cucik14 cucik14 komentáře u knih

Tíživé ticho Tíživé ticho Robert Bryndza

Je to něco jiného, než na co jsme od Roberta Bryndzy zvyklý. Možná trochu slabší, ale určitě ne špatný příběh.

06.02.2024 4 z 5

Potížistka Potížistka Lenka Lanczová

Všechny knihy od Lenky Lanczové mají v mé knihovně čestné místo. Poprvé jsem je četla v pubertě a ač je mi už o bezmála dvacet let víc, vracím se k nim stále, pokud si potřebuji přečíst nenáročnou oddechovku.

21.09.2023 5 z 5

Nebezpečná Nebezpečná Lucia Sasková

(SPOILER) Příběh, odehrávající se z velké části na psychiatrii. Hlavní hrdinka je mi i přes svou diagnózu sympatická a mrzelo mě, jak to celé končí, tak já si v tom otevřeném závěru budu představovat happy end :)
Moc pěkně se to četlo a byl to zajímavý pohled do světa psychiatrických diagnóz.

06.07.2023 5 z 5

Palác císařovny Niklchromové Palác císařovny Niklchromové Benjamin Bécue

Další kniha ze série o Bordelnickovi, opět skvělá, doporučuji.

11.05.2023 5 z 5

Zámek prince Bordelníčka Zámek prince Bordelníčka Benjamin Bécue

Skvělá kniha, děti v ní i po nalezení všech znázorněných předmětů samy hledají další zajímavosti a detaily. Určitě doporučuju.

11.05.2023 5 z 5

Ragnarok: Poslední boj 1 Ragnarok: Poslední boj 1 Takumi Fukui

Jde o první mangu kterou jsem četla. Chvíli trvá, než si člověk zvykne číst "naopak". Kresby jsou pěkné, celkově se mi tento styl líbí.
Co mě naopak nezaujalo, je téma. Kdyby třeba celý nápad autor zpracoval do jedné knihy, tak budiž, ale takto je to zbytečně roztahane. Takže myslím, že nemám potřebu číst další díly.

11.05.2023 3 z 5

Ďáblova cesta Ďáblova cesta Robert Bryndza

Opět skvělé, i když, jak už tu píší i ostatní, čtenář poměrně brzy přijde na to, co se asi stalo. Každopádně určitě doporučuju :)

04.05.2023 5 z 5

Vodní hrob Vodní hrob Martin Goffa

Autorovy knihy a styl psaní mám moc ráda, ovšem musím souhlasit, že tento díl byl trošku slabší.

17.03.2023 5 z 5

Tichý pláč Tichý pláč Lisa Regan

(SPOILER) Tento díl mi přišel zpočátku slabší, ale postupně se děj více rozjede a čte se velmi dobře, i když mi (nejen v tomto díle) přijdou některé věci překombinované.
Super je spolupráce s FBI. Líbí se mi i osobní linka okolo Josie a další díl si určitě ráda přečtu.
SPOILER Jako matka musím říct, že bych bez dítěte neodešla a kdyby nebylo zbytí, tak se pro něj vrátím, kór když vím, v jakých podmínkách a s jakým člověkem ho nechávám, takže v tomhle pro Amy pochopení nemám ...

08.03.2023 5 z 5

Mám ráda knihy, které jsou psané podle skutečné události a tuto jsem si tedy nemohla nechat ujít. Zarazilo mě, že je psána formou rozhovoru, nicméně i přesto se čte dobře.
Nicméně bych ale jednu věc vytkla - seriál jsem před čtením této knihy neviděla a teprve potom jsem se na něj začala dívat a zapadly do sebe některé souvislosti. Mám dojem, že v knize se totiž autor dotkne jen trošky z každého případu, podle toho, o čem se zrovna baví. Vůbec by mi nevadilo, kdyby na konci bylo nějaké shrnutí alespoň nejznámějších případů uceleně.
To ovšem knize neubírá na kvalitě a po přečtení mám pocit, že pan Mareš musí být ve skutečnosti sympatický člověk :)

06.03.2023 5 z 5

Děkuji, sestřičko... Děkuji, sestřičko... Hana Marie Körnerová (p)

Moc hezká, stejně jako první díl (ten se mi ale na rozdíl od většiny zde komentujících líbil víc :) ). Zde už tolik, vzhledem k těhotenství Sylvie, nezasahuje do zdravotnictví a líčí hlavně osobní příběhy. Přečteno za dva dny.

30.01.2023 5 z 5

O chameleonovi, který hledal svou maminku O chameleonovi, který hledal svou maminku Christine Beigel

Naše první kniha z této série. Ilustrace jsou hezké, ale zbytek opravdu nemohu chválit. Chybí poradny děj a ani rýmy nejsou příliš povedené.

30.01.2023 3 z 5

Byl jednou jeden život - svaly Byl jednou jeden život - svaly Jean-Charles Gaudin

Opět povedený díl, celá série je psána komiksovou formou a určitě stojí za přečtení.

29.01.2023 5 z 5

Prosím vás, sestřičko Prosím vás, sestřičko Hana Marie Körnerová (p)

Ač romány pro ženy nepatří mezi mé oblíbené žánry, tak tato kniha se čte lehce a nabízí i zajímavý pohled na dobu vzdálenou sice jen pár desítek let zpět, ale přesto tak jinou...

29.01.2023 5 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Určitě doporučuji pro milovníky HP :) Pohádky jsou zajímavé a i komentáře Albuse Brumbál za každou z nich stojí za to.

18.01.2023 5 z 5

Já to měl první! Komiksový manuál jak přežít rodičovskou dovolenou Já to měl první! Komiksový manuál jak přežít rodičovskou dovolenou Barbora Brůnová

Moc povedená kniha, přečtená za dva večery a v mnohých obrázcích jsem se poznávala, jde vidět, že autorka ví o čem píše

18.01.2023 5 z 5

Angry Birds Záhada zeleného ptáka Angry Birds Záhada zeleného ptáka Tapani Bagge

Syn má Angry Birds rád, takže za nás fajn příběhy, ale mohli by se ptáci jmenovat stejně jako ve filmu.

01.01.2023 4 z 5

Stela a Vajíčkový strom Stela a Vajíčkový strom Richard Dungworth

Ideální pro prvňáčky, na stránce je vždy velký obrázek a málo textu.

29.12.2022 5 z 5

Angry Birds - Tajemství ztraceného pokladu Angry Birds - Tajemství ztraceného pokladu Tapani Bagge

Sedmiletý syn má Angry Birds rád, četli jsme před spaním, fajn příběh, jen se některé postavy jmenují jinak než ve filmu.

29.12.2022 4 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

(SPOILER) SPOILER
Další díl s Erikou, opět skvělý.
Co mi tady teda oproti předchozím dílům nesedělo, byl uspěchaný konec. Celá kniha na cca 350 stránkách vykreslena do detailu a pak během jedné kapitoly vše uzavřeno? Co třeba Ray, který se na konci rychle vypařil? Jaký spolu vůbec ta "trojka" měla vztah? A co se stalo s Oříškem? Myslím, že by neuškodilo, kdyby byl konec víc rozpracován, ovšem 5 hvězdiček má pravem :)

29.12.2022 5 z 5