Clash Clash komentáře u knih

1984 1984 George Orwell (p)

Nejdepresivnější a nejhrůznější literární zážitek, který by si měl každý člověk přečíst. Opravdu jsou 2+2 čtyři? Opravdu dobro vítězí nad zlem? Jste si jisti tím, čím jste si jisti? Žasnu nad zvráceností a genialitou této knihy.

28.04.2011 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Klenot české literatury. Jednotlivé mrazivé balady, které vám na základní škole cpali do hlavy. Hrozba pro žáky zš, vynikající zážitek pro přemýšlivé čtenáře.

05.08.2011 5 z 5

... Nebral jsem ohled na to, že mám rozečtenou jinou knihu, nebral jsme ohled na to, že bych se v tuhle dobu měl věnovat důležitějším věcem než čtením životopisů. Prvních pár stránek mne opravdu pohladilo a naprosto očarovalo, že zbylé stránky jsem přímo hltal. Toto dílo je něco jako nečekaná facka, která ke konci bolí čím dál tím víc. Silný kopanec na solar plexus, který vám prolomí kolena a vy se se slzami v očích hroutíte na zem. Příběh jednoho feťáka, jaký dokázal ve světě rozvířit silnou vrstvu nasraného prachu, před kterým neuniknete. Jeho jméno za svůj život zaslechnete víckrát, ať už v obalu špíny a odporu, nebo ve jménu největšího představitele hudebního směru grunge. Ať už chcete nebo nechcete, zdrcený, zfetovaný, s ustřelenou hlavou, v celé své kráse Kurt Cobain! Dočítám poslední stránku knihy, zavírám ji, zapaluji si cigaretu a ponořuji se do nekonečné hloubky své mysli. Chci se utopit.

11.04.2012 5 z 5

Všechny řitě světa i ta má Všechny řitě světa i ta má Charles Bukowski

Jedna z těch nejlepších sbírek od Bukowského. Každá povídka má své prasácké, vochlastané a špinavé kouzlo, které si buďto zamilujete nebo znechutíte, u mě to je jasné.

16.05.2011 5 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

První kniha, kterou jsme od Murakamiho dostal do ruky a také první kniha, která se mi na dobro zaryla do paměti. Kniha napsaná s velikým stylem, citem a naprostou krásou, kterou vnímáme na každé stránce tohoto přepychu.

22.03.2011 5 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Máte nějakou knihu, kterou když jste četli tak vás na tolik spoutala a vtáhla do děje, že jste se nemohli ani vysmrkat ? Tak to je ona ... Nejlepší kniha od Kinga, kterou jsem kdy četl. Mrazivá atmosféra, psychicky zdeptaný Jack, který se každou chvilku má zbláznit a veliká sněhová valnice. Opravdu kvalitní čtení na dlouhé, zimní večery.

24.03.2011

Proměna Proměna Franz Kafka

První setkání s mistrem K. bylo poněkud zvláštní. Po přečtení této povídky jsem nevěděl co si o tom myslet, ukázalo se, že mi povídka v hlavě uvízla a přímo mne dokopala si přečíst další dílo, které mi potvrdilo genialitu jeho psaní. Proměna jako velice originální a mrazivé čtení dokáže rozhodnout o dalším vašem kroku k seznámení se s Franzem Kafkou, nebo právě naopak, k zapomenutí na tento zvláštní literární zážitek.

29.07.2011 4 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Neuvěřitelně pravdivé, neuvěřitelně mrazivé a neuvěřitelně originální. "Všechna zvířata jsou si rovna, ale některá jsou si rovnější." Opravdu rozeznáte prase od člověka? Opravdu jsou pravidla od toho, aby se respektovala?

06.05.2011 5 z 5

Umění vládnout Umění vládnout Tomio Okamura

Moravsko-japonský podnikatel Prasomil Okamura a jeho nepovedená parodie Machiavelliho Vladaře. Máte můj hlas pane Okamuro!
P.S. "Závist zdržuje! Říkejme si více dobrý den, děkuji a na shledanou a bude nám na světě lépe."

08.11.2012 odpad!

Král Krysa Král Krysa James Clavell

Skvěle napsaná kniha, která vám zůstane dlouho v hlavě. Hlavního hrdinu si musíte zamilovat, jeho myšlení, obchodování a řešení různých situací v Čangi ve vás zanechá opravdu skvělý pocit propracovaného příběhu a života v tomto pekle. Velice působivé bylo, když Král ke konci absolutně překopal svojí povahu a vznikl naprosto někdo jiný, někdo s kým jste se za celou dobu v knize nesetkali. Dílo u kterého nemám co vytknout, dokonalá četba.

