bookworm_girl bookworm_girl komentáře u knih

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

No... Budu asi jediný člověk, ale zas tak moc mě tato kniha neodrovnala.
Byla dobrá, to ano, ale nebylo to za mě na 5 hvězdiček. Ačkoli byla dobře napsaná a styl psaní autorky mi sedl, četla se mi velmi pomalu a na to že není moc tlustá jsem ji četla strašně strašně dlouho. Ze začátku jsem se nemohla začíst a vžít do děje, ale ani když mě už děj chytil jsem prostě neměla takové nutkání číst dál a dál a dál. To je můj první problém.
Neříkám, že téma domácího násilí není silné, ale mě to nezasáhlo až tak moc, jak jsem si myslela že zasáhne. Taky většina lidí říká, že to bylo neskutečně dojemné, že hlavně na konci se topili v slzách, no já opět ne. Upřímně ani nevím který ten moment je ten, který všechny tak dojal.
Kniha tím pádem docela nenaplnila má očekávání. Čekala jsem něco, co ve mně zanechá největší stopu, u čeho se utopím ve vlastních slzách atd. ale nic z toho se nekonalo a já od knížky po emoční stránce čekala trošku víc.
Rylea jsem už od začátku nesnášela a vždycky když se tam objevil, v podstatě se mi děj trošku zhnusil, fakt mi nebyl už od prvního setkání sympatický a jeho vztah s Lily se mi nelíbil v žádné chvíli. Lily mi byla velmi sympatická, nejlepší ale byla podle mě Alyssa, úžasná kamarádka. No a Atlas, není to teda úplně typ člověka, do kterého bych já osobně byla blázen, aspoň ne podle popisu, ale určitě lepší on, než Ryle.
Celkově to byla dobrá knížka, děj ubíhal a nebyly tam žádné moc dlouhé nudné části a rozhodně bych knihu doporučila. Za mě jen prostě nebyla tak silná, jak jsem čekala.
Dala bych jí tak 4 a půl hvězdičky a 90%.

26.05.2020 4 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Kvůli vysokému hodnocení a spoustě kladných recenzí jsem se na tuto knihu velmi těšila, čekala jsem naprosto úžasnou emotivní bombu, na kterou budu dlouho vzpomínat a kniha tato moje očekávání bohužel nenaplnila.

Zhruba prvních sto stran mi kniha nepřišla moc zajímavá, prostě úplně obyčejná a průměrná romantická kniha. Asi od půlky už byl děj pro mě zajímavější, trošku „akčnější“, i když o významu slova akční bychom mohli v tomto případě diskutovat. Nejvíce jsem byla natěšená na konec, čekala jsem něco úžasného, strašně dojemného, emotivního a nezapomenutelného, což se mi nakonec vůbec nezdálo. Konec mě nijak neuchvátil a nepřišel mi extra zajímavý, ale samozřejmě příběh to je pěkný, pravdivý a téma rakoviny samo o sobě je smutné.

Občas mi lehce neseděl styl psaní autora, nepřišlo mi, že by kniha byla napsána vtipně a s humorem jak všichni tvrdí. To ale neznamená, že je příběh nutné špatný, moje očekávání sice byla jiná, ale tohle rozhodně nebyl propadák.

Za mě je kniha tedy dobrá, příběh má krásný nápad a je hezky napsán, moje očekávání jen nebyla naplněna, to je vše, takže za mě tak tři a tři čtvrtě až čtyři hvězdičky.

22.03.2020 4 z 5

Navěky Navěky J. M. Darhower

Tato knížka mě moc příjemně překvapila. Pravda, neočekávala jsem extra moc, ale stejně jsem doufala že se mi bude líbit. A líbila. Téma otroctví v moderní době je rozhodně originální, zajímavé, důležité a myslím že stojí za povšimnutí.

Kromě zamilovaného úříběhu dvou hlavních hrdinů tu ale také sledujeme druhý, vedlejší příběh a to příběh italské mafie, terá zase dělá knihu o něco originálnější, o něco odlišnější od všech stereotypních romanťáren, a přidává do příběhu napětí a akci, která tu (především ke konci) rozhodně nechybí.

