bytost bytost komentáře u knih

Reaguji na příspěvek Hipi-
vážený (á)tato kniha není beletrie, tato kniha je rize duchovní. Jako taková má svá jistá pravidla. První pravidlo této knihy je, že do ni musíte v pravdě dorůst!!

Co to znamená vysvětlím na svém příběhu. Poprvé jsem ji vzala do ruky před lety, jen tak ze zájmu co že to můj syn čte. Začetla jsem se, ale po přečtení prvních dvaceti stran jsem ji odložila. Neodsuzovala jsem jí, jen jsem obsah nechápala, zřejmě jako se to stalo Vám. Následně mi ji syn asi po dvou letech daroval s tím, že jsem se o ní zmínila, že bych ji chtěla číst. Opět jsem ji tedy vzala na milost a četla ji pravidelně večer, vždy před spaním. S každou další přečtenou stránkou se mi otevíral nový svět života Eckharta Tolleho. Celé moje tělo a duše se zaradovaly. TATO KNIHA SE NEČTE, TA SE PROŽIVÁ SRDCEM !

Moc bych přála všem čtenářům, aby při čtení zažili to co já a autor. Je to otevření srdeční čakry a následné zaplavení láskyplným světlem celého fyzického těla.....Neexistuje čas, není nic důležitější než TADY a TEĎ . Jsme tam já, vy, Eckhart, vesmír, nekonečno.....

13.03.2013 5 z 5

Střevo není tabu Střevo není tabu Giulia Enders

Jak začít komentář? JSEM NADŠENÁ ! Jako proč? Že se našla odvážná studentka medicíny, která nás laiky srozumitelně a s jemným humorem provází anatomií našeho těla. Vysvětluje, nejen funkce střeva, ale jednotlivých orgánů v našem těle. Knihu bych zařadila mezi tzv. povinnou četbu, je vhodná pro čtenáře v každém věku. Po přečtení už nebudete stejní, budete mít jasný obrázek, co se v těle děje na základě toho, co jíte. Budete pečlivě volit, zda jíst tuhé maso, či šťavnaté ovoce....Je to lepší, než detektivka, uvidíte..:-)

10.01.2016 5 z 5

Jak se zbavit brýlí Jak se zbavit brýlí Mirzakarim Norbekov

Kniha ,,Jak se zbavit brýlí,, vás nejen poučí ale i pobaví. Velmi mi sedí styl jaký Norbekov píše a metody, které ve své práci používá.
člověk se zasměje a hned se mu cvičení snáze provádí. Norbekov tvrdí a já s ním souhlasím, že onemocnění očí je záležitost celého těla. Nosila jsem brýle, sice jen dvě dioptrie ale obtěžovalo mě to jejich neustálé nasazování a ještě více platba obrouček v optice.
Z toho důvodu jsem knihu zakoupila a poctivě trénovala a světe div se, dnes vidím jako rys nablízko i na dálku. Norbekov je všestranný lékař, který do své praxe vkládá i staré metody sufírského léčení. Léčí nejen tělo ale i duši člověka. Jak on správně říká, nezáleží na tom kolik vám je let, ale zda jste za svůj život a tělo přijali 100% odpovědnost, pokud ano, vyléčení je také vždy na 100%.
PS: - kamarádka měla 6 dioptrií a nyní má 1,5 tak že fakt dost dobré...

12.03.2013 5 z 5

Miluj svůj život Miluj svůj život Louise L. Hay

U autorky jsem ovlivněna tím, že jsem si o jejím životě zjistila dost osobních informací a často si pouštím na netu rozhovory s ní.

Přesto, že se kniha může zdát velmi triviální, tak věřte, že aplikování afirmací nese své ovoce, to především u těch co jsou velmi uzavření a nepustí si lidi do svého srdce.

