BlaV. BlaV. komentáře u knih

Tiché hlasy Tiché hlasy Patricia Gibney

Sice ještě nemám dočteno, ale i tak hodnotím kladně, stejně jako všechny předcházející díly,

16.03.2024 5 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Pátá a asi poslední kniha této autorky, potřebuji oddechovky mezi detektivkami. Vybírala jsem dle hodnocení. Ale víc bych asi už nebyla schopná přečíst, jsou si moc podobné.

13.02.2024 4 z 5

Medojedky Medojedky Robert Ruark

Pro někoho dle komentářů nudná a nezáživná kniha. Za mne naopak skvělá, četla jsem ji opakovaně.

04.06.2023 5 z 5

Broučci Broučci Jan Karafiát

Kdo by neměl rád Broučky.

30.05.2023

Pilíře země Pilíře země Ken Follett

Vynikající román.

05.11.2022 5 z 5

Ďáblové jsou tu Ďáblové jsou tu Louise Penny

Začala jsem číst a vypadá to, že bude opět skvělý příběh. Dočteno a opět mě kniha s inspektorem Gamache nezklamala.

25.11.2023 5 z 5

Stopa rysa Stopa rysa Kerstin Signe Danielsson

Na rozdíl od hodnocení níže se mi kniha líbí, podrobné popisy mi vůbec nevadí, neumím si příběh představit jako povídku na pár stran.

04.07.2023 5 z 5

Doktorka z domu Trubačů Doktorka z domu Trubačů Ilona Borská

Nádherná kniha.

06.11.2022 5 z 5

Hoši od Bobří řeky Hoši od Bobří řeky Jaroslav Foglar

Tuto knihu jsem měla asi nejraději.

06.11.2022

Dívka pod hladinou Dívka pod hladinou Andrew Mayne

měla jsem problém ji číst, po mužském hlavním hrdinovi píše v ženském rodě, odložila jsem a vrátila se po delší době, pak už jsem ji přečetla a docela se mi líbila

05.11.2022 5 z 5

Závod s časem Závod s časem Lisa Regan

Příběh jako vždy skvělý.

16.03.2024 5 z 5

Bretaňské noci Bretaňské noci Jean-Luc Bannalec (p)

V úterý mi přišla kniha, když jsem si ji zapisovala, překvapilo mne nízké hodnocení vylo 75%. Za mne je stejně čtivá jako předchozí díly - přímo láká navštívit Bretaň. Dnes jsem ji dočetla a asi také více příznivců, takže se hodnocení zvedlo a odpovídá kvalitě knihy/příběhu. Každá takováto kniha je milým pohlazením pro duši čtenáře.

21.01.2024 5 z 5

V kleci V kleci Ellison Cooper

Od takových knih nečekám realitu, ale fiktivní příběh, který se mi dobře čte, je napínavý - po prvních cca 50 stranách to kniha zatím splňuje (jen mi opět vadí prázdné stránky mezi kapitolami).

06.11.2023 5 z 5

Vražedná temnota Vražedná temnota Lisa Regan

Za mne naprosto skvělá, stejně jako předchozí díly.

03.11.2023 5 z 5

Vražedná temnota Vražedná temnota Lisa Regan

Za mne jako vždy výborná kniha.

25.10.2023 5 z 5

Rozlučka na ostrově Rozlučka na ostrově Lucy Clarke

Přečteno, pěkný příběh, od kterého se těžko "odtrhávalo". Zítra by měla dorazit ještě jedna kniha této autorky, věřím, že bude stejně čtivá jako tato + předchozí (Trosečníci).

01.10.2023 5 z 5

Pomalu hořící oheň Pomalu hořící oheň Paula Hawkins

Kniha byla jako dárek k nákupu, sama bych si nekoupila (Dívka ve vlaku se mi nějak moc nelíbila, ale manželovi ano) - zatím přečteno asi 50 stran a vypadá to, že bych ji mohla dočíst. / knihu jsem dočetla a musím říci, že mi líbila a to docela hodně, skvěle propojený děj a propracované postavy - takže jsem ráda, že jsem ji přečetla a dávám plný počet hvězdiček /asi jako jedna z mála, co ji četli/

26.06.2023 5 z 5

Válka s Mloky Válka s Mloky Karel Čapek

milovaný spisovatel, maturitní otázka + rozbor Války s mloky

27.05.2023 5 z 5

Poslední zrada Poslední zrada Patricia Gibney

Začala jsem číst dnes ráno a musela jsem se přinutit knihu odložit a jít něco dělat, za mne další skvělé pokračování.

07.04.2023 5 z 5

Unesená Unesená T. R. Ragan (p)

zakoupena na základě kladných hodnocení, je na "čekačce" a pak uvidím, zda zakoupím i další knihu - tak už jsem začala číst a líbí se mi

10.03.2023 5 z 5