Na můj vkus se v této knize objevuje až moc postav a jmen, ve kterých jsem se pořádně nedokázala zorientovat a ani ke konci mi nebylo moc jasné, kdo je vlastně ten "dobrý" a "zlý". Myslím, že vedlejších postav by autorka tedy klidně mohla ubrat, za to ale hlavní postavy byly skvělé. Jejich povahy a příběhy byly moc pěkně vykreslené, většina postav mi byla symaptická. Nejvíce asi hlavní hrdinka Haven, kterou jsem si hodně oblíbila, dále pak hlavně Dominik, Carmine, který mě ale občas pěkně vytáčel, a ke konci i Vincent, jehož chování jsem chápala čím dál víc a víc.

Knížka má přes 500 stran a příběh i tak rychle ubíhal, přesto si ale myslím, že autorka mohla některé vycpávkové scény a pasáže vynechat a kniha mohla být o pár stran kratší. Ne že by mi "nudnější" části vyloženě vadily, ale obešla bych se bez nich. Autorka ale píše čtivým, zajímavým a poutavým stylem, takže se to nakonec ztratilo.

Jediné co bych knize ještě vytkla je občas až příliš moc sprostých slov, které mi sice v knihách nebaví, ale tady jich někdy bylo vážně hodně, podle mě úplně zbytečně.

Co víc bych řekla... Knihu určitě doporučuju, není to úplně top strop že bych si sedla na zadek, ale zároveň na ní není vysloveně nic špatného, takže proč ne. A doufám, že se u nás někdy dočkáme druhého dílu.

"Go for it, while you can. I can't promise you'll get everything you want, but I can promise nothing will change if you don't try."

- 4/5, 84%

09.02.2021 4 z 5

Opak věčnosti Opak věčnosti Justin A. Reynolds

Roztomilá, originální knížka, svým způsobem mě mile překvapila. Čekala jsem milou oddechovku, kterou jsem taky dostala, ale protože jsem nečetla anotaci, nevěděla jsem do čeho jdu, a byla jsem přijemně překvapená.

Námět knihy je velmi originální a styl psaní hodně čtivý. I přesto, že kniha tlustá, děj ubíhal rychle a stránky jen mizely pod rukama. Jediné co bylo asi až moc rychlé byl konec, který byl hodně uspěchaný, podle mě celkem nepropracovaný a zkrátka uspěhaný, to asi nejde říct jinak.

Všechny hlavní postavy tu jsou moc symaptické, reálné, ne nijak stereotypní nebo příliš neuvěřitelné, zkrátka opravud hezky vymyšlené. Každý ze čtyř hlavních hrdinů má nějaké své problémy, se kterými se potýká a je pěkné jejich příběhy sledovat i spolu s hlavní romantickou linkou.

Romantická linka mezi Jackem a Kate je taky velmi uvěřitelná a přirozená, nic uspěchaného, nic přiliš přeslazeného a zkrátka je opravdu realná a roztomilá. Taky mi přišlo moc pěkné, jak Jackovi na Kate záleželo, přestože se znali tak krátkou dobu a tak málo o ní věděl.

Tato knížka je plná zajímavých a pěkných myšlenek, které jsem si hned po přečtení šla najít a pár z nich i napsat, protože to jsou někdy jsou věci nad kterými se jde zamyslet nebo člověka třeba mohou trochu povzbudit.

Tahle kniha mě sice ničím neposadila na zadek, nejsem z ní úplně odvařená, ale přesto jí vlastně nemůžu nic moc vytknout, snad kromě lehce nedodělaného konce. Jako milou a nenáročnou oddechovku rozhodně doporučuju.

"Sometimes you're wrong for the right reasons."

- 4/5, 86%

21.01.2021 4 z 5

Tíha vesmíru Tíha vesmíru Jennifer Niven

Ne, že by se jednalo o „okouzlující love story, která mě dostane“, ale průšvih to taky nebyl. Nejvíc na knize oceňuji dvě věci – to, že měla opravdu kraťoučké kapitoly (někdy i jen na jednu stránku), takže se rychle četla, a to, že měla originální námět a především originální hlavní postavy.

