Okouzlení

Okouzlení https://www.databazeknih.cz/img/books/99_/9962/okouzleni-9962.jpg 4 202 202

Malory Family série

Krásná Amy Maloryová je stejně lehkomyslná jako její nepolepšitelní bratranci. A nyní, když přišel čas, aby se vdala, se rozhodla pro naprosto nevhodného muže – mrzoutského amerického námořního kapitána, který chtěl kdysi dát pověsit jejího strýce Jamese za pirátství. Nedůvěřivý Warren Anderson zatrpkl po bolestném zklamání v lásce a náklonnost temperamentní Amy považuje jen za pošetilé pobláznění mladé dívky. Snaží se ji ze všech sil odradit – nepočítá však s její umíněností a vytrvalostí. Teprve když Amy padne do rukou jeho nepřítele, mstivého čínského šlechtice, Warren pochopí, co pro něj odvážná dívka znamená. A zatímco on bojuje s nepřáteli o její život, Amy svádí urputný zápas o jeho srdce …... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Magic Of You , 1993

Ewe291
21.12.2023 1 z 5

Tak sa ospravedlnujem predchadzajucej knihe o Jamesovi tato je najslabsia!!!!!! Warren bol raneny a to az tak, ze sa tak uzavrel az to nebolo pekne a zdrave ale chapem ho. Ale Amy?! Tak to mi tak liezlo na nervy, ze som sama mala chut ju preplesnuta to poriadne. Nic na nej nebolo ani mile ani okuzlujuce, skor bola ako male dieta, ktore si nasilu vynucovalo co chce a to sa mi vobec nepacilo a s toho dovodu mi vobec nebola sympaticka

Senza Jenka
28.08.2023 3 z 5

(SPOILER) Warren je trochu labilní povaha. Žena, o které si myslel, že ho miluje a dokonce s ním spala už před svatbou, se těsně před sňatkem rozhodne pro jeho největšího nepřítele a navrch mu odepře i otcovství dítěte, které čeká. To ho tak rozebere, že jediná žena, kterou má od té doby rád a je to (byť neochotně) schopen dát neohrabaně najevo, je jeho sestra.
Amy je tak zvláštně neochvějně cílevědomá. Rozhodla se, že je to muž jejích snů a že mu prostě do života vrátí radost a smích. Při čtení můj názor na ni kolísal mezi šílená a okouzlující. Pravdou ale je, že její motiv byl vlastně hezký a pozitivní a obrácení rolí - kdy svádí a uhání ona jeho a ne naopak, jak je zvykem, bylo osvěžující změnou.
Škoda jen, že ta dramatická část příběhu byla tak odbytá.
Některé věci mě ale neskutečně bavily, zejména Amyina otevřenost, která ho pravidelně vyváděla z míry, či rovnou šokovala, nebo třeba scénka, jak ji natlačí jednou stranou do kočáru a ona plynule druhou stranou vystoupí :D

nina3905
30.07.2023 5 z 5

Jedna z mojich najobľúbenejších kníh, keďže je v nej nielen veľa humoru, ale aj romantiky. Odporúčam ju každému, kto ma rad historické romance.

karamelka57
27.06.2023 5 z 5

No keby som vedela, ze sa pri tomto pribehu budem tak skvele bavit, tak by som si to nechala na dovcu. Naramne som sa bavila a uchechtavala. Ano, Amy bola drza a vzhladom na jej vek a nevinnost aj neobvykle smela a neodbytna a vytrvala, lebo kazda normalna zena by uz lamanie Warrenovej obrany davno (a asi aj urazene) vzdala... ale nakolko ona bola mozno az prehnane uprimna k nemu, on bol totalne neuprimny sam k sebe, pretoze on ju len chcel nechciet, ale tahalo ich to k sebe ako magnety. Branil sa sice, robil, co mohol az bol neslusny a netaktny, ale tu pritazlivost neslo ignorovat. Uvitala by som, keby na konci, ked to s nim uz takmer vzdala, bola porobila trochu drahoty, nech sa aj on trochu posnazi ;D
Vedela som, ze nic uzitocne neurobim, kym tuto knihu nedocitam :)))

Ála1968
15.04.2023 4 z 5

Miluji tyhle Maloryovi.I když tady mě celkem Amy dost štvala, takhle uhánět Warrena mi přišlo dost přitažené za vlasy.Přesto tam byla místa,kde jsem se musela smát.

renulkam
26.04.2021 2 z 5

S Amy jsem se úplně nesžila, nesedělo mi její sebejisté chování. Warrena jsem měla ráda i jako bručouna z předchozích dílů. Ale tenhle díl hodnotím jako jeden ze slabších z celé série. Nicméně neskutečně mě baví vzájemné dobírání si rodin Maloryů a Andersonů. Myslím, že chlapské postavy z rodu Malory se autorce opravdu povedly už od začátku. Knížku jsem si přečetla, nenadchla ani neurazila.

