Chillia Chillia komentáře u knih

Pozvaní Pozvaní Jennifer McMahon

Pohodová duchařina, ikdyž párkrát když je četla do noci jsem měla pocit, že mě sleduje Hattie :-) Plus, krásně popsané prostředí mokřadu a jeho okolí. Kniha se mi líbila, musela jsem furt furt číst, abych věděla, jak to dopadne.

28.12.2021 5 z 5

Rok v lese Rok v lese Emilia Dziubak

Knížku jsem koupila jako dárek k narozeninám pro dceru mé kamarádky. Musím říct, že předčila mé očekávání. Wau, je fakt úžasná. Nádherné ilustrace! Knížka může být skvělá i beze slov, určitě nebude chybět ani v knihovničce našeho synka :-)

27.04.2021 5 z 5

Houpací pohádky Houpací pohádky Alois Mikulka

Pěkné pohádky a příběhy s velmi originálními "hlavními hrdiny" plné dětské fantazie :-) Mezi mé oblíbené patří O švestkové chaloupce a veselé školičce, O panu Markovi nebo O kometě a cililink autíčku. Tuhle knížku jsme četli synovi ještě v těhotenství, čteme teď a budeme číst klidně pořád dokola :-)

28.03.2021 4 z 5

Po zamrzlé řece do nitra Himaláje Po zamrzlé řece do nitra Himaláje Martin Mykiska

V knížce byla fakt dost zima, naštěstí jsme si ji předčítali po večerech ve vyhřáté posteli :-)
A teď vážně, je to krásný a velmi poutavý cestopis! Jelikož jsme s přítelem milovníci zimy a severu, po jeho přečtení máme chuť se po zamrzlém Čhadaru do Ladaku vydat. Ovšem, co jsem jen tak zběžně viděla na internetu, tahle trasa již dávno není, tak "nedostupná" a obestřena nedotknutelným kouzlem, jak autor v knížce popisuje. Měl štěstí, že ji ještě takovou zažil.
Milovníkům cestopisů a dobrodružství vřele doporučuji.

16.02.2021 5 z 5

Pamatuji si vás všechny Pamatuji si vás všechny Yrsa Sigurðardóttir

Napínavá duchařina, tak jak jsem čekala. Severská literatura je vždy tajemná, mrazivá a je na ní něco, co mě přitahuje. Okolí, postavy, vztahy a dějové linky, je tam vše dokonale popsáno. Mám chuť se vypravit do Ísafjörðuru a lodí do Hesteyri a pořádně prozkoumat okolí. Knížku doporučuji.

07.07.2020 4 z 5

Pryskyřice Pryskyřice Ane Riel

První půlka knihy byla vlažnější, spíše dokonalé detailní popisování života rodiny a jejich všemožného haraburdí. V druhé půlce byla kniha svižnější a napínavá, jak to celé vlastně skončí. Celkový pohled do mysli nemocného člověka, potažmo pak celé rodiny, která hromadí věci, odpadky a žije na skládce, byl skvěle popsaný. To, co dítě vlastně považuje za normální, když to od mala vidí v rodině u svých rodičů, je šokující, zde je super uvědomění, že děti se nejvíce učí nápodobou. Závěr, který popisuje "prohlídku" domem je nechutný, zvrhlý a ukazuje, kam až chorá mysl a zhromažďování může zajít. Nečetla jsem zatím žádnou knížku podobné tématiky, ale moc se mi líbila. Přikláním se k názoru, že jde spíš o psychologický román.

28.02.2022 4 z 5

Dlouhej špacír Dlouhej špacír Zuzana Švoncová

Putování Zuzky a Honzy sleduji už nějakou dobu. Pak se mi do rukou dostala knížka, i s moc pěkným věnováním, děkuji️. :-)
Tuhle knížku by měl vlastnit každý dobrodruh, milovník přírody a hor. Jeeeee fakt skvělá. Skandinávii, potažmo celý sever miluju. Každý krok jsem prožívala skrze Zuzčino vyprávění s nimi. Miluji to a tolik mi to chybí....nejednou jsem měla slzy na krajíčku, při některých hlubokých zamyšleních, souzním v mnohém se Zuzkou. Celé vyprávění je protkané milým humorem a nejednou jsem musela odložit knížku a smát se, když jsem si díky jejich situacím připomněla ty naše️. :-)
Kdyby Zuzka napsala nějakou další knížku troufám si říct, že by byla jistě tak parádní, možná ještě lepší, jako tahle a u nás v knihovně by rozhodně nechyběla.

Modrý a žlutý vláček Modrý a žlutý vláček Hayden McAllister

Knížka z mého dětství :) Teď čtu a prohlížím se svým synem. Moc milé ilustrace.

