bookie25 bookie25 komentáře u knih

Vladař Vladař Niccolò Machiavelli

Už jsem to četla několikrát a vždycky mě udiví a trochu vyděsí, jak strašně aktuální myšlenky Machiavelliho jsou. Touha po moci se nemění...

13.11.2015 5 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Miluji tuhle knížku. Nejsem milovník sci-fi, ale tohle mě dostává znovu a znovu. Když potřebuji zlepšit náladu, tak si prostě pustím Stopaře v podání Vojty Dyka. Je to tak bláznivé, až je to geniální.

13.11.2015 5 z 5

Moje anglická babička Moje anglická babička Hana Parkánová-Whitton

Přiznám se, že jsem byla dost zklamaná. Čekala jsem trochu anglického humoru v kombinaci s českou náturou a ona to byla spíš Babička Boženy Němcové přepsaná nebo spíš opsaná v současných anglicko-českých reáliích. Některé scény byly dost nepravděpodobné, jako že se babička stala "poradkyní" místní kněžny "Zaháňské" a stala se dobrou vílou v osudu její "schovanky Hortenzie" alias vnučky. Jenom mi nějak uniklo kdo dostal roli Viktorky. Nicméně, abych tu jen nekritizovala, jako audioknížka je to docela milé a Taťána Medvecká to čte moc hezky.

13.11.2015 3 z 5

Jak se dobývá hrad Jak se dobývá hrad Miroslav Šlouf

Vzala jsem to jako zajímavost při studiu politologie. Dost mě to zklamalo. Příliš humbuku o ničem a samochvála autora.

13.11.2015 3 z 5

Tajnosti francouzského pekaře Tajnosti francouzského pekaře Peter Mayle

Sliny se mi při čtení sbíhaly a už se těším, až něco doma vykouzlíme. Povídání o chlebu i historii rodiny Auzet bylo moc zajímavé. Tahle knížka se čte sama.

01.10.2015 5 z 5

Kdopak je ta zrzka? Kdopak je ta zrzka? Alice Clayton

Moc pěkná oddychová knížka. Sice jednoduchý příběh, ale krásně podaný. Překpapilo mě, jak vtipně je napsaný. Grace a Jack jsou zlatíčka. Už se těším na pokračování. I když jsem to zvědavostí nevydržela a přečetla si oba zbývající díly v aj.

28.01.2014 5 z 5

Kulový plesk Kulový plesk M. M. Cabicar (p)

Kniha je to vtipná. Ne že bych u ní pukala smíchy, ale dobře jsem se pobavila. Ovšem toho, kdo dělal korektury bych s chutí pověsila. Tolik chyb jsem v žádné elektronické knize ještě neviděla. A bohužel to byly občas i hrubky. Škoda. Zkazilo to celkový dojem.

28.01.2014 3 z 5

Nezkrotná Nezkrotná Sylvia Day

Stále skvěle napsané. Jenom škoda, že na další díly si budeme muset chvíli počkat. Ještě nevyšly ani v originále.

21.09.2013 5 z 5

Mezi zrnky kávy Mezi zrnky kávy Cleo Coyle (p)

Pravda je, že kdo čeká akční detektivku, bude zklamán. Kdo si ale chce něco přečíst o kávě a jen tak mimochodem vyřešit malý zločin, tomu vřele doporučuji. Mně se to líbilo. Autorka má zajímavé webovky.

12.09.2013 4 z 5

Všechny jeho touhy Všechny jeho touhy C.C. Gibbs (p)

Bohužel, napsané lépe,než 50 odstínů to není ani náhodou. Kate i Dominik se chovají dost nelogicky a nereálně. Nějak jsem jim to nemohla uvěřit. A z chytré a svobodomyslné Kate se postupně vyklubala soustavně nadržená nymfomanka, která je ochotná pro sex udělat cokoliv. Dominikovo chování na konci naprosto odporovalo jeho charakteru. Škoda. Zajímalo by mě, jak se na tom podepsal i český překlad. Ze zvědavosti jsem přečetla druhý díl v originále a nepřipadal mě až tak nesmyslný, i když Kate je stále "nymfomanka", alespoň na začátku. A na konci jsem měla chuť Dominika vyhodit a ne mu padnout kolem krku. Jsem zvědavá, co bude ve třetím díle. Autorka se evidentně veze na vlně "50 odstínů", protože tuto sérii kopíruje skoro doslova (jak jen je vzhledem k autorským právům možné). Bohužel (pro ni), jsou tu lepší "napodobeniny". "Psychologie" postav jí opravdu nejde.

12.09.2013 3 z 5

Padesát stínů Adama Padesát stínů Adama Rossella Calabró

I když jsem čekala parodii a ne sbírku krátkých fejetonů o mužích, skvěle jsem se pobavila.

12.09.2013 4 z 5