Cress Cress komentáře u knih

Deset tisíc nebí nad tebou Deset tisíc nebí nad tebou Claudia Gray (p)

4,5*
První díl byl boží a nechápu, proč mi trvalo půl roku se dostat k tomu druhému, který byl stejně skvělý jako ten první díl, možná i o kapku lepší. Četlo se to strašně rychle a pořád se něco dělo. V knize bylo více dimenzí než v předchozím díle a autorka je opravdu skvěle vykreslila a ukázala, jak moc mohou být jednotlivá "já" postav rozdílná. Za mě velké doporučení.

20.10.2020 4 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Letos jsem se rozhodla, dát si rereading pár knih a první z nich byl druhý díl Dvorů. Abych byla upřímná, viděla jsem ty chyby, které tahle kniha má, Rhys už mi nepřipadal tak dokonalý, Feyre mi přišla méně otravná, Amren a Mor ještě více boží a stejně tak i Cassian a Azriel. Těch pár scén, které byly, jak vystřižené z filmů pro dospělé mi místy přišli až moc podrobné. Prostě by stačilo, kdyby autorka napsala něco ve stylu: "...a oddali se své vášni." (I když to zní taky hrozně, ale chápete, občas nepotřebujete vědět všechny detaily.) No ale i tak jsem dala 5/5⭐, protože tahle knížka s sebou nese dávku nostalgie a čte se velmi rychle.

29.09.2020 5 z 5

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

Rozhodně nejlepší díl. Takhle série má nespočetně chyb, ale i tak jsem si ji užila. Asi moje nové guilty pleasure.

19.09.2020 4 z 5

Zatmění Zatmění Stephenie Meyer

3,5*
Místy to bylo zdlouhavé a Bella mě štvala více než v předchozích dílech. Eda byl naopak více v pohodě. No a Jake byl teda opravdu hrozný a po této knize ho už nemám ráda vůbec. Ale opět jsem si to užila. Stmívání je prostě špatné, ale je to Stmívání a bude vás to bavit, tak si to přečtěte.

12.08.2020 3 z 5

Nový měsíc Nový měsíc Stephenie Meyer

3,5*
Nebylo to tak dobré jako první díl, ale stejně jsem si to užila. Bella mě hrozně štvala. Eda i Jake byli na zabití, ale i přes všechny chyby má v sobě twilight něco, čím mě baví. Je to vlastně hrozná knížka, ale přečtěte si to.

10.08.2020 4 z 5

Rubínový kruh Rubínový kruh Richelle Mead

Dokonalost. Lepší zakončení série být nemohlo a ten epilog?! Celý tenhle svět mi bude pořádně chybět a mám v plánu se k němu někdy vrátit. Richelle Mead je bohyně a potřebuju více jejich knih.

29.07.2020 5 z 5

Hamlet, králevic dánský Hamlet, králevic dánský William Shakespeare

Z této knihy jsem měla celkem strach, protože díky hodinám literatury, znám její obsah téměř nazpaměť. Ale mile mě překvapila. Jazyk je stejně jako u ostatních Shakespearových děl nádherný a příběh jsem si taky moc užila. Za mě nejlepší kniha od Shakespeara, co jsem četla.

29.07.2020 5 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

3,5*
Já nevím no... Líbilo se mi to, ale něco mi tam chybělo. Příběh mě nějak nevtáhl. Věci, které se děly postavám mě nijak nezasahovaly.
Ale musím ocenit styl psaní, byl nádherný a okouzlil mě. Ke knize se chci až budu maturovat vrátit, třeba mě v budoucnu zaujme víc.

06.07.2020 3 z 5

Stříbrné stíny Stříbrné stíny Richelle Mead

Boží. Boží. Boží. Richelle Mead je prostě bohyně a tahle kniha je stejně jako předchozí díky úžasně napsaná. Příběh hezky plyne a má několik nečekaných zvratů. Postavy jsou dobře napsané, v tomhle díle to rozhodně neměli lehké a vy vše prožíváte s nimi. A ten konec?! Musím se jít pustit do dalšího dílu.

06.07.2020 5 z 5

Mrazivý polibek Mrazivý polibek Richelle Mead

Tahle knížka je od Richelle Mead, takže je nemožné, aby se mi nelíbila. Není perfektní, ale pro mě bude tahle série vždycky nejlepší série na světě. Kniha se točí převážně kolem romantiky, ale ke konci se dostane i na akci. Pokud jste to nečetli, rozhodně to napravte.

