boticelli boticelli komentáře u knih

Starý kraj Starý kraj Dörte Hansen

Nedejte na romanticky obal! V knize nevystupuji zadne zasadne sympaticke postavy, jejich osudy nejsou nijak zavidenihodne a samotne staveni se rozpada... Presto je to silny roman, ktery mi urcite uvizne v pameti.

23.04.2017 5 z 5

Divoká labuť a jiné příběhy Divoká labuť a jiné příběhy Michael Cunningham

Jednoduse nadhera! Ctenar ovsem musi krapet znat dilo mistra Cunninghama aby mylne neocekaval pohadky na dobrou noc.

01.04.2017 5 z 5

Všechno je jenom dvakrát Všechno je jenom dvakrát Michal Přibáň

Nostalgicky pribeh z doby normalizace kdy strach z udani dovedla zpusobit i nechtene pustena deska Marty Kubisove... Pusobive zakonceni romanu umocnuje celkovou atmosferu knihy.

23.03.2017 4 z 5

Jezero Jezero Bianca Bellová

"Tahle podivna doba si vic ceni blbstvi nez hrdinstvi."

10.03.2017 5 z 5

Svíce dohořívají Svíce dohořívají Sándor Márai

Mistrně popsaný smutný milostný trojúhelník v dobách, kdy přátelství a láska měli jaksi daleko hlubší význam.

05.03.2017 5 z 5

Mlýn na mumie Mlýn na mumie Petr Stančík

To je ta kniha na kterou jsem se cely den tesil, ta kniha, kde kazdy odstavec ma co nabidnout, ta kniha co nechcete aby skoncila. Bajecne bych si roman dovedl predstavit v komixovem provedeni mistra Kaji Saudka.

01.02.2017 5 z 5

Dům hluchého Dům hluchého Peter Krištúfek

Tento a podobne romany by meli cist vsichni, co ztraci pamet jak to bylo pred valkou, behem ni a po ni az do normalizace a dal... Nadherne vydani, inspirativni cteni.

23.01.2017 5 z 5

Kdo miluje Prahu a ceske autory ma vyhrano! A ta grafika!!!

31.12.2016 5 z 5

Příběh v řeči nepřímé Příběh v řeči nepřímé Alena Zemančíková

Rodinná historie na pozadí padesátých, šedesátých a sedmdesátých let. Krásná šedá normalizace. Krásný šedý román!

01.12.2016 5 z 5

Dešťová hůl Dešťová hůl Jiří Hájíček

Jsem sice o dekadu mladsi nez pan autor, v osmdesatych jsem byl vlastne jen "decko" ale presto popis teto doby ve mne probouzi cirou nostalgii. Diky!

05.11.2016 5 z 5

Slepé mapy Slepé mapy Tereza Brdečková

Podivny slepenec nezajimavych a vcelku nesympatickych postav na pozadi jeste podivnejsiho a nezabavneho pribehu.

19.07.2016 2 z 5

Ulice Záhadných tajemství Ulice Záhadných tajemství John Irving

Pokud chcete stravit par dni nebo tydnu ve spolecnosti extravagantnich ale stejne tak sympatickych postav s (vetsinou) tragickym osudem, sahnete po Irvingovi!

12.07.2016 5 z 5

Do tmy Do tmy Anna Bolavá (p)

Tato prekrasna, poeticka a vcelku vazna kniha mne parkrat necekane i rozesmala, Anna si ziskala veskere moje sympatie a jsem rad, ze jsem pribeh cetl prave v cervnu na zahrade a mohl kolem sebe pozorovat i ostatni hrdiny knihy - lipu, trezalku, listy oresaku...

12.06.2016 5 z 5

Šest dní hněvu Šest dní hněvu Ryan Gattis

Thrilery, krimi a ostatni napinave krvaky nevyhledavam, tohle ovsem bylo neco jineho. Krev tekla proudem avsak celkovy zazitek - velkolepy! Prakticky jsem pri cteni stravil sest dni v roce 1992 v Los Angeles.

02.06.2016 5 z 5

Želary Želary Květa Legátová (p)

Bez stare damy Vojnicove a mlade damy Bojarove by to nebylo ono!

01.05.2016 5 z 5

Čas ztracených holubic Čas ztracených holubic Sofi Oksanen

Pribeh velice zajimavy, postavy take, text mi ovsem prisel trochu neprehledny. Temata Sofi Oksanen jsou pritazliva jen ten styl vypraveni me osobne uplne nesedi.

21.03.2016 4 z 5

Nesvaté lásky Nesvaté lásky Joyce Carol Oates

Velice zabavny roman! Intriky, pomluvy, pravdy i nepravdy na jedne americke univerzite. Jako bych byl na vecircich mezi nimi. Pozvolna se Oatesova stava mou velmi oblibenou autorkou.

06.03.2016 5 z 5

Martin Juhás čili Československo Martin Juhás čili Československo David Zábranský

Knihu po sto padesati stranach odkladam. Roman i postavy v nem mne sice dost pritahuji, ovsem styl psani (magicky realismus) mi nejak (zatim) nedovoli, zcela se oddat deji... Snad nekdy jindy, svazek necham stat v regale jako vyzvu.

28.01.2016

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Kazda jedna postava mne bavila a zajimala, moc rad jsem se seznamil s celou rodinou Manesovych.

21.01.2016 5 z 5

Zloději zelených koní Zloději zelených koní Jiří Hájíček

Vypraveni pana Hajicka mne proste bavi. Jsou to pribehy, ktere se mohly odehrat klidne ve vedlejsi vesnici, v dobach, ktere si jeste docela pamatuju...

15.01.2016 5 z 5