Knihu by měl číst ten, co se neumí vymanit z bludného kruhu sebetrýznivých myšlenek. Udělejte si pokus:- běžte k zrcadlu, podívejte se sobě do očí a velmi procítěně a s láskou se oslovte ,,miluji tě ......opravdu a hluboce tě miluji!,, co to s váma udělá? Budete se smát, plakat a nebo vám tak naskočí myšlenka, to je ale hloupost. Toto vše vypovídá o tom, jak si sami sebe vážíte. Když nemáte dobrý vztah k sobě a svému tělu, nemůžete ho mít ani ke svému okolí.

Moc se mi na Luise líbí jak v rozhovorech přiznává celoživotní práci na sobě a svých myšlenkách CITUJI: tato práce je jako když z cesty odklízíte velké balvany, pak kameny různé velikosti, a nakonec už tam zůstane jen štěrk a ten už jen zametete !!,, KONEC CITATU

No, není ta babča suprová? Je mým vzorem....

21.03.2013 5 z 5

Cesta pravého muže Cesta pravého muže David Deida

Jestliže jste muž a domníváte se, že ženám rozumíte tak tuto knihu si URČITĚ pročtěte ! Jinak ji doporučuji všem ženám, protože mám za to, že i mnohé z nich se v sobě nevyznají...Já sama jsem se tu našla a zaradovala jsem se, že nás ženy a naše tužby alespoň jeden z mužů odhalil. Jupí, jupí to je super a nyní už to mohou vědět i další, když ovšem budou chtít....

Nedá mi to CITUJI: ,, jedno z nejlubších přání ženy v partnerském vztahu (ovšem nikoli ve vztahu obchodním nebo čistě kamarádském ) je uvolnit se a odevzdat s vědomím, že se muž o všechno postará. Když žena nemusí plánovat a říkat muži, co má dělat, může si konečně začít užívat. Přirozený stav ženy je podobně jako u oceánu disponovat velkou silou, ale neuplaťnovat ji jen jedním směrem. Mužská energie staví průplavy, přehrady a lodě, aby se spojila se silou ženského oceánu a dostala se z bodu A do bodu B. Ženská energie má nesmírnou sílu, ale je nezacílená, jako vítr nebo mořské proudy - je proměnlivá, krásná, ničivá síla, která je zároveň zdrojem života.Šťastá žena je v souladu se svým tělem i srdcem. Chcete-li po ní aby analyzovala, je to jako by jste chtěli část oceánu obestavět zdí a vybudovat v něm bazén ! Je bezpečnější, předvídatelnější, ale není v něm život ! Většina mužů své ženy proměnila v bazény tím, jak s nimi setrvale zacházeli jako s muži a probírali s nimi svoje city v domnění, že když je rozeberou, tak ,,se to vyřeší,,. KONEC CITATU

Nevím, zda budou mít muži trpělivost na čtení a následné zamyšlení, kdyby však ano, tak by ubylo zbytečných dohadů a omylů v komunikaci a bylo by mnohem více PRAVÝCH MUŽU. Držím jim všem palce, určitě si to my ženy zasloužíme....

19.03.2013 5 z 5

Nedostatečný pocit vlastní hodnoty Nedostatečný pocit vlastní hodnoty Heinz-Peter Röhr

Tato kniha je bible pro prožití štastného života. Psycholog velmi jednoduchým, ale kvalitním způsobem popisuje, co vše dítě od rodičů přebírá za vzory jednání, jak se jich snažíme v průběhu života neúspěšně zbavit a jaká je náprava. Kniha je rozdělena na tři části: Síla tajných programů - získaných výchovou v dětství, Antiprogrami falešná spása - jak se neúspěšně dle podvědomích vzorců snažíme o nápravu a poslední část Nové programy pro lepší život - bez ohledu na věk čtěte a radujte se, že nebude třeba trávit moře času u psychologa, či polykat antidepresiva....Velmi doporučuji všem, pochopíte reakce svoje i svého okolí a už se konečně osvobodíte, získáte svobodu pro svůj další život! Hodně štěstí v práci s knihou.

