citronekodvedle citronekodvedle komentáře u knih

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Super knížka určitě si ji ještě mockrát přečtu miluju i film :-)

Bílý tesák Bílý tesák Jack London

Jedna z mích prvních knížek vůbec ale je prostě nádherná určitě se k ní ještě vrátím :-)

03.02.2016 5 z 5

Anastasia Anastasia Vladimir Megre (p)

Velmi zajímavá knížka, (spoilery) na rozdíl od poselství od peotinožců, mi někdy přišla až přitažená za vlasy. Netuším jestli je pravdivá nebo vymyšlená. V některých pasážích mi chybí vyjádření citů, emocí. Například když se dozvěděl, že bude mít syna, nějak to pak rychle přeskočilo na něco jiného. Mohlo to být napsáno a peopojeno trošku líp. Zároveň i kdyby kniha byla vymyšlená tak bez pár pasáží je nádherná. A vše co se v ní píše je uskutečnitelné. I ti hodní, féroví podnikatelé poslední dobou vznikají a jejich nemálo. Zároveň otevírají oči ostatním lidem obzory a vedou je do světla. A přesně jak řekla Anastázie jde o emoce a city k naší planetě. Sama podporuji tyto podnikatele, nejčastěji její oblíbené zahrádkáře, kupuju u nich ovoce a zeleninu. Poté zpoustu podnikatelů, kteří pracují s bylinkami, přírodní kosmetikou a na konec všechny co tvoří pomalou módu a ostatní výrobky. Takže to co je v této knize se opravdu děje. Vracíme se ke kořenům. a to mystično si myslím, že není až tak nemožné, sama jsem si do života přitáhla super práci a teď životního průvodce. A že všeho nejvíc si přeji mít svou zahrádku a být takový malí podnikatel a dělat radost lidem. Na instagramu mě najdete pod citronekodvedle a s_provázkem.

26.07.2021 5 z 5

Nikola Šuhaj loupežník Nikola Šuhaj loupežník Ivan Olbracht (p)

Kniha se mi moc líbila určitě si ji ještě někdy přečtu znovu a také mě navnadila na podobné zbojnické příběhy

03.02.2016 5 z 5

Perly v kapse u vesty Perly v kapse u vesty Osho

Samé úžasné rady, co stránka to nová moudrost, tuhle knížku, chi domů, jde číst do nekonečna a pokaždé vám dá něco nového, podle toho jak se vyvíjíte v životě

18.05.2018 5 z 5

Vražedná léčba Vražedná léčba James Dashner

Prvni díl byl super, u druhého to už ono nebylo a třetí bohužel zklamal také škoda

26.05.2016 2 z 5

Daleko od hlučícího davu Daleko od hlučícího davu Thomas Hardy

První jsem viděla film a hned jsem věděla že si přečtu i knihu. To jak autor nádherně popisuje jak se ovčák Oak stará o ovečky, nebo jak vypravuje o nebi s hvězdami a nádhernou krajinou, příjde mi jako by to autor sám zažil. A celý příběh mě také okouzli. Nádherná kniha. :-)

27.03.2016 5 z 5

Pryč s kyselostí! - Jak udržet kyselé a zásadité látky v těle v rovnováze - Tajemství dlouhověkosti Pryč s kyselostí! - Jak udržet kyselé a zásadité látky v těle v rovnováze - Tajemství dlouhověkosti Kurt Tepperwein

(SPOILER) Současná medicína se vyjadřuje tak že žádné překyselení neexistuje, není možné a nedá se nijak dokázat. Velmi ráda bych tuto knihu viděla v kabátku podobných knih jako je cirkadianni kód a jim podobné. Bohužel plno informací chybí, nebo jsou vysvětleny tak na půl, což mě mrzí. Jednu kapitolu bych i vytrhla, někde ze začátku. Jinak je kniha velmi přínosná, jak už tu někdo psal, jedna dobrá informace stačí a zde jich je určitě více. V některých kapitolách s knihou úplně souzním, najdete v ní plno vysvětlení, za mě by šla zkrátit, něco vyhodit, jiné napsat víc na přímo. Jestli překyselení je či není netuším, to nemění nic na tom, že co se všechno v knížce píše dává hlavu a patu. Určitě jich na své cestě za zdravím, přečtu ještě hodně.

