Charlesska Charlesska komentáře u knih

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Knížku jsem si vybrala kvůli tématu a taky na základě skvělého hodnocení zde. Jsem ale velmi zklamaná. Sice jsem se dozvěděla něco málo o hygge, ale především se jedná o naprosto tuctový, klišovitý příběh z červené knihovny s černobílými postavami, kde přesně víte, co se stane na následující straně. Kvalitu knihy navíc ještě snižovaly četné překlepy a chyby.

17.02.2019 2 z 5

Osudný slib Osudný slib Angela Marsons

S hrůzou se dívám na to, jak se blížím k posledním dílů téhle skvělé série. Co budu bez ní dělat? :-))) Doufám, že autorka bude psát další a další skvělé případy s Kim Stone.

17.11.2021 5 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Jsem na téhle sérii už závislá :-) Obdivuju, že autorka dokáže stále vymýšlet naprosto originální zápletky a kvalita dílů v sérii se vůbec nesnižuje, spíš naopak.

07.11.2021 5 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Rozjezd poměrně pomalý, pak šílená kovbojka jako v Paganiniho smlouvě, ale druhá polovina už stojí za to - skvělá práce s napětím, gradace, překvapivý zvrat. Dávám 4 hvězdy, ale za mě je to spíš slabší dílo dua Lars Kepler.

27.02.2017 4 z 5

Lars pod palbou Lars pod palbou Daniel Gris

Kdyby to šlo, dám 6 hvězdiček :-) Jedna knížka lepší než druhá, už se těším na další.

20.03.2021 5 z 5

Lars útočí Lars útočí Daniel Gris

Já tuhle sérii prostě miluju :-) Doufám, že přijde ještě hodně takhle skvělých dílů.

05.10.2020 5 z 5

Mám pocit, že jsem četla jinou knížku než většina komentujících pode mnou. Vtipná?!? Dvakrát mi cukly koutky, jinak mi soustavné pokusy o vtip připadaly křečovité až trapné. Zibura neustále podává staleté pravdy, jako kdyby je před ním nevyslovila spousta chytřejších a on je právě vymyslel. Asi generační rozdíl...
Nejvíc mi ale vadil ten propastný nesoulad mezi formou a obsahem - líčit syrové (místy až "nechutné") zážitky knižně spisovným jazykem, používat přitom přechodníky, téměř archaismy a šroubovaná souvětí, to jsem dobrou poloviny knížky rozdýchávala :-) Jak už napsal někdo níže, o Nepálu a Číně jsem se toho moc nedozvěděla.
Abych jen nekritizovala - upřímně obdivuju Ziburovu odvahu, odolnost, pozitivní přístup i za těch nejhorších podmínek. Opravdu klobouk dolů! Ale do další jeho knížky už se určitě nepustím.

30.12.2017 2 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Žádnou novou detektivku Michaely Klevisové si nenechám ujít, i když prvotinu Kroky vraha (aspoň u mě) nepřekonala. V této mi chybělo napětí (hlavně na konci), příběh prostě plynul, až doplynul:-) Dobře ale zachytila atmosféru trochu ponurého, ale osobitého ostrova, hned bych se tam vypravila:-)

04.07.2015 4 z 5

Hrob v horách Hrob v horách Hans Rosenfeldt (p)

Jedna z mých oblíbených severských sérií. Každý další díl je lepší a lepší. Líbí se mi, že sebestředný arogantní Sebastian se vrátil ke své podstatě, v minulém díle jsem měla obavu, že projde katarzí a bude z něj sympaťák :-)

22.04.2021 5 z 5

Americký deník Americký deník Jana Ciglerová

Když knížku napíše Ladislav Zibura, nedozvíte se o zemi, kterou procestoval, prakticky nic. Když ji napíše Jana Cíglerová, máte pocit, jako byste tam sami žili. Má skvělé postřehy, nadhled a neskutečnou energii. Jednu hvězdičku strhávám za špatnou redakci (některé věci se i několikrát opakují) a gramatické chyby.

