bralenka bralenka komentáře u knih

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Citlivé, křehké, smutné. Od knihy jsem se nemohla odtrhnout. Zajímavé bylo střídání vypravěček příběhu. Postava matky hrozná!

11.09.2020 5 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Silný příběh, přečteno za dva podvečery. Líbí se mi všechny autorčiny knihy!

29.01.2023 5 z 5

Povídky, které pomáhají Povídky, které pomáhají Michal Viewegh

Především skvělý projekt Dana Fialy! Všechny povídky mě bavily, nejvíce mě oslovil Jakub Ryba a Václav Láska- pouze můj osobní názor. A to podotýkám, že nejsem povídkovy tip. Skvělé.

21.10.2022 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Opět výborná kniha, přečetla jsem všechny. Styl psaní M. Klevisové mi vyhovuje. Doporučuji. Krásný požitek z četby.

07.09.2020 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Vynikající, přečteno jedním dechem. Moc dobře se mi četla.

04.05.2020 5 z 5

Do tmy Do tmy Anna Bolavá (p)

Moc dobrá kniha. Každou větu jsem si užívala. Klanim se před autorkou.

27.03.2020 5 z 5

Nikdo není sám Nikdo není sám Petra Soukupová

Knihy Petry Soukupové mě vždycky baví. Zakousnu se do příběhu a dokud nedokoušu, knihu nedokážu odložit. Autorka je mi blízká a hlavní hrdinka taky. Jenom se ptám: "Co děda?";-) PS: pracuji v knihovně a běhám po lese s výmarským ohařem...

07.01.2023 5 z 5

Velká samota Velká samota Kristin Hannah

Úžasná kniha, doporučuji ke čtení! Drsná Aljaška, láska, vztahy - krásný příběh.

15.06.2020 5 z 5

Neděle odpoledne Neděle odpoledne Viktorie Hanišová

Vynikající! Knihy Viktorie Hanisove me nikdy nezklamou. Jsem nadsena, jak propracovala jednotlive pribehy clenu rodiny. Prectete si, stoji za to.

22.11.2022 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Jedna z nejkrásnějších knih, co jsem kdy četla. Knihy si půjčuji v knihovně, tuto si však koupím. Nádherné.

22.01.2021 5 z 5

Baví mě všechny rozhovory Aleše Palána. Dělá to dobře.

22.05.2021 5 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Krásně napsaný příběh jedné rodiny. Kniha me moc bavila. Ale jak to dopadne? Vrati se?

24.12.2020 5 z 5

Soběstačný Soběstačný Zuzana Dostálová

Smutný, krásný a napínavý příběh. Kniha se mi moc líbila a doporučuji.

29.10.2020 5 z 5

Vzdělaná Vzdělaná Tara Westover

Skutečný a zároveň téměř neskutečný příběh. Velmi krásná kniha.

28.09.2020 5 z 5

Café Groll Café Groll Jan Štifter

Mě se kniha moc líbila, autor i ilustrace, přečteno jedním dechem.

18.06.2023 5 z 5

Vynikající. Jsem nadšená a zároveň obohacená o spoustu nových informací o komunistické Číně, hrůza....Autor to sepsal velmi čtivou formou, klobouk dolů.

20.03.2023 5 z 5

Pryskyřice Pryskyřice Ane Riel

Čtivé, velmi zajímavé, geniální, morbidní, konec nebudu prozrazovat, doporučuji ke čtení.

28.05.2020 5 z 5

Kocour Fiškus a vánoční skřítek Kocour Fiškus a vánoční skřítek Sven Nordqvist

Krásná kniha včetně roztomilých ilustrací. Pettson s Fiškusem jsou prostě super parťáci. Patří mezi mé oblíbené knihy.

24.10.2022 5 z 5

Jirka a indiáni Jirka a indiáni Pavel Čech

Opět krásný příběh z pera Pavla Čecha. Zároveň jsem zavzpomínala na své dětství - kufřík a Vinnetou, měla jsem stejný, zaplněný fotkami s Old Shatterhandem, Rybanou, Nšoči....., motiv razítka draka na zdech....Přitom hluboký citlivý příběh s krásnými ilustracemi. Čtěte svým dětem!!!

04.05.2021 5 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Krásné, laskavé a vtipné! Doporučuji.

01.01.2021 5 z 5