cucik14 cucik14 komentáře u knih

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

První kniha, kterou jsem od této autorky četla a musím říct, že se mi hodně líbila, i když osobně nemám příliš v lásce ženské spisovatelky thrillerů :D
Jen malý poznatek, který mě jako zdravotníka zaujal (i když je možné, že v Americe to mají jinak). Když se u nás převáží pacient do jiného zařízení, tak se nejdřív vše obvola, zjistí se, kde je místo a kde ho přijmou. Opravdu se policajti se sestrama nedohaduji na chodbě :D
Těším se, až se začtu do dalšího dílu.

22.02.2022 5 z 5

Jak překonat alergie Jak překonat alergie Leo Galland

Tuto publikaci jsem dostala jako dárek k objednávce knih, takže asi nejsem úplně cílovou skupinou, která by tyto věci nějak vyhledávala.
Celou jsem ji prolistovala a četla jsem si jen kapitoly a odstavce, které mě zaujaly.
V něčem s autorem souhlasím, ale spoustu věcí mi přišlo hodně "přitažených za vlasy", spíš bych ji doporučila lidem, kteří se zajímají o nějakou esoteriku a přírodní léčbu nemocí.

11.02.2022 2 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Opět skvělý, pět hvězdiček.
Jen jsem možná čekala na konci nějaký zvrat s Erikou, když je to poslední díl a nic.
Každopádně za mě byla celá série skvělá, nejvíc se mi asi líbil díl Temné hlubiny, každopádně doporučuji a já se časem určitě vrhnu na autorova další díla :)

29.01.2022 5 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Opět skvělý díl, stejně jako celá série. Nina mi byla sympatická, nebyla zlá, ale nechala se ovlivnit Maxem a uvědomila si to až příliš pozdě. Pět hvězd si to opět zaslouží :)

15.01.2022 5 z 5

(SPOILER) Na tuto tenkou knihu jsem narazila, když jsem hledala nápady do určitých témat letošní čtenářské výzvy.
Film jsem neviděla, ale "povídka" je moc povedená, klidně mohla být více propracovaná a byla by z ní pěkná kniha. Zajímavý pohled na to, že byl Benjamin šťastný v podstatě jen v tom období, kdy se jeho fyzicky i opravdový věk setkávali. Zajímalo by mě také, co se s jeho tělem stalo na konci, když se duše v podstatě propadla do nevědomosti.
Ale určitě zajímavý nápad, stojí za přečtení :)

07.01.2022 5 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Další skvělý díl této série, pan Bryndza prostě psát umí :) Plus za nápad s nebezpečím na sociálních sítích. Za mě pět hvězdiček.

06.01.2022 5 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Moje první detektivka od Klevisové a nevím, jestli od ní někdy zkusím něco víc. První cca třetina knihy víc rozebírá prostředí a vztahy osob, než nějaké detektivní pátrání. Poté se to zlepší, ale určitě to není nic, co bych potřebovala číst znovu. Tři hvězdičky :)

01.01.2022 3 z 5

Kačka & Mops Kačka & Mops Kateřina Perglová

Úžasný vtipný komiks. Mopsíka máme doma, takže jsem se v mnoha obrázcích poznávala :D

30.12.2021 5 z 5

Křehčí než porcelán Křehčí než porcelán Jarmila Dědková

Pěkný, oddechový román. Moje první kniha od této autorky, ale určitě si přečtu ještě něco dalšího.

03.12.2021 5 z 5

Ústav Ústav Stephen King

Ústav je další skvělé dílo od mistra hororu Stephena Kinga. Mě se četla velice dobře, konec už byl trošku slabší a přišlo mi to zbytečně natažené, ale jinak jsem se nemohla odtrhnout. King prostě psát umí a ukazuje nám to zas a znovu i v jeho nových knihách.

19.11.2021 5 z 5

Štěstí je zadarmo Štěstí je zadarmo Michaela Klevisová

Moje první kniha od autorky, ale určitě ne posledni. Milé povídky, ve kterých se vyskytují zvířecí hrdinové, taková oddychovka.

