Lex Luthor: Muž z oceli přehled

Lex Luthor: Muž z oceli https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262299/bmid_lex-luthor-LXW-262299.jpg 4 63 63

Lex Luthor… Lidový hrdina? Od té doby, co se Superman stal superhrdinou, byl označován mnoha způsoby. Pro někoho se stal obráncem pravdy, spravedlnosti a amerického snu, pro jiné velkým modrým skautíkem. V tomto příběhu však vystupuje ve zcela nové roli: jako smrtelně nebezpečná hrozba budoucnosti člověka. Uznávaný scenárista Brian Azzarello (SUPERMAN: PRO ZÍTŘEK, 100 NÁBOJŮ) spojil síly s výtvarníkem Leem Bermejem (JOKER) a stvořil odvážný příběh, v němž čtenářům poskytuje vzácný náhled do mysli Lexe Luthora a odhaluje důvod, kvůli němuž se miliardář – dlouho považovaný za nejodpornějšího zloducha komiksového světa DC – odhodlal stát příslovečným trnem v Supermanově oku: zasvětil svůj život záchraně lidstva před nelidskou mimozemskou bytostí.... celý text

Literatura světová Komiksy
Vydáno: , BB art

Lex Luthor: Man of Steel , 2005

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Lex Luthor: Muž z oceli. Přihlašte se a napište ho.

Criosphinxx
14.08.2022 4 z 5

Nahlédnutí do mysli Lexe Luthora a pochopení toho proč Supermana nenávidí.

Konec byl sice takový, že jsem očekával víc, ale musím říct, že myšlenku to má a ta ponurá kresba se k tomu prostě hodí. Mohlo by to být delší, nezlobil bych se.

jarynek
25.08.2020 5 z 5

Pohled na Supermana očima hlavní záporné postavy Lexe Luthora a ještě spíše cesta do hlubin záporákovi duše, z níž LL nevychází až tak radikálně špatně. Aneb dobrými úmysly avšak špatnými prostředky dlážděná cesta za lepší svět bez mimozemského hmyzu. Naopak Superman nevypadá až jako ten pravý americký skautík a takto mu to více sluší a vykreslení emocí ho polidšťuje. Nečernobílé pojetí postav a přesto nevybočení z historie jednotlivých postav tedy za mne bylo hlavním kladem příběhu. Jen jsem čekal nějaké větší finále, určitá gradace na konci chyběla. Slabších 5.

Adasin
07.06.2020 3 z 5

Lex Luthor jako takový mi nevadí, považuji ho za jednoho z těch zajímavějších padouchů ze světa DC. Z komiksu jsem pochopila, o co mu jde, ale i tak mě tento pohled do jeho mysli příliš neoslovil. Požitek ze čtení žádný, přečetla jsem to tak za půl hodiny a pak měla pocit, že se tam vlastně nic pořádně nestalo. Kromě Luthora žádné postavy nedostanou moc prostoru, natož jejich charakter. Některé mi tam přišly vyloženě zbytečné. Nejlepší na komiksu je kresba, která místy připomíná obrazy. Už jenom kvůli ní bych si přála, aby tenhle komiks byl delší. 6/10

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Lex Luthor: Muž z oceli v seznamech

v Právě čtených2x