Kniha sleduje život dvou lidí, Libby, která je nejtlustší teenagerka Ameriky a je kvůli své postavě šikanována a Jacka, který trpí prosopagnosií – obličejovou slepotou. To, jakým způsobem se oba se svými problémy vyrovnávají je bezpochyby zajímavé. Jinak si mě postavy ale ničím nezískaly, Libby mi přišla občas urážlivá, občas namyšlená a Jack byl zkrátka divný.

Nejvíc mi na této knížce vadila „zápletka“, protože mi přišlo, že žádná nebyla. Přijde mi, že se celou dobu děj tak nějak táhne, nic se pořádně neděje, prostě že je to úplně o ničem. A z toho ničeho se pak vyklubá hate-to-love slowburn romantická linka, která se mi také nelíbila. Bylo to, jakoby postavy ani samy nevěděly, co chtějí, v jednu chvíli se milovaly, pak se nesnášely a nakonec z ničeho nic došly k tomu, že se vlastně hrozně milují a ještě jednou milují.

Prostě jsem to vůbec nepochopila, přišlo mi to prostě nesmyslné, nereálné a chvílemi dost přitažené za vlasy a to já prostě nemusím. Styl psaní autorky je hodně hovorový, což je plus, ale mě bohužel tato kniha moc nebavila. Způsobila mi menší čtecí krizi, kdy těchto 400 stránek jsem louskala skoro 3 týdny a do čtení jsem se musela tlačit. Což není ideální.

Neříkám, že je kniha špatná. To vůbec ne. Jenom mě zkrátka neoslnila. Nepřišla mi vůbec čtivá, zápletka nulová a postavy jsem si nezamilovala. Na druhou stranu ale je zase napsaná zajímavým způsobem a rozebírá hodně originální témata. Takže pokud chcete odpočinkovou knihu, která není úplně plná klišé, tak asi ano, ale nečekejte zázrak.

Já ji hodnotím průměrně – 3 hvězdičky a 71%.

22.12.2020 3 z 5

Láska a jiné úkoly Láska a jiné úkoly Kasie West

Ze začátku jsem byla skeptická, ale už asi vím, co všichni mají na knihách od Kasie West. I přesto, že téma této knížky nebylo kdovíjak originální a hluboké, příběh byl neskutečně čtivý. Knížku jsem sfoukla za tři dny ani chvíli jsem se nenudila. Což se mi u romantických letních lnížek stává poměrně často. Autorka ale zvládla i "obyčejnému nápadu dát spád a to mě hrozně bavilo.
Hlavní hrdinka mi taky sedla, dokázala jsem se s ní v jistých chvílích a názorech ztotožnit a zkrátka jsem ji chápala a vžila jsem se do její situace. Cooper mě kupodivu většinou docela štval, prostě mi nebyl moc sympatický, zvlášť proto, že tolik dával přednost Iris před Abby. Iris mě neuvěřitelně vytáčela ale chápu, že to byl pravděpodobně účel. Jinak z víc vedlejších postav jsem si oblíbila třeba Lacey i Amelii.
Celý děj byl, jak už jsem naznačila, poměrně známé a okoukané romantické letní klišé. Vzhledem ke stylu psaní autorky a některým zápletkám mi to ale vůbec nevadilo a naopak jsem si to užívala. Ovšem konec mě zklamal. Ten byl opět uspěchaný, extrémně přeslazený a prostě jedno velké neoriginální nepromyšlené klišé. To mě trošku naštvalo a za to knížce strhávám nějaká procenta. I tak si ale zaslouží pět hvězdiček, u čtení jsem se nenudila, postavy jsem si oblíbila a prostě tohle můžu doporučit, pokud jste milovníky nenáročných romanťáren.
Dávám 5/5 a 96%.

