cie cie komentáře u knih

Zátiší Zátiší Louise Penny

Super kniha! Nechápu ta nízká hodnocení! Konečně knížka, kde je jedna vražda, zajímavé téma, krev necáká všude okolo, hlavní postava není superhrdina, vrah je odhalen opravdu až na konci a uhádal by ho málokdo...pokud máte rádi postupné vyšetřování a sbírání důkazů a ne přestřelky a dalších pět vražd než se dopadne vrah, který vymýšlí nejrůznější zabijácké násilné praktiky a ještě zvládne zabít manželku či milenku hlavního hrdiny, tak je to knížka právě pro vás. Mně to stylem psaní připomnělo naší autorku Klevisovou. Tak uvidím, jaké budou další díly, ale už se nemůžu dočkat!

01.04.2020 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Úžasné! Dokonalé! Napínavé! Mnohem lepší než první díl! Kdy bude další díl!!!???

10.11.2018 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Tak jsem se i přes obavy pustila do čtení a i když spousta věcí byla pro mě dost nepředstavitelná jako chemické a matematické výpočty, tak se mi to moc líbilo a napjatá jsem byla až do konce! A ten skvělý suchý humor si mě získal hned na začátku! Určitě přečtu další knihy od tohoto autora!

15.06.2018 5 z 5

Pohřběte své mrtvé Pohřběte své mrtvé Louise Penny

Opět super čtení! A tentokrát je opravdu lepší číst díly správně za sebou...i když je předchozí kniha v tomto dílu stručně shrnuta, byla jsem ráda, že jsem ji četla, protože v ní byla vyzrazena celá pointa a už bych se k ní asi nevrátila, a to by byla škoda ;-)

28.10.2020 5 z 5

Čas odejít Čas odejít Jodi Picoult

Opravdu krásná kniha, nejprve jsem měla pocit, že příběhy o slonech zdržují samotný příběh, ale pak jsem se na ně vyloženě těšila a knize to dodalo neuvěřitelné kouzlo...a ten konec neměl chybu, to jsem opravdu nečekala.

18.12.2016 5 z 5

Silo Silo Hugh Howey

Skvělá kniha! A to i přesto, že po sérii "utopických" knih, které teď vychází jedna za druhou, jsem již k těmto knihám dopředu skeptická, zvlášť když je hlavní postavou žena, která zachrání/změní svět (nic proti těmto knihám, taky jsem z nich byla nadšená, ale už jich je moc a jsou skoro totožné). Ale u této knihy jsem konečně po dlouhé době při četbě nevnímala okolí a nutně jsem potřebovala vědět, jak to celé dopadne! A to i když je hlavní postavou žena! :-)

27.08.2014 5 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

Šíleně naivní, ale moc mě to bavilo, výborná oddechovka! :-)

19.11.2019 5 z 5

Jiná Gabriela Koukalová Jiná Gabriela Koukalová Martin Moravec

Je neskutečné, že někdo s tak nízkým sebevědomím to dotáhne až tak daleko...opravdu škoda, že to dopadlo takto a že se to řešilo veřejně, protože i kdyby se Gábi chtěla vrátit, tak kam? A kdo za to může?

26.05.2019 3 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Já bych řekla, že tahle kniha je jiná než ty předchozí...hlavně tu Robert nepůsobí jako akční hrdina, který všechny přepere nebo jim uteče, za což si autor zaslouží pochvalu, protože to působí daleko reálněji. Sice jsem vraha odhadla velmi brzo, ale celé to do sebe zapadlo.

22.10.2018 5 z 5

Zlomené srdce Zlomené srdce Tim Weaver

Přečteno jedním dechem! Už aby vyšly ty doposud nevydané díly!

29.01.2018 5 z 5

Elita Elita Kiera Cass

"Já chci Maxona, nebo Aspena...nebo Maxona....ale líbat se můžu s oběma!" :-D

27.11.2015 1 z 5

Lola Rose Lola Rose Jacqueline Wilson

Když jsem v knihovně zjistila, že pro tuto knížku musím do dětského oddělení, málem mě to odradilo, ale naštěstí jsem si ji půjčila a opravdu je to nádherná kniha i pro dospělé, i když je "psaná dětskýma očima"...jen to dítě je dospělejší než vlastní matka...

23.05.2014 5 z 5

Triptych Triptych Karin Slaughter

Tahle knížka mě vyloženě nadchla! I když od půlky knihy víte, kdo je vrah, tak to vůbec nevadí a jen si řeknete, že to autorka na vás pěkně "zahrála"...velké plus za hlavního hrdinu, který není dokonalý.

14.05.2014 5 z 5

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

Davam pet hvezd, i kdyz nesnasim, kdyz kniha konci takto "pokracovani priste", a navic jeste nevysel dalsi dil!!!

02.08.2019 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Skvělá knížka! Není co dodat!

11.10.2018 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Opravdu moc pěkné čtení, nedalo se odtrhnout. Bála jsem se, že tam bude moc politiky, ale hlavní byly příběhy jedné velké rodiny.

28.06.2018 5 z 5

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

Pro mě jeden z nejslabších dílů série a možná i z celé severské krimi. Na prvních stranách knihy se čtenář doví kompletně co se stalo,v podstatě i kdo je vrah a pak jen čeká, jestli detektiv na to přijde. Pro mě strašná nuda a knížku jsem četla měsíc, což se mi nestává.

07.05.2017 2 z 5

Nejde jinak než vysmeknout poklonu...jak knížce jako takové, tak autorce jako člověku, který má neuvěřitelnou trpělivost.

20.03.2017 5 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

A saaakra! On ještě není další díl??? :-D

11.10.2016 5 z 5

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Zajímavá kniha...jen mi nepřišlo, že bylo hlavnímu hrdinovi 15-16let, typovala bych ho tak na 10-11let vzhledem k tomu, že pořád plakal a styl psaní byl dost jednoduchý. Ze začátku jsem si dokonce nebyla jistá, jestli náhodou není i mentálně zaostalý :-D

31.08.2016 4 z 5