Blančitos Blančitos komentáře u knih

Politický orloj aneb Figurky se vracejí Politický orloj aneb Figurky se vracejí Miloslav Šimek

Skvělá záležitost. Je ohromná škoda, že Miloslav Šimek před lety odešel do věčných lovišť, neboť by měl v dnešní době přehršel politického materiálu, který by mohl společně s Bubu satiricky komentovat.

06.09.2015 5 z 5

Nerozvážnost Nerozvážnost Margaret Allison

Takový normální slaďák. Neurazí, ani nenadchne. A hlavní hrdiny by člověk někdy ohnul přes koleno a dal jim pár na zadek. :)

19.05.2015 2 z 5

Algar tarch Algar tarch Karolina Francová

Velice příjemné překvapení, ačkoliv ta obálka je dost šílená. :)

16.04.2015 4 z 5

Odporné dětství a příšerní rodiče Odporné dětství a příšerní rodiče Vladimíra Krejčí

Děsivé dějiny mám ráda, ale ty v podání Terryho Dearyho jsou zkrátka o něco lepší.

24.02.2015 3 z 5

Tajemství upírů Tajemství upírů Lisa Jane Smith

Taková průměrná upířina. Neurazí, nenadchne.

14.02.2015 3 z 5

Roštěnka Roštěnka Alice Clayton

Oproti prvnímu dílu mi Roštěnka přišla jako velice slabý odvar. Ano, byla čtivá a oddechová, ale Nabíječi tak nějak nesahala ani po kotníky. Hlavně jsem chvílemi měla chuť majznout Caroline něčím tvrdým po hlavě. :)

08.02.2015 3 z 5

Hřích první noci Hřích první noci Jana Pronská

Velice příjemný a dojemný historický příběh z pera slovenské autorky. Nečekala jsem, že mne děj dokáže tak vtáhnout a že budu pořád chtít číst a číst. Nadruhou stranu ale nešlo o nic tak převratného a konec byl vyloženě přeslazený. Proto dávám 3 hvězdičky. :)

27.01.2015 3 z 5

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

Upřímně? Po sérii Bavettových a S hlavou v oblacích to nebyla taková bomba, jak jsem předpokládala. Ačkoliv Kateřina Petrusová píše dobře, už to přeci jenom byla docela nuda, protože mi přijde, že používá pořád stejný styl. A co se týče konce? No mám k němu určité výhrady, protože bych čekala, že takové téma, které není úplně běžné, alespoň trošku víc rozvede. :( Ale i přes to všechno je knížka čtivá a docela rychle utíká. A propos, málem bych zapomněla na recepty, které se v knize objevují. Ty byly příjemným zpestřením. :)

12.01.2015 3 z 5

Tomáš Garrigue Masaryk Tomáš Garrigue Masaryk Stanislav Polák

Příjemná jednohubka o prvním československém prezidentovi.

27.11.2014 5 z 5

Dlouho se mi nedělalo tak fyzicky i psychicky špatně, jako při čtení Žen z bloku 10. Neuvěřitelně emocionálně silné příběhy o ženách, jež byly podrobeny nelidským "lékařským" pokusům, ponižování, týrání, bití, hladu, ... Rozhodně doporučuji k přečtení, hlavně těm, kteří popírají samotnou existenci holocaustu.

23.11.2014 5 z 5

Jen si troufni Jen si troufni Katie McGarry

Nebylo to špatné, ale zklamalo mne, že to byla překopírovaná verze Překroč svůj stín. :-o

17.11.2014 3 z 5

Ztracená naděje Ztracená naděje Colleen Hoover

Ztracená naděje se mi líbila ještě o nějaký kousíček více, než Bez naděje. Už od počátku měla kniha velký spád a celkově mi utíkala rychleji. :) A ty dopisy Deana Lesslie? Prostě nádhera!!! A pak je samostatnou kapitolou i jeho vztah ke Sky ... :)

10.10.2014 5 z 5

Alois Rašín Alois Rašín Vlastislav Lacina

Stručné, jasné, výstižné. :)

09.10.2014 5 z 5

Moře klidu Moře klidu Katja Millay

Čekala jsem od ní trošku víc, ačkoliv mě děj dost bavil. :) A Sluníčko byla náhodou skvělá přezdívka. :D :D

03.10.2014 3 z 5

Pianista Pianista Władysław Szpilman

Neuvěřitelně emočně silná kniha. Ostatním ji mohu vřele doporučit.

02.09.2014 5 z 5

Emma Emma Jane Austen

Jane Austen nezklamala. :) Krásný příběh, i když Pýchu a předsudek budu mít nejspíš od ní pořád nejraději. :)

26.08.2014 5 z 5

Šachovnice bohů Šachovnice bohů Richelle Mead

Richelle opět nezklamala. :) Už se nemůžu dočkat pokračování Justinových a Maeiných dobrodružství. :D

29.07.2014 4 z 5

Město ze skla Město ze skla Cassandra Clare (p)

Skvělý závěr jedné úžasné série.

07.07.2014 5 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Na to, jak se kniha zpočátku mírně táhla, tak ke konci to byl naprostý psychický sešup!!

26.06.2014 3 z 5

Nabíječ Nabíječ Alice Clayton