Maruš.D
10.04.2020 3 z 5

Tento díl se mi četl lépe, asi tím, že jsem si už zvykla docela na postavy a jejich jména. Warren byl fajn, ikdyž bych uvítala, kdyby se autorka trochu více rozepsala o jeho pocitech. Takhle postavu vnímáme jen jako nabručeného blbečka. Amy byla zvlaštní. Asi jsem nikdy neviděla dívku být tolik sebevědomou. Je pravda, že v této době už asi ano, ale na jejich dobu to určitě bylo velmi neobvyklé, abnormální. Její hroší kůži bych tedy chtěla mít. Děj nebyl špatný. Čekala jsem podle anotace něco trochu jiného, ale vesměs to splnilo očekávání. Taková dobrá četba na dny, kdy víte, že si nemůžete dovolit číst něco, co vás nenechá dělat cokoliv jiného. Tuto knihu můžu číst několik dní (když se mi naskytne vždy chvilka času za den) a nebude mě to vnitřně tolik užírat. Hahaha

luci2
23.03.2020 5 z 5

Knížka, jenž opravdu stojí za to si přečíst. Vtip a vášeň na Vas srší z každé stránky. A já se doopravdy neskutecne bavila. Proto ji všem vrele doporučuji a přidávám mezi své oblíbené.

petraj30
14.08.2019 5 z 5

Nádherné pokračování rozrůstající se rodiny Maloryů, Amy byla na můj vkus až moc vtíravá a právě proto tan docházelo k úsměvným situacím. Opět krásné

MonaLisa42
17.07.2019 4 z 5

Hezká a velice čtivá kniha.
Amy je velice krásná a tvrdohlavá dívka, Warren je silný a smutný muž. Myslím, že je skvělé chtít někoho udělat šťastným. Byl by to krásný příběh, ale věkový rozdíl mezi postavami už je skutečně obrovský... Za celou knihu jsem se ani jednou nenudila a opět jsem se mnohokrát zasmála, ale děj mohl být daleko rozsáhlejší. Většinu knihy se Amy snažila Warrena přesvědčit, že ji má rád. Teprve ke konci na lodi se to trochu změnilo...
Musím přiznat, že se mi v této sérii stává, že na začátku kapitoly nikdy nevím, kam se děj přesune (např. o 3 měsíce dál). Nemělo by to tam být napsáno?
Prostě nemůžu dát plný počet hvězd, i když se mi kniha dosti líbila, ale v sérii jsou i lepší díly. Děkuji!!!

Ydisara
25.07.2018 4 z 5

V 1. dílu hrdinu doslova přinutí se oženit, v 2. dílu se hrdina ožení a jeho žena trvá na tom, aby si vydržoval milenku, ve 3. dílu se hrdina nechá přinutit ke sňatku, přestože se vlastně ženit chce... a v tomhle dílu dá Amy hned od začátku najevo, co chce, co má v úmyslu, a to se mi moc líbilo, bylo to osvěžující po všech těch popíraných citech v předchozích dílech... přišla mi zatím z celé rodiny nejzajímavější...

Lembac
17.07.2018 2 z 5

Nijak extra nadšená z knížky nejsem. Věčné Amyno nadbíhání Warrenovi mě moc nebavilo. Její vnucování se mi přišlo spíš trapné než zábavné. Asi mělo potvrdit její tvrdohlavost a neústupnost, ale ve skutečném životě bych si na podobnou stíhačku dala - být Warrenem - velmi dobrý pozor.

katinthebox
05.07.2018

V slovenčine vyšlo ako Čaro mladosti.

cukrovka
29.06.2018 5 z 5

Opět není co vytknout. Amy mě dostala svou neústupností. Skvělá a vtipná romantika.

nani_nka
07.12.2017 5 z 5

Každou časťou stále lepšie a lepšie. Stretávame sa tu s trochu netypickým príbehom, kedy sa práve mladé žieňa Amy snaží získať kapitána Warrena, ktorý zostal po nešťastnej láske zatrpknutý a chladný. Amy so svojím optimizmom, vytrvalosťou a neustálou snahou bola neskutočne podarená.

keiko33
26.05.2017 5 z 5

Znovu skvely pribeh, plny slovnych prestreliek. Niekedy sa mi sice zdalo, ze to Amy trochu prehana, ale v jej veku to je normalne a co uz chuderka mala robit, ked bol Warren taky zataty.

dudunka
18.01.2017 5 z 5

Tato kniha byla opravdu velmi krásná četla se jedním dechem! všem vřele doporučuji :-)

palomakatka
10.11.2016 5 z 5

Uzasna knizka

avalonek
17.06.2016 5 z 5

Vím,že už se opakuji,ale je to prostě paráda.Tenhle díl se mi opravdu hodně líbil,jako bych úplně cítila, jak to vše cítí Amy.Opravdu úžasný.

moudivlacek
06.02.2016 4 z 5

Hezký humorný příběh, i když trošku jsem Warrena litovala, jak ho Amy uháněla. Ale jejich slovní přestřelky a setkání stála za to, rovněž konfrontace Andersonů s Maloryovými nemělo chybu. Ale ze všeho nejvíce jsem se smála nad tím, kdy Amy vyzvídá na Jerremym, jak svést muže. Chcete se zasmát, vezměte tuto knížku a začněte číst.

romance historické romance

Johanna Lindsey