Címa Címa komentáře u knih

Našeptávačova hra Našeptávačova hra Donato Carrisi

Všechny tři díly byly super, ale vlastně u tohoto čtvrtého nevím, jestli se mi líbil nebo ne. Čekala jsem asi jiné rozuzleni, celkově jinou zápletku, pro me chvílemi takové zmatené… Je to čtivé, opět s Milou Vasquezovou, ale ty předchozí díly mě zaujaly více.

17.02.2023 3 z 5

Novinářky Novinářky Linda Bartošová

Rozhovory jsou dělány s velmi zajímavými osobnostmi, klidně bych si jich přečetla ještě jednou tolik. Za mě příjemné čtení a dozvedela jsem se navíc spoustu zajímavého z prostředí, do kterého nevidím.

10.02.2023 5 z 5

Mrtvé vzpomínky Mrtvé vzpomínky Angela Marsons

Baví mě zatím všechny díly. Každý je z jiného prostředí, jiná zápletka a řešení, opravdu povedena série. Ani tento dil nezklamal. Možná už je toho až až o Kim a jejím dětství, ale baví me to.

28.12.2022 5 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Zatím za mě jeden z nejlepších dílů, dobra zápletka ze zajímavého prostředí elitní výběrové školy. Čte se to samo.

21.12.2022 5 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Opět velmi napínavý pribeh, do posledních stránek nečitelny. Kim i cely její tým jsou super, všichni mi jsou moc sympatičtí a baví mě sledovat, jak se vyviji dal v životě a jak pokračuje vyšetřování.

18.12.2022 5 z 5

Zlámané kosti Zlámané kosti Angela Marsons

Celá série je naprosto bozi. Co budu dělat až doctu poslední dil… všem doporučuji. Vyšetřovací tým je správně různorodý, něco se děje vzdy od první do poslední stránky, jsem rada, ze jsem na tuto sérii narazila. Díl od dilu lepší a lepší.

18.12.2022 5 z 5

Mstitel Mstitel Jan-Erik Fjell

Celá tahle série s Antonem mě neskutečně baví, skoda, ze mě čeká už jen poslední dil. Skvěle napsané, čte se to samo, baví mě rozhovory mezi Antonem a Magnusem, jejich narážky a humor mi je velmi blízký… nejsou tam navíc prvoplanove zápletky a baví mě ta propletenost současnosti a historie.

17.07.2022 5 z 5

Temné vábení Temné vábení Loreth Anne White

Po dlouhé době pribeh, ktery mě chytl od první do poslední stránky. Na knihu jsem narazila úplně náhodou. Je to čtivé, postavy sympatické, ze života, čtenář si hned oblíbí a souciti s Olivii/Sarah. Hned bych si přečetla ještě pokračování toho, jak se jim daří na ranči Broken Bar a těším se případně na další knihu od teto autorky.

17.05.2022 5 z 5

Dita P. Dětem Dita P. Dětem Dita Pecháčková

Dnes kuchařka dorazila poštou a kdybych věděla, jak je koncipována, nekoupila bych si ji. Je velmi obsáhlá, má asi 450 stran, ale z toho 365 stran jsou fotky pokrmu a její různé další fotky z přírody, rodina… až pak jsou recepty. Vadí mi, ze u receptu není fotka daného jídla. Recept je na straně 420 a foto na straně 92.. ach jo, po prvních dvou kuchařkach mě to až mrzi… navíc je velká a těžká jak nějaká encyklopedie.

17.02.2022 1 z 5

Mrchožrout Mrchožrout Jack Heath

Asi jsem od celkového rozuzlení případu čekala víc, dějově to vypadalo na docela hustou zápletku a pak se vše vyřešilo na pěti stranách. Timothy Blake mi je celou knihu dost krajně nesympaticky, má sice super schopnosti a znalosti, jak někde objevit stopu, které si jiní nevšimli, ale vlastně vše odkryje úplnou náhodou. Přečtu si i druhy dil, protože ho mám už doma, ale jinak mi ta série zas tak moc neříká.

29.09.2021 3 z 5

Rituály vody Rituály vody Eva García Sáenz de Urturi

Za mě opět napínavý děj až do poslední stránky. Už se těším na třetí dil.

