Blančitos Blančitos komentáře u knih

Heidi, děvčátko z hor Heidi, děvčátko z hor Marie-José Maury

Příběhy malé Heidi budu asi milovat nadosmrti. ^_^ A ty ilustrace, ty jsou kapitola sama o sobě. (^^)(^^)

10.05.2020 5 z 5

Jak být ženou Jak být ženou Caitlin Moran

Musím říci, že jsem byla velice mile překvapená, neboť jiná kniha Caitlin Moran (Jak stvořit dívku) mi absolutně nesedla a pro sichr jsem ji ani nedočetla. Avšak Jak být ženou bylo úplně jiné kafe. Skvěle jsem se bavila, nad spoustou věcí se zamýšlela (pornografický průmysl, móda, plastiky, interrupce,... Dávám knize dobré 4* a jsem v podstatě spokojená.

03.05.2020 4 z 5

Dcera Dračího krále Dcera Dračího krále Li Čchao-Wej

Milá jednohubka s velice zajímavými obrázky. ;)

18.04.2020 3 z 5

Cesta ke svobodě Cesta ke svobodě Jukito Kiširo

Akční manga o kyberženě Alitě se chýlí ke konci. Není to žádný extra výkvět, ale tento třetí díl mě bavil mnohem více, než ten druhý, takže jsem fakt zvědavá, jak dopadne úplný závěr série. :)

28.03.2020 3 z 5

Zrezivělý anděl Zrezivělý anděl Jukito Kiširo

První polovina mangy nebyla vůbec zlá, byla hodně akční a skvěle se četla. Potíž nastala tehdy, když se Alita setkala s Hugem... Tam ta kvalita spadla o něco níže, a proto dávám 3*.

01.03.2020 3 z 5

Cagaster 6 Cagaster 6 Kachou Hashimoto

Jak mě manga zpočátku bavila, tak ke konci to byl jeden velký, nekončící chaos... Za mě bohužel těžký průměr. :/

29.02.2020 3 z 5

Simonův kocour a trable s kotětem Simonův kocour a trable s kotětem Simon Tofield

Brečela jsem u toho smíchy. ^.^ ^.^

26.01.2020 5 z 5

Mňau! Mňau! Natalia Batista

Roztomilost sama... :) :) :)

25.01.2020 5 z 5

Jako ve filmu Jako ve filmu Kelly Oram

Je to moc příjemná oddechovka, která se hodně dobře čte. A pokud od ní nečekáte nic hlubokomyslného, tak si příběh, který je tak sladký, až vám zalepí zuby, užijete na plné pecky. Jediná škoda je toho trošku překombinovaného a přestřeleného konce, ale jinak je to milé čtivo. ;) ☺

31.12.2019 4 z 5

Podzim Podzim Hubertus Rufledt

Za mě moc fajn překvapení, jež má navíc super kresbu. ^.^ ^.^

21.12.2019 4 z 5

Smolná sezóna Smolná sezóna Moïra Fowley-Doyle

Po přečtení Smolné sezóny mám hodně rozporuplné reakce. Na jedné straně je výběr silného tématu, kdy se traumata začala po letech projevovat naprosto děsným způsobem a na druhé straně je samotné zpracování, kdy jsem se skoro 150 stránek nudila, než příběh dostal nějaký spád... Za mě takový horší průměr...

20.12.2019 3 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Dlouho jsem se u žádné knihy tak nebála jako u Nočního lovce. Ano, některé věci se daly uhádnout chviličku před odhalením, ale to Chrisi Carterovi bez problémů odpustím, protože toto bylo zkrátka skvělé!!!

12.12.2019 5 z 5

Už jsem normální?!? Už jsem normální?!? Holly Bourne

Neskutečně dobrá kniha s hodně silným motivem, který se ale čtenáři nevnucuje. Navíc je děj knihy čtivý a svižný... A náhled do mysli hlavní hrdinky Evie byl hodně... výživný? Za sebe jednoznačně doporučuji, ale spíše až tak od těch 16, 17 let, kdy je dle mého čtenář/ka psychicky dostatečně vyzrálý na témata, která se v knize objevují. 4*

27.10.2019 4 z 5

Poštovní úřad Poštovní úřad Charles Bukowski

Šílené, přisprostlé a brutálně upřímné od první stránky aneb americký pošťák má taktéž těžký život. Rozhodně to není poslední kniha, kterou si od Bukowského přečtu.

04.08.2019 4 z 5

Asterix V-VIII Asterix V-VIII René Goscinny

Konečně jsem se po dlouhé době vrátila do světa Asterixe a Obelixe...

18.07.2019 5 z 5

Nejkrásnější čínské příběhy Nejkrásnější čínské příběhy Věna Hrdličková

Ve finále moc krásná knížka, ale ten začátek byl pro mě hodně krkolomný.

23.06.2019 4 z 5

Drž mě, když padám Drž mě, když padám Miroslava Varáčková

Další kniha Miroslavy Varáčkové, která se mi dokázala dostat pod kůži svojí surovostí. Za mne mohu jedině doporučit. ;)

09.05.2019 4 z 5

A Bůh pravil: Budiž Jonáš A Bůh pravil: Budiž Jonáš Sebastian Niedlich

Až do 3/4 knihy se mi příběh dost líbil, ačkoliv přiznávám, že Smrt a jiné vrcholy mého života byla mnohem lepším počinem. Co mě poměrně dost naštvalo byl ten klišoidní konec, ačkoliv chápu autorovu logiku. Ale i tak... Ne, ten konec mi docela zkazil dojem ze čtení, bohužel. :/

02.02.2019 3 z 5

Mazaní Slované Mazaní Slované Malgorzata Fabianowska

Hodně dobře jsem se pobavila. :) Slované ostudu rozhodně neudělají. :)

27.01.2019 4 z 5

Edinburgh Edinburgh Terry Deary

Co na to říci? Další výborný svazek z edice Děsivé dějiny z pera Terry Dearyho. Doporučuji všemi deseti. ;)

25.01.2019 4 z 5