19.10.2021 4 z 5

Láska, vztahy a přátelství Láska, vztahy a přátelství Don Miguel Ruiz (p)

Úžasná, netuším jestli je to tím, že jsem ušla už takovou cestu a dává mi to větší smysl. Když jsem četla čtyři dohody chápala jsem to, to ale neznamená že jsem si to prožila, procítila a něco mi to přineslo. Nedávno jsem si sama něco uvědomila, posunula se dál a až pak mi došlo, že ty bylo přesně to co jsem četla ve čtyřech dohodách ale tady už absolutně souzním a chápu a vím že si musím ještě máknout. od toho jsou ale jiné knihy a návody, aby jsme se skrz cvičení zbavili emočního jedu. Jedna věc je o tom číst. Druhá je návod a píle jak takového stavu dosáhnout.

13.07.2021 5 z 5

Umění být zdráv Umění být zdráv Věra Keilová

Úžasná knížka, určitě dobrá pro každého k přečtení a zamyšlení, pro plno lidí bude jen k smíchu, ale plno lidí neví co se sebou a tady by mohli narazit na první vodítka co životem, pokud jim rodiče aspoň část těchto tajů neobjevili. Nikde jinde se naučit nemohli. Ne každý dokáže sám sebe vnímat.

05.04.2021 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Super oddechovka

31.05.2018

Želary Želary Květa Legátová (p)

Nádherná knížka, trošku jsem v ní na začátku tápala kvůli těm všem jménům a že každá povídka se odehrávala v trošku jiném čase ale vůbec mě to od čtení neodradilo a těším se i na další knížku a to Jozova Hanule, původně jsem si totiž myslela že knížka bude jako příběh ve filmu. :-)

27.03.2016 5 z 5

Alchymista Alchymista Michael Scott

Jsem moc ráda že jsem se k této sérii dostala moc se mi líbí spojení mýtických bytostí a světů s polu s reálnými postavami a vším ostatním knihy jsou prostě skvělé ;-)

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Vzhledem k tomu že se hlavní děj odehrává za kopečkem a i ostatní místa jsou mi známá, mě kniha absolutně pohltila a přečetla jsem ji jedním dechem, jenom mě na konci trošku zklamalo to že jsou postavy a děj trochu jiný než skutečnost ale i tak se mi kniha velmi líbila a určitě si o bohinich ještě něco přečtu :-)

03.02.2016 5 z 5

Skvělá kniha. Jsem moc ráda za spoustu pro mě nových informací, určitě si přečtu i další zmíněné knihy. A opět, proč se to nikde neučí a neví. Och to naše zdravotnictví a školství a celkově naše povědomí o životě. Ale já věřím že nastal čas kdy se to všechno začíná měnit. Původně jsem myslela že kniha půjde třeba historií dechu, vysvětlení různých technik. Ale tím, že sám autor měl s dechem problém a sám zkoumal co za tím stojí, se nakonec ke všemu prokousal až do minulosti a přidal toho ještě víc. Na konci knihy najdete jednotlivá cvičení shrnuta i s odkazy kde se na ně můžete podívat na netu. Už jen qr kódy jako třešnička na dortu a bylo by to jako v pohádce. Berte s nadsázkou. Čeká mě teď plno práce s cvičením, plno těch technik znám a ovládám, ale některé jsou pro mne scela nové. Jako vždy mou cestu za zdravím najdete na IG: citronekodvedle. A další skvělé knihy navazující jsou cirkadiánní kód a super byla vnitřní svět vítězů nebo přirozená mesitace. Jazyk lásky popisuje autora s problémem erekce a rozebírá naší sexualitu a je to také úžasná kniha.

16.06.2023

Milenec lady Chatterleyové Milenec lady Chatterleyové David Herbert Lawrence

Asi si pustím film, kniha mě vůbec neoslovila a nedočetla jsem ji.

09.09.2022 odpad!

Čtyři dohody – Pracovní kniha Čtyři dohody – Pracovní kniha Don Miguel Ruiz (p)

Praktické knihy jsou prostě nejlepší a tahle je jedna z nejlepších. Může vám změnit život.