25.11.2019 4 z 5

Dědečku, vyprávěj - etiketa pro kluky a holčičky od tří let Dědečku, vyprávěj - etiketa pro kluky a holčičky od tří let Ladislav Špaček

Knihu syn dostal, sama bych ji nekoupila, pan Špaček sice o etiketě hezky mluví, ale sám se jí neřídí (moje osobní zkušenost), tudíž ho za žádnou autoritu v této oblasti nepovažuju.
Synovi se knížka kupodivu líbí, mně už tedy podstatně méně, dítě se má vychovávat vlastním příkladem, ne slovním poučováním. Neumím si představit, že by v reálu mohl vzniknout hezký vztah mezi vnučkou a dědečkem, který ji neustále poučuje. Navíc některé poučky zapomínají na to, že společnost se vyvíjí, a neplatí stejné zásady jako za komunismu - např. že máme mít úctu ke starším? Úctu máme mít ke každému, kdo si ji zaslouží. Máme snad mít úctu třeba k někdejším estébákům, protože jsou teď staří?
Nejvíc nás s manželem ale dostala věta (cituji volně): "Na návštěvě se chováme slušně, aby nás zase pozvali." :-))) Ha ha, to zcela popírá záměr knihy - že se chováme slušně, protože chceme být slušní lidé, a ne účelově.

06.05.2019 1 z 5

Krotitel Krotitel Camilla Läckberg

Camilla Läckberg mě nikdy nezklame, dokáže udržet napětí od začátku do konce, nesleduje jen samotný zločin, ale vytváří zápletky i v osobním životě vyšetřovatelů, rozuzlení bývá překvapivé (aspoň pro mě:-). Moje nejoblíbenější detektivkářka!!!

27.05.2015 5 z 5

Selfies Selfies Jussi Adler-Olsen

Překvapuje mě, že mají Selfies horší hodnocení než Nesmírný, který mi přišel mnohem slabší a nebavil mě od začátku do konce:-) Celkově už ale případy nemají takový spád jako v prvních dílech série, čtu je hlavně kvůli skvělé dvojce Carl-Asad:-)

13.03.2019 4 z 5

Nikdo není sám Nikdo není sám Petra Soukupová

První knížka Petry Soukupové, které nedám plný počet bodů. Ani tak mi nevadilo, že je to depka, jak zmiňují někteří níže, to je u této autorky vlastně vždycky. Vadily mi schematické dialogy hlavní hrdinky s rodiči - u Soukupové mám vždy pocit naprosté autentičnosti, ale tyto rozhovory za mě prostě "šustily papírem", jako kdyby je napsal jiný, druhořadý spisovatel.

09.01.2023 4 z 5

V bílém plášti V bílém plášti * antologie

Tematické povídkové sbírky nakladatelství Listen bývají kvalitativně nevyvážené, ale tato se opravdu povedla. Přečetla jsem ji s chutí na jeden zátah.

15.07.2020 5 z 5

Den, kdy jsme se potkali Den, kdy jsme se potkali Roxie Cooper

Milostný příběh, který mě fakt chytl za srdce. Ale ten konec?!!! Mám chuť říct: c o t o j a k o j e ? Uslzené, patetické, škoda, že tu slibnou knihu autorka na konci takhle zabila.

25.05.2020 4 z 5

Vířivka Vířivka Lucie Konečná

Velmi čtivá jednohubka, pohltila mě od první stránky. Je znát, že pochází z pera zkušené scénáristky - dialogy jsou přirozené, příběh má spád, myšlenkové pochody hlavní hrdinky jsou tak autentické, že na mě padala tíseň. Hodně se mi líbila zápletka s exmanželem, rozuzlení bylo trochu na efekt, ale nečekala jsem ho. Těším se na další knihu!

04.04.2019 5 z 5

Vykoupení Vykoupení Martin Goffa

S každou další knihou mi Martin Goffa připadá lepší a lepší. Oproti prvním knihám se neskutečně vypsal a na mém detektivním "žebříčku" se zařadil po boku Dominika Dána.

02.04.2019 5 z 5

O fous líp O fous líp Petra Zhřívalová

Takové milé pohlazení po duši. Tohle dílko mi fakt zvedlo náladu.

13.05.2017 4 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Liane Moriarty jsem objevila díky Sedmilhářkám a hned se zařadila mezi moje oblíbené autorky. V této knize mě trochu nudil blog Frannie, který děj zpomaloval, ale oceňuji autorčin originální způsob vyprávění z několika úhlů pohledu.

05.09.2016 4 z 5