Criosphinxx Criosphinxx komentáře u knih

Legenda o nekonečnu Legenda o nekonečnu Nikkarin (p)

V době vydání Spellsword Ságy o tom mluvil snad každý nerdí YouTube kanál, tak jsem samozřejmě byl zvědavý, jeslli je to vážně tak vtipné, dobrodružné, plné narážek na popkulturu, roztomile a barevně nakreslené a ano, opravdu je tomu tak.

Doporučuji v momentech, kdy je tam dán název písničky, si ji opravdu pustit, je to takovým doplňujícím detailem dokreslující atmosféru situace.

Klerenc je vůl a doufám, že v dalších dílech (pokud někdy budou) bude furt stejným volem:D

01.09.2022 4 z 5

Podruhé na tomto světě Podruhé na tomto světě Peter Harrison

Na začátku tam byly zajímavé příběhy a i s důkazy. Později to už nebylo takové a bylo to jen o tom, že dítěti bylo 2 roky a říkalo to a to.

Na konci to na mě začalo působit jako prosazování názoru, že je potrat špatný a je to hřích.

Zajímalo by mě, zdali je nějaký takový případ i u nás, protože v Anglii je to asi zcela běžné.

29.07.2022 2 z 5

Rumcajs se vrací I. Rumcajs se vrací I. Michal Opitz

Tak něco takového bych asi nikdy nečekal, že budu číst:D Ale jako je to fakt cool jednohubka:D

18.05.2022 4 z 5

Knihovna nájemných vrahů Knihovna nájemných vrahů Kim Onsu (p)

Knihy, Asie, temnota a samozřejmě nájemní vrazi... No, co víc si přát!:D Kniha byla super. Nejspíše za to mohly ty neustále deprese a lehké projevování lidství, ale s hlavní postavou, jakožto nájemným vrahem, se dalo krásně vžít a hrozně jsem mu fandil! Kniha byla čtivá, sem tam napínavá, občas proložená bizarním humorem a nějakou tou akcí (Nejvíc epic byla scéna s holičem) ale v zásadě tu asi nejspíše šlo o myšlenky a přemýšlení hlavního hrdiny, než o to vše ostatní. Ačkoliv byl ten konec takový rychle uvařený, tak mi to tady ve finále ani nevadilo a užil jsem si to do poslední stránky. Těším se na další autorovu knihu.

31.01.2022 4 z 5

Talent na vraždu Talent na vraždu Andrew Wilson

Ještě jsem nečetl nic od Agathy, ale hrozně se těším, až něco vyzkouším!!! Tato kniha samozřejmě není z pera této "královny detektivek" ale přesto jsem čekal, že ji trochu pochopím a přiblížím si její charakter. Ovšem toto není reálný příběh. Je to spíše fiktivní představa, co se asi mohlo tehdy stát, když na těch pár dní zmizela. Neříkám, že to bylo špatné a neříkám, že se to nemohlo stát! Kniha mne rozhodně bavila a jde vidět, že autor je velikým fanouškem Christie, bylo tam dost odkazů na její díla. (Což pochopím asi až časem) Ale myslím, že je zde jméno použito spíše jako marketingový tah, páč ten příběh by šel napsat i bez tohoto slavného jména. A tak k tomu tedy asi budu i přistupovat... Kniha byla napínavá už od začátku a člověk se rozhodně zabavil, ale když je něco napínavého od začátku, tak to nemůže vydržet až do konce a u konce to už nemělo takový drive. Autor to chtěl nějak zkomolit, aby si oargumentoval realitu, takže se to dá asi i pochopit, ovšem mnohem radši bych byl, kdyby tu bylo do úplného konce víc té rozepře mezi vrahem a hlavní hrdinkou, než polemizace jak to mohlo a nemohlo být s Agathou. No, mám z knihy rozpolcené pocity, určitě se k ní někdy vrátím a uvidíme posléze. Mám doma druhý díl a ten zkusím někdy určitě také.

Prstenec kolem Slunce Prstenec kolem Slunce Clifford D. Simak

Hlavní postava celkem sympaťák a celkově se mi zde líbily všechny postavy a neměl jsem ani k jedné výtky. Příběh byl taky fajn, ale nevím, noo... Ten konec měl asi působit nějakým "wow efektem" ale moc nepůsobil, když to odhadnete už dávno dávno předtím. Myšlenka knihy zajímavá, ale určitě by se to dalo zpracovat lépe a víc čtivě, ale každopádně špatný to není. Pokud někdy narazím na další autorovu knihu, dám šanci.

Kyvadlo Kyvadlo Adam Hamdy

Líbilo se mi, že vás autor hned v prvních pár větách hodí na oprátku... a to doslova!:D Také se mi líbilo, že autor se nebojí a nechává umírat postavy. Taky se mi líbilo, že to je až do posledních pár stran napínavé a člověk netuší co se bude dít. Líbily se mi i hlavní postavy. Ovšem co se mi nelíbilo, bylo to, že to má skoro 600 stran... Ne že bych byl línej číst si tlustou knihu, to ne! Problém byl v tom, že u některých scén mi prostě přišlo, že už jsem je tam jednou četl, dost často ty scény byly identické a to mi prostě nějak nesedlo, ale ve finále to asi nejspíše i dává smysl vzhledem k tomu, kam to směřuje, nebo si alespoň myslím, že to vím...:D to teprve uvidím v druhém díle. 4 hvězdy a uvidíme.