15.08.2021 5 z 5

Ticho ve sněžném městě Ticho ve sněžném městě Eva García Sáenz de Urturi

Za mě super knížka, napínavé až do konce, nedalo se předvídat, kdo za vším stojí a jaký je motiv. Vyhovoval mi i styl psaní, hlavní hrdinové, prolínání minulosti se současnosti. Už při čtení tohoto dílu jsem si hned objednala další, ať můžu po přečtení pokračovat. Po spoustě severských detektivek příjemná změna z Baskicka.

11.08.2021 5 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Už teď po přečtení prvního dílu se těším na všechny další. Jsou mi sympatičtí jak hlavní postavy, tak styl vyprávění autorky, pořad se něco děje, neměla jsem pocit, ze by tam něco bylo zdlouhavé, zbytečné. I případy, na kterých pracovali, jsou do detailu propracované a prekvapive.

15.07.2021 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Zápletka vcelku zajímavá, chvílemi mi to přišlo, jak kdybych koukala na par dílu Zoufalych manželek. Rádoby dobra čtvrť, sami slušní sousedé a najednou se ukáže, ze každý má co skrývat, ženský si podrbou a svěří na kafi vše, co potřebuji a co se jim hodí. Nikdo netuší, co se kde děje za dveřmi. Ale jinak dobrý, je to čtivé a má to docela spad.

09.07.2021 4 z 5

Všechno mi řekni Všechno mi řekni Lisa Jackson

První kniha, kterou jsem od autorky četla. Nevedela jsem, ze je to v rámci řady. Oba hlavní představitele mi byli sympatičtí, bavil mě jejich pribeh. Občas jsem se ztrácela ve všech těch postavách, kdy se přeskakovalo z jedné na druhou. Nakonec po docela rozvetvenem příběhu rozuzleni na par posledních stranách, bylo to nějaký rychlý ke konci... ale četlo se to dobre, rada si přečtu i další od autorky.

12.04.2021 3 z 5

Klikatá cesta Klikatá cesta Brian Freeman

Za mě vyborna knížka, napínavý dej, pořad se něco děje a přinutí vás to číst dal a dal, dokud to nedočtete. Hodně sympatické mi jsou taky hlavní postavy, čtenář neví, na koho se muže spolehnout a kdo je na druhe straně. Už se těším na další pokračování a vývoj hlavních postav.

13.12.2020 5 z 5

Dokonalá manželka Dokonalá manželka J. P. Delaney (p)

Po prvních několika stranách, kdy jsem zjistila, kdo je nyní Abbie zač, jsem se musela do čtení trosku nutit, ale jsem rada, ze jsem to nevzdala a knihu přečetla. Zajímavá změna po spoustě jiných thrillerů a detektivek, krátké kapitoly, děj svižně plyne, i když jsem si myslela, jak to asi dopadne, nakonec bylo všechno jinak. Kniha určitě stojí za přečtení.

17.11.2020 4 z 5

Věř mi Věř mi J. P. Delaney (p)

Chvílemi jsem se v tom trosku ztrácela, na mě tam bylo toho Baudelaira někdy až moc... ale jinak dobrá myšlenka, na konci i odpovědi na vše, co se v knize stalo a nezůstalo v tu chvíli úplně vysvětleno.

10.11.2020 4 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Po předchozích dvou knihách jsem se na novou těšila. Tak do 3/4 knihy mě pribeh bavil, je to čtivé, má to i docela spád, dáte to za jeden až dva dny. Jen ten závěr je na mě moc přitažený za vlasy. Čekala jsem cokoliv, ale tohle mi přijde hodně nereálné... vlastně mě ten závěr docela zklamal.

29.10.2020 2 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Tak jako za mě pribeh dost zvrácený, ty hlavní postavy všechny taky... pořad se něco deje, určitě to není nic prvoplanoveho, co vím, jak dopadne, už v polovině. Líbilo se mi, jak se tam prolíná víc časových osnov, ale chvílemi to na mě bylo až moc, dokonce jsem par stránek přeskočila. Ale jinak vyborny vypravěčský styl autora, který mě úplně vtáhl do děje, přečtu si určitě i další knihy, kde bude Porter.

19.09.2020 5 z 5