padajicidvere padajicidvere komentáře u knih

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Knížku sem měla na seznamu maturitní četby, a jsem za to opravdu ráda. Příběh mě oslovil po pár stránkách, jak dějem, dobou tak zpracováním. Vžila jsem se do příběhu tak, že mi Ester a Pavla bylo skutečně líto.. V některých pasážích mi ale knížka přišla příliš zdlouhavá, a měla jsem dojem, že se ztrácím, proto 4*

27.04.2013 4 z 5

Emma Emma Jane Austen

Vtipné, ironické, kniha se moc pěkně čte, a hlavní hrdinka si mě získala svou tvrdohlavostí, asi proto, že sem se s ní rychle ztotožnila. Možná bych knihu osekala tak o 100stran obyčejných nicnedělajících dnů, a přidala tam pár stránek o panu Knighlteym, ale i tak si mě kniha získala:))

11.03.2013 4 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Tady se asi někdo rád díval na seriál Chirurgové a Twilight. A pak to párování všech dokonalých a krásných lidí...jako by v té knize nemohl být někdo normálního vzhledu vzdáleně přibližující svítící upíry nebo super modelky. Drahá Ana a její hláška "Dokážu s ním udržet krok?", očividně ji dělá problém nahlédnout do člověka a jeho momentálního rozpoložení, a pochopit že je opravdu náladový..kriste. A jak proboha pořád nechápe, Proč byl asi tak agresivní v dětství? No protože prožil v dětství trauma, o kterém víš delší dobu, ty...! Její ochlupení nehodlám už ani řešit, 80.léta jsou už pryč holka... Dějově o něco zajímavější než první díl, ale nic extra. Tu koupel jeho ex-sub bych jen tak nepřešla, to neznamená že když je vyšinutá, tak že si ji bude koupat jako malé děcko. A pak ten konec:D No to sem se opravdu pobavila, jak autorka "odhalila" charakter pana chlípného z nakladatelství:D Fraška..

09.02.2013 1 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Reklamní bublina po celém světě na tuto "senzační knihu", snad pohltila většině lidem mozky. Nebýt toho sexu, nedám žádnou hvězdu. Celá kniha je pouze a jenom o Aně a Greyovi. Ona brečí, on zuří..sex..a dokola, a dokola. Žena ve 22 letech panna..už tohle je pro mě Sci-Fi. Text se stále opakuje, a i když někdy v určité části chápu Anino citové rozpoložení, tak její přístup k "hravějšímu" sexu mě nesmírně štve..a to jsem ještě slušná. Oh a pak je tu ten porost. No nezlobte se na mě, ale mít v tolika letech bobra! Kde bere tolik času, aby jí ji tam hledal..a pak ty její orgasmy, doopravdy? Pokaždé? ...

31.01.2013 1 z 5

Mezi láskou a smrtí Mezi láskou a smrtí Meg Cabot

Upřímně, knížka je zajímavá. Takový námět jsem skoro nikde neviděla, a pak mám moc ráda řeckou mytologii, takže si mě kniha přirozené získala. Děj byl tak napínavý, že sem nemohla přestat ani v hodině (kde mi ji málem vzali:D). Moc mě, ale mátly časové skoky..v jednu chvíli si povídáme o mámě, a pak tam jsou hned střapce, učitel, voda, pták. Moc informací chaoticky, najednou.

28.01.2013 3 z 5

Seznam skandálních snů Seznam skandálních snů Sarah MacLean

Jako první jsem četla Deset polibků a zamilovala jsem se do Nicka, jako románového hrdiny. A tak nevím proč, jsem si připadala, že ho snad podvádím, když se mi tak velice zalíbil jeho bratr Gabriel:D I po přečtení si pořád připadám jako nevěrnice:D Jedním slovem úžasná kniha. Nikdy jsem nebyla s knihou tak spokojena jako teď..možná jen jednou, ale autor je stále stejný:) Je to něco skandálně krásného :)

02.01.2013 4 z 5

Nahý král Nahý král Sally MacKenzie

Větší blábol jsem snad nečetla..! Už hned po prvních 6 stránkách jsem měla touhu vyhodit knihu z okna, ale řekla jsem si, že to vydržím..musím. Nevydržela jsem, a rovnou jsem přeskočila 100 stran, a přesunula se rovnou k "zajímavější" části v knize. A ta mě přesvědčila, abych se vrátila pěkně na zpět a četla pěkně po pořádku. Další 3 strany, a konec. To se opravdu nedalo číst dál! Hned na začátku se seznámit, zamilovat, zasnoubit..no konec:D

31.12.2012 odpad!