31.01.2022 4 z 5

Lhářka Lhářka Cate Holahan

No... Knihu jsem si nechal doma, protože mi ta obálka přijde mega povedená! Ale co se týče příběhu, tak je asi všem jasný, o co tam jde, už po pár kapitolách! (a to nejsem ještě tak zarytý čtenář:D) Už je to nějaký pátek, kdy jsem to četl, takže už si nepamatuju přesně, jeslli mi byla hlavní postava pochuti a nebo ne, ale co vím jistě, že se mi to četlo fajn. Bylo to rychlé a rozhodně jsem se nenudil, jsou tam totiž dvě dějové linky, takže ani není prostor se nudit, ale co je mínusem knihy je fakt, že je to až moc předvídatelné a ten konec byl až moc jednoduchý. Šlo to, ale žádný zázrak nečekejte.

31.01.2022 3 z 5

Faraonovy doutníky Faraonovy doutníky Hergé (p)

Tintin zase vyřešil zapeklitý případ a opět si pohrál se zločineckým gangem. I zde mu dost pomohla náhoda a už je to dost otravné, ale zase to nahrazují vtipy a prostředí, které se stále mění.

Co mě pobavilo bylo, když Filuta pokousal posvátnou krávu a lid ho za to chce potrestat. Vtipný je taky Kadlec a Tkadlec a jsou to super postavy ač je to postava jedna:D Profesor Silikon a jeho pomatenost byla taky moc zábavná.

Celkově je tohle velmi vtipný díl a i příběh dává smysl a je to taková lehká dobrodružná detektivka, ale co mi vadí jsou ty neustálé náhody a ačkoliv je super, že jde příběh furt kupředu, tak občas je to až moc hr hr a pak se to lepí nesmysly a právě těmi náhodami.

22.03.2023 3 z 5

Tintin v Americe Tintin v Americe Hergé (p)

Na to jak Kongo bylo špatný, tak tohle bylo celkem dobrý. Tady jsem se i bavil a příběh dával víceméně smysl.

Trochu jsem bál, když jsem viděl ty indiány, ale když pomineme jejich typický vzhled, který by dnes už neprošel, tak si myslím, že to není dehonestace této etniky. Neříkám, že zde není nějaký ten rasismus, ale zas musíme chápat dobu kdy je to odehrávané, že to tak prostě bylo.

Příběh se odehrává v době prohibice a Tintin jede do Chicaga zamávat s místními gangstery. Mimochodem ti gangsteři jsou asi ti nejhorší v celé historii. Nemyslím hrozný jako třeba Al Capone, ale spíše hrozný svou totální neschopností zabít jednoho reportéra a jeho psa:D Sice ano, Tintin zde měl několikrát štěstí (až otravně mockrát) ale i tak.

Jinak jako jsou tam kolikrát celkem dobrý fórky a kresba je prostě super. Věřím, že další díly budou jen lepší a lepší a třeba se vybrousí i ty příběhy. Zatím slabší tři, ale furt už tři:)

03.03.2023 3 z 5

Tintin v Kongu Tintin v Kongu Hergé (p)

Jediné co zde stojí za řeč je malba a cit pro “komiksový pohyb”. Za to jedna hvězda a taky za Filutu.

Jinak teda musim říct, že to je fakt totální zhovadilost a řekl bych, že se za to autor určitě v životě nejednou zastyděl. Příběh je totální nuda, nedává smysl, ale to je to nejmenší. Problém nastává v tom, že to je fakticky rasistický a to zabíjení zvířat na potkání taky asi není úplně oka.

Budu pokračovat, protože lidé zde píší, že to je pak už bez těchto vad, že tohle byl jen nějaký kiks a já doufám, že tomu tak opravdu bude, pač potenciál to má a ty obrázky jsou fakt povedené.

01.03.2023 1 z 5

Slavné příběhy Čtyřlístku: 1971-1974 Slavné příběhy Čtyřlístku: 1971-1974 Ljuba Štíplová

Oproti prvnímu soubornému vydání jsou tu příběhy zajímavější, zábavnější a jde znát, že tu už začíná být i pan Němeček vykreslenější!

Sheryk Holmepes je skvělý! Takovou referenci jsem tu snad ani nečekal a já jen doufám, že tahle postava tam ještě v dalších dílech bude:)!

28.02.2023 3 z 5

Příběh pražské bible Příběh pražské bible kolektiv autorů

Kniha popisující restaurování Pražské bible a historie jejího vzniku.

Dost zajímavé čtení, které je obohaceno 13 stránkovým komiksem. Ten jsem “četl” původně samostatně, ale když jsem zjistil, že je součástí této knihy, tak jsem si šel doplnit informace.