28.08.2018 5 z 5

Přestaňte být závislí Přestaňte být závislí Melody Beattie

Abych ten komentář uvedla na správnou míru musím předeslat, že jsem jednoho dne rozeslala svým nejbližším meil, ve kterém jsem je vyzvala, aby mi napsali moje tři dobré a tři špatné vlastnosti, abych zjistila jak mě vidí okolí. Můj syn byl ten, co reagoval nejrychleji ( jak jinak) a jako negativní vlastnost uvedl ,,páchání dobra,,! Tak to je tedy důvod, proč jsem po knize sáhla abych zjistila, jak že to se mnou vlastně je.
Jak jsem tak knihu pročítala měnilo se moje nastavení od ,, to se mě přeci netýká.....až Bože vždyť já jsem závislá !,, a to na pomáhání druhým. Tato nenápadná kniha rozebere vás a vaše postoje k životu, k lidem, k pochopení, že jsme to v prvé řadě my co potřebujeme pomoci a to dosáhnout vyrovnanosti ve svém životě. Naučit se nejen dávat, ale i dostávat a co hlavně přijímat. Doporučuji všem čtenářům, její četba a následná aplikace získaných informací není ztracený čas ! Hodně radosti v procesu změny.
ZAVISLOST-může být v životě na mnoha věcech a lidech, ale je faktem, že se může vyvinout i z tak bohulibé činnosti jako je pomoci bližnímu svému....dejte si na to pozor, začíná to nenápadně. Kniha tedy není jen pro závislé na známých drogách, drogou se vám může stát cokoli, co vás začně ovládat a pak díky Bohu za lidi, co vás na to upozorní a knihy, které vám pomohou najít to, co jste ztratili, SEBE !

23.08.2014 5 z 5

Mým marodům – Jak vyrobit pacienta Mým marodům – Jak vyrobit pacienta Jan Hnízdil

Jo, jo, je to tak. Dr. Hnízdil říká pravdu, ale kolik lidí o tu pravdu stojí? Možná až v době kdy onemocní, ale to je zcela zbytečné, když si člověk dá věci do souvislostí vyjde mu vždy stejný model:
- je nám do hlavy vtloukáno, že za vše může genetika - rodiče a prarodiče měli rakovinu? Dostanete jí také!
Měli problémy s artrozou - výměna kyčlí atd. - To vás nemine!
Měli problémy s cévami a srdcem - tak bacha na infarkt! atd. atd.
Pravda však je taková, že se nedědí nemoci, ale způsoby jednání a myšlení!! Tam je pes zakopán. Kdo tohle pochopí, tak má vyhráno a ikdyž jej nemoc na čas zastaví, položí si otázky typu: - kdy mi to začalo, kdy se to zhoršuje, jak se v té době cítím, co zažívám v rodině, v práci, odpočívám dostatečně? atd. a tak podobně.

Člověk není stroj, ani robot a unese jen omezené množství negativních zpráv, myslete na to dříve, než zapnete televizi a internet. Hodně zdraví!

06.10.2014 5 z 5

Jak si správně přát Jak si správně přát Pierre Franckh

,,Jak si správně přát,,autor Pierre Franckh. ISBN 978-80-7263-454-5 Tu si nastudujte důkladně, neboť je zde jasně vysvětleno jak utvářet svůj život pozitivně pomocí myšlení,dále vysvětluje, že si vlastně přejeme neustále, jen o tom nevíme a následně se divíme jak divizny.
Miluju rána, zvlášť v létě, vytřít podlahu, vyvětrat, potěšit se pohledem na rozkvetlé růže, to proto že ranní slunce jim dává to nejkrásnější světlo. Měla jsem kamarádku co ke mě brankou okolo rozkvetlých růží procházela a já ve svém nadšení říkám,,To je nádhera Jani viď, kvetou nám růže!,,ona mi odpoví:,,kde ?já si nevšimla,,.To je dle mého názoru důkaz toho, že jen my sami tvoříme svůj fyzický svět, bylo mi to líto, ale já ji neuměla pomoci. Přeju všem ať uvidí svět v barvách duhy....