Deset polibků Deset polibků Sarah MacLean

Sebejistá žena, která ví co chce, hrdá, ješitná, odvážná, bystrá a nesmělá. Někdy jsem měla pocit, jako bych se v určitých chvílích v ní viděla..ale opravdu jen na pár chvil (ať se tu nechvástám:D). Líbil se mi příběh o ženě, která byla hrdá na to, že je žena a nebála se promluvit sebejistě ve společnosti o tom, co si doopravdy myslí (krom svých niterních citů), konečně! Nevím proč, ale stále jsem narážela na stydlivé, slabé, ufňukané slečinky, které čekají na "prince", což je vysilující. A celkový příběh je opravdu originální a úžasný!:) Konečně silná žena! A Nick. Co dodat..pravý rytíř. Několikrát jsem se zasmála, což se stává u knih málokdy, nevím proč:D

29.12.2012 5 z 5

Finále Finále Becca Fitzpatrick

Nora. Tak moc jsem se snažila s ní ztotožnit, až mi došlo, že to nikdy nepůjde, protože je to můj snad přesný opak. Jak se neustále ovládala, když ji Marcie nebo máma naštvala. Kdo by na to měl nervy, všechen ten vztek, ty poznámky vůči nim držet v sobě? Žádná průbojnost..jednoduše mě deptala. Patch. Nemohu si pomoct, ale proti němu nic nemám:D Je to zlatíčko..ten "zlej" kluk, kterého si snad každá zamiluje..slabota, ano, ale když mně to nevadí... Upřímně mi tu chyběl Nořina mamka a pak i Vee, jako by na ně během celé knihy narazila jen náhodou, nebo v nouzi. "Válka"? Slabá.. Někdo doletí s modrým mečem a snaží se zabít soupeře..a naopak. Pak jsem čekala, že by mohlo něco "vzplanout" mezi Norou a Dantem, trocha nevěry nikdy nikoho nezabila, že?:D S těžkým osudem Scotta, kterého jsem si oblíbila o hodně, se snad nikdy nesmířím. Vee jako nefil? Tak to už mi přijde přehnané. Autorka se snaží, aby nejlepší kamarádky nerozdělila ani smrtelnost, a tak jsou obě nesmrtelné...to snad ne. A moc mě potěšil závěr s Patchem a jeho "cítěním".

28.12.2012 2 z 5

Dóóóst dobrý Vánoce Dóóóst dobrý Vánoce Karen McCombie

Moc jsem si jako 13letá oblíbila tuto knížku. A je mi líto, že mě poté čtení knížek přešlo na hodně dlouho, takže jsem nepřečtla ani polovinu všech. To si teď snažím vynahradit, protože i když je Alice o 5let mladší než já, je to stejně skvělé počtení :))

02.09.2012 5 z 5

Deník Bridget Jonesové Deník Bridget Jonesové Helen Fielding

Upřímně, ze začátku jsem byla celkem frustrovaná z toho kolik Bridget váží..a na jakou "ideální" váhu se snaží dostat. Snažila jsem se to vyrovnat její spotřebou cigaret:D S mnoha situacemi jsem se dokonale sžila, i když mi spíš víc připomíná jednu moji kamarádku, která je stejně PAF z každé situace:D Celkem mě i zklamalo, že v knize bylo málo scén s Markem Darcym. Beru to spíš jako takový průměr, jelikož to byl spíš monolog labilní 30leté svobodné neurotické pracující ženy. Ovšem kniha i pobavila:)

29.07.2012 3 z 5

Nevydařená pomsta Nevydařená pomsta Sabrina Jeffries

Už v polovině knihy jsem snad poprvé dokázala předvídat, že si postava založí ruce na hruď..nebo že někdo někoho popadne za paži. Ovšem popisování v jakém stavu se nachází Sebastianovo nádobíčko mě uchvátilo:D

28.07.2012 4 z 5

Dcera kostí a dýmu Dcera kostí a dýmu Laini Taylor

Hned z prvních stran jsem byla nadšená, jelikož popis Prahy ve fantasy knížce, mě naprosto uchvátil!:) Autorka opravdu krásně popisovala určitá místa a detaily, které byly zapotřebí pro tento příběh. Děj jako takový jsem hltala s očekáváním, co přijde dál. A proto se i těším na pokračování této knihy.

25.07.2012 4 z 5

Čas čarodějnic Čas čarodějnic Deborah Harkness

Při pohlédnutí poprvé na obálku jsem si řekla "Tuctová kniha..", ovšem musela jsem se podívat tady na její recenzi. A výsledek mě opravdu překvapil (stejně jako kniha sama). Nedalo mi to, a musela jsem tu knihu hned mít..a začala sem okamžitě číst. Při prvních stránkách sem ovšem myslela že usnu..nebo upadnu do kómatu..nuda. To se ale hned změnilo s příchodem "stínového muže", a já knihu přečetla jedním dechem! Je to naprosto úžasný příběh, který má své kouzlo a kvalitu. Tolik představivosti jsem si přála jednou přečíst v knize, jako je tato. Hlavního hrdinu jsem si hned zamilovala, a těšila se na další stranu s ním. S Dianou sem se snažila cítit..i když je to většinou nemožné. Ale představa o smíšené józe, mi připadla trochu absurdní. A taky mi dělal problém neustálý přísun nových postav.

