 z 5

Štvanice Štvanice Martin Goffa

Za mě zatím nejslabší díl série. Mika mi bylo líto, Terezu jsem si z předchozích dílů hodně oblíbila, ale celá kniha byla psána jaksi podivně a zbytečně rozvláčně, chyběla mi v ní autentičnost předchozích dílů.

16.02.2021 4 z 5

Čarodějka stínů Čarodějka stínů Kalayna Price

Kniha je vlastně spojením fantasy, thrilleru a romantiky. Já nejsem příliš fanoušek fantasy, proto pro mě bylo celkem těžké vžít se do děje a příběh mi přišel místy nepřehledný, ale celkový dojem z knihy není špatný. 70%

12.02.2021 3 z 5

Láska je jen slovo Láska je jen slovo Johannes Mario Simmel

Má citová záležitost...
Skvěle, i když vlastně velmi zajímavě napsaný příběh, kdy je konec na začátku knihy. Během čtení jsem přemýšlela, co se vlastně tak hrozně pokazí, že to skončí takovým neštěstím...
Prachy prostě hýbou světem... *blijici smajlík*

06.02.2021 5 z 5

Jak přežít svého muže Jak přežít svého muže Jana Bernášková

Po přečtení par úvodních kapitol jsem se chystala, že knihu nedoctenou odložim. Dala jsem ji ale šanci a dobře jsem udělala...
Začátek mě vůbec nenadchnul, ale pak mě strhla a nepustila. Krátké kapitoly, vtipne příhody a svižne vyprávění.

04.02.2021 5 z 5

Zbouchnul jsem Satanovu dceru Zbouchnul jsem Satanovu dceru Carlton Mellick III

Romantická komedie plná lega a mrtvol...
Trošku mi vadila nezáživná první čtvrtina, ale pak to stojí za to. Čtyři hvězdičky :)

28.01.2021 4 z 5

Dítě v mlze Dítě v mlze Martin Goffa

Opět skvělé. Kniha, která vás nutí číst, dokud se nedostanete k poslední stránce.
I když jde o smutné téma, tak Berta v lecčem chápu a bylo mi ho spíš líto. V jediné chvíli se mu zhroutil celý svět a na ničem mu už nezáleželo.

21.01.2021 5 z 5

Než jsme se odcizili Než jsme se odcizili Renée Carlino

Knihu jsem si pořídila na základě spousty skvělých hodnocení a zajímavé anotace a asi jsem od ní čekala víc...
Také mi vadil překlad některých frází, v knize se třeba několikrát objevuje věta "byl jsem s tím v pohodě".

19.01.2021 3 z 5

Maxipes Fík doma i na cestách Maxipes Fík doma i na cestách Rudolf Čechura

Pohádky pěkné, tak akorát dlouhé na čtení před spaním. U ilustrací mi vadili ty bubliny s textem nad hlavou.

19.01.2021 4 z 5

Plaváček Plaváček Martin Goffa

Zatím nejdrsnější díl ze série. Konec překvapivý, i když mě trošku mrzí, že první linie příběhu nebyla úplně dotažena do konce, tak si pět hvězd zaslouží. Už jen tím, jak mě dojal na straně 179 :)

17.01.2021 5 z 5

Před čtením jsem se trošku obávala toho, že jsou to povídky, ale autor opět nezklamal. Trošku mě mrzí, že kniha má jen 150 stránek, ovšem to ji neubírá na kvalitě! :)

14.01.2021 5 z 5

Krysáci Krysáci Jiří Žáček

Četli jsme se synem před spaním. Příběhy akorát dlouhé, vtipy které pobaví i rodiče a krásné ilustrace. Určitě doporučuji!

09.01.2021 5 z 5

Konec hry Konec hry Daniel Cole

Nejlepší díl celé trilogie, je v něm víc vtipu a konečně sem se neztrácela v ději. Je ale opravdu potřeba mít přečtené i první dva díly, aby vám některé pasáže dávaly smysl. Za mě pět hvězd a výborne zakončení série.

04.01.2021 5 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Autor píše poměrně dobře, kniha je zajímavá i tématem, přesto jsem se v ději občas ztrácela a ve scénách popisujících hromadné útoky obzvlášť. Navíc opět jako v Hadrovem panakovi velké množství postav.

30.12.2020 4 z 5

Vánoční zpověď Vánoční zpověď Martin Goffa

Ze začátku mi přišel velmi chaotický styl "rozhovor s doktorem/děj co se odehrál dřív", ale musím velmi ocenit nápad a od konce jsem se nemohla odtrhnout. Adama mi ve své podstatě bylo líto, nebyl asi zlý, jen tak unavený a zklamaný životem, že už neviděl jiné východisko.

19.12.2020 5 z 5

Mezi dvěma ohni Mezi dvěma ohni Martin Goffa

Opět pět hvězdiček, autor má prostě skvělý styl psaní i humor. Děj zatím za mě nejslabší z prvních třech knih série, ale zase to vykompenzoval záchranou "křížence jezevčíka s krtkem" a více se rozepsal o soukromí Mikiho :)

17.12.2020 5 z 5