Káťa a Škubánek: pohádky na dobrou noc

Káťa a Škubánek: pohádky na dobrou noc https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/451861/bmid_kata-a-skubanek-RTT-451861.png 4 24 7

Veselé a napínavé příhody holčičky Káti a jejího věrného kamaráda pejska Škubánka. Podle námětu Josefa Lamky a Libuše Koutné napsala Hana Lamková ; podle kresleného filmu Věry Marešové ilustrovala Marcela Walterová

Literatura česká Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Albatros (ČR)

Káťa a Škubánek - Kreslené příběhy

JaninaCZ
29.03.2023 5 z 5

Naprostou většinu příběhů si pamatuju i z komiksové podoby ze Čtyřlístku, což jsem jako malá milovala, a mají stejné kouzlo a bavily mě úplně stejně jako v dětství.

Sandik
21.12.2022 4 z 5

Knihy vzniklé zpětně podle večerníčků bývají citelně horší než večerníček sám. Mají totiž potřebu racionálně vysvětlit mnohé ztřeštěné situace, které se ve večerníčcích odehrávají velmi často. Nejmarkantnější to je samozřejmě u Štaflíka a Špagetky, kde se doslova exploze fantasie v knize přetaví v podivný, takřka tlivý příběh o dvou psích sirotečcích. Tady to naštěstí není tak hrozné, ovšem touha vysvětlovat všechnu tu báječnou fantasii a nadsázku animovaného seriálu racionálními důvody je tu také. Ty nejztřeštěnější příběhy se tedy dotyčným v knize vlastně jenom zdály. Asi nějaký surrealismus... 70%

MíšaS.
09.02.2022 4 z 5

Skvělý výlet zpět do dětství. Ale některé ty pohádky mi přišli trochu překombinované, proto jedna hvězda dolů.

ElikaS
12.07.2021 5 z 5

Stejné kouzlo jako má večerníček, má i knížka. Čte se hezky, je vtipná, není příliš dlouhá, takže ji děti vydrží bez problémů poslouchat. Ilustrace jsou moc hezké.

Autor si krásně hraje s češtinou - některé jeho obraty jsou vyloženě pro dospělé, kteří se u knížky také pobaví. A dětem hezky rozšíří slovní zásobu. Moc rádi je čteme před spaním.

hippiesak
20.05.2021 4 z 5

Hele, je mi 39 :) Jako malej jsem tento večerníček měl mega rád. Nyní jsem to dočetl dcerám 4 a 6 let a bavilo je to :) Takže je to dobrý. Kateřina a Škuban valí jako před lety. Kniha velká, obrázky super a jeden díl je na cca 10 minut, takže ideál před spaním :)

Adýsek69
19.03.2021 5 z 5

Krásný. Dceru to moc bavilo.

cucik14
22.02.2021 5 z 5

Pěkná knížka, vtipné pohádky, synovi se moc líbily.