Christie Christie komentáře u knih

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Rozhodně o knížce nemůžu říct, že by byla špatná. Je zcela průměrná. Nejedná se o knížku s dějem tak napínavým, že se od ní nemůžete odtrhnout a ani nejde o knížku, kdy jste šokováni tím, jak se děj vyvíjí. Je zcela průměrná. Nemám pocit, že bych si díky ní zamilovala domu ani, že bych jí lépe rozuměla. Ale zároveň nemůžu říct, že jsem měla chuť jí odložit a nedočíct ji. Pro mě byla zklamáním, jelikož jsem prvně viděla úžasné filmové zpracování.

18.05.2014 4 z 5

Anděl Vicky Anděl Vicky Jacqueline Wilson

V mém dětství byla Jacwueline moje nejoblíbenější spisovatelka. Přečetla jsem od ní téměř všechny knihy a všechny (včetně této) jsou opravdu povedené. Dávám jí jenom 3 hvězdničky, jelikož se mé priority momentálně změnily, ale vsadím se, že být zaregistrovaná a databázi knih, když mi bylo jedenáct, dala bycj plný počet. ;)

18.05.2014 3 z 5

Delirium Delirium Lauren Oliver

Sice jsem ohodnotila pěti hvězdničkami, ale kdyby se mohly dávat půl hvězdičky, Delirium by určitě dostalo jenom čtyři a půl. Náměr byl dokonalý. Po zničených světech HG a Divergence se mi líbilo, jak normálně a všedně tento dystopický svět působí. Líbilo se mi, jak hlavní hrdinka zcela měnila v průbehu knížky svůj pohled na svět kolem sebe. Líbilo se mi, jakým stylem autorka psala. Něteří jí vytýkají, že dělá dlouhé popisy a asi je to i pravda, ale na kouzlu knížky to nic neubere. Výtky mám hlavně k tomu, že jsem z kníky měla někdy pocit, že si autorka nepohrála s charaktery postav, hlavně s Alexem. Některé věci mi přišly ryze povrchní. A z celé knížky na mě trochu dýchala předvídatelnost a proto bych strhla půl hvězdy. Ovšem celkově se mi kniha mic líbila! Měla jsem přečteno během tří dní. :)

18.05.2014 5 z 5

Báječné nakupování před svatbou Báječné nakupování před svatbou Sophie Kinsella (p)

Zase pěkná knížka, ale asi jedna z nejsabších od ní...

08.04.2013 3 z 5

Hořkosladký život Hořkosladký život Lauren Conrad

Mám ráda oddychové, nenáročné knížky. A tahle nebyla špatná, jen asi dávám přednost třeba Kinselly, jejíž knížky jsou mnohem romantičtější, reálnější a vtipnější. ;) Ale špatné to nebylo...

08.04.2013 3 z 5

Láska na zavolanou Láska na zavolanou Madeleine Wickham

Chvílemi jsem se hodně smála, chvílemi byla dojatá. Krásná oddechová knížka plná romantiky. ;) Kinsella nezklamala! :)

08.04.2013 4 z 5

Polibek pro Annu Polibek pro Annu Stephanie Perkins

Podle mě je to moc hezká romantická knížka zasazená do dokonalého prostředí. Autorka má to nadání, že má člověk pocit, jako by s Annou v Paříži byl. St. Clair je kouzelný. A taky se mi líbila jejich "zápletka" a líbilo se mi, že nebyla úplně typická... :)

13.01.2013 3 z 5

Útěk do samoty Útěk do samoty Nicholas Sparks

Moc super knížka. Úplně mě vtáhla do děje a i ten námět mi přišel fakt zajímavý. A ten konec jsem nečekala, což mám ráda. Rozhodně doporučuju! :)

10.05.2012 5 z 5

Vzpomínáš si? Vzpomínáš si? Sophie Kinsella (p)

Sophii miluju čím dál více. Její knížky jsou to nejlepší, když mám chuť se pobavit, zasmát se a odpočinout si od těch 'složitějších' knížek.
Tato knížka byla super. Takové odpočinkové čtení na léto. Skvělý námět. A oceňuji také autorčin styl psaní, který vás prostě pohltí. Také se mi moc líbí, jak krásně vykresluje charaktery postav. ;) U mě palec nahoru!

