Padesát stínů Adama

Padesát stínů Adama https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/171303/bmid_padesat-stinu-adama-bKg-171303.jpeg 2 192 53

Mr. Grey je krásný, bohatý, citlivý, tajemný a sexy. Zato Adam představuje našeho manžela, milence, přítele... Tato humorná parafráze však nepostrádá láskyplný nadhled. Mr. Grey je krásný, bohatý, citlivý, tajemný a sexy. Je hlavním hrdinou knižní události desetiletí: trilogie Padesát odstínů - šedi, temnoty a svobody. Je tu jen jeden malý problém: Mr. Grey neexistuje. A co Adam? Adam ten existuje. Když Mr. Grey zdvořile konverzuje se svou milovanou, Adam předříká celou abecedu krkáním. Když se Mr. Grey chopí velení, Adam uchopí televizní ovladač. Když Mr. Grey preluduje srdcervoucí tóny na klavíru, našinec Adam se láskyplně dloube v nose na gauči. Adam je prostě náš manžel-přítel-milenec, ten, kterého máme běžně před očima, když přestaneme snít o literárním Mr. Greyovi. Není tak šaramantní, ale o to víc zábavný alespoň z padesáti důvodů, uvedených v této veselé knížce. Protože, i když se Adam šourá v pantoflích po bytě a na sobě má vytahané tričko zamaštěné od vepřoknedla a jako četbu rozhodně zvolí poslední číslo Motorevue, má v sobě něco, co Mr. Greyovi chybí: dokáže v nás probudit lásku a pobavit nás. Takže poté, co jsme jedním dechem přečetly celou trilogii E. L. Jamesové, jsme si položily otázku, kdo že je ten mužský exemplář, který hlasitě chrápe po našem boku? Tato kniha nám to pomůže odhalit a hlavně nás pobaví, protože nakonec smích je všeobecně tou nejerotičtější pomůckou.... celý text

Literatura světová Humor
Vydáno: , Práh

Cincuenta sombras de Gregorio , 2011

Surmei
29.09.2023 1 z 5

Ačkoli jsem několikrát poznala při popisu toho svého Adama a několikrát jsem byla naopak ráda, že tohle můj Adam nedělá, tak znovu to číst nebudu.
No jako odreagovačka budiž, přečteno za hoďku a s díky vracím.

pegasek
07.07.2022 3 z 5

Celkem pobavila

Baja333
15.11.2021 1 z 5

Prvních pár stránek bylo možná zábavných, pak ale kniha přešla spíše do trpnosti.

PetraCy
24.07.2021 4 z 5

Přečteno za odpoledne... oddechové čtení, humorné...

knihovníček0707
23.01.2021 5 z 5

správná parodie ????

Sabina335
07.04.2020 5 z 5

Opět přečteno jedním dechem. Kniha velmi vtipně popisuje situace, které se týkají mnoha mužů a opravdu může říct, že jsem se u knihy pobavila, když jsem zjistila, kolik těch situací se týká třeba i mého partnera.

BarboraS96
13.01.2020 3 z 5

Přečteno velmi rychle. U knížky jsem se pobavila, za mě fajn oddychovka.

prochajda
05.08.2019 2 z 5

Humorné srovnávání Mr. Greye a typicky českého Adama...

NiNo
18.04.2019 odpad!

Po přečtení (naštěstí krátké) knihy mám jediný dojem: Autorka je kr*va. Promiňte, obvykle sprostá nebývám, tohle ale jinak vyjádřit nejde.

VAnna
09.02.2019 4 z 5

Při čtení jsem se dost pobavila, ale čekala jsem trochu víc, proto o hvězdičku méně. :D

Carolka409
23.08.2018 2 z 5

Nic moc. Očekávala jsem mnohem víc.

speciale88
18.07.2018 4 z 5

Nepobavila mě tak jako 50 stínů Evy, ale taktéž dobrá kniha.

andy_nejedla
25.01.2018 3 z 5

80% stínů je skvělých, zbytek jsou takové méně povedené, ale nápad na knihu je dobrý. :-)

baru_vosh
09.01.2018 2 z 5

Knihu jsem dostala jako dárek, sama bych si ji nepořídila. Přečtenou jsem ji měla asi za 2 hodiny. Místy jsem se zasmála, místy mi to přišlo trapné. Každá žena ví že neexistuje pan dokonalý jako je popisován a líčen Mr. Grey a právě proto, je možná knížka od E.L. Jamesové tak čtená.
Tato varianta mě nenadchla ale ani nezklamala. Taková rychlovka - od dechovka. Docela by mě zajímalo filmové zpracování...

makynka911
28.11.2017 4 z 5

Četla jsem všechny díly Odstínů a tohle srovnání s nimi se mi hodně líbilo.

Pobavilo mě, jak nereálný je vlastně Mr. Grey a jak moc reálný a hlavně dostačující je Adam, který žije vedle nás. Každá ho máme doma, každá v těch 50 stínech našla toho svého a asi by ho žádná nevyměnila, nemám pravdu?

Kniha je skvělá, přečtená za pár hodin, propracovaná v detailech stínů Mr. Greye a není v ní vlastně nic, co by nebyla pravda. Styl psaní se mi líbil, vyjadřování i ta správná dávka humoru a sarkasmu.

Body mínus akorát za délku, některé stíny mohly být propracovanější. Ale objednala jsem si druhý díl, takže si přečtu i o nás aby to bylo férové :)

Beatrisie
20.11.2017 3 z 5

Bavila jsem se :)

takana
01.11.2017 5 z 5

Kniha mě pobavila.

Coucouha
26.08.2017 3 z 5

Musím uznat, že jsem se opravdu bavila. Na knihu jsem sice slyšela velmi rozporuplné názory, takže jsem nic extra neočekávala, ale musím říci, že je to určitě vtipnější a čtivější, než kniha od E.L.James. Určitě si přečtu i "Evu" :)

Doubravka1975
01.02.2017 4 z 5

Vtipně napsané, já se pobavila

jitka7
13.01.2017 4 z 5

Mě tato kniha pobavila. Je to vtipné, reálné a skutečné. Musím říct, že jsem se asi častěji smála u popisu toho rádoby dokonalého Mr. Greye :))) ten mě pobavil snad ještě víc. Jak je to naprosto debilní a nereálné a fakt přehnané. A Adam, tak ten mě bavil, bylo to super. Není to zesměšňování chlapů, je to prostě realita, každý má doma kousek toho Adama a je fajn si to přiznat a umět se tomu zasmát. Přeci nejde zesměšňovat něco, co se ve skutečnosti děje. Takový chlapi jsou (každý v Adamovi najde něco, co má doma). Už se těším na Padesát stínů Evy, tam zase asi budeme popsané my Evy :))) a také se tam asi každá nějakým způsobem najdeme. Proč ne, podle mě je to daleko, daleko lepší, živější a čtivější než Padesát odstínů :))

parodie Padesát odstínů

Rossella Calabró