11.03.2013 5 z 5

Trénink těla a ducha Trénink těla a ducha Mirzakarim Norbekov

MUDr. Norbekov je prostě borec. Nejen že je odborníkem klasické medicíny, je i velmi dobrý psycholog. Umí nás svým bodrým přístupem jak se říká zvednout ze židle. V této knize najdete mnoho rad a návodů jak své tělo a mysl ozdravit. Má to jen jeden ,,malý,, háček. Na uzdravení je nutné přijetí 100% odpovědnosti za své zdraví a život !
Jak Norbekov píše a nelze než souhlasit, kdo přijme za sebe 100% odpovědnost, tam on garantuje vyléčení. Bez toho úspěšně vyléčit člověka nelze. Zrovna tak, jako žena nemůže být trochu těhotná, tak k vyléčení čehokoliv je potřeba 100% přijetí zodpovědnosti sám za sebe. Není možné tuto odpovědnost delegovat jen na lékaře a spoléhat se na to, že jsme v 21 století a tudíž chemické léky vyřeší vše.
Od MUDr. Norbekova jsem četla vše co se dalo a tak vím, že on sám si prošel velké zdravotní útrapy. Tělo mořil vrcholovým sportem, otužoval se, dodržoval životosprávu atd. přesto se ne a ne uzdravit. Následně se setkal s lékařem, který ovládal staré sufírské léčení a ten ho nasměroval. Za jeho pomoci se uzdravil. Nyní tedy na základě své životní cesty léčí pacienty komplexně
a je úspěšný i v léčbě těch nejtěžších nemocí. Kupte si ji a trénujte, je to prima kniha, držím palce !
PS: - na věk se nelze vymlouvat, Norbekov píše o paní 60 let, jak pod jeho vedením ozdravila tělo i mysl....tak do toho

30.09.2014 5 z 5

Radikální odpuštění Radikální odpuštění Colin C. Tipping

,,Radikální odpuštění,, četla jsem, ale asi pod vlivem již dříve čtených knih na toto téma bych ji pro sebe vyhodnotila jako opakování informací které už mi byly známé. Ten kdo na toto téma nic nečetl bude ale jistě uchvácen. Podrobný popis jak naše mysl funguje, proč se dostáváme do pozice oběti kdy cítíme křivdu, že nám někdo ublížil a jak se s tím vyrovnat tak, abychom podle přiloženého návodu prošly procesem poznání, že vlastně není co odpouštět. Situace se stala proto, aby nám umožnila vlastní růst, to když pochopíme, nemáme už potřebu ukazovat mimo nás TO ON ZA TO MUZE ...

Spousta lidí nechápe, že neodpouští tomu kdo TO PROVEDL, ale odpouští sobě, že si tu křivdu DRZIME !!

Jednou mi jedna profesorka říkala,, Já jsem ale na sebe hrdá, že jsem některé věci neodpustila ! Já ji odpovím: ,,když vám někdo udělá bolest na noze (křivdu) a vy neustále strháváte strup na ráně aby vás to bolelo a nezapoměla jste, KOHO TO BOLI?
Vás, nebo toho kdo bolest na noze způsobil?,, Stejné je to s odpuštěním! Na tomto příkladu to pochopila, když chceme ukázat prstem na někoho směrem od nás, jeden prst směřuje TAM, ale všechny ostatní na nás. PRACE je na nás....

12.03.2013 5 z 5

Zdraví je v hlavě, ne v lékárně Zdraví je v hlavě, ne v lékárně Alexander Svijaš

Jak začít komentář? Jsem nadšená! Je to má první kniha, kterou jsem od tohoto autora přečetla, ale už dnes vím, že se k ní budu stále vracet. Autor píše velmi srozumitelně, jasně o příčinách a vzniku nemocí. Pro představu uvedu názvy kapitol:
1. Odkud nemoci pocházejí
2. Univezrální algoritmus léčení
3. Pracujeme s fyzickým tělem
4. Pracujeme s vnitřními energiemi
5. Zbavujeme se emocionálního negativu
6. Budeme pracovat s hlavou
7. Kdo je už na této cestě
Kniha je založena na myšlenkách tzv. rozumné cesty, což je souhrn pravidel jak se zbavovat svých idealizací. ,,Všechno, co ve svém životě máme, jsme si vytvořili sami!,,
No není to pecka, když jsem si nemoc vytvořila a přijala jsem za to 100% odpovědnost, tak mám ve své hlavě klíč k tomu, jak se vyléčit. Knihu doporučuji. Závěrem si dovolím jeden citát z přebalu knihy:
,,Čím déle žiju, tím vic se přikláním k myšlence, že ve Sluneční soustavě plní Země úlohu blázince. ,,G.B. Shaw

08.07.2016 5 z 5

Léčebný kód Léčebný kód Alexander Loyd

,,Léčebný kod,, - kniha která vás naučí jak aplikovat 1-2x denně 6-ti minutové sezení spojené s určitou pozicí rukou, kdy prsty směřují na vaše tělo. Ve vašem energetickém systému těla nastává jednoduché, ale intenzivní léčení, která Vás pomáhá zbavit problému jak fyzických i psychických. Tato metoda je v knize podrobně vysvětlena a uvedeny i příklady z praxe. Dr. Loyd s ní má velmi dobré výsledky v léčení depresí, rakoviny atd. Velmi doporučuji k přečtení a vyzkoušení, nic nemůžete ztratit, ale obrovsky můžete získat.
Je to nejsnazší způsob, jak se dostat snadno a rychle do skvělého stavu!

05.03.2013 3 z 5

Andělé v mých vlasech Andělé v mých vlasech Lorna Byrne

Kniha je úžasná a pro toho, kdo má již otevřené srdce a miluje přírodu a lidi obohacující.
Těm kdo nevěří v anděly , nezoufejte. Mějte pevnou víru, že strážného anděla máme každý, jen nejsme schopni a ochotni je požádat o pomoc a oni nám tak rádi pomáhají, jen bez našeho svolení nemohou.
Vidět anděly je stejně reálné, jako vidět květinové víly, které jsem já uviděla. Faktem je, že ony se nechají uvidět jen tomu, kdo má již otevřené srdce a soucítí s lidmi i s přírodou. Tak že přátelé, čtěte a rozmlouvejte s anděly , oni se vám pak nechají uvidět.....

25.01.2017 5 z 5

Závislé vztahy Závislé vztahy Heinz-Peter Röhr

Pro mne hodně dobré čtení, pochopila jsem co to závislost je, jak vzniká, jaké jsou její projevy a možná náprava.
Dříve pro mne nepochopitelné reakce mé známé, najednou dostaly smysl a pochopila jsem hloubku jejích duševních útrap. Je bolestné hrát se životem hry, nosit masku vzorné bytosti u uvnitř sebe potlačovat vztek. Osvobodit se od něho je možné, ale předpokladem je přiznat si svůj problém a poctivě pracovat na sebepřijetí. Ke knize se rozhodně budu vracet, doporučuji.

25.10.2015 5 z 5

Můj životopis Můj životopis Charles Spencer Chaplin

Tak nějak jsem tušila, že smích a smutek jsou stránky jedné a té samé mince, ale kniha,, Můj životopis,, mě v tom jen utvrdila. Je to velmi silný lidský příběh. Kdo máte dojem, že se vám nedaří proto, že jste se narodil špatným rodičům, že v práci si vás dostatečně necení, že manželka ja náročná a děti nevděčné. Čtěte a děkujte, za každé nové ráno! Já doporučuji !

28.09.2014 5 z 5

Kéž bych byl býval věděl .... Kéž bych byl býval věděl .... Gary Chapman

Tak ten, co se domnívá, že kniha je určena svobodným, případně snoubencům je na omylu. Troufám si tvrdit, že autor velmi kvalitně stručně a jasně popisuje pravidla mezilidské komunikace. To nejen mezi mužem a ženou, ale uvedené platí v komunikaci se všemi lidmi s kterými přicházíme během života do styku.
Umět vyjadřovat své myšlenky, formulovat argumenty a nebrat si nic osobně. Toto umění vychází z poznání, že každý jsme individuální, máme jiné vzory, vyrostli jsme v jiném prostředí. To, co je projevem lásky pro jednoho, může být klidně rozčarováním pro druhého. Mám za to, že zvládnout mezilidskou komunikaci je pro šťastný život to nejcennější. Tak hurá do čtení, autor má i další kvalitní knihy. PS: - vykaštete se na sledování telenovel a čtěte!

09.07.2014 5 z 5

Dokud jsme dva Dokud jsme dva Helena Tyburcová

Kniha je rozdělena na dvě části. Ta první je souhrnem postřehů ze života, jak jej vidí naše děti s vnoučaty a jak starší generace. Je to výpověď o době ve které žijeme a čase jež nás neustále nutí učit se nové věci. Jak se nám to starším daří a jak vidíme sebe navzájem v partnerství i v soužití s dětmi. Tato část je úsměvná a zaručeně vás pobaví. V druhé části autorka popisuje umrtí manžela a její prožívání této hluboké životní rány. Knihu mi daroval bratr, který je nucen svůj život rekapitulovat a tak nás všechny kolem elegantně připravuje....co dodat? Čtěte a myslete na každé nové ráno, děkujte za něj.

23.04.2019 5 z 5

Energetičtí upíři Energetičtí upíři Christiane Northrup

UPÍR = ten co vám odčerpává finance, životní síly, citově vás vydírá a je zdatný manipulátor!
To jen na vysvětlenou pro ty, co se domnívají, že upír ,,jen,, saje krev. Knihu napsala ženská lékařka, která ve svých knihách řeší život a mezilidské vztahy komplexně, tedy nejde jí primárně jen o tělesnou schránku člověka.
Věděli jste že díky provedeným studiím se zjistilo, že se každý pátý člověk rodí s postižením mozkového centra a důsledkem je to, že nemůže být empatický a soucitný vůči druhým lidem? Víte o tom, že každý pětadvacátý člověk je vlastně psychopat tzv. bezcharakterní a všehoschopný? Že ne, tak se podívejte na naší politickou scénu, v ní se vyskytují jedinci všeho druhu.

Ale abych se držela obsahu knihy. Pokud jste jedinec soucitný a empatický vůči potřebám druhých lidí a stále se divíte, že se vám vložená energie a pomoc nevrací a vy jste vyčerpaní a naštvaní, že neumíte říci kategorické A DOST ! Kupte si tuto knihu a čtěte, dostane se vám odpovědí, jak jste se do této situace dostali a jak z ní ven. Pokud vás v souvislosti s někým ve vašem životě napadne věta:,, on (ona) za to nemůže, měl těžké dětství, zemřela mu matka, narodil se do špatné doby, do špatné rodiny, přišel o práci,, atd. Tak v knize se dočtete, že energetického upíra změnit nelze, tak jako vy jste se narodil empatický a nevybral jste si to vědomě, stejně tak se energetický upír takto narodil a nezmění se! Je to učebnice, kterou všem doporučuji.

13.11.2018 5 z 5

Musela jsem zemřít Musela jsem zemřít Anita Moorjani

Knihu jsem koupila bráškovi, protože prochází podobnou situací jako autorka. Neodolala jsem a přečetla ji, dříve než ji předám :-). Musím souhlasit s Garfinelou, v každém vyvolá přečtení jiné pocity. Moc se mi líbila slova Anity kdy píše, že slova nemohou vyjádřit to, co prožila tak, abychom mohli cítit to co ona. Použila přirovnání kdy ve skladu úžasných věcí různých tvarů, barev, vůní a zvuků je zhasnuto. Každý z nás vidí ve světle své malé baterky jen částečně realitu. Když se rozsvítí a můžeme vidět nádherný celek, tak po zhasnutí už nikdy nebudeme stejní! Já knihu doporučuji, nemusíte s obsahem souhlasit, to ani Anita nevyžaduje, neradí, jen vydává své hluboké osobní svědectví.

24.07.2017 5 z 5