25.07.2012 5 z 5

Pirátská nevěsta Pirátská nevěsta Johanna Lindsey

Přečetla jsem pár románů od této autorky, takže jsem samozřejmě čekala, že i tato kniha bude "něco". Bohužel to ani nebylo tak "něco".. jako spíš obyčejné čtení, které mě zajímalo až uprostřed děje. Ze začátku jsem se opravdu přemáhala přečíst první strany. Naštěstí se za pár stran zjevil pan Úžasný, takže překážky byly překonány. Od tohoto momentu se mi kniha četla mnohem lépe..jen kdyby autorka přidala víc toho popisu hlavních hrdinů..více do detailů. Naštěstí jsem to přešla díky velmi krásným chvílím v knize.

27.02.2012 3 z 5

Ticho Ticho Becca Fitzpatrick

Jsem moc spokojená s předešlými dvěma díly a tato kniha, jako další díl, není výjimkou. Líbil se mi vstup neznámého muže jménem Jave alias Patch, který jak se zdálo Noře chrání potají její záda. Úloha Hanka coby otce Nory a Mercie mě celkem znechutila, ovšem nemyslím to ve špatném slova smyslu, právě že naopak. Jeho chování mě natolik přesvědčilo, že jsem se nejednou přistihla u kyselého úšklebku, při jakékoliv zmínce o něm v knize. Zklamala mě především Vee, která ač se snažila chránit svou nejlepší přítelkyni, tak ji lhala bez jakýchkoliv výčitek do očí o Patchovi. Její matku jsem celkem chápala, protože je to matka, a ta má svůj ochranitelský pud..takže přirozeně jí nebude nikdy moc říct úplnou pravdu. Rodinu si nevybíráme. Ovšem přátele ano, a Vee moc neuspěla. Nečekaný zvrat na konci mě opravdu moc překvapil, ale nejsem si jista jestli dobře či špatně. Mám menší obavu, že v příští knize by si Patch mohl přát od archandělů, aby se Nora stala smrtelnou a všemu se tak vyhnula. Ona zemře a on tu bude na věky?! Ale no tak! Tohle vážně ne..! Také ten konec..přišel mi opravdu nijaký. Proč válka? Z knihy jako celku mám opravdu dobrý dojem, hlavně jsem byla nadšená z Patchova obydlí a jeho tajemství. Nemohu se dočkat nového dílu.

19.02.2012 3 z 5

Dracula, má láska Dracula, má láska Syrie James

Jak jsem začala číst první řádky, měla jsem strach že mě tato kniha přestane bavit. Ovšem můj první dojem byl špatný! Jen po pár stránkách došlo do milostného a při tom napínavého děje! Pan Wagner mě okouzlil stejně tak jako Mínu. Když snila, snila jsem já. Když tančila, tančila jsem i já. Děj mě natolik zaujal, že jsem četla celé dny abych věděla, co se stane o stránku dál. Fandila jsem Draculovi, věřila jsem že tento román by mohl být trošku jinak, než klasický příběh... . Bohužel nebyl, a tím jsem trochu smutná. Ale nic nezmění můj názor, že je to ten nejkrásnější příběh, který jsem kdy četla !

25.11.2011 4 z 5

Nečekaná láska Nečekaná láska Julia Quinn

Knížka se mi pravdu líbila, a stala se tak jednou mých nejoblíbenějších. Cel příběh se mi opravdu líbil, a ještě víc Michael a jeho touha. Byl úchvatný. Nemám víc co říct, snad jen DOPORUČUJI ! :)

19.09.2011 4 z 5

Moc jsem nepochopila začátek. Přece nezletilým kouzelníkům je zakázáno kouzlit mimo Bradavice. Tak jak to, že Harry hned na začátku (v knize i ve filmu) kouzlí pod peřinou?
Jinak jsem si tento díl velice oblíbila a řadím ho mezí své nejoblíbenější knížky =))

15.08.2011 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Nemám ráda nedokončené konce a nesouhlasím tu s těmi, podle kterých je konec této ságy naprosto k ničemu. Kdyby tu nebyl tento konec, jen těžko bych si představila jak asi žijí po mnoha letech. Bez tohoto konce bych nemohla být v klidu, protože by mě stále sužoval pocit jak to asi dopadlo...a to je to nejhorší.
Pro to konec této knihy a celou ságu miluji, je v ní odhalené jaké mají děti..jak to dopadlo a jak to skončilo v klidu.

11.08.2011 5 z 5