10.05.2012 4 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Může obsahovat spoilery!!!
Zastávám názor, že první knížka byla nejlepší. Ale to neznamená, že ostatní dvě nebyly skvělé - byly. Podle mě je tam ale dost pasáží, které klidně mohly být vynechané. Kdyby z nich udělali jen knížku jednu, kde by se stalo to co v jednočce, akorát by rovnou zničili tu arénu a na konci by to dopadlo tak jak dopadla ta trojka, bylo by to lepší. Ale tak tomu dávám palec nahoru. :) Líbí se mi, jak to skončilo, že to nebyl úplný happy end. Akorát mi přišel konec trojky dost odbitý.

29.04.2012 5 z 5

Život bez hranic Život bez hranic Nick Vujicic

Skvělá knížka, kterou by si podle mě měl přečíct každý člověk, který si o sobě myslí, že je méněcenný. Je skvělé, jak pevný je Nickův vztah s jeho (nebeským) Tátou a jak je požehnaný, i když se narodil bez rukou a nohou! :)

14.04.2012 5 z 5

Děti osudu Děti osudu Elmar Bereuter

Knížka asi bude velice zajímavá (hlavně dějem), ovšem ve mě se při jejím čtení probudila moje nepoznaná "patnáctka", která se při tak nudném textu docela nudila a proto jsem knížku po šedesáti stranách odložila s tím, že se k ní později vrátím.
Ten začátek, který jsem přečetla pojednával o životě Kašpara, ale přišlo mi to dost zdlouhavé a nezáživně psané.

04.01.2012

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Richard Bachman (p)

Podle mě je to dost dobrá knížka, ostatně jako všechny Kingovky. Líbí se mi, jak King dokáže z ničeho udělat Něco. Poutavý děj, jednoduchý, ale pěkný. Líbí se mi ta atmosféra a přirovnání k tomu, jak lehko se lidi nechalo Majorem ovládat. Něco jako druhý Hitler...

09.11.2011 5 z 5

Báječné mininakupování Báječné mininakupování Sophie Kinsella (p)

Skvělé to bylo. Z řady shopaholiků jsem četla jen první a poslední díl a i když první byl asi o krapet lepší, stejně to bylo úžasné. Nechápu tak nízké procentuální hodnocení!

30.09.2011 4 z 5

V rytmu charlestonu V rytmu charlestonu Sophie Kinsella (p)

Krásně napsaná, oddechová knížka. Příběh je velmi zajímavý (zajímavější než podle popisu) a poutavý. Rozhodně doporučuju! :)

27.08.2011 5 z 5

Tilly Tilly Frank Peretti

Krátká knížka, taková letní odpolednovka. Ovšem délka tohoto příběhu vůbec nemá vliv na jeho hloubku. Mocná knížka. Nepochybuju o jeho pravdivosti. Bůh je úžasný. ♥

11.07.2011 5 z 5

Pokání Pokání Ian McEwan

Nádherná kniha a velmi silný příběh. Spisovatel musel být génius, nádherně popisuje jak charakteristiky povah jednotlivých postav, tak krajinu, takže se člověk jednoduše dokáže vccítit do děje. První jsem viděla film, který mě natolik uchvátil, že jsem se skoro bála knihu přečíst, aby mě nezklamala. Opak je pravdou. Kniha je věrnou kopií filmu, ale snad ještě lepší v tom, že lehčeji pochopíte proč či nač udělal tento tamto. Nádherný čtenářský požitek. Jedině doporučuji jak knihu, tak film. Nemusíte se ho bát. ;)

11.07.2011 5 z 5

Anna Elliotová Anna Elliotová Jane Austen

Moc jsem od této knížky nečekala. Ani nevím proč. Možná proto, že není známá a nic jsem o ní před přečtením neslyšela. Ale mile mě překvapila. Děj byl krásný, napínavý a typicky Austenovský. Ani happy-endovský konec mě nezklamal, jako v každé Austenovské knížce. ;)

11.07.2011

Chatrč Chatrč Wm. Paul Young (p)

Mnoho lidí jí odsuzuje, protože si myslí, že je to znesvěcení Boha. Ale neuvědomují si, že takový "přátelský" Bůh je. Pravdivá a skvělá knížka! Četla jsem jí už 2x a nebylo to naposledy! Dala mi toho hodně do života. :)

17.05.2011 5 z 5

Nezbytné věci Nezbytné věci Stephen King

Na mě to bylo až moc "démonické"... Ale líbí se mi, že King píše strašně poutavě, zajímavě. Celkově to byla velmi dobrá knížka s prvky, které nesnáším.

17.05.2011 3 z 5