28.06.2020 5 z 5

Emma Emma Jane Austen

Bylo to skvělé. Nenechte se odradit tloušťkou knihy, protože příběh stojí za to. Emma je na začátku rozmazlená, přehnaně sebevědomá holka. Ale to mi nevadilo, naopak mě její “přešlapy“ v knize bavily. Kniha je napsaná s dávkou humoru a čte se velmi dobře, ale sem tam se objevují nějaké nudnější pasáže. Celková atmosféra je moc příjemná, nikdo nikam nespěchá a vy máte hned chuť strávit odpoledne stejně jako postavy v knize. Romantická linie v této knize je jedna z mých nejoblíbenějších vůbec.
No a pan Knightley… nad ním bych se mohla rozplývat dobré tři hodiny a nebylo by to dost (ale Darcy pořád vede).

27.06.2020

Zkrocení zlé ženy Zkrocení zlé ženy William Shakespeare

Nebude to moje oblíbené dílo od Shakespeara, ale moc jsem si to užila. Musíte trochu přihlédnout k době, kdy byla kniha napsaná a ze začátku je těžší se zorientovat, ale stojí to za to.

26.06.2020

Eliza a její nestvůry Eliza a její nestvůry Francesca Zappia

Od autorky jsem četla i předchozí kniha a tahle je několikanásobně lepší. Knihy se čte sama. S hlavní hrdinkou není těžké se ztotožnit. Moc doporučuju.

18.05.2020 5 z 5

Feminismus je pro každého Feminismus je pro každého Chimamanda Ngozi Adichie

Pokud vás zajímá feminismus, přečtěte si tuhle knihu. Za mě super a pokud nechcete číst, doporučuju podívat se na tedtalk, kde autorka říká to samé, co v knize.

18.05.2020 4 z 5

Princ Kaspian Princ Kaspian C. S. Lewis (p)

Začátek mi opět přišel trochu slabší, ale jakmile jsem se začetla, nemohla jsem knihu odložit. Narnie si prostě získala moje srdce. Moc doporučuju.

27.04.2020 4 z 5

Kůň a jeho chlapec Kůň a jeho chlapec C. S. Lewis (p)

Začátek této knihy byl trochu slabší a trvalo mi se začíst, ale po cca 50 stranách jsem se začetla a užila si to stejně jako předchozí díly.

25.04.2020 4 z 5

Povídky malostranské Povídky malostranské Jan Neruda

Tohle nebyl úplně můj šálek čaje. Některou klasiku/povinnou četbu mám ráda, ale tohle ne. Některé povídky byly fajn a líbily se mi (Pan Ryšánek a pan Schlegl, O měkkém srdci paní Rusky, Svatováclavská mše), ale většina mě neoslovila.

14.04.2020 3 z 5

Nyxia Nyxia Scott Reintgen

Podobnost s Hunger games a Divergencí jsem viděla celkem hodně, ale nijak mi to nevadilo. Myslím, že největším problémem byla moje očekávání. Většina lidí tuhle knihu hodně chválilo a já jsem od ní očekávala hodně a ty se nenaplnila. Nesedl mi ani styl psaní. Celá kniha se táhla a nic mě nenutilo číst dál. V druhé polovině knihy se to zlepšilo, ale pořád mi tam něco chybělo.
Další z věcí, která mi vadila nebo jsem ji spíš nepochopila. Celý princip ovládání Nyxie. Prostě mi nedávalo smysl, že ji jen tak ovládají pomocí myšlenek. Kdyby ti vybraní měly nějaké čipy nebo nějakou genetickou vadu něco, co by je spojovalo (kromě toho, že ty peníze potřebují).
Na knize bylo i pár věcí, které se mi líbily. První z nich byl hlavní hrdina. Emmett byl sympatický a uměl přemýšlet. V knize byla i trocha romantiky. Nic přeslazeného, takž se toho nebojte.
Celkově ta kniha nebyla špatná, ale prostě to nebyla kniha pro mě.

08.02.2020 2 z 5

Daisy Jones & The Six Daisy Jones & The Six Taylor Jenkins Reid

4,5⭐️

Tohle bylo tak dokonalé. Jakože tahle kniha vážně nemá žádnou chybu. Půl hvězdičky jsem ubrala za některá rozhodnutí postav, ale ty se tam vlastně hodila, jinak by se ty postavy chovat nemohly, jen mi to bylo občas trochu prosti srsti. A ten konec?! I love it.

18.08.2021 4 z 5

Bouře a vzdor Bouře a vzdor Leigh Bardugo

2,5*
Prvních a posledních pár kapitol bylo vážně skvělých, ale jinak se vlastně nic nedělo. Nejlepší část knížky byl Nikolai a David, ale ten se zase tolik neobjevoval. Taky mi chyběla Genya, která byla po prvním díle moje nejoblíbenější postava. Prostě to bylo celé takové meh.

12.05.2021 2 z 5