Severskou divočinou Severskou divočinou Leoš Šimánek

Krásný cestopis! Velmi poutavý příběh, krásné zážitky na severu v divočině doplněné o krásné fotografie. Knížka se čte sama. Nemohla jsem uvěřit, že už jsem na konci.
Už mám na stole další cestopis a určitě né poslední.

09.02.2021 5 z 5

10 odvážných expedic 10 odvážných expedic Pia Strømstad

Super knížka o odvážných expedicích, nejen pro malé čtenáře :-) Některé jsem znala, některé vůbec. Já, jako cestovatelka a dobrodruh jsem si knihu velice užila a navíc má pěkné ilustrace.

18.11.2020 5 z 5

V tomto domě straší V tomto domě straší John Boyne

Příběh z Viktoriánské Anglie dokreslovala ponurá atmosféra špinavého zamlženého Londýna a temné rodinné tajemství v panství na Gaudlin Hall. Kromě duchařské atmosféry, kterou jsem si moc užila, jsem si stejně, jako hlavní hrdinka, oblíbila Eustáce :-)
Příběh byl čtivý a napínavý, knížka mě bavila!

02.12.2018 5 z 5

21 kalhotek 21 kalhotek Hana Kašáková

Mě se kniha moc líbila. Super oddychovka. Tři ženy, tři příběhy a jeden společný konec. Nejvíce se mi líbila první povídka, to prostě nevymyslíš, v životě nejsou náhody :-)

16.01.2023 4 z 5

S láskou o dětském spánku S láskou o dětském spánku Lenka Medvecová Tinková

Takhle kniha je fakt láska! Jsem opravdu vděčná za to, že se mi dostala do rukou. V mnohém mi pomohla porozumět spánku mého syna :-)

01.02.2022 5 z 5

Lesní majáles Lesní majáles Tony Wolf (p)

Knížka z mého dětství :-) Teď čteme a prohlížíme a naším synem. V knížce jsou hezké příběhy, které doprovází nádherné ilustrace, zvířátka skoro jako skutečná. Tu knížku miluju!

Hypnoporod Hypnoporod Marie F. Mongan

Tato kniha by měla být modlou každé budoucí maminky, ať už se rozhodne pro jakýkoliv porod, neboť ji minimálně obohatí o náhled na přirozené, NElékařsky vedené porody. Za mě je knížka hezky napsaná, přehledná a jsou v ní ucelené informace, tipy a návody na uvolnění a relaxaci, včetně hlubokých myšlenek, které knihu doprovází.

18.11.2020 5 z 5

Jak to bylo dál? Knížka o muminkovi, mimle a malé Mie Jak to bylo dál? Knížka o muminkovi, mimle a malé Mie Tove Jansson

Za sebe musím říct, že tahle knížka je skvost. Krásně zpracovaná, příběh veršovaný, knížka různými prostřihy zajímavě řešená, ilustrace krásné. Baví i mého syna (2,5), čteme každý večer před spaním. Pro milovníky mumínků určitě doporučuji.

21.06.2023 5 z 5

Fenomén vltavín: Tajemství a krása drahokamů z vesmíru Fenomén vltavín: Tajemství a krása drahokamů z vesmíru Vít Kršul

Úžasná knížka o vltavínech, krásné fotky! Srdcovka

05.06.2023 5 z 5

Víc odvahy Víc odvahy Lenka Vacvalová

Knížka mě bavila a zase neskutečně motivovala a nakopla zvednout zadek a běžet :-D doprovázená krásnými fotkami z úchvatných míst, na kterých bych si také jednou přála být. Knížku si nechám ještě položenou na poličce, protože si budu ještě pročítat a ráda si připomenu některé moudra, myšlenky a motivační úryvky z knihy.

17.06.2022 4 z 5

Co se děje na pařezu Co se děje na pařezu Magda Garguláková

Krásná dětská knížka, u nás velmi oblíbená. Knížka je nápaditá s pěknými výřezy a otvory, kde se lze najít nejrůznější lesní obyvatele.

23.02.2022 5 z 5

Najdu odvahu: 770 km po trase hrdinů SNP Najdu odvahu: 770 km po trase hrdinů SNP Lenka Vacvalová

Tahle kniha je skvost běžeckých příběhů. Kniha mě pohltila a dodala mi odvahu, znovu po tisicaté vyběhnout. Je v ní tolik pravdy, uvědomění a tolik pěkných myšlenek, že člověka nadechne udělat cokoliv. Lenka má můj velký obdiv, je mou velkou inspirací.

25.01.2022 5 z 5