16.04.2022 5 z 5

Kořeny ženské spirituality Kořeny ženské spirituality Terezie Dubinová

Úžasná, nadherná kniha, kterou doporučuji každé ženě. Skvělé jsou i všechny odkazy na další knihy, články, publikace, autory/ky a filmy. Najdete mě na ig jako citronekodvedle.

02.04.2022 5 z 5

Magický měsíc: Jak pracovat s magií lunárních cyklů Magický měsíc: Jak pracovat s magií lunárních cyklů Yasmin Boland

(SPOILER) První mě štvala autorka, jak je sebestředná? Potom nejspíš překladatel s kostrbatými větami. Ráda na instagramu sleduji lunarium, tedy ve kterém znamení se měsíc nachází který den. Koukám na to zpětně, aby jsem nebyla ovlivněná a dost často to vychází. Také pracuji s ženskou cykličnistí, která se mi s měsícem sladila. Takže chápu vnímám ty vlny energie jako při přílivu a odlivu. A proto mi tahle knížka dává smysl. Autorka za každou kapitolou dává otázky a odpovědi. Z odpovědí jsem kolikrát stejně nic nepochopila, nebo mi přišlo že odpovídá na něco jiného. Nejsem zkušený astronom nebo astrolog a přišlo mi to jako vyšší dívčí. Ovšem zmatek který nastal u určení mého (hvězdného či slunečního) znamení, což jsem nakonec pochopila že je mé znamení a já v tom hledala složitosti. Asi je kniha určená i pro lidi co neví jaké jsou znamení a nikdy o tom neslyšeli, mě to ale hodně zmátlo. Poté se hledalo vycházející znamení, já pochopila že je to Ascendent, ale pak mě to zase celou rozložilo a složilo. Prostě mě by stačili dvě věty kde by padlo vaše znamení a vypočítejte si Ascendent, který se počítá tak a tak. Později totiž pracujete s tabulkou a před tím je uvedený příklad který mě opět jen pomátl. Zpětně když jsem knihu otevřela po dvou dnech a opět si vše přečetla znovu, jsem pochopila, že to tam vše autorka uvedla. V podstatě se má pracovat s Ascendent i když v tabulce poté se píše o výchozím znamení. Bohužel ani jednou neuvedla příklad jak postupovat pokud máte jiné znamení než Ascendent. I když píše že Ascendent je nám tedy blíže. Mám v tom prostě zmatek. předuTabulka pro novoluní nakonec platí i pro úplněk,což mě taky dostalo, když je popsaná jako novoluní, čekala jsem v kapitole o úplňku tabulku novou. Jinak jsou následující kapitoly hezky sepsané. A knížka za přečtení stojí. Možná je napsaná za mě až moc dopodrobna a to mě hodně zmátlo. Když zjistíte jak s ní pracovat, můžete ji pak jen jednou za 14 dnů otevřít a kouknout jestli vám to sedí, nebo se podle ní někdo může i řídit a plánovat do předu.

17.03.2022 3 z 5

Cirkadiánní kód Cirkadiánní kód Satchin Panda

(SPOILER) Úžasná kniha, vysvětlila mi plno věcí, které dělám špatně. Hlavní je že vím proč. Pokud to někdo nevysvětlil vašim rosičům a ti to nevysvětlili vám, vůbec nechápete proč by jste měli jít spát včas a také jist v čas, trávit čas na světle a večer se nevystavovat světlu. Proč mají chodit dřív spát děti. Je to takový návod na lidský život. Vím že někteří kamarádi večeři v 7 a konec. Mě to nikdo nenaučil a neviděla jsem nic špatného na tom se ladovat od rána do večeře. Jít spát kdy chci a čumět večer do monitoru dokud se mi chce. A pak mi někdo řekne, děláš večeři v 10? A já nechápala co je na tom divného. Teď jsem toho hodně změnila. Jsem onkologický pacient a změny vidím radikální. Nikdy jsem neteloustla a jedla zdravě, jak vidím jen to nestačí. Vážně knihu doporučuji každému. O mě najdete na Instagramu jako citronekodvedle.

03.11.2021 5 z 5