16.06.2011 5 z 5

Pán much Pán much William Golding

Trošku zklamání, kniha mě neoslovila tolik, že bych o ní mohl vyprávět s nadšením za dva roky. Příběh zajímavý, bohužel více nudný. Hledat v tom psychologický podtext? Proč? Vždyť každé dítě se rádo přizpůsobí situaci, která nastane, každé dítě si rádo hraje na indiány. Přeměna morálního podtextu na čisté barbarství byla jasná od první stránky, pokládejte mě s klidem za ignoranta, ale zde to zůstává zbytečně přeceňovaným dílem. Avšak ne špatným.

12.04.2012 3 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Povinnost a opravdová lahůdka pro milovníky anglického humoru. Nesmíte v ní hledat nějaký význam, je to opravdu jen bláznivý, etapový výlet po vesmíru. Líbí se mi Adamsova otevřená fantazie.

05.08.2011 5 z 5

Proces Proces Franz Kafka

Skvěle napsané mrazivé čtení, které vám bude dlouho ležet v hlavě. Můžeme se pouze hádat, co tím autor chtěl říct, shodnout se můžeme na výsledném dojmu, který je opravdu veliký. Nebudu ani lhát a upřímně řeknu, že kniha mi dala zabrat, Kafkův styl psaní je jiný, složitý ale zatraceně zajímavý.

10.07.2011 5 z 5

No … tak jsem to dočetl. Kniha, na kterou jsem byl opravdu zvědavý, se ukázala ve výborném světle. Nebylo to zdlouhavé, nebylo to nudné ale právě naopak, každá další stránka ukazovala něco nového a nového. Murakami se čte opravdu dobře, jeho styl psaní obsahuje jednoduchost, pohodovou atmosféru, silné konce a pečlivost, kterou si získává čím dál tím víc obdivovatelů. Konec světa & Hard-boiled Wonderland je dobrá kniha, ukazující rozsáhlou fantazii spisovatele, který si dokáže pohrát se současným světem a souvisle i se světem „představ“. Další Murakami, další spokojenost.

20.04.2011 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Spolu s Orient-Expresem největší a nejlepší klasika od Agathy. Mrazivost na každé stránce a to završení! Geniální kniha.

22.03.2011 5 z 5

Krakatit Krakatit Karel Čapek

Opravdu mistrovské dílo. Čapkův styl psaní mi hodně připomíná Kafku, takže jsem byl opravdu nadšený. Skvělý nápad, atmosféra a jednotlivé charaktery, který zde vystupovaly mne těšili po celou dobu čtení. Například postava mlčenlivého pana Holze je obzvlášť zajímavá. Spokojenost, chystám se na R.U.R. a Bílou nemoc.

10.05.2012 5 z 5

V polévce miso V polévce miso Rjú Murakami

Určitě více výraznější než Nekonečná, téměř průzračná modř. Sice potom, co jsem si přečetl několik recenzí jsem čekal opravdový masakr, ale že bych byl z knihy tolik znechucen, jak někteří píší, to určitě ne. Možná mě svojí brutalitou rozmazlil Chuck Palahniuk u kterého očekávám vždy maximum ohavností. (především chci poznamenat, že brutalita je v knize až dalším záchytným bodem, který by měl charakterizovat toto dílo, ne jak si někteří myslí opačně) Kniha svým způsobem není vůbec špatná. Začátek mne opravdu chytl a až ke konci u mé nadšení polevovalo. Možná až moc uspěchaný konec, možná se ani lepší konec nedal napsat. Nevím, každopádně druhý román od Rjůa Murakamiho se mi líbil, rozhodně sáhnu po další jeho knize. Je vidět, že autor si opravdu něčím prošel, ať už mluvím o prvním přečteném románu či právě o této výpovědi obyčejného průvodce.

07.05.2012 4 z 5

Nesnesitelná lehkost bytí Nesnesitelná lehkost bytí Milan Kundera

Opravdu nesnesitelně výtečná kniha, která se čte jedním dechem a zároveň vás nechává trýznit svým filozofickým nádechem. Klenot Milana kundery.

20.07.2011 5 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Krátký příklad toho jak krásné je žít a vážit si toho čeho máme.

19.07.2011 4 z 5

Svět podle Garpa Svět podle Garpa John Irving

Melancholická báseň a naprostá dokonalost ve které si každý z nás buďto najde své nebo právě naopak, dílo vás nezaujme. První kniha, kterou si mě Irving získal a stal se pro mne hrdinou, během čtení se nám naskytne dobře propracovaný humor, veliká dávka emocí, solidní propracování-sepsání Garpova života a jak je známo u autora, hodně slušné zakončení. Jedna z nejlepších knih od Irvinga, která se četla jedním dechem.

26.04.2011 5 z 5