Jak to bylo dál? Knížka o muminkovi, mimle a malé Mie

Jak to bylo dál? Knížka o muminkovi, mimle a malé Mie https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/359053/bmid_jak-to-bylo-dal-knizka-o-muminkovi--xA9-359053.jpg 5 26 7

Překlad půvabné obrázkové knížky světoznámé finské, švédsky píšící autorky se k českým čtenářům dostává poprvé po více než padesáti letech od prvního vydání v jazyce originálu. Je to také jeden z prvních příběhů ze světa skřítků muminů, bambulů, hatifnatů, fififjonek a jiných tvorečků. Navíc ozvláštněný všelijak tvarovanými výseky do stránek, jimiž lze spatřit něco nečekaného, podivuhodného. Zkrátka tahle knížka bude děti bavit! Vypráví se v ní o tom, jak muminek s mimlou hledali ztracenou malou Miu a na své pouti se dostali k moři i do jeskyně, dokonce je pořádkumilovný bambul vcucnul do vysavače...... celý text

Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Argo

Hur gick det sen? Boken om Mymlan, Mumintrollet och Lilla My , 1952

Chillia
21.06.2023 5 z 5

Za sebe musím říct, že tahle knížka je skvost. Krásně zpracovaná, příběh veršovaný, knížka různými prostřihy zajímavě řešená, ilustrace krásné. Baví i mého syna (2,5), čteme každý večer před spaním. Pro milovníky mumínků určitě doporučuji.

lucakuca
06.12.2022 3 z 5

Nějak nevím, jak se s knížkou poprat. Vracela jsem se, cože co a kam že jako... Prostřihy dobrý, ale po pár přečtení bude vše natrhnuto a utrhnuto.

AngeliS
24.01.2022 5 z 5

Já jsem z knížky nadšená. Mladý pán tolik nebyl nebo to alesoň tvrdil. Vydržel u ní ale až do konce. Akorát mu to hádání, co asi bude dál vůbec nešlo. Spíš mi snad přišlo, že se bojí. A pletl si Miu s mimlou.

Varjohukka
12.07.2021 5 z 5

Geniálně vyvedená knížka! S dcerkou (4) stále objevujeme něco nového při zkoumání prostřihnutých stránek a také rýmovaný příběh si nás získal.

Devil-Ivet
31.12.2020 4 z 5

Kouzelná knížečka plná nádherných ilustrací. Vyříznuté díry v knížce jsou velmi důmyslné a malé děti si tak můžou představovat, co se stane na té další stránce.

Heyhey
04.12.2018 3 z 5

Nemůžu se rozhodnout, jestli je tato kniha roztomilá nebo hloupá. Rozhodně ilustrace jsou tentokrát mnohem lepší než text.

VivienRavenhill
14.06.2018 4 z 5

Veselé veršované vyprávění o tom, jak muminkovi vracejícímu se domů s bandaskou mléka, zkřížilo cestu hledání nezbedné Mie. Knížka je plná překrásných ilustrací autorky a průřezů v jednotlivých listech, takže díky nim malý nebo velký čtenář může hádat a domýšlet si, jak jen příběh asi pokračoval dál. I přestože se jedná o knihu určenou spíše pro menší děti, má své kouzlo a věřím, že se bude líbit i mnohým dospělým.

mumini

Tove Jansson