13.11.2021 4 z 5

Rudý kapitán Rudý kapitán Dominik Dán

Toto byla druhá kniha od Dominika Dána, kterou jsem přečetla a nějak mu stále nemůžu přijít na chuť. Začátek byl skvělý, ale následující popisy historických událostí / praktik StB by dle mě zvládl smrsknout na polovinu. Nehledě na to, že Richard mi připadal jak akční superhrdina :/ Časem mu asi dám ještě šanci, ale zatím mě teda nedokázal přesvědčit, proč bych si měla přečíst celou sérii...

10.11.2021 4 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Knihu Mlčící pacientka jsem si přečetla na základě velké spousty kladných recenzí a byla jsem na ni celkem zvědavá. Jedná se o příběh ženy, která po vraždě svého manžela přestane mluvit a z vyprávění psychoterapeuta, který s ní pracuje plus zápisků z jejího deníku se postupně dozvídáme pravdu. Čte se celkem dobře, závěr je překvapivý a nečekaný. Doporučuji milovníkům thrillerů, není špatná, i když je pravdou, že jsem četla i lepší díla.

08.11.2021 4 z 5

Piráti a mořská obluda Piráti a mořská obluda Jonny Duddle

Úžasné ilustrace, moc hezká kniha ;)

02.11.2021 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Kdybych měla knihu popsat jedním slovem, tak asi řeknu ZVLÁŠTNÍ. Nebyla vůbec špatná, z každého žánru má v sobě kousek a k tomu krásné popisy přírody, ale neměla jsem problém ji odložit, čtyři hvězdičky jsou akorát :)

18.10.2021 4 z 5

Ženská na odstřel Ženská na odstřel Martin Goffa

(SPOILER) Zase úžasný, Goffa prostě umí. I když v tomto díle byl pro mě závěr celkem předvídatelný (nebo jsem si spíš přála, aby to tak dopadlo včetně těch dvou :) ), přesto skvěle, čtivě a uvěřitelně napsáno. Už teď netrpělivě čekám na další počin :)
P.S. Ironické poznámce "Tak si na to nakreslete aspoň kytičky, ať to tu nemáte úplně k ho*nu" se směju ještě teď :D

05.10.2021 5 z 5

I příšery si čistí zoubky! I příšery si čistí zoubky! Jessica Martinelo

Moc hezké ilustrace a určitě pomůže rodičům, jejichž děti si odmítají čistit zoubky. Jen má kniha málo stran a na každé jsou jen dvě tři věty a velký obrázek. Takže přečteno za pět minut.

04.10.2021 4 z 5

Tajemství živých Tajemství živých Carol Wyer

(SPOILER) Tak tady jsem hodně na rozpacích. Z anotace jsem čekala psychothriller o únosu dítěte a přitom to dle mého byla za vlasy přitažená nepovedená kopie Bryndzy, která si zaslouží asi tak dvě a půl hvězdičky.
Nejenže byla sériová vražedkyně naprosto geniální a naopak hlavní hrdinka a detektivka Robyn nebyly zrovna nejostřejší pastelky v pouzdře, ale vážně se policejní sbor soustředí na drogy a sériové vraždy vyšetřují TŘI lidé?
P. S. Na obálce je "dva unesení" ... První je miminko, kdo byl ten druhý?

28.09.2021 3 z 5

Jak to chodí na železnici Jak to chodí na železnici Josef Švarc

Jak to chodí na železnici je leporelo určené pro starší děti. Na každé dvojstránce je velký obrázek (například nádražní haly) kde děti můžou vidět spoustu detailů (pokladny, orientační tabule, bufet, hodiny..) a minimum textu popisující daný vyjev. Dole jsou pak tři otázky, ovšem rodiče si mohou sami vymyslet, na co se dál dětí ptát. Není to na dlouhé čtení, spíš na prohlížení, ale pětiletému synovi se moc líbila.

27.09.2021 5 z 5

Andělé noci Andělé noci Lenka Lanczová

Snad všechny knihy autorky jsem četla už dřív a nyní se k nim v dospělosti opět vracím a baví mě pořád :)

19.09.2021 5 z 5