Pirátská nevěsta

Pirátská nevěsta https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/1446/bmid_piratska-nevesta-DCp-1446.jpg 4 192 24

Malory Family série

Mladičká Gabrielle Brooksová se po smrti matky rozhodne vyhledat svého otce. Myslí si, že je kapitánem na obchodní lodi, a proto ji překvapí, když zjistí, že se z něj stal pirát. Poté, co s ním na moři stráví tři roky, ji otec požádá, aby odjela do Londýna a našla si tam vhodného manžela. Do společnosti má Gabrielle uvést otcův starý přítel James Malory a jeho žena. Gabrielle se v Londýně seznámí s bratrem paní Malloryové, okouzlujícím americkým námořním kapitánem Drewem, a okamžitě se do něj zamiluje. Drew se ale vdavekchtivým ženám zdaleka vyhýbá... Den před odjezdem z Londýna se mu ovšem podaří Gabrielle zaplést do skandálu a dívka se mu chce pomstít. Otcovi pirátští kamarádí jí pomohou zajmout Drewovu loď a mladý kapitán se tak stane Gabrielliným vězněm. Po čase však přestává být jasné, kdo z těch dvou je žalářník a kdo vězeň.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Captive of my desires , 2006

havrmoni
10.09.2023 5 z 5

Další hezký příběh. Drew by občas zasloužil trochu praštit, ale bavilo mě to.

Senza Jenka
28.08.2023 3 z 5

(SPOILER) Ačkoliv jsem se na Drewův příběh docela těšila, z výsledku jsem sice lehce, ale přesto rozčarovaná. První polovina (jako u více knih této série) opět plochá, jako prkno. Děj je spíše popisný, charaktery pouze načrtnuté, názory kolísavé, motivy nejasné.
Něco se začne dít až ve chvíli, kdy se Gabby dozví, že její otec je v zajetí a rozhodne se pro své účely ukradnout Drewovu loď, aby se tak zároveň pomstila, za nesnáze, které jí způsobil poté, co si opilý pustil na plese pusu na špacír. Chvíli je zajatcem on a jeho posádka, pak se (jak jinak), karta obrátí. Samozřejmě spolu skončí v posteli a důvody pro své mylné názory (zejména na jeho straně) si vyjasňují až cestou. Popis pirátů a jejich chování byl poněkud naivní .
Drew mě trochu zklamal. Ačkoliv pro své odmítání manželství měl celkem logický a vlastně velmi hezký a čestný důvod, choval se jako neotesaný, arogantní balvan. Obecně - ačkoliv mě historické romance celkem baví, ten přístup k ženám mi občas leze na nervy. Není panna, tak se k ní mohu chovat jako vidlák - jako kdyby ženu v té době nemohla ohrozit ztráta dobré pověsti nebo těhotenství za svobodna ať už je panna nebo vdova.

nina3905
31.07.2023 5 z 5

Vtipná romantikuš kniha s rodinou Malyrovcou. Veľmi ma bavilo vzájomné doťahovanie medzi hlavnými hrdinami.

Ála1968
02.05.2023 4 z 5

Ty Mallorenovi a jejich příbuzné miluji.Drew byl zlatíčko na zabití,jen na Gabby mi něco vadilo i když nevím co.Na každý pád krásná romantika i když autorka umí líp.

ariel platto
05.04.2022 4 z 5

Chtěla jsem dát 5*, ale ke konci mi na knize něco vadilo. Taková divná iniciativa hlavní hrdinky i co se týká sexu.

MonaLisa42
15.03.2022 4 z 5

Pěkná kniha, která rozhodně nezklamala.
Andersonovi se mi moc líbí a velmi mě zajímají jejich příběhy. Drew je skvělý, ale musím přiznat, že jeho bratr Waren mě uchvátil víc. Gabby je jako dcera piráta prostě úžasná.
Nad knihou jsem se častokrát usmívala a děj hladce plynul. Konec knihy nastal moc rychle a boj brzy skončil. Jinak nemůžu snad nic vytknout. Moc děkuji!!!

Knihomolka97
05.04.2021 5 z 5

Musím říct, že jsem mírně, ale opravdu jen mírně zklamaná. Příběhově asi nemám skoro co vytknout, líbily se mi části z Anglie a pak i dobrodružství na moři. Užívala jsem si sbližování Gabby a Drewa, od začátku to mezi nimi hoodně jiskřilo, ale že to teda byl boj. Oba tvrdohlaví, ani jeden nechtěl ustoupit a nedejbože aby přiznal své city. :D Přišlo mi vtipné a zároveň strašně vzrušující, jak se vzájemně sváděli a provokovali. Ale chvilkama mě jejich chování vytáčelo. U Gabby mi vadilo, jak si svým způsobem neustále protiřečila a nechávala si (na můj vkus) dost věcí od Drewa líbit.
Chápala jsem Drewovu averzi vůči pirátům, ale někdy se choval až příliš krutě a byl zaslepený.
I když.. když nad tím přemýšlím, tak i Gabby se k němu taky nechovala úplně nejlíp, když byl její "vězeň". No, asi si nemají navzájem co vyčítat. :D
Konec se mi zdál takový uspěchaný, čekala jsem větší boj. Takže 4,5⭐/5⭐

