bravefox bravefox komentáře u knih

Hrdinové umírají Hrdinové umírají Matthew Woodring Stover

Další kniha, ke které jsem přišla v rámci svých manýrů, že budu číst i knihy žánrů, které nevyhledávám. Ani nevím proč jsem nikdy nevolila sci-fi hlavně když jsem ve filmové tvorbě velkým fanouškem sci-fi žánru. Kniha je pořádná bichle, ale čte se velmi zlehka a stránky mizí pod rukama. Ze začátku jsem si musela chvilku zvyknout na ten mužský pohled včetně explicitního vyjadřování a množství vulgarismů, ale přiznávám, že bych si klidně něco podobného zopakovala.

07.08.2023 5 z 5

Výpravy na druhý konec světa: Další dobrodružství mladého přírodovědce Výpravy na druhý konec světa: Další dobrodružství mladého přírodovědce David Attenborough

Pohodové čtení na léto, s historkami o cestování v době, kdy to bylo ještě dobrodružství se vším všudy a jemným humorem sira David Attenborougha. Co si víc přát...

Hvězdný prach Hvězdný prach Neil Gaiman

Gaimanovi knihy jsou jedny z nejoblíbenějších. Ale tohle, je pro mě velkým zklamáním a možná tomu uškodilo filmové zpracování, které je naprosto geniální. Tohle je prostě ta výjimka, kdy film je lepší než kniha. Dočetla jsem s velkým sebezapřením, možná se k ní jednou vrátím, ale prozatím ji odkládám hodně hluboko do knihovny.

05.08.2023 2 z 5

Mijazaki a jeho svět Mijazaki a jeho svět Susan J. Napier

Je to spíše takový rozbor Mijazakiho tvorby a při čtení je nutno s tím počítat. Občas jsem si připadala jako bych četla podklady k nějaké vysokoškolské přednášce, ovšem jako velký fanoušek Mijazakiho práce jsem si to užila. Čte se to velmi lehce, hezky to ubíhá a dozvíte se mnoho zajímavých faktů.

16.04.2024 5 z 5

Argylle Argylle Elly Conway

To jsem během tak své čtecí krize vešla do knihkupectví s tím, že si sakra něco vyberu a konečně si knihu přečtu bez toho abych knihu třikrát odložila a nejlépe už nedočetla. Už už jsem chtěla odejít s prázdnou, protože mě nic nezaujalo a na poslední chvíli jsem narazila na tenhle příběh a ještěže tak. Čtecí krize zažehnána a rozhodně doporučuji! Kniha krásně plyne, postavy jsou sympatické a záporák je taky pořádnej hajzlík, tak jak jsem si představovala.

04.03.2024 5 z 5

Jak vaříme u Matěje Jak vaříme u Matěje Jan Punčochář

Velmi příjemná kuchařka s primárně českou kuchyní. Občas mohou být pro někoho recepty malinko časově náročnější, ale zase, taková pravá česká kuchyně je. Za mě opravdu povedená a ideální dárek pro někoho koho jídlo moc baví.

22.11.2023 5 z 5

Kulinárium Kulinárium Zdeněk Pohlreich

Praktická kuchařka, která se hodí když už s vařením fakt nevíte z které do které. Drží se klasického layoutu Pohlreichových kuchařek a opět se povedla.

29.08.2023 3 z 5

365 dní 365 dní Blanka Lipińska

K této trilogii mám speciální vztah. Ono je to tak blbý, až to naprosto miluju! A moje já, které má z těch knih i filmů naprosté guilty pleasure by dalo hned plný počet, ale co si budeme je to magořina. Hlavní hrdinka je vlastně hysterická alkoholička, která lupe prášky (to, že je nemocná jí v to očividně nezabrání), Massimo je magor první třídy a ten zbytek to už jen doplnil. Je to plné trapnosti, naivity, nesmyslů a debilismu. Odpad tomu nedávám jen z toho důvodu, že jsou podle mě ještě daleko horší knihy a u tohoto se alespoň zasmějete od srdce tomu jak příšerně je to napsaný...

16.08.2023 2 z 5

Poklady klasické české kuchyně aneb Jak to ta babička tenkrát vařila Poklady klasické české kuchyně aneb Jak to ta babička tenkrát vařila Roman Vaněk

Tahle bílá edice s v čele s touto kuchařkou byla jednou z prvních v mé sbírce. Oceňuji především jednoduchost zpracování receptů, jednoduchý bílý design a výběr receptů. Pokud přemýšlíte o koupi kuchařky zaměřené na českou kuchyni, tak nebojte se sáhnout po této, a pokud se nebojíte pořádných formátů, tak jděte rovnou do Velké kuchařky Čech a Moravy od stejného autora.

08.08.2023 5 z 5

Rukavička Rukavička Véronique Cauchy

Takhle kniha je pohlazením jak pro tu dospělou, tak pro děckou dušičku. Ilustrace jsou nádherné a k tomu milý příběh o vzájemné pomoci.

