CharlesWard CharlesWard komentáře u knih

Bludičky Bludičky David Morrell

Morell to určitě umí líp.

09.05.2024 2 z 5

David Copperfield uvádí Neuvěřitelné příběhy David Copperfield uvádí Neuvěřitelné příběhy * antologie

Maňásek, Rappe, Výměna, Rada odborníka, Geroldův neskutečný trik, Spolky s ďáblem, Takový malý brouček, Poslední zmizení, Zbylých 10 povídek je čistý odpad.

06.05.2024 2 z 5

Vládci loutek Vládci loutek Robert A. Heinlein

Luxusní věcička, které schází jen dokonalý závěr.

04.05.2024 4 z 5

Dóm řetězů Dóm řetězů Steven Erikson (p)

Po docela dobrém 3. díle, jsem si u toho vzpomněl, proč jsem si po přečtení druhého dal tak dlouhou pauzu. Opět 2 bojující tábory, se kterými se ale čtenář seznámil pouze letmo a před tak dlouhou dobou, že mu opět ona rádoby epická bitva nemůže být volnější víc.

03.05.2024 2 z 5

Atomový protektorát Atomový protektorát Jaroslav V. Mareš

Škoda deníkové formy, oproti přechozímu zpracování knih na kapitoly je značně neštastné. Téma samotné občas zaujme, ale většinou bohužel spíše ne.

01.05.2024 2 z 5

Vzpomínky ledu Vzpomínky ledu Steven Erikson (p)

Tak se po 3 letech zase potkáváme s panem Eriksonem. Přišlo na mě období, kdy jsem dočetl veškeré dostupné aktuální fantasy a můj vnitřní čtenář začal dostávat fantasy hlad. Oprášil jsem tedy jednu sérii, kterou jsem naposledy četl před 2.5 lety! Tehdy jsem byl ze stylu autorova psaní zhnusen (první kniha mě zrovna nenadchla, ta druhá naprosto zmátla a u téhle jsem usoudil, e nehodlám něčím takovým vůbec ztrácet čas). Jenže jsem si mezitím někde přečetl komentář, že od cca 4. knihy se to začíná zlepšovat a čtenář už se v tom myšlenkovém klystýru autora začíná pomalu orientovat. Samozřejmě jsem absolutně nevěděl, co se ve světa Malazu předtím odehrálo a tak jsem si čtení knihy dal jako test. I tady bohužel pokračuje moje zmatenost mezi většinou postav, ale tak nějak jsem si udělal ucelenou představu a asi to všechno zhltnu nárazově. Jdu na 4. díl a uvidíme...

19.04.2024 3 z 5

Největší záhady kriminalistiky Největší záhady kriminalistiky Jaroslav V. Mareš

Zajímavá kniha, čas na štěchovický poklad.

11.04.2024 4 z 5

Soumrak Soumrak Dmitry Glukhovsky

Historická vsuvka je skvělá a až do nějakých 80% i ta ze současnosti. Pak ovšem veškerou, do té doby pracně vybudovanou atmosféru, zabíjí mystický konec...

07.04.2024 3 z 5

Oceán hrůzy / Zrození temnoty Oceán hrůzy / Zrození temnoty William King

Oceán hrůzy parádní, Zrození temnoty bohužel končí v tom nejlepším.

02.04.2024 3 z 5

Pád Pád Guillermo del Toro

Klasicky vatovitý prázdný díl jako u většiny trilogii. Bavili mě snad jen intermezza ze Setrakianova mládí. Asi to dojedu čistě z povinnosti.

29.03.2024 3 z 5

Nákaza Nákaza Guillermo del Toro

Neskutečně chytlavá prvotina.

25.03.2024 4 z 5

Komu se to dostane do rukou Komu se to dostane do rukou * antologie

Od úplného provaru to zachraňují povídky, Žlutá tapeta, Pokoj pro služku, Dáma nebo tygr a Horní lůžko.

18.03.2024 2 z 5

Všechny cesty vedou do Santiaga Všechny cesty vedou do Santiaga Ladislav Zibura

Tohle bylo na můj vkus až příliš sakrální.

10.03.2024 1 z 5

Jezevec Jezevec Fredrik P. Winter

Do poslední chvilky čtivé. Příjemně mě překvapilo, kdo že to nakonec byl onen Jezevec!

21.02.2024 4 z 5

Odkaz popela Odkaz popela Matthew Ward

Tohle bylo takové moje bezvýznamné vítězství. Další pseudo-prolétářské fantasy, které rozdmýchává další, už mnohokrát zažehnuté, plamínky revoluce. Osobně si tak nějak začínám všímat, že toto téma je v poslední době v každém dalším fantasy. Škoda.

04.02.2024 3 z 5

Širá, masožravá obloha a další nestvůrné geografie Širá, masožravá obloha a další nestvůrné geografie John Langan

Pokud se Vám líbil Rybář, nebude zklamáni.

03.02.2024 4 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Už dlouho se mi nestalo, že by mě kniha nachytala v nedbalkách a já po jejím přečtení docela dlouze přemýšlel, co jsem to vlastně přečetl. Znamenité mrtvole se to podařilo. Bohumil Hrabal by měl radost.

11.01.2024 5 z 5

Dvůr temnoty Dvůr temnoty Victor Dixen

Zajímavá kniha, která ale mohla být o něco krvavější.

25.12.2023 3 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Takový usměvavý cestopis, kterému ale něco chybělo.

04.11.2023 3 z 5

Faktor Omega Faktor Omega Steve Berry

Překvapují mě 100% pozitivní komentáře. Bobuláka jsem vždycky bral jako toho mentálně zaostalého bratránka od Rollinse a tak nějak si na pana Bavlnku zvyknul. O to víc mi bohužel nesedl pacifisticky založený Lee a ani prapodivné vyústění příběhu, které na mě působilo tak, jako by ani Bobulák nakonec nevěděl, jak celý ten příběhový bordel vhodně ukončit.

31.10.2023 2 z 5