Maruš.D
16.04.2020 3 z 5

Nevím už, co si mám o autorce myslet. První knihy nic moc, pak jsem si přečetla dvě, které byly fakt super a pak to zase uvadalo, jak kytka bez vody. Drew jsem si oblíbila. Celkově mě američtí pánové zaujali. Pirátka nebyla špatná, nicméně mi na ní také občas něco nesedělo. Příběh mohl být zase super senzace, ale to, jak vše bylo sepsáno a jejich častá, nesmyslná rozhodnutí knize ubírá na hodnotě. Bavilo mě plavení po moři, ale už ne jejich chování. Chtěla bych tyto příběhy číst z per mých oblíbených autorů.

luci2
31.03.2020 5 z 5

Krásná knížka, jenž si musíte přečíst. Já se bavila od začátku až do konce. Popravdě nemám příběhu co vytknout, takže ho všem vrele doporučuji.

petraj30
14.08.2019 4 z 5

Hodně čtivá a napínavá kniha, děj svižně plynul, ani chvíli jsem se nenudila. Hlavní dvojice sympatická a nechybí ani zbytek rodiny Maloryů

Lembac
03.11.2018 2 z 5

Od červené knihovny sice nečekám reálnou analýzu života korzárů počátku 19. století, ale popis života pirátů v této knížce je i na tento žánr dost přitažený za vlasy. Vůbec celá dobrodružná část knihy mi přišla značně nepravděpodobná. Ještě smutnější ale je, že se mi moc nelíbila ani romantická linka příběhu. Mezi Drewem a Gabriellou jsem necítila žádné jiskření. Gabriella sice občas utrousí, jak moc je Drew přitažlivý. A Drew by měl z Gabrielly dokonce "šílet"! Ale jejich vzájemná interakce mi stejně příjde zvláštně studená a bez emocí. Oni se vlastně jen neustále hádají, bohužel jejich slovní výměny postrádají nadhled a vtip. Taky jejich první milostné sblížení bylo jakési divné. No, moji favorité na literární milostný pár roku tihle dva opravdu nebudou.

Tohle je taková naivní pohádka o pirátech okořeněná troškou milostného blouznění. Dočetla jsem ji jen proto, abych měla přehled o celé rodině Malloryových.

cukrovka
02.07.2018 5 z 5

Autorka opět nezklamala. Velmi čtivý příběh plný vtipných dialogů a sympatických hrdinů. A i zde se setkáváme s ostatními členy rodiny Maloryů.

moudivlacek
17.08.2017 5 z 5

Klasická červená knihovna, tato série prostě nemá chybu. Nejenže se skvěle odreagujete, protože víte, že to musí skončit jedině dobře, ale hlavně vtipné dialogy a scénky to je prostě něco, na to se vždy těším a nikdy nejsem zklamaná.
Gabby a Drew je prostě dvojka k pohledání, ani zbytek vedlejších hrdinů nestojí mimo vaši pozornost a skvěle dokreslují celý příběh.
Chcete-li se pobavit, určitě si přečtěte tuto knihu.
A já se budu těšit na další díl.

Terisek99
24.07.2017 5 z 5

Krásná kniha

keiko33
31.05.2017 5 z 5

Dalsi pekny pribeh s vtipnymi situaciami.

dudunka
27.01.2017 5 z 5

Velmi povedená kniha nasmála jsem se :-)

mac.martina
18.11.2016 5 z 5

Další pěkný příběh z rodiny Maloryů :-)
Příběh o tom, že by chlap něměl naštvat ženu, obzvlášť když je to pirátka :D
Doporučuju k přečtení o zábavu nebudete mít nouzi :-)

Pepidráček
20.12.2015 4 z 5

Klady, tedy to, co se mi v knize líbilo:
- atraktivní svět pirátů, vzájemné škádlení mezi hlavními hrdiny

Zápory, tedy to, co se mi v knize nelíbilo:
- zbrklé vyřešení složitého vztahu mezi Gabrielle a Drewem, nedostatečně využitý potenciál závěrečné části příběhu

Hlavní hrdinové:
- chvílemi jsem se obávala, že si ani sama autorka knihy neporadí s příliš komplikovaným vztahem hlavních hrdinů. Čas od času jsem byla na vážkách, zda kroutit nechápavě hlavou nad Gabrielle, a kdy nad Drewem. Svým chováním mně neustále překvapovali, někdy naprosto vytáčeli. V takové vzájemné opozici jsem snad hlavní hrdiny ještě nezažila

Celkový dojem z knihy:
- autorku jsem si oblíbila pro její doslova hravý, a hlavně čtivý styl psaní. Nejinak tomu bylo i v případě tohoto příběhu. Mnohdy se mi stávalo, že mi vadil předěl prostředí, ve kterém se hlavní hrdinové nacházeli. V této knize jsem tuto změnu, ze společenského života na pirátský, vítala, a tleskám za způsob provedení. Příběhu to rozhodně přidalo plusové body.

jaja10
06.07.2014 4 z 5

Další povedený díl ze série o rodině Malory, za rychlý konec -1 hvězdička :-)

jaja1989
27.05.2014 3 z 5

Patří k horším dílům autorky, ale porád dobry

piráti romance historické romance

Johanna Lindsey