Teď bych jí rád viděl naživo, protože když už vím čím si vším prošla, tak raději teď, než nikdy:)!

22.02.2023 4 z 5

Pozvánka Pozvánka Timo Parvela

Kniha, která by mohla přitáhnout pár “mladších nečtenářů” alespoň k nějakému čtení. (Jako děcko bych tohle rozhodně ocenil)
Je to i takové seznámení se scifi světem a autoři se i snaží něco předat. Je to dobrodružné a není prostor pro to se nudit. Jsou do toho zakomponovány i ilustrace, které příběhu dodávají atmosféru.

Pro dospělého je to nenáročná jednohubka. Samozřejmě je tam dost dětinské naivity a občas ten děj bez vysvětlení tak divně přeskočí tu danou situaci.

Asi bych nedoporučil knihu kupovat za plnou cenu, spíše si ji kdyžtak vypůjčit a nebo koupit ve slevě. Pokračovat budu, protože to má svoje kouzlo a občas je potřeba si přečíst i něco takového.:)

29.12.2022 3 z 5

Nejkrásnější dárek Nejkrásnější dárek * antologie

Stromeček svítí. Venku napadl sníh a na stole je horký nápoj. Ideální čas na to vzít si knihu s krásnými Vánočními příběhy…Noo, ne tak úplně!!!

Ačkoliv je zde plno šťastných konců a krásných příběhů, vždy se opírají o něco co krásné není. Je to zajímavý kontrast smíchat svátky klidu, míru a lásky s bolestí a smrtí. (Dobrý nápad na knihu a to oceňuji!)

Budu se opakovat jako u každé povídkové knihy, že něco bavilo a něco ne. Vadilo mi jak moc veliké klišé tam bylo použito a občas tam bylo až moc násilné útočení na emoce.

Krátké představení autorů bylo fajn a ty ilustrace byly totálně boží.

5* - Bezpečné místo, Maršmeloun pro Ráchel
4* - Polička vyřazených knih, Zbabělci, Okamžik v čase
3* - Zelená slunce, Nejdelší noc v roce
2* - Bratrské pouto, Od mámy z lásky, North Finchley
1* - Zub času, Vánoční zločin

16.12.2022 3 z 5

Ďáblovo kopyto a jiné případy Sherlocka Holmese / The adventure of the devil’s foot and other cases of Sherlock Holmes Ďáblovo kopyto a jiné případy Sherlocka Holmese / The adventure of the devil’s foot and other cases of Sherlock Holmes Arthur Conan Doyle

Atmosféra, prostředí a celkově příběh v Ďáblově kopytě mi naprosto sedl… o to větší zklamání, že druhý příběh byl naprostým opakem. Sherlock je geniální a Doyle taky, ale hold mi nemůže padnout do vkusu vše z pera tohoto spisovatele.

Ďáblovo kopyto - 5*
Záhada na Thorském mostě - 2*

09.12.2022 3 z 5

Vosí hnízdo / Wasp's Nest Vosí hnízdo / Wasp's Nest Agatha Christie

Jde vidět, že paní Christie uměla napsat i něco s jinou zápletkou než je vražda, či krádež. A za to jsem rád! Ačkoliv to mám samozřejmě od ní nejraději, bylo fajn číst i něco jiného. Zajímavý výběr příběhů a tyhle povídkové knížky jsou prostě příjemná jednohubka.

Vosí hnízdo - 4*
Záhada modré vázy - 2*
Květ magnolie - 3*
Podivný případ sira Arthura Carmichaela - 3*

03.12.2022 3 z 5

Simpsonovi: Zuby jektající děsiál Simpsonovi: Zuby jektající děsiál Matt Groening

Z nostalgického hlediska jsem se těšil na návrat do světa Simpsonů, ale…
…První příběh byl sice fajn, ale zbytek byla nuda. Vtipy a odkazy byly trapné. (Jediné dobré bylo, když Líza volala o pomoc Mulderovi)

Taky se mi moc nelíbilo, že někde nechají původní narážku a někde to “počeští”. (Ordinace v hnědé zahradě) Dost chabé, nemyslíte?

Prostě nudná kravina, která naštěstí nezabere tolik času abych toho nějak litoval. Zkusim ještě jeden komiks a třeba bude lepší.

09.09.2022 1 z 5

Věštírna v Delfách / The Oracle at Delphi Věštírna v Delfách / The Oracle at Delphi Agatha Christie

Zatím nejslabší z této edice. Dvě povídky mi přišly konceptem dokonce až identické. Nevadí, hold mi nemůže sednout všechno od Christie.

Byt na třetím podlaží - 3*
Věštírna v Delfách - 2*
Jane hledá práci - 1*

06.09.2022 2 z 5

Lex Luthor: Muž z oceli Lex Luthor: Muž z oceli Brian Azzarello

Nahlédnutí do mysli Lexe Luthora a pochopení toho proč Supermana nenávidí.

Konec byl sice takový, že jsem očekával víc, ale musím říct, že myšlenku to má a ta ponurá kresba se k tomu prostě hodí. Mohlo by to být delší, nezlobil bych se.

14.08.2022 4 z 5