22.10.2020 5 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Podobný žánr - tedy scifi vůbec nečtu, i přesto mě ale Cinder nezklamala a naopak, příjemně mě překvapila.
Děj totiž rychle ubíhal, stránky mi mizely před očima a od čtení jsem se nemohla odtrhnout. Přišlo i několik zvratů, které jsem vážně nečekala a které příběh dělaly jen zajímavějším a napínavějším. Nejvíc mě ale odrovnalo zjištění pár stran před koncem, které jsem vůbec nečekala a lituji toho, že u sebe nemám další díl, protože bych se do něj nejradši hned ponořila abych zjistila, co bude dál.
Cinder - hlavní hrdinka - mi byla moc sympatická, líbilo se mi, že si stála za svým, byla odvážná a dokázala jsem se do ní vcítit.
Celkově mě knížka strašně bavila, bylo to úplně něco jiného než co normálně čtu a rozhodně nelituji, že jsem se do Měsíčních kronik pustila. Jediné co mě na Cinder lehce zarazilo bylo, že na to že má tento příběh být retellingem na Popelku, vůbec mi to tak nepřišlo, ale to je drobnost.
Váhala jsem, jestli Cinder dát 4 nebo 5 hvězdiček, nakonec si ale podle mě zaslouží pět. Moc doporučuju!
95% a 5/5 ❤

20.10.2020 5 z 5

Krásky v nesnázích Krásky v nesnázích Jen Calonita

Tahle knížka mi přišla prakticky srovnatelná s předchozím dílem. Nebylo to žádné drama, na druhou stranu si u podobné knihy člověk pěkně odpočine. Opravdu mi tento díl přišel hodně podobný, jako ten minulý. Byla tu snad jen jedna nová postava - Kellen, a samozřejmě se tam odehrávaly jiné situace, ale celkově z toho mám hodně podobný pocit, jako po přečtení Krásek. No, když jsem teda zmínila Kellena, tak ten mi připadá jako fajn mužská postava, narozdíl od Braydena mě tolik nevytáčel. Jinak mám na všechny postavy asi tak podobný názor, tady se mi ale hodně líbil vztah Miry a Izzie, že si k sobě konečně našly cestu. Konec byl otevřený a pokud vím, autroka napsala i poslední, třetí díl této série, který ale není přeložený do češtiny. Vzhledem k tomu, že ale nijak neprahnu po tom vědět, co se stalo dál, myslím, že ho klidně vynechám.
Knihu jsem četla přes týden, což vzhledem k tomu, jak je tenká je fakt hodně, ale měla jsem málo času a děj mě prostě nenutil číst dál. Nestalo se tu nic, co bych extra nečekala a zkrátka jsem se do knížky tolik nevžila.
Tím ale nechci říct, že je špatná, rozhodně je to milá oddechová kniha, která neurazí, ale ani extra nenadchne.
Dávám jí stejně jako minulému dílu 80%.

06.10.2020 4 z 5

Krásky Krásky Jen Calonita

Moc příjemná oddechovka. Jen Calonita oddechové a feel-good knížky psát umí a tahle není výjimka, no na předchozí dvě nemá. Prostředí na mě nepůsobilo tak pozitivně a tak, že bych se při čtení musela usmívat, postavy mi taky tolik nepřirostly k srdci, ale pořád to je dobrá kniha.
Od začátku je jasné, jak to asi skončí, ale stejně se tam stalo pár nečekaných událostí, kdy si člověk řekne "co teď?". Ze začátku mi nějak nesedl styl psaní, kniha je psána ze třetí osoby, ale po chvíli jsem si zvykla a v podstatě to nevnímala. Ději asi pořádně nemám co vytknout, nebylo nic, co by mi extrémně vadilo nebo mě extrémně nadchlo, prostě průměrná letní oddechová knížka.
K postavám bych ale ráda něco řekla. Izzie, hlavní hrdinka, toho prožila hodně a její příběh a to čím si prošla je silné a vážně mi jí bylo líto. Úplně jsem se vžívala do její situace a její chování jsem plně chápala. O Miře jsem už od začátku věděla, že je uvnitř dobrá, jen je s ní manipulováno a jsem ráda, že nakonec udělala, co udělala. Vážně mě tu štvala "partička namyšlených princezniček", hlavně Savannah, to je asi jasné a z ní mi bylo vážně špatně a je mi líto, že takoví lidé bohužel i v reálu existují. Takoví, kteří mají potřebu odsuzovat a podrážet lidi, co na tom jsou hůř než oni.
Celkově si myslím, že tahle knížka pěkně popisuje, jak společnost, ať už děti nebo dospělé, ovlivňují peníze, bohatství, původ, majetek, vzhled a na povahu a to, jaký je člověk uvnitř a čím si prošel a prochází se nehledí.
Konec je takový trošku uříznutý, ale kniha má pokračování, tak doufám, že tam se zase o postavách dozvím něco víc.
Této knize ale dávám "jen" 4 hvězdičky, protože mě zkrátka neuchvátila tolik, to je celé.
Co ale ještě vytknout musím je obálka. Ta je s prominutím vážně hnusná a odpudivá a podle mě lidi tak akorát odradí. U této knihy je potřeba řídit se heslem "Nesuď knihu podle obalu".
Hodnotím tedy 4 hvězdičkami a 80% :)

