cucik14 cucik14 komentáře u knih

Rudý kapitán Rudý kapitán Dominik Dán

Toto byla druhá kniha od Dominika Dána, kterou jsem přečetla a nějak mu stále nemůžu přijít na chuť. Začátek byl skvělý, ale následující popisy historických událostí / praktik StB by dle mě zvládl smrsknout na polovinu. Nehledě na to, že Richard mi připadal jak akční superhrdina :/ Časem mu asi dám ještě šanci, ale zatím mě teda nedokázal přesvědčit, proč bych si měla přečíst celou sérii...

10.11.2021 4 z 5

Štěstí je zadarmo Štěstí je zadarmo Michaela Klevisová

Moje první kniha od autorky, ale určitě ne posledni. Milé povídky, ve kterých se vyskytují zvířecí hrdinové, taková oddychovka.

13.11.2021 4 z 5

Andělé noci Andělé noci Lenka Lanczová

Snad všechny knihy autorky jsem četla už dřív a nyní se k nim v dospělosti opět vracím a baví mě pořád :)

19.09.2021 5 z 5

Na chalupě s moderním fotrem Na chalupě s moderním fotrem Dominik Landsman

Musím říct, že jsem autorova velká fanynka, mám doma všechny Deníčky i oba Adorably, ale toto pro mě bylo velké zklamání. Souhlasím s ostatními v názoru, že je to jeho zatím nejslabší dílo. Nevím, zda tím, že to je psáno pohledem Čeňka, nebo už mu došli nápady, ale knihu jsem četla s přestávkami asi rok :/ Tři hvězdy jen pro to, že je mi Dominikův humor fakt blízký.

27.07.2021 3 z 5

Psychologie sériových vrahů Psychologie sériových vrahů Andrej Drbohlav

Knihu jsem měla půjčenou z knihovny a je to poměrně náročné čtení. Určitě ne na jeden zátah, spíš doporučuji číst mezi jinými knihami. Ale asi jsem od ní čekala více.

01.06.2021 3 z 5

Nehodná zvířátka Nehodná zvířátka Sophie Corrigan

Četli jsme s pětiletým před spaním a moc se mu líbila.
Zajímavé informace, které určitě překvapí i rodiče a velmi pěkné ilustrace.

30.04.2021 5 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Dívka ve vlaku mi příliš neučarovala, tak jsem chtěla dát autorce ještě jednu šanci a tím končím, opět nic, bez čeho bych nemohla být ...
Příliš mnoho postav, ve kterých jsem se ztrácela, dej hrozně zamotaný a nepříliš zajímavý.

07.04.2021 3 z 5

Taťka Šmoula vypravuje Taťka Šmoula vypravuje Peyo (p)

Krátké příběhy na čtení před spaním, hezké ilustrace, synovi se moc líbila.

16.03.2021 5 z 5

Káťa a Škubánek: pohádky na dobrou noc Káťa a Škubánek: pohádky na dobrou noc Hana Lamková

Pěkná knížka, vtipné pohádky, synovi se moc líbily.

22.02.2021 5 z 5

Krysáci Krysáci Jiří Žáček

Četli jsme se synem před spaním. Příběhy akorát dlouhé, vtipy které pobaví i rodiče a krásné ilustrace. Určitě doporučuji!

09.01.2021 5 z 5

Náhradní princ Náhradní princ Lenka Lanczová

Má nejoblíbenější kniha od Lanczové. Její typická slaďárna se zajímave propleteným příběhem :)

10.12.2020 5 z 5

Milenky a hříšníci Milenky a hříšníci Lenka Lanczová

Moc pěkná knížka, Lanczovou mám ráda a líbí se mi že se v novějších dílech vrací k postavám ze starších knih :)

12.10.2020 5 z 5

Nebezpečná Nebezpečná Lucia Sasková

(SPOILER) Příběh, odehrávající se z velké části na psychiatrii. Hlavní hrdinka je mi i přes svou diagnózu sympatická a mrzelo mě, jak to celé končí, tak já si v tom otevřeném závěru budu představovat happy end :)
Moc pěkně se to četlo a byl to zajímavý pohled do světa psychiatrických diagnóz.

06.07.2023 5 z 5

Hry bez hranic Hry bez hranic Michal Kašpárek

Zajímavá kniha, ale vůbec ne špatná. Podruhé ji asi číst nepotřebuji, i přesto bych ji dala pěkné 3 a půl hvězdičky :)

05.08.2022 4 z 5

Tři opice Tři opice David Urban

Některé povídky se mi líbily více a jiné méně, u dvou jsem si říkala, že je mohl autor klidně více rozpracovat třeba na celou knihu. Jinak se to čte moc dobře.

09.04.2022 5 z 5

Zhubni Zhubni Richard Bachman (p)

Skvělá kniha, děj ubíhá velmi svižně a četla se mi moc dobře.

03.04.2022 5 z 5

Štvanice Štvanice Lucy Foley

Na první pohled - krásná obálka a hodně dobrá reklama, která mě nalákala si knihu pořídit... Ale asi jsem od ní očekávala něco víc.
První půlku zbytečně rozvleklá a roztahana, druhá se čte o trochu líp. Sympatická mi byla snad jen postava Dougha. Řekla bych že hodnocení 70% je adekvátní.
Jo a ještě něco ... Že někdo jede slavit na takové místo Silvestr by se dalo pochopit, ale proč sebou proboha tahají půlroční dítě někam, kde v případě vánice není žádná možnost pomoci, to asi nepochopím... :/

01.06.2021 3 z 5

Čarodějka stínů Čarodějka stínů Kalayna Price

Kniha je vlastně spojením fantasy, thrilleru a romantiky. Já nejsem příliš fanoušek fantasy, proto pro mě bylo celkem těžké vžít se do děje a příběh mi přišel místy nepřehledný, ale celkový dojem z knihy není špatný. 70%

12.02.2021 3 z 5

Hvězda naděje Hvězda naděje Lenka Lanczová

Typická Lanczovka, příjemné oddychové čtení.

19.10.2020 5 z 5

Růženky Růženky Stephen King

Kniha se mi četla celkem dobře, typická Kingovka a na žebříčku jeho děl by byla někde uprostřed. Líbí se mi nápad na příběh i rozpracované detaily (např. co se stane s dětmi, když jejich matky usnou), naopak negativně hodnotím velké množství postav a ke konci knihy mě napadlo spoustu otázek ohledně celého fungování světa i nemoci, které nebyly objasněné. Takže takový průměr.

05.02.2019 3 z 5