08.08.2023 5 z 5

Atómové návyky Atómové návyky James Clear

Tuhle knihu jsem si koupila z důvodu, že mi byla nesčetnětkrát propagovaná. Čekala jsem tedy něco opravdu přelomového, ale bohužel se tak nestalo a vše stojí na několika velmi známých a logických pilířích, které jsou nám vštěpovány už od dětsví. Autor k tomu všemu opakuje to samé pořád dokola. Ovšem kniha se i přesto četla vcelku dobře. Je to prostě takový ten průměr s velmi silnou marketingovou kampaní.

08.08.2023 2 z 5

Moc geografie v 21. století Moc geografie v 21. století Tim Marshall

Skvělá kniha, která přiblíží jak svět funguje i v těch nejskytějších koutech Země. Obsahuje velké množství informací, takže jsem tuhle knihu prokládala ještě druhou, ale je to skvostné.

05.08.2023 5 z 5

Výpravy do divočiny: Dobrodružství mladého přírodovědce Výpravy do divočiny: Dobrodružství mladého přírodovědce David Attenborough

Je to prostě jedna z těch milých knížek, které chcete číst jako oddechovku, do toho milý humor a dobrodružství, o kterém si můžeme nechat jen zdát.

05.08.2023 5 z 5

Mýty na talíři: Proč téměř všechno, co se říká o jídle, není pravda Mýty na talíři: Proč téměř všechno, co se říká o jídle, není pravda Timothy David Spector

Tahle kniha je trošku jinak koncipovaná než jsem čekala, ale i přesto mě mile překvapila. Je to jedna z těch knih, které zase ukáže jiný pohled na jídlo a manipulace s ním spojené (třeba zjistíte, že všechny zpracované potraviny nejsou zlo a někdy se jedná dokonce o lepší volbu). Témata jsou zpracována převážně z hlediska vlivu na zdraví, ale to se dalo očekávat, když autor má vystudovanou medicínu. Takže velmi zajímavý vhled pod pokličku světa stravování, moc pěkně o tom čte, jen počítejte, že občas je informací mnoho. Musela jsem si po pár kapitolách dávat pauzy.

23.05.2023 4 z 5

Vlastní zákon Vlastní zákon Dalibor Boubín

(SPOILER) Úpřímně, velké zklamání... Přijde mi, že postavám chybí motivace a hlavně Marušce vůbec nevěřím její jednání. Jakože, vážně se učitelka na prvním stupni rozhodne pro výcvik na nájemnou vraždkyni? Fakt to trvalo tak krátkou dobu, aby se z ní stal takový odborník, jak je popisovaná? Jinak je to i slušně napsané, až na některé neustále se opakující fráze. Celkově mám z té knihy velmi rozporuplné dojmy a je spíš podprůměrným thrillerem....

21.04.2023 1 z 5

Lahoda Lahoda Rob Dunn

Naprosto skvělá kniha, která vás nutí přemýšlet o tom, co jíte. Proč to tak chutná? Proč to tak voní? Jsou zde rozebírány chutě a jejich vývoj a k tomu je vše citované a doplněné o příklady. Kniha se příjemně čte a ocenila bych klidně i další díl, nebo další knihu na podobné téma.

15.03.2023 5 z 5

Čokoláda Čokoláda Josef Maršálek

Propracovaná nádherná kniha, která je dělaná srdcem.

16.12.2023 5 z 5

Jazyk, srdce, mozek, krev Jazyk, srdce, mozek, krev Martin Pecina

Moderně pojatá kuchařka jak grafickým zpracováním, tak recepty. Není to úplně kuchařka podle které byste vařili každý den, ale je to pěkný poklad do rodinné knihovny prošpikovaný moderními recepty z méně užívaných a pro Česko tradičních surovin. A to jak ve slaném tak sladkém podání (a některé recepty jsou opravdu geniální). A nyní k designu. Kniha je občas až trochu vulgární, a velký problém vidím v kartonových deskách ve světlé barvě, které se budou opotřebovávat a špinit už od chvíle vybalení z plastového obalu, takže je nutně velmi šetrně s knihou zacházet a za to můžete se kochat tímto velmi povedeným dílem.

25.10.2023 4 z 5

Chuť Vietnamu Chuť Vietnamu Uyen Luu

Kniha mě na první pohled zaujala obálkou. Ta růžová se zlatými detaily je nádherná. Recepty i když z exotických surovin jsou využitelné v domácím prostředí a vypadají skvěle. Jsou přehledné a doplněny o velmi hezké a kvalitní fotografie. Musím říct, že na poli kuchařek je to opravdu příjemné překvapení.

29.08.2023 5 z 5

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Když jsem se spouštěla do těchto dílů, tak jsem se zařekla, že je nebudu srovnávat s Larssenem. Bylo to náročné, ale myslím, že jsem si v tomhle případě zachovala odstup a ten mi pomohl si ty knihy ještě více užít.

16.08.2023 4 z 5