25.09.2020 4 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kiera Cass

Tahle knížka je rozhodně skvělý doplněk a zakončení série Selekce. Nejsou to jen zybtečné povídky, které by nedávaly smysl, to právě naopak. Díky této knížce se mi na některé postavy změnil názor, některé jsem si ještě víc oblíbila.
Nejvíce se mi líbilo vyprávění z pohledu Marlee, nejen proto že byla jedna z mých nejoblíbenějších postav, ale protože její povídka byla zajímavá a byla jsem ráda že danou událost a část příběhu můžu prožít i z jejího pohledu.
Nejméně mě zaujaly asi povídky z pohledu Celesty a Lucy, Celesta mi prostě moc smypatická není, a Lucy, ačkoliv je jedna z mých hodně oblíbených postav, tak její vyprávění mě prostě moc nebavilo. Spíš než její vztah Aspenem bych radši viděla něco z doby kdy sloužila Americe v průběhu Selekce.
Aspenova povídka mě docela bavila, dokonce jsem si ho po přečtení víc oblíbila. Rozhodně ho nemám za tak strašnou postavu jako většina lidí.
Celkově se mi tahle kniha, stejně jako všechny ostatní díly Selekce četla skvěle, svižně, bavila mě a moc se mi líbila, pokud se chcete o postavách ze Selekce něco víc dozvědět, tak vám ji rozhodně doporučuji a myslím, že nebudete zklamaní.
Celkově tuhle knihu hodnotím čtyřmi hvězdičkami a 94% :)

11.09.2020 4 z 5

Koruna Koruna Kiera Cass

(SPOILER) Pocitově se mi Koruna líbila víc než předchozí díl - Dcera, ale nakonec jí dávám stejné hvězdičkové i procentuální hodnocení, protože si v porovnání s ostatními knížkami, které jsem přečetla, víc nezaslouží. V Koruně už mi nevadila hlavní hrdinka tak jako v Dceři, za ty dvě knížky se její charakter hodně změnil a vyvinul a tady už byla snesitelná, nechovala se tolik jako namyšlená husa. I tak jsem nad ní ale párkrát protočila oči. Co se mi na této knize moc líbilo je to, že se celá netočila jen kolem selekce, ale řešila se v ní z velké části i jiná témata - politika, život Eadlyn a její rodiny a přátel... Také se v knize objevilo dost pro mě nepředvídaných zvratů a situací, které děj hezky ozvláštnily a nebo úplně obrátily o 180°. Nebyla tu žádná postava která by mi vyloženě vadila, ale přesto tu byly některé, které mi byly nejsympatičtější. Z chlapců v selekci to byl určitě Kile, kterému jsem celou dobu fandila, ke konci i Hale. Nejméně jsem si oblíbila, kupodivu, Henriho a Erika, zvlášť kvůli konci. Ti mi opravdu občas lezli na nervy. Když už mluvím o konci, to jak kniha dopadla, to s kým Eadlyn skončila mě nepotěšilo. Vůbec. Konec byl hodně uspěchaný a zdálo se mi, jakoby se do něj autorka snažila vecpat co nejvíce zvratů a aby nakonec všeskončilo maximálně šťastně a sluníčkově, jak už to tak v pohádkách o princeznách bývá.

*SPOILER!!!*
Opravdu jsem chtěla, aby Eadlyn skončila s Kilem, podle mě si rozuměli, hodili se k sobě a byli by fajn a šťastný pár. To že se nakonec rozhodla si vybrat Henriho mě naštvalo, protože mi Henri nepřipadal jako nějaká extra sympatická postava, no ale že si nakonec zvolila Erika, který do selekce ani nepatřil, mě dorazilo. Za konec tím pádem strhávám nějaká procenta, protože to mě vážně naštvalo...
*KONEC SPOILERU*

Jinak se ale knížka četla hezky, rychle, nenudila mě, prostě tak jak to u knížek ze série Selekce bývá. Nebyla zlá, byl to pěkný konec série, no já osobně prostě jsem zastáncem názoru že původní trilogie je o mnoho lepší.
Knize tedy dávám 4 hvězdičky z pěti a 91%

05.09.2020 4 z 5

Kulti Kulti Mariana Zapata

Na knížku Kulti jsem četla jak velmi kladné, tak i záporné recenze. Já sama jsem se na nic těšila, měla jsem poměrně velká očekávání. A knížka je vlastně z většiny splnila. Hned na začátek říkám, že je přehnaně dlouhá, 512 stránek je opravdu hodně a podle mě by se příběh dal zkrátit na 400 i méně. Protože ale byl tak dlouhý, četla jsem ho poměrně dlouho, ale čtení mě velmi bavilo. Opravdu jsem se těšila na to, až si půjdu zase dal číst a zjistím jak to bude dál. Romantika mezi hlavními hrdiny je hodně pomalá, pozvolná, v podstatě se 400 stran nic neděje a rozjede se to na poledních 100 stranách. Těch posledních 100 stránek je ale velmi výživných, úplný konec je možná až příliš detailně popsaný, ale chápu, že tohle možná není knížka úplně pro mou věkovou kategorii. No... Hlavní hrdinka Sal mi nevadila, ne že bych si ji nějak extra zamilovala, ale byla to jedna z těch lepších hlavních postav. Kulti - hlavní hrdina mi ovšem tam sympatický nebyl. Vlastně... Vůbec. Nejdřív se choval jako debil, pak hezky, pak z ničeho nic zase jako debil. No a 20 stránek ke konci najednou jako nejvěrnější člověk na světě. Štval mě dost. Co mi v knize taky trošku vadilo byly vtipy a slovní spojení, která se často opakovala, dále podle mě nesmyslné a často i trapné přezdívky a spousta nadávek, které vůbec nebyly potřeba. Sal skoro na každé stránce o Kultim řekla něco ve smyslu "Ten německý preclík je strašný nafoukaný idiot" a to už mě ke konci dost otravovalo. Na druhou stranu se mi ale líbilo originální a pěkně popsané fotbalové prostředí, slow-burn romantika a čtivost knížky.
Sečteno a podtrženo, tuhle knihu vám můžu rozhodně doporučit, byla dobrá, no na pět hvězdiček to není. Je v ní několik věcí, které bych jí vytkla, ale jsou to spíš drobnosti, které na kvalitě knihy až tolik neubírají.
Já dávám 91% a 4 hvězdičky z pěti :)

27.08.2020 4 z 5

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

Tahle knížka mě příjemně překvapila i zklamala zároveň. Bylo to... zvláštní, něco úplně jiného než normálně čtu. Už po prvních třiceti stránkách jsem měla potřebu knihu soudit a měla jsem pocit, že to bude hrůza, kterou se budu prokousávat strašně dlouho a nebude mě to bavit. Nakonec to nebylo tak strašné, přečetla jsem ji za pět dnů a zhruba od jedné čtvrtiny knihy mě příběh vážně bavil a byla jsem místy hoodně napjatá.
Hlavní hrdinka Tierney byla fajn, byla odvážná a poměrně inteligentní, ne žádná hloupá naivka, takže to rozhodně cením. Jako další postavu jsem si moc oblíbila Gertu, která mi prostě jen byla moc sympatická a milá.
To co se odehrávalo především mezi samotnými dívkami je strašné, místy mi bylo opravdu špatně, byla jsem z toho taková vyděšená, protože se v tomto příběhu vyskytovalo opravdu hodně drsných a krvavých scén, což není zrovna můj šálek čaje.
Díky tomu byl ale zase příběh docela čtivý, když jsem se zorientovala v ději a začetkla se, tak už jsem byla jen napjatá, jak to s Tierney i s ostatními dívkami dopadne.
Romantika v této knížce byla zvláštní, ne že by mi úplně vadila, ale rozhodně si nemyslím, že byla nutná a autorka ji mohla klidně vynechat a knížce by to neuškodilo.
Posledních 40-50 stránek už bylo trošku pozitivnějších, ne tak drsných, takže ty jsem si užila, byla jsem ráda, když vymizelo to příšerné zlo a nenávist mezi dívkami v táboře.
Celkově se mi tato knížka nakonec opravdu líbila, což jsem rozhodně nečekala, zároveň si ale nemyslím, že by to byla tak úžasná super pecka, jak o ní višchni mluví. Mě se tolik nedotknula, nedojala mě, to ale nic nemění na tom, že je vážně dobrá, jen zkrátka ne nejlepší.
Dávám jí 90% a 4/5.

05.08.2020 4 z 5

Navždy s láskou, Lara Jean Navždy s láskou, Lara Jean Jenny Han

Tohle bylo naprosto úžasné zakončení dokonalé série.
Tento díl se mi líbil o něco méně než ten první, ale na můj nejoblíbenější druhý pořád nemá.
Na rozdíl od předchozích částí jsem si tady oblíbila Petera, jeho vztah s Larou Jean jsem měla ráda. Těsně před koncem jsem byla taková rozpačitá, nejistá a smutná, ale bylo mi jasné, jak to nakonec dopadne. A taky že to tak dopadlo.
Kniha se četla rychle, nebyla to nuda, ale i tak se nemůžu zbavit pocitu, že se děj celou dobu tak nějak plácal na místě a nikam se moc neposouval. To ale opravdu neznamená, že by mě nudil, to ne.
Hlavní hrdinka Lara Jean mi tu byla moc sympatická, nepřišlo mi, že by se chovala moc hloupě nebo naivně. Petera jsem si tu opravdu zamilovala, což mě samotnou překvapuje.
Úplně mi tu ale chyběl Josh. To už i v minulém díle, ale tady nebyl snad zmíněný ani jednou. Opravdu mě to zamrzelo, že na něj autorka tak zapomněla. To samé platí i o Genevieve, doufala jsem, že by se třeba mohla trošku sblížit s Larou Jean, ale taky byla zmíněna jen párkrát.
To jsou ale asi všechny mínusy knihy, bylo to úžasné, pohodové, romantické, roztomilé a odpočinkové čtení a jsem strašně ráda, že jsem si tuhle sérii teď přečetla a myslím, že si někdy dám rereading v angličtině.
Třetímu dílu dávám 96% ♥

06.07.2020 5 z 5

Stačí jen chtít Stačí jen chtít Joelle Charbonneau

Tato knížka nebyla vůbec špatná, ale úplný vrchol dokonalosti to také není.
Začala bych dějem. Nápad se mi velmi libí, tím že má kniha jen asi 270, děj rychle ubíhá, nic není zbytečně natahované a prostě žádné zbytečné kecy okolo. Je tam hodně málo až skoro žádné popisy míst a postav, což na jednu stranu přidává na svižnosti děje, na druhou stranu pak člověk nemá moc šanci si postavy ani prostředí přeedstavit. Mně osobně to zas tolik nevadí, zdlouhavé popisy ráda nemám, ale ráda bych věděla jak vypadá aspoň hlavní hrdinka Kaylee, Nate, DJ a jak je její bratr třeba starý. Konec příběhu, kde se všechno rozuzlilo mi přišel hodně přitažený za vlasy, ne moc originální a úplně mě nenadchnul.
Postavy mi byly z velké většiny dost nesympatické, žádnou z postav jsem si moc neoblíbila. To že si Kaylee myslela, že se lidi jen tak nechají otestovat a darují ledvinu někomu, koho skoro neznají a pak na ně byla naštvaná za to, že to neudělali je podle mě dost divné, tak to v životě úplně nechodí.
I tak se mi knížka líbila. Byla čtivá, napínavá a i když má nějaké mouchy, dokážu jí je odpustit a tuto knihu mohu doporučit. Jen být vámi nemám zas tak vysoká očekávání, nemusela by být naplněna.
Knize bych dala 4 hvězdičky a 82%

03.06.2020 4 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Elita mě nadchla ještě více než první díl této série. První díl se mi moc líbil a podle recenzí jsem myslela, že v porovnání s ním mě tento druhý díl zklame. Stal se ale přesný opak.

Elita mě neskutečně bavila, byla tam nějaká ta romantika mezi Americou a Maxonem i Aspenem, což je asi jediná věc, co mi trošku vadila, že se America neustále vracela k Aspenovi. Ale chápu to vzhledem k ději atd. V jistých chvílích jsem byla i dost zvědavá a nervózní, jak se některé věci vyvinou a dopadnou.

Tady opravdu můžu říct, že jsem se od čtení nemohla odtrhnout, přečetla jsem ji za necelé čtyři dny, spíš tak za tři, což je na mé poměry opravdu hodně málo, u větiny knížek mi trvá, než se jimi prokoušu, protože na čtení nemám takovou chuť.

Elitě tedy nemám snad vůbec co vytknout, má u mě určitě pět hvezdiček a 100%.

01.05.2020 5 z 5

Dopisy na konec světa Dopisy na konec světa Ava Dellaira

Tuto knihu jsem četla už po druhé, hlavně proto, že když jsem ji před dvěma lety četla poprvé, velmi mě dojala a pamatuji si že to byla první kniha u které mi ukápla slza. To se u re-readingu sice nestalo, ale i tak to je krásná, dojemná a velmi silná kniha.

Má podle mě velmi originální nápad a zpracování, kdy je celá kniha odvyprávěná v dopisech pro různé mrtvé známé osobnosti. Co se mi na ní velmi líbilo je, že jsem se dozvěděla něco málo i o životě lidí, kterým Laurel (hlavní postava) dopisy psala, protože do té doby jsem znala jen pár jmen a nic víc.

Kniha je poměrně čtivá, ale obsahuje i nějkteré nudnější a zdlouhavější popisovací části, přes které jsem se však rychle prokousala a nebylo to žádné urpení. Trošku mi vadilo, že Laurel se v hodně částech příběhu stále opakovala a neposouvala se nikam dál (když mluvila o May) ale vzhledem k tomu, v jaké situaci byla, je to asi pochopitelné.

Shrnulo bych to tak že je to moc pěkná, originální a dojemná kniha, která sice nebude moje nejoblíbenější, nesednu si z ní totálně na zadek, ale něco ve mně přesto zanechala. Dala bych jí tak 89%.

20.04.2020 4 z 5

Modelka Modelka Holly Smale

Druhý díl mě bavil víc než první, je to sice stále stejná "blbina" ale děj pobaví, zaujme a člověk čtení nelituje. Naopak, jsem ráda že jsem si i přes předsudky knihu přečetla, Harrietin příběh stojí za to.

24.07.2021 4 z 5

Geek Girl Geek Girl Holly Smale

Kniha je vtipná, čtivá a oddechová. Nic víc po tomto typu knihy asi nepožaduji. Ano, před pár lety by se mi asi líbila i víc, lidem nad 12 let už může chvílemi připadat hloupá, ale i tak jsem si čtení užila. Hlavní hrdinka je sympatická, a to je podle mě u knihy jako tato snad úplně nejdůležitější.

24.07.2021 3 z 5

Americké zápisky Americké zápisky Barbora Jiříčková

Tohle pro mě bylo zklamání. Námět pěkný, ale to je asi tak vše. Styl psaní je za mě otřesný, působí to jako psané 15 letou středoškolačkou a ne dospělou ženou. Nekomentuju to množství překlepů a jiných podobných chyb. Hlavní hrdinka Anna, neboli autorka, byla povětšinou nesnesitelná a opravdu se chovala jako puberťačka a ne jako 22 letá slečna. První polovina knihy se ještě snést dala, Anna se seznamovala s novým prostředím v Americe a příběh byl zajímavý. Potom se ale vývoj děje zastavil a jediné co Anna řešila byly její vztahy které byly opět jako vystřižené ze středoškolského románu. Nejednou jsem měla chuť ji proplesknout, aby se konečně vzpamatovala, protože takhle se podle mě nechovají lidi na vysoké škole. Poslední tři čtyři kapitoly už byly opět věnované pouze tenisu a celkove konec knihy byl moc pěkný, zajímavý a naštěstí ne úplně klišé. Celkově je kniha fajn odpočinkové čtení, pokud ale od ní nebudete nic moc čekat, rozhodně ne akci, napětí a